D Vitamini eksikligi infertilite sebebi olabilir (pcos ve tup bebek)

Canim bende hamile kalamiyordum.31 yasindayim Araştırma hastanesindeki infertile kadin dogum doktoru ilk defa D vitaminine O bakti ve 5 cikti çok asiri düşük dedi ve DEVİT 3 verdi .Esimde varikosel ve morfoloji ilaçlar 3 yildir kullanıyordu DEVİT 3 ve folikasit birlikte kullandim. Allahin izniyle hamile kaldim.
Uzun zaman geçmiş başladıktan ne kadar süre sonra hamile kaldin

''Çalışma sonucunda D vitamini seviyesi yeterli düzeyde iken hamilelik oranının yüzde 78, düşük olduğunda ise yüzde 37 oranında gerçekleştiği tespit edildi. Ayrıca çalışma en uygun D vitamini düzeyinin 30 ng / olduğunu göstermektedir . Yapılan çalışmalar D vitamini rolünün endometriumun dışında da olabileceğini göstermektedir. Toplanan veriler sadece donör yumurta alıcıları için yapılmakla birlikte tüp bebek hamileliklerinde de D vitaminin önemli bir rol oynayabileceğinin kanıtıdır. Çalışma bütün infertil sorunlarında hastaların D vitamini takviyesi ile doğal doğurganlıklarının artırılabileceği fikrini destekliyor.Canlı doğum oranları D vitamini eksikliği olan hastalarda yüzde 31 iken yeterli düzeyde olanlar arasında yüzde 59'dur. Farklı ırklarda D vitamininin sonuçları farklılık göstermektedir ancak bilim bunun nedenini henüz bulamadı.'' op. Dr. Halit Firat Erden

İnternetten alinti yaptigim bu yazi kayda deger. D vitamini zaten gebelikte cok onemli. Gebe kalmayla etkisi olabilir. "30 mm den buyuk yumurta catladi" diye baslik acmistim bu gun. Dusundum de ben ilk defa d vitamini eksikligi nedeniyle igne vurulmustum. Devit 3. Ve belki de bu yuzden ilk defa catlatma ignesi vurulmadan yumurtam catladi. Kesin olmamakla beraber bu ihtimali de gozardi etmemek lazim. D vitamini gebelik dusunenler ve infertiller icin ogrenilmesi gereken bir deger. Bende ciddi eksiklik cikti. Yine bir sitede okuduguma gore pcos ile alakali oldugu yaziyordu. İki farkli dr a sordum, alakasi olmadigini soyledi. Ama neden devit3 vurulunca yumurta kendiliginden catladi.

D vitamini seviyesi ve gebelik durumunu bilenler yorumarinizi bekliyorum.
Eylülde kıstım çıktı diane 35 kullandım eridi iki ay adetim düzenliydi ama 11 gin arayla yine kanamam oldu bugün dahiliyeye gittim D vitamini 15 çıktı hormonlarim güzel çıktı ama D vitamini bugün kullanmaya başladım hap verdi doktor bunları okuyunca meğer adet düzensizliğim bundanmis çünkü ultrason muayenelerimde bütün tahlillerimde güzel çıktı Elhamdülillah

ne zamandir girmiyorum siteye bu gun gelen giden mesaj var mi diye baktim da kendimin de son durumu paylasayim. belki faydasi olur. nisandan bu yana d vit vuruldum su an 40 kusurlere cikti deger hamdolsun. son iki ay iki asilama yaptirdim tutmadi ama bir yildir alamadigim sonuclari aldim. yumurtalar cok guzel buyudu catladi her sey cok yolunda gitti. d vite ek olarak ari sutu kullandim. hacamat yaptirdim. bence hepsinin etkisi oldu rabbimin izniyle tabi. sifasini veriyor iste ama bebek tamamen kader kismet. her sey yolunda gitti ama tutmadi. kesinlikle d vit baktirin. takviyeleri ihmal etmeyin. ben cok faydasini gordum. herkese de bunlari tavsiye ederim. aylarca inatla igneye ragmen catlamayan yumurtalara sifa oldular hamdolsun.
Bu arada 4 yıllık evliyim bebiş yok

ne zamandir girmiyorum siteye bu gun gelen giden mesaj var mi diye baktim da kendimin de son durumu paylasayim. belki faydasi olur. nisandan bu yana d vit vuruldum su an 40 kusurlere cikti deger hamdolsun. son iki ay iki asilama yaptirdim tutmadi ama bir yildir alamadigim sonuclari aldim. yumurtalar cok guzel buyudu catladi her sey cok yolunda gitti. d vite ek olarak ari sutu kullandim. hacamat yaptirdim. bence hepsinin etkisi oldu rabbimin izniyle tabi. sifasini veriyor iste ama bebek tamamen kader kismet. her sey yolunda gitti ama tutmadi. kesinlikle d vit baktirin. takviyeleri ihmal etmeyin. ben cok faydasini gordum. herkese de bunlari tavsiye ederim. aylarca inatla igneye ragmen catlamayan yumurtalara sifa oldular

''Çalışma sonucunda D vitamini seviyesi yeterli düzeyde iken hamilelik oranının yüzde 78, düşük olduğunda ise yüzde 37 oranında gerçekleştiği tespit edildi. Ayrıca çalışma en uygun D vitamini düzeyinin 30 ng / olduğunu göstermektedir . Yapılan çalışmalar D vitamini rolünün endometriumun dışında da olabileceğini göstermektedir. Toplanan veriler sadece donör yumurta alıcıları için yapılmakla birlikte tüp bebek hamileliklerinde de D vitaminin önemli bir rol oynayabileceğinin kanıtıdır. Çalışma bütün infertil sorunlarında hastaların D vitamini takviyesi ile doğal doğurganlıklarının artırılabileceği fikrini destekliyor.Canlı doğum oranları D vitamini eksikliği olan hastalarda yüzde 31 iken yeterli düzeyde olanlar arasında yüzde 59'dur. Farklı ırklarda D vitamininin sonuçları farklılık göstermektedir ancak bilim bunun nedenini henüz bulamadı.'' op. Dr. Halit Firat Erden

İnternetten alinti yaptigim bu yazi kayda deger. D vitamini zaten gebelikte cok onemli. Gebe kalmayla etkisi olabilir. "30 mm den buyuk yumurta catladi" diye baslik acmistim bu gun. Dusundum de ben ilk defa d vitamini eksikligi nedeniyle igne vurulmustum. Devit 3. Ve belki de bu yuzden ilk defa catlatma ignesi vurulmadan yumurtam catladi. Kesin olmamakla beraber bu ihtimali de gozardi etmemek lazim. D vitamini gebelik dusunenler ve infertiller icin ogrenilmesi gereken bir deger. Bende ciddi eksiklik cikti. Yine bir sitede okuduguma gore pcos ile alakali oldugu yaziyordu. İki farkli dr a sordum, alakasi olmadigini soyledi. Ama neden devit3 vurulunca yumurta kendiliginden catladi.

D vitamini seviyesi ve gebelik durumunu bilenler yorumarinizi bekliyorum.
Bu arada 5 yıllık evliyim bebiş yok

X