Covid 19 Aşısı olmalı mıyım ??

elifgelenn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2021
19
8
29
Herkese merhaba 😊 20 haftalık hamileyim ve öğretmenlik yapıyorum. Banada aşı hakkı çıktı fakat yaptırmalı mıyım bilemiyorum. Açıkçası okul gibi kalabalık bir yerde bulunduğum için de korkuyorum. Doktorum bana çin aşısı olabilirsin o alıştığımız bildiğimiz aşı yöntemi demişti ama randevum da bu hafta son gittiğimde netleşecek. Hiç hamileyken covid aşısı olan oldu mu veya bu konuda doktoruna danışan fikri olan var mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Aşı konusunda çok tereddütlüyüm haliyle. Çünkü bir can taşıyorum asla zarar gelsin istemem bebeğime 😔

Bende 4+4 haftalik hamileyim bizim saglik ocaginda ki doktora sordum oda sag olsun çok nadir denk gelir saglik ocağında böyle iyi ve ilgili bir doktor kendi çevresine bir çok kadın doğum doktoruna sormus bana tek tek yazdıklarını okudu benim ilgimi ceken Amerika'da doktorluk yapan bir kadin dogum doktoru 12. Haftadan sonra teşvik ediyoruz aşıyı öneriyoruz hamileler biontech aşıyı olsunlar dedi ama senin için rahat etmezse tekrar kendi kadın dogum doktoruna sorabilirsin dedi... bende kararsız kaldım araştırma içindeyim

Herkese merhaba 😊 20 haftalık hamileyim ve öğretmenlik yapıyorum. Banada aşı hakkı çıktı fakat yaptırmalı mıyım bilemiyorum. Açıkçası okul gibi kalabalık bir yerde bulunduğum için de korkuyorum. Doktorum bana çin aşısı olabilirsin o alıştığımız bildiğimiz aşı yöntemi demişti ama randevum da bu hafta son gittiğimde netleşecek. Hiç hamileyken covid aşısı olan oldu mu veya bu konuda doktoruna danışan fikri olan var mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Aşı konusunda çok tereddütlüyüm haliyle. Çünkü bir can taşıyorum asla zarar gelsin istemem bebeğime 😔
Ben de öğretmenim ve oldum 10 gün önce biontech ilk dozu. Doktorum 2sini de olabileceğimi ama biontech de hafif kalp çarpıntım olabileceğini söyledi çok şükür bişey olmadı. Evet insan endişeleniyor bebişler için ama korona geçirirken nasıl bir tablo seyredeceğimizi kimse bilemiyor. Evet hamilelere anneyi riske atacak bir durum olmadığı sürece ilaç verilmiyormuş ama pıhtılaşma yüzünden korona geçiren arkadaşım doğuma kadar kan sulandırıcı iğne kullandı ve doğumdan sonra da bi hafta kullanması gerekiyormuş. Yani her iki türlü de risk rabbim korusun bebişlerimizi 🙏

Son düzenleme:
Amin inşallah 🤲 tabiki hatta bizlerin daha ağır geçirme ihtimali bile var grip dahil olmak üzere bende bu hafta gittiğim zaman netlestirecegim çünkü dediğiniz gibi olmadan olmuyor gercekten

Sinovac ın hamilelere bir zararı olmadığımı söylüyor doktorlar ama 3 aydan sonra yaptırılmalı. Fakat biontech in hamileler üzerinde ne gibi etkileri olabileceği henüz bilinmiyor. En iyisi doktorunuza danışmanız ama.

Yarın ilk dozumu oluyorum inşallah. 2 kadın doğum dr.um da 12. haftayı geçince kesinlikle olmamı söyledi. Biontech veya Sinovac farketmez bulduğun anda yaptır dediler. İlaç alerjim var o nedenle yarın Sinovac olacağım. Dr.um ilk zamanlar östrojen hormonu anneyi koruyor diyorduk ama bunun çok büyük bir yanlış olduğunu gördük. Gebeler diğer insanlara göre 3 kat daha ağır geçiyor. Mutlaka aşı olun diyor. Kızlar aşı bebeğime zarar verir mi diye düşünmeyin lütfen. Biontech kafanıza yatmıyorsa bile Sinovac aşısının 20 haftadan sonra yaptıracağınız Tetanoz aşısından bir farkı yok. Aşıya karşı olmayın yakalanırsak nasıl geçireceğimizi bilmiyoruz aşı en azından önlem.

Ben gebelik düşündüğüm için yaptirmadim hamileyken de sanırım yaptirmazdim cunku çok yeni bir sey ve yan etkileri bilinmiyor
Bugüne kadar tüm aşılarımi yaptırdım kızımın da tüm aşılarını yaptırdım
Ama bu aşılar çok yeni olduğu için içime sinmiyor elbette ki doktorunuz daha net bilgi verir yaptırirsaniz sinovac yaptırın hamilelere onu oneriyorlar

Merhaba
Ben 25 haftalık hamileyim ve covid ağır geçirme riskim var .hem kendi doktorum hemde tanıdığım çocuk doktorumuz aşı olmamı önerdiler çünkü eşim tekrardan işyerinde çalışmaya başlayacak aşı da olsa covid geçirme riski var .Bende perşembe akşamı doktorumun önerisiyle biontech aşısı oldum .cumartesi de kendi doktorumla randevum vardı kontrolümüz de her şey yolunda olduğunu söyledi .bebeğimin hareketlerinde herhangi bir azalma olmadı çok şükür .

X