Covid-19 ve Merak Edilen Her Şey 💭

bu sorunun bu topikle ilgisini anlayamadımmm :) biraz daha açar mısın :)
Yani demek istiyorum ki kovid 19 u vücuda aldık, ilaç kullandık yada kullanmadan iyileştik. Bu virüs tamamiyle vücutta yok oluyormu yoksa uzun yıllar hiçbir belirti vermeden vücutta kalıp bambaşka bir hastalık olarak ortaya çıkabilir mi? Örnek vererek anlatayım dedim ama öyle de anlatamadım galiba

Yani demek istiyorum ki kovid 19 u vücuda aldık, ilaç kullandık yada kullanmadan iyileştik. Bu virüs tamamiyle vücutta yok oluyormu yoksa uzun yıllar hiçbir belirti vermeden vücutta kalıp bambaşka bir hastalık olarak ortaya çıkabilir mi? Örnek vererek anlatayım dedim ama öyle de anlatamadım galiba
Bakan covid gecirenlerin 3 yıl icinde olme ihtimalleri olduğunu aoyluyordu bi video da 🥴

NOT: Ankete katılımınızı rica edeceğim :)

Merhabalar hanımlar. Uzun süredir forumda aktif olarak zaman geçiren bir üye olarak bazı gözlemlerim oldu:

Covid-19 ile ilgili insanların haliyle kafalarının oldukça karışık olduğunu, virüsün hastalık yapma mekanizması,ilaçlar ve etki mekanizmaları ayrıca yan etkileri, aşılar ve oluşturulma yöntemleriyle ilgili türlü spekülasyonlar ve teorilerin ortaya atıldığını,hatta insanların bununla ilgili birbirleriyle kavga ettiklerini gördüm.

Ben de öncelikle tıp alanına mensup bir birey olduğum ve yerli/yabancı makaleleri tarayıp bilgi edinmekten ve bunları insanların yararı için paylaşmaktan çok hoşlanan biri olduğum için,böyle bir topik açmak istedim.

Katılmak ,istişare etmek isteyen hanımlar olursa,her hafta bilgi almak istediğiniz,anlamakta zorlanıyorum,şurası nasıl oluyor dediğiniz 1 konu hakkında burada elimden geldiğince, aklım yettiğince, yetersiz kaldığım zamanlarda da çeşitli yayınlar tarayarak size yardımcı olmak isterim.

şu anda majör sorular olarak gördüğüm başlıkları sıralayayım:

1.Covid-19 virüsü nedir,nasıl hastalık oluşturur?

2.Nasıl bu kadar çeşitli klinik prezentasyonlara sebep olabiliyor?

3.Covid-19 tedavisi için verilen ilaçlar gerçekten kalp krizine veya çeşitli hastalıklara neden oluyor mu?

4.Geliştirilen aşıların etki mekanizmaları nelerdir?

5. Sizlerin belirleyeceği konu başlıkları

Ne dersiniz? eğer faydalı olur derseniz ben elimden geldiğince burayı aktif tutup size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım :)
Hocam sinovac mi biontec mi? Hangisinde neden?
Saygılar

Bakan covid gecirenlerin 3 yıl icinde olme ihtimalleri olduğunu aoyluyordu bi video da 🥴
Kastettiğim tekrar kovid geçirmek değil. Kovid vücudumuzda kalıp yıllar sonra başka bir hastalık olarak ortaya çıkabilir mi?
Arkadaşım bu akşam benim kafa biraz gidik galiba ya pek doğru anlayamıyorum pek doğru anlatamıyorum sanırım

Kastettiğim tekrar kovid geçirmek değil. Kovid vücudumuzda kalıp yıllar sonra başka bir hastalık olarak ortaya çıkabilir mi?
Arkadaşım bu akşam benim kafa biraz gidik galiba ya pek doğru anlayamıyorum pek doğru anlatamıyorum sanırım
Ben sizi anladım. Bakan da 3yılda ölünebilir demişse demekki var hortlayıp biryerden vurma ihtimali. Dün aşı olduk bugün covide yakalandığımız günki gibi halsizlik,ağrı sızı çektik resmen. Bu meret hastalıktan herşey beklenir.

Hayırlı olsun topik Otrera Otrera

Ben sizi anladım. Bakan da 3yılda ölünebilir demişse demekki var hortlayıp biryerden vurma ihtimali. Dün aşı olduk bugün covide yakalandığımız günki gibi halsizlik,ağrı sızı çektik resmen. Bu meret hastalıktan herşey beklenir.

Hayırlı olsun topik Otrera Otrera
Çok geçmiş olsun
İnşaallah olumsuz etkiler biran önce biterde rahatlarsınız
Aşınız da hayırlı olsun :)

anladım şimdi,hemen not alıyorum bunu da :))
Hayırlı olsun çok güzel ve faydalı bir topik teşekkür ederiz:KK68:

Vücuttata enfeksiyon hali varsa aşı vurulmamasinin sebebi nedir?
çok teşekkür ederim canım,hemen not alıyorum :KK200:
Hocam sinovac mi biontec mi? Hangisinde neden?
Saygılar
👍
buraların kralı o bambaşkaaa
otrera başkan otrera başkan çok yaşaaa

ben gedikli olurum hemen
ya hahahahahah,deli kadın,hoşgeldiniz ikiniz de C ceycey0406 😍

X