D vitamini kullanan varmi

Tam hatırlamıyorum canım ama 7. Haftada falan başladım galiba 1 şişe bitirdim 1 ay sonra tekrar kan testlerinde düşük çıkınca 2 sise daha verdi. Yani 15-16 haftalarda kullandım onuda. Hatta doktorum meyve suyuna karıştır iç demişti
Tamam canım. Bende 13 un icindeyim

Bende kullanıyorum canım, doktorum özellikle oral dvit3 verdi. En işlevsel olanı buymuş.bebeklere kullanılan. Fiyatı 7,5 tl. Sigorta karşılamıyor. Eki Görüntüle 1911506 Günde 7 damla :-)

Selam banada doktor aynen oral damla verdi.gunde 14 damla.nasil alicaz cnm bunu?sade sekilde agzimiza mi damlaticaz yada suya katarak veya ekmege damlatarak mi alcaz???birde ben sjmdi gunde 14damlayi 1kerede mi alicam yoksa gun icinde yari yariya mi???

Selam kizlar.ben hamile deilim endokrin doktorum bana devit 3 oral damla verdi.gunde 14 damla.cok diilmi yaaa???birde direk agiza mi damlatilcak yada suya karisip veya ekmege mi damlaticaz?14 damlayi bi andami almali yoksa gun icinde yari yariya mi?

Selam kizlar.ben hamile deilim endokrin doktorum bana devit 3 oral damla verdi.gunde 14 damla.cok diilmi yaaa???birde direk agiza mi damlatilcak yada suya karisip veya ekmege mi damlaticaz?14 damlayi bi andami almali yoksa gun icinde yari yariya mi?
Cok degil. Daha fazla icende var. Ben de on damla iciyorum. Direkte icebilirsin yogurta damlatipta. Bide nette okudum z. Yagina damlatip icmek emilimi acisindan daha iyi diye ister oyle ic ister yogurta sute damlatarak.

Bana sabah 60 akşam 60 verdi

1 çay kaşığı yapıyor aslında direk içiyorum kaşığı damlatip

Tadı kötü gelenler ekmeğe damlatiyorlarmis bence gerek yok ama sen bilirsin 14 normal hiç bolme

Şimdi bu iş benim kafamı karıştırıyor. Geçen hamileliğimde doktor d vitamini falan vermemişti. Hatta bana d vitamini +calsium tablet bir ilaç vermişti. Ben hiç süt içemiyorum o yüzden verdi. Ama bunu sürekli içme bir kaç gün kullan bırak demişti. Ben de prospektusunu okumuştum d vitamini fazlalığı hamilelere bebek beyin gelişimini kötü etkiliyor gibi bişey yazmıştı.

Geçen yıl bir arkadaşımda d vitamini eksikliği vardı. Devit kullanıyordu. Hamile kalınca doktoru bıraktirDi. Bu sene herkes veriyor. Benim kadın doğumcu verdi, eski doktorum omega3+d3 karışık bir ilaç tavsiye etti. Sağlık ocagindakiler mutlaka al falan diyor. İşin sinir bozucu yani kan testi yapmadan d vitamini veriyorlar. Ee tamam türkiye nüfusun %98 ınde d vitamini düşükmüş falan ama %2 lik kisma denk gelseniz fazlasının bebek üzerinde kalıcı hasarı var.

Ben kan testi yaptırdım eksik çıktı kullanıyorum simdi. Bu arada yanlış bilinen bir gerçek d vitamini sadece güneşten alınmaz. Besinlerden alınır. D3 olan hayvansal gıdalardan gelen kırmızı et vs D2 vitamini de sebzelerden gelen d vitamini. Onun dışında decavit, elevit gibi vitamin takviyesi alıyorsanız kaç damla kullandığınıza dikkat etmekte fayda var. D vitamini fazlalığı oluşmasın. Decavit in prospektusunu bile diyor d vitamini takviyesi kullanıyorsanız kullanmayın vs diye.

Bana sabah 60 akşam 60 verdi

1 çay kaşığı yapıyor aslında direk içiyorum kaşığı damlatip

Tadı kötü gelenler ekmeğe damlatiyorlarmis bence gerek yok ama sen bilirsin 14 normal hiç bolme

Evet oleymis cnm doktorumu aradim sordum.14damla alicaksin bianda dedi

Selam banada doktor aynen oral damla verdi.gunde 14 damla.nasil alicaz cnm bunu?sade sekilde agzimiza mi damlaticaz yada suya katarak veya ekmege damlatarak mi alcaz???birde ben sjmdi gunde 14damlayi 1kerede mi alicam yoksa gun icinde yari yariya mi???

Ekmeğe damlatarak yada direk ağzına damlatarak tüketebilirsin canım. Tek seferde 14 damla şeklinde ❤️

X