Covid-19 ve Merak Edilen Her Şey 💭

Teşekkürler cevabınız için. Asi saati gidip direk test verdim. Şükür negatif. Asi da boğaz agrilarim geçtiğinde olacağım inşallah. Hastanede doktora sordum . Size de tekrardan teşekkür ediyorum

Merhaba
Aşı olup gebelik planlayan bayanlara bir sorum olacak. Doktorunuz kaç ay korunma önerdi. Benim dr.aşılama süresinde korunsan yeter dedi ama bilemedim. Nette araştırdım bazısı 3 ay diyor bazısı 6 ay bazısı hiç.

Yok hayır, en başından itibaren biontech olanlar yalnızca 2 doz olacak, sinovac olmuş olanlar 3. Doz aşıyı oluyor. 3. Doz sinovac da olur biontech de. Ama biontech daha çok tavsiye ediliyor
2 doz sinovactan sonra 3.doz biontech olacağım ağustosta.
5 gn sonrada tatile gideceğim elim kolum ağrımaz demi..

Belirtiler en fazla 3 gun suruyo abla.
Ben 2.dozda ters dondum resmen ama 2.gun bitti.
O kadar surecegini sanmam.
3 gün flansa sorun değil o zaman.
Öncekliler rahat geçmişti bu biontech kol ağrısı fazla oluyor deniyor ya ondan sorayım dedim.
Gittiğimde sorun yaşamayım en azından .

3 gün flansa sorun değil o zaman.
Öncekliler rahat geçmişti bu biontech kol ağrısı fazla oluyor deniyor ya ondan sorayım dedim.
Gittiğimde sorun yaşamayım en azından .
Ben cok rahatsizlandim ama parol alinca rahatsizliklarim gecti, tabi benim migrenimi tetikledigi icin her 4 saatte bir 3 kez parol icmek zorunda kaldim.
Ama paroldan dolayi kol agrim hemen kesildi.
Kol agrisi en basiti

Ben cok rahatsizlandim ama parol alinca rahatsizliklarim gecti, tabi benim migrenimi tetikledigi icin her 4 saatte bir 3 kez parol icmek zorunda kaldim.
Ama paroldan dolayi kol agrim hemen kesildi.
Kol agrisi en basiti
Bendede 2.dozda kol ağrısı yaptı biraz,eşimde bişi olmadı hiç rahattı yarında 3.dozu olacak bakalım.
Genelde parol veriyorlar herhalde ağrı için giderken götürcem yanımda bulunsun.

Bendede 2.dozda kol ağrısı yaptı biraz,eşimde bişi olmadı hiç rahattı yarında 3.dozu olacak bakalım.
Genelde parol veriyorlar herhalde ağrı için giderken götürcem yanımda bulunsun.
Aynen yaninda olsun ilacin abla.
Baska ilac icmek yasak 3 gun alkol kullanmak 1 hafta antibiyotik yasak dediler bana

2 doz sinovactan sonra 3.doz biontech olacağım ağustosta.
5 gn sonrada tatile gideceğim elim kolum ağrımaz demi..
şimdiden iyi tatiller abla ne yalan söyleyeyim ben de aynı 2 doz sinovac üzerine 3. Doz olarak biontech oldum, 2 gün yataktan kalkamadım. Ama 3. Günde geçti neredeyse tamamen. Herkeste aynısı olmuyor ama 1 gün sürüyor çoğunlukla parol 4 saatte 1 içersin, 2-3 günde toparlarsın merak etme

Çok teşekkürler sağol canısı,eşimde yarın olacak 3.dozu oda biontech olacak bakalım onun nasıl geçecek.
Herkeste farklı oluyor ya kardeşimin eşinde fena olmuş hem kol hem sırt ağrıları var demişti 10 gün filan sürmüş onun.
Tamam canım çok sağol bilgilendirdiğin için aşıyı olunca yazarım burayada

ablacım genelde yaş arttıkça aşının yan etki oranı azalıyor. zannediyorum ki sizlerde benim gibi ağır seyretmez , ancak endişelenmeyin ağrılarınız falan olursa da, dediğim gibi istirahat, 4 saatte 1 parol,bol sıvı ve dengeli beslenmeyle 2-3 günde en geç ayağa kalkarsınız :)

benim yerime de yüz olur mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…