Daha güzel/bakimlı gözükmek için ne yapmalı ?

Patidostu

Çok pati az insan çok huzur
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
7.364
13.693
Merhabalar genel olarak kilik kiyafetime özen gösteririm. Ama biraz pasakliyim yalan yok simdi :) Kıyafetimi tertemiz ütülü giyiyorum mutlaka kirletiyorun gün icinde 🙄 Bazı kızları görüyorum cok güzel giyinmedikleri veya cok güzel olmadiklafi halde cok güzel gözüküyorlar. Böyle temiz bir görünüsleri oluyor cok hosuma gidiyor. Ben nasıl öyle olabilirim asagıdaki yazdıklarıma ek oladak tavsiyeleriniz var mı :
-Tırnaklarım çabuk kırılıyor o yüzden uzatmaya calısmak yerine düzenli olarak kısaltıp nude renklerde oje sürücem ( siyah,kırmızı vs.. onlari ne sürecek ne temizleyecek vaktim var )
-yüz yikama jeli ve nemlendiricimi değistireceğim. Haftada bir peeling.Stres kaynakli sivikcelere önerileriniz var mı ?
-Kıvırcık saçlıyım saçlarıma özen gösteririm güzel gözükür ama daha güzel gözükmesi icin ne yapabilirim ?
-Vücut spreyini cok abartmadan saçıma sıkıp kıyafetlerime de hafif çiceksi parfüm sıkacağım.
-Beyaz(nude) far,bb krem,hafif pembe allık,abartı durmayan turuncu veya pembe ruj,rimel,takma kirpik(abartili uzun olmayanlardan).
-Ayakkabilar mutlaka temiz olacak
-Kıyafetler ütülü olacak.
-Kaş bıyık daha sık alınacak.
-Lekeli çantalar çöpe gidecek. Yerine ufak bel cantaları gelecek.
-Yüz(ipek) kesesiyle haftada bir ölü derileri arındıracağım. Her aksam yumusak bir yü fırçasıyla masaj yapacağım.

Canım kırmızı bordo oje sürmek çıkartmakta en falza 10 dakikanı alır ben 7 8 ay once kapandım herzaman oje kullanan biriydim pamuğa asetonu döküp 10 15 saniye bekletiyordum çok kolay çıkıyor yüzün için kilmaskesi yap kesinlikle her duşa girmeden önce aktardan aldigim kili yüzüme boynuma uyguluyorum sivilcelere falan çok iyi geliyor yüzüm karma t bölgem yağlı biraz içine limon sıkıyorum 2 3 damla makyajımı tonik temizleyici vs değilde dalin ile siliyorum ardından küçük silikon süngerim var tırtıklı gibi onunla pirinç sabunuyla yıkıyorum. 1 tatlı kaşığı Kahve ve1 tatlı kaşığı yoğurt 2 3 damla limonu yüzüme uyguluyorum çıkarırken kuru halde parmaklarımlamasaj yapar gibi çıkarıyorum. Bacaklarım kalın onun için düzenli olarak egzersiz yapıyorum youtube dan açıyorum kilo fazlalığım var diyet yapıyorum😭her duşta kese yapıyorum özellikle yüzüme burnuma siyah noktalara gerçekten çok etkili saçımda kivircik şampuan kullanmıyorum kepeğe benzer şeyler vardı kına yaptım birkaç gün önce hepsi gitti tertemiz oldu 😍 zeytinyağlı sabun kullanırım saçıma birde sac kremi yoksa düğüm düğüm asla açamam 😂 ama kınadan sonra yumuşacık oldu kreme ihtiyaç yok dustan sonrada hindistan cevizi yagi azicik alip ellerimle isitiyorim sac uclarima ve sacima sekil veriyorum nerdeyse tüylerim içinde lazere gidiyorum. Dişlerime de ara ara karbonat ve diş macunu karıştırıp fircaliyorum beyazlatiyor öneririm . 1 gün arayla duşalırım kokuya karşı çok hassas biriyim zaten🤢 tırnakların için takma tırnakta kullanabilirsin. Kiyafet konusu içinde bedenini tanı önce ona göre giyin yanlış kıyafet seçimleri yapma araştırabilirsin 🤗

Bende kına yakıyorum,birde zeytinyağlı sabun ama sert oluyor,kimyasal kullanmak istemiyorum çünkü çok dökülüyor a bu şekilde bakımsız duruyorum,tekrar boyaya dönmemek için direniyorum:KK43:((

