Premature Bebekler daha önce erken dogum yapıp ikincikez hamile olanlar

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

fdfye

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2009
397
19
37
merhaba ben 1 yıl önce 27 haftalık bi kız cocu dünyaya getirdim 2 gün yaşadaı melegim onu cok özlüyorum halen içim cigerim yanıyor şimdi ise 4 haftalık hamileyim cok korkkuyorum yine aynısı olur melegime kavuşamasam diye neyapacamı bilmiyorum aranızda aynı durumu yaşayıp ikinci bebeklerine saglıcakla kavuşan varmı

benimde geçen haziran ayında 27 haftalık oğlum oldu ve 25 gün yaşadı. ne kadar zor olduğunu inan çok iyi anlıyorum. şu an 23 . haftamın içindeyim. herşey yolunda gidiyor ama düzenli olarak kontrollere gidiyorum. artık iki haftada bir gidiyorum kontrole. benim erken doğum sebebim bulunamadı o yüzden gittiğimde rahim boyuna ve ağzına bakıyor doktor. bugünde herhangi bir enfeksiyon falan varmı diye kültür aldı . sen kime gidiyorun şimdi sanırım ankaradasın. ben doktorumdan çok memnunun eğer düşünürsen ismini verebilirim.

kesinlikle ismini ver ben fetih hastenesine gidiyorum ama hic menmun degilim zaten doktor arıyorum bana ismini ve ulaşabilecem bi numara verirsen cok sevinirim

merhaba arkadaşım bende tüp bebek tedavisiyle hamile kalmıştım 2007 aralık ayında 19 haftalıkken erkek bebeğimi kaybettim.Bende septum vardı bu nedenle erken doğum oldu.iki kez ameliyat olmuştum ama başarılı olmamış ameliyatlarım.3. ameliyatımı olmak zorunda kaldım şimdi tekrar tüp bebek tedavisiyle hamileyim bebeğim 7+5 oldu.13. haftada serklaj yapılacak inş. bu sefer birşey olmaz:Saruboceq:

meraba canım bende iki yıl önce 21 haftalık kızlarımı kaybettim suanda tedavi asamasındayım aynı korkuları bende yasıyorum dua et bende ediyorum inş bebeklerimizi sagsalim alırız kucamıza

geçmiş olsun canım ama aklından bunları çıkar psikoloji çok önemli gününde doğucak benim kızım de bu arada cinsiyetide bi anda ole çıktı kimbilir belki benim ki kadar tatlı bi kızın olur Allah yardımcın olsun sağlıkla sıhhatle gününde doğum olsun inşallah iyi düşün iyi olsun güzelim benim kızım 28 haftalık doğdu çok şükür iyi gidiyo maşallah:nazar:Allah senide nazarlardan korusun :nazar::nazar::nazar::ecrin_bebek:

arkadaşlar korkamayın bende ilk kızımı öyle kaybettim ama ikinci kızımda sekiz aylık ücüncü kızımda ise dokuz aylık doğurdum eğer rahiminizde bir proplem yoksa hepsi aynı olacak diye bir sart yok tabiki doktorunuzuda dinleyin istiharat ve yasaklarına uyun allahın izniyle bebeğinizi insallah kucağınıza alırsınız

meraba canım bende iki yıl önce 21 haftalık kızlarımı kaybettim suanda tedavi asamasındayım aynı korkuları bende yasıyorum dua et bende ediyorum inş bebeklerimizi sagsalim alırız kucamıza

Başınız sağolsun....senağlama senağlama

bende ilk gebeliğimde kızımı ikincide de ikiz kızlarımı kaybettim
bende çok korkuyorum

Arkadaşlar,çoğunuzun bildiği üzere Ben daha önce mikro ile hamile kalmıştım ve transferin 8 . günü adet kanaması gibi yoğun bir kanama oldu..Ki yine adet günüme denk gelen gündü ama idrar testi pozitif çıkmıştı..Çok hafif silikti ama hemen baya pembeliği seçiliyordu..Transferin 10.günü yani 2 gün sonra kanda çok yüksek olmayan bir değer vardı..beta hcg 34 çıkmıştı..sonraki günler katlandı ve hamileliğim kesinleşmişti..

