D vitamini kullanan varmi

Bana da sağlık ocağı verdi monovit adı günde 9 damla al demişti doktor ama ben 2 hafta falan aldım sonra bıraktım. Takviye ve ilaç almakla ilgili problemim var benim o yüzden bıraktım ama sen devam et :KK30:

Ben hamilelikte kullandim. Dogum yapali on ay oldu . Gecen ay kontrol ettirdim yine dusmus. D vitamini besinlerle alinmiyor. Gunesten aliniyor. Kişa giriyoruz. Bebegin kemik boy gelisimi icin onemli. Drun vermis. Sorimluluk senin kullanip kullanmayacagin.

Vitamin hapı kullanıyorum ondan var 10 damla da devit dedi sağlık ocağı doktorum vermedi

Doktor sağlık ocağına yönlendirdi orası yapcak aşıları takibini dedi aradım sordum bunu verdi diye kullanabilirsin dedi ama gebelik kategorisi c bu ilacın verilen antibiyotik ler bile b grubu prospektuste de öyle hoş şeyler yazmiyor

Yani araştırınca çok hoş şeyler yazmiyor ☹️iki gündür doktor 10 damla sağlık ocağı altı damla dedi ben 3. 4 damla iciyorum ama içim rahat değil hic

D vitaminini ne şekilde alırsanız alın, bazı besinlerle desteklemeniz lazım. Mesela semizotu ya da balık vs.
Şifa olsun.

Devit 3 kullandım günde 20 damla dedi doktor. 3-4 şişe bitirdim biraktirdi

Ne zamandan ne zamana kadar kullandın camim
Tam hatırlamıyorum canım ama 7. Haftada falan başladım galiba 1 şişe bitirdim 1 ay sonra tekrar kan testlerinde düşük çıkınca 2 sise daha verdi. Yani 15-16 haftalarda kullandım onuda. Hatta doktorum meyve suyuna karıştır iç demişti

Değerleriniz kaç çıkıyor kızlar ben yaptirdim ama bana ilaç vermediler.
16cikti benim sonuc

Bende kullanıyorum canım, doktorum özellikle oral dvit3 verdi. En işlevsel olanı buymuş.bebeklere kullanılan. Fiyatı 7,5 tl. Sigorta karşılamıyor.
IMG_0269.JPG
Günde 7 damla :-)

X