Canım kırmızı bordo oje sürmek çıkartmakta en falza 10 dakikanı alır ben 7 8 ay once kapandım herzaman oje kullanan biriydim pamuğa asetonu döküp 10 15 saniye bekletiyordum çok kolay çıkıyor yüzün için kilmaskesi yap kesinlikle her duşa girmeden önce aktardan aldigim kili yüzüme boynuma uyguluyorum sivilcelere falan çok iyi geliyor yüzüm karma t bölgem yağlı biraz içine limon sıkıyorum 2 3 damla makyajımı tonik temizleyici vs değilde dalin ile siliyorum ardından küçük silikon süngerim var tırtıklı gibi onunla pirinç sabunuyla yıkıyorum. 1 tatlı kaşığı Kahve ve1 tatlı kaşığı yoğurt 2 3 damla limonu yüzüme uyguluyorum çıkarırken kuru halde parmaklarımlamasaj yapar gibi çıkarıyorum. Bacaklarım kalın onun için düzenli olarak egzersiz yapıyorum youtube dan açıyorum kilo fazlalığım var diyet yapıyorum😭her duşta kese yapıyorum özellikle yüzüme burnuma siyah noktalara gerçekten çok etkili saçımda kivircik şampuan kullanmıyorum kepeğe benzer şeyler vardı kına yaptım birkaç gün önce hepsi gitti tertemiz oldu 😍 zeytinyağlı sabun kullanırım saçıma birde sac kremi yoksa düğüm düğüm asla açamam 😂 ama kınadan sonra yumuşacık oldu kreme ihtiyaç yok dustan sonrada hindistan cevizi yagi azicik alip ellerimle isitiyorim sac uclarima ve sacima sekil veriyorum nerdeyse tüylerim içinde lazere gidiyorum. Dişlerime de ara ara karbonat ve diş macunu karıştırıp fircaliyorum beyazlatiyor öneririm . 1 gün arayla duşalırım kokuya karşı çok hassas biriyim zaten🤢 tırnakların için takma tırnakta kullanabilirsin. Kiyafet konusu içinde bedenini tanı önce ona göre giyin yanlış kıyafet seçimleri yapma araştırabilirsin 🤗
Ben biraz da beceriksizim tasiriyorum o yüzden bordo ojelere ancak ic gecirerek bakiyorum :) kil maskesi mantikli cildim kuru ve sivilceli haftada bir yapabilirim. Saç rengimi cok begeniyorum kına yapmak istemiyorum o yüzden. Zeytinyağlı sabun kullanabilirim ama saçıma bir ara denemiştim cok sert yaptı istikrar sağlayamadım. Karbonar fikrini ilk defa duydum denemek lazım. Takma tırnağı seneler önce denemiştim tırnak köklerim baya morarmıştı bir daha deneyebilirim. Kıyafet konusunda baya basariliyim vücuduma göre giyindiğim icin bacaklarim odluğundan ince gözükür. Cok tesekkür ederim tavsiye icin ❤
Bende kına yakıyorum,birde zeytinyağlı sabun ama sert oluyor,kimyasal kullanmak istemiyorum çünkü çok dökülüyor a bu şekilde bakımsız duruyorum,tekrar boyaya dönmemek için direniyorum:KK43:((
Sirkeli suyla durulayın yumuşacım yapıyor saç kremi gibi

Merhabalar genel olarak kilik kiyafetime özen gösteririm. Ama biraz pasakliyim yalan yok simdi :) Kıyafetimi tertemiz ütülü giyiyorum mutlaka kirletiyorun gün icinde 🙄 Bazı kızları görüyorum cok güzel giyinmedikleri veya cok güzel olmadiklafi halde cok güzel gözüküyorlar. Böyle temiz bir görünüsleri oluyor cok hosuma gidiyor. Ben nasıl öyle olabilirim asagıdaki yazdıklarıma ek oladak tavsiyeleriniz var mı :
-Tırnaklarım çabuk kırılıyor o yüzden uzatmaya calısmak yerine düzenli olarak kısaltıp nude renklerde oje sürücem ( siyah,kırmızı vs.. onlari ne sürecek ne temizleyecek vaktim var )
-yüz yikama jeli ve nemlendiricimi değistireceğim. Haftada bir peeling.Stres kaynakli sivikcelere önerileriniz var mı ?
-Kıvırcık saçlıyım saçlarıma özen gösteririm güzel gözükür ama daha güzel gözükmesi icin ne yapabilirim ?
-Vücut spreyini cok abartmadan saçıma sıkıp kıyafetlerime de hafif çiceksi parfüm sıkacağım.
-Beyaz(nude) far,bb krem,hafif pembe allık,abartı durmayan turuncu veya pembe ruj,rimel,takma kirpik(abartili uzun olmayanlardan).
-Ayakkabilar mutlaka temiz olacak
-Kıyafetler ütülü olacak.
-Kaş bıyık daha sık alınacak.
-Lekeli çantalar çöpe gidecek. Yerine ufak bel cantaları gelecek.
-Yüz(ipek) kesesiyle haftada bir ölü derileri arındıracağım. Her aksam yumusak bir yü fırçasıyla masaj yapacağım.
Her sabah yüzümü garnier 3 ü bir arada ile yıkıyorum. Bu yağlı görünümü alıp yüzü mat gösteriyor. (kötü anlamda değil) Gören herkes fondotenimin markasını soruyor ama o benim kendi cildim :)
Saçın düzenli olması kesinlkle görünümün havalı olmasında etkili.
Oje olsa da olmasa da tırnaklar düzenli ve temiz olduğu sürece sıkıntı yok.
Kullandığınız nemlendirici çok önemli, ben farmasi rose krem kullanıyorum cildime iyi geldi. Birde botoks etkili kremini kullanıyorum ince kırışıklıklara iyi geldi.
Diş temizliği olmazsa olmaz.
PArfüm kokusu teninizle uyum sağlarsa çok güzel oluyor yoksa çok absürt kalıyor.
Aklıma gelenler bunlar, cildiniz bakımlı ve sağlıklı göründüğünde, parfüm-ten uyumunuz güzel olduğunda, saçlarınız-tırnaklarınız düzenli olduğunda ve dişler beyaz olduğunda aslında istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Ben biraz da beceriksizim tasiriyorum o yüzden bordo ojelere ancak ic gecirerek bakiyorum :)
Merhaba, iç geçirmenize hiç gerek yok :KK66: bir kulak çubuğunu asetonla ıslatıp ojenin taştığı tırnak kenarlarını silmeyi deneyin 😀 çoğunluğunu alıyor taşan ojelerin ☺️

Aynı şeyleri ben yaşıyorum inanır mısınız :KK16: :KK16: benim de kimse bakmıyor suratıma pasaklı olduğum için, hayret ediyorum bazen nasıl bu kadar uğraşabiliyorlar diye bakımlı olmak için :KK70::KK70:tabii bir yerden başlamak gerekiyor...

Tırnaklarım çabuk kırılıyor o yüzden uzatmaya calısmak yerine düzenli olarak kısaltıp nude renklerde oje sürücem ( siyah,kırmızı vs.. onlari ne sürecek ne temizleyecek vaktim var )

Bende de oje süre süre tırnaklarım sertleşmeye başladı, biraz uzatıyorum tırnaklarımı sonrasında ise oje sürüyorum. Tırnaklarım bir zaman sonra daha sert olmaya başladı. Oje sürmeye başladıkça devamı geldi sırf bu yüzden. Bunu başka yaşayan var mı bilmiyorum tabii...

yüz yikama jeli ve nemlendiricimi değistireceğim. Haftada bir peeling.Stres kaynakli sivikcelere önerileriniz var mı ?

Haftafa 1, çok hasar / kir varsa 2 kere peeling şart. İnternetten okuduğum kadarıyla çıkan yağların üzerine çay ağacı yağı sürmeyi öneriyorlar. Birçok markanın var böyle ürünü.

Bir de, internetten Koreli kadınlarının bakım sırlarına/ Koreli kadınların cilt bakım rutinine bakmanızı öneririm. Gerçekten efsaneler bu konuda 😊😊

Kıvırcık saçlıyım saçlarıma özen gösteririm güzel gözükür ama daha güzel gözükmesi icin ne yapabilirim ?

İnternetten farklı saç modellerinin nasıl yapıldığına bakabilirsiniz. Mesela farklı at kuyruk, örgü, vb. Modelleri gibi. Haftalık saç bakım rutininizi değiştirebilirsiniz. Mesela haftada 1 kere bitkisel içerikli maske, 2-3 kere yıkama, yikadiktan sonra sirke ile/ısırgan suyu ile durulama, saç bakım yağları ile fön öncesi /sonrası saçları besleme...gibi. Aklıma gelenler şimdilik bunlar.

Vücut spreyini cok abartmadan saçıma sıkıp kıyafetlerime de hafif çiceksi parfüm sıkacağım.

Bir yerde okumuştum, bir kap suya, sıkmak istediğiniz vücut spreyini/parfümü damlatın/sıkın ve fırçanızı bu suya batırarak saçınızı tarayın. Saça daha az zarar veriyormuş.

Beyaz(nude) far,bb krem,hafif pembe allık,abartı durmayan turuncu veya pembe ruj,rimel,takma kirpik(abartili uzun olmayanlardan).

Anladığım kadarı ile abartılı makyaj sevmiyorsunuz. Zaten belirtmişsiniz de. Ama takma kirpik bu imajiniza gölge düşürebilir. Bence takma kirpik yerine kirpiklerinizi doğal yollardan uzatmak ve rimel ile belirginleştirmek daha doğal duracaktır sizde.

Çağın kolaylıklarından yararlanabilirsin: kalıcı tırnaklar var ve takma kirpik yerinr lifting yaptırmanızı öneriririm . Bana göre bi çantanın lekeli olması onu atılacak yapmaz örneğin çanta sapına bağlanan bir fular lekeyi örtüp daha şık gösterebilir

X