Şimdi hamilelik şüphesi var..kan testi yaptırmadım ama idrarda çok zor seçilen silik çizgi çıkıyor..adetime daha hemen hemen 2 hafta var...Hormonlarım sapıtmış durumda yani..14 martta erken doğum yaptım ve rahimde kalan parçaları almak için kürraj yaptı dr..2 hafta önce adet gördüm..adetin 5. günü 2 cm lik folikül görüldü yumurtalığımda..2 cm ken çatlamaya hazır oluyorlar diye eşimle ertesi gün girişimde bulunduk..Bu çift çizgi de bir kaç gündür çıkıyor..ama çok silik..bazan çıkıyor bazan çıkmıyor..sabah yaparsam çıkıyor,akşam yaptığım test zor zor seçiliyor...testlerle kafayı bozdum..kaydirigubbakcemile3

Şimdi ben daha önce doğal yolla hamile kalmadığım için doğal yolla kalan arkadaşlar ne tür belirtileri oldu bilemiyorum..her hamilelik farklı olur derler...ya eski hamilelikten kalan hormonlar diyorum ya da bir sürpriz..iki dr uma göre adet görmüşsem bu zamana dek beta hcg kalmamıştır vücudumda..Bu arada bel ağrım var göğüslerimde hassasiyet durumu ve göğüs uçlarım acıyor...Beynim uyuşuyor gibi bazan bir tuhaf oluyorum...Umarım başka bir sorunum yoktur...:uhm:

ayyy badmcim hadi inşallah
benim göğüs uçlarım koyulaşırdı
birde uykum gelirdi çok

bademcim inşallah hamilesindir canım.
ben de normal yolla kalamadığım için maalesef belirtileri bilemeyecem
ama inşallah hayırlı haberler verirsin bize...

benim ilk bebegim erken dunyaya gelmisdi 34hafdalik ,simdi ise ikinciyi bekliyorum 39 hafdami tamamladim sukur,bir hafdam kaldi tabi cani ne zaman gelmek isderse,bence hamileligin son dönemlerini bol bol dinlenerek fazla gezinmeyerek yatarak gecirmenin faydasini gördugume inaniyorum ...

arkadaşlar korkamayın bende ilk kızımı öyle kaybettim ama ikinci kızımda sekiz aylık ücüncü kızımda ise dokuz aylık doğurdum eğer rahiminizde bir proplem yoksa hepsi aynı olacak diye bir sart yok tabiki doktorunuzuda dinleyin istiharat ve yasaklarına uyun allahın izniyle bebeğinizi insallah kucağınıza alırsınız

ilk doğumunuz kaç haftalık olmuştu, bir de searyen mi oldu, ben de 1,5 ay önce 28 haftalık acil sezaryene aldılar , bebeğim 26 gün dayanabildi

canım benim ilk bebeğimi sonlandırdılar 26 haftalıkken beyni gelişmediği için ve ikincide sonlandırıldıktan 2,5 ay sonra hamile kaldım ve 28 haftalık doğdu 2,5 ay küvezde kaldı çok şükür sağlıklı..çok geçmiş olsun inş sağlıkla dünyaya getirirsin meleğini....

benimde ikizlerim 28 haftalık doğmuşlardı şimdide 29 haftalık hamileyim inş tamamlarım bu sefer

bu konuyu aştıgım zaman hamileymişim ve habrim kısa bi süre sonra oldu ve şuan 3 yaşanda bi oglum var allahın izniyle kavuştum yavruma cok korktum cok zor gecti hamileligim ama rabim korudu allah isteyen herkese versin ve bu acıyı yaşatