D VİTAMİNİ

Enjekte olsanız ben öyle yapıyorum tavsiye ederim
Cnm sinira kadar anca yukselmis 3ampul daha kullan olcelim tekrar ona gore endokrinden bir test isteyebilirim dedi bir hormon varmis dengesi degisince emilimi etkileyebiliyormus yukselme yavas bazi hastalarda yavas olup sonra hizlaniyor dedi ona gore bakicam dedi
Bu arada receteye almislar artik yazdirmadan alamiyoruz acayip sinir oldum benim muhtemelen her ay kullanmam gerekicek ikide bir gidip yazdirmak ekstra is bu 3den sonra hap formunu sorucam olmadi solgarin falan alirim diye dusunuyorum
Hayir d vitaminini niye recetelerlerse

Cnm sinira kadar anca yukselmis 3ampul daha kullan olcelim tekrar ona gore endokrinden bir test isteyebilirim dedi bir hormon varmis dengesi degisince emilimi etkileyebiliyormus yukselme yavas bazi hastalarda yavas olup sonra hizlaniyor dedi ona gore bakicam dedi
Bu arada receteye almislar artik yazdirmadan alamiyoruz acayip sinir oldum benim muhtemelen her ay kullanmam gerekicek ikide bir gidip yazdirmak ekstra is bu 3den sonra hap formunu sorucam olmadi solgarin falan alirim diye dusunuyorum
Hayir d vitaminini niye recetelerlerse
Hangi hormon acaba merak ettim canım birde piyasadaki d vitaminlerinde paraben var malesef ben carloson d vit aldım içinde katkı Yok diğer dvit ampul sorun değilmiş

Hangi hormon acaba merak ettim canım birde piyasadaki d vitaminlerinde paraben var malesef ben carloson d vit aldım içinde katkı Yok diğer dvit ampul sorun değilmiş
Devit 3 ampul dede skinti yokta yazdirma cikartmis ki dr eskiden 6aylik falan yaziyordu biliyorsunuz simdi oda yokmus sanirim daha duzenlemesi ulasmamis ama max 3 kutu yazabilirlerse ne ala dedi eczacimiz carloson u bir arastirayim
Hormon icin genel olanlara zaten bakmisti kendisi t3 t4 vs ama birde pth var ona da bir baktiralim d vit eksikligiyle esdeger sikinti yapar birde d yi etkileyebilir
Ama yavas yukseltenlerdende olabilirsin bazisi gidim gidim gider tahlillerde birden firlatir 3ay daha kullan gel dedi

Devit 3 ampul dede skinti yokta yazdirma cikartmis ki dr eskiden 6aylik falan yaziyordu biliyorsunuz simdi oda yokmus sanirim daha duzenlemesi ulasmamis ama max 3 kutu yazabilirlerse ne ala dedi eczacimiz carloson u bir arastirayim
Hormon icin genel olanlara zaten bakmisti kendisi t3 t4 vs ama birde pth var ona da bir baktiralim d vit eksikligiyle esdeger sikinti yapar birde d yi etkileyebilir
Ama yavas yukseltenlerdende olabilirsin bazisi gidim gidim gider tahlillerde birden firlatir 3ay daha kullan gel dedi
Aslında bu sağlık bakanlığını anlamak çok zor gerçekten neden böyle bir uygulama yapıyor ki sonuçta vitamin neyse umarım en kısa zamanda çıkar değerlerimiz

benimde d vit 8 çıktı aşırı saç dökülmem ve depresif hallerim vardı sebebi oymuş..günde 30 damla devit3 süte karıştırıyorum ben doktor bu şekilde tavsiye etti inşallah faydası olur
canım faydasını gördün mü benimde çok düşük cıktı depresyon durumu bendede mevcut bide aşırı saç dökülmesi ben yeni başladım ilaca acaba sen faydasını gördün mü ne kadar sürede etki yaptı

en çok eksikliği çekilen vitamin d vitamini ne yazık ki... bunun için daha sık güneşe çıkmalı ya da takviye almanız gerekiyor. ben nutraxin d3 kullanıyorum ve daha sık güneşe çıkmaya çalışıyorum

Ben ilk gittigimde 5 ile yakaladim 10 gun daha beklesem ne olurdu bilmiyorum cok zor gunlerdi
2 sise coledan ile 20 ye yukseldi sonra ocean / dekinon aldim tekrar gittigimde ( 10 gun hic ilac icmedim ) 18,5 cikti benim en cok belim agriyor oyuluyor su an agrim yok bayram sonrasi tatile gidecegim ben beya un patates pirinc yersem de etkileniyor emilmiyor gibi geliyor ama kime gideyim guvenemiyorum

vitamin eksikliği sıkıntısını ben de çok yaşamıştım maalesef. D v B12 vitamin değerlerim hep düşütü ve sürekli yorgunluk halsizlik yaşıyordum. ancak sürekli dışarıdan kimyasal vitaminler almak vücuda tam tersi zarar vermeye başlıyor. benim tavsiyem yaklaşık 1 senedir kullandığım sıvı formda meyve-sebze ekstratı. günlük antioksidan ve vitamin ihtiyacını rahatlıkla karşılıyor. her gün kahvaltı sonrası içiyorum. sıvı formda olması vücuttan fazlasını detox etkisi gibi atılmasını sağlıyor. ben çok memnun kaldım. mümkün olduğunca insanlara öneriyorum :)

Merhaba arkadaşlar bugün doktora gittim folik asit, d vitamini ampul verdi de 6 ay
Ayda bir kullanıcam siz nasıl neyle içtiniz? Ne tavsiye edersiniz

Merhaba arkadaşlar bugün doktora gittim folik asit, d vitamini ampul verdi de 6 ay
Ayda bir kullanıcam siz nasıl neyle içtiniz? Ne tavsiye edersiniz
D vitamini aç karına minik bir parça ekmeğe damlatıp yiyorsun.

Üzerine mümkünse 1 kaşık zeytin yağı da için. Folik asit ile ilgili bilgim yok, kutusunda yazar :KK66:

Benim d vitaminimde 18 oldukca dusuk.
2 ampul verdi.toplami 300.000 iu.
Sizin tedavi kac birimlik.
Ben daha evvel 13 ken toplam 9 sise içtim ama 18 oldu bir yilda

Arkadaşlar D vitamini en çok balıkta var. Hatta Baltık denizi ülkeleri vatandaşlarında D vitamini problemi yok. O kadar güneşsiz olmasına rağmen üstelik. Bol bol balık yeyin ama yağda kızartmayın buğulama yapın.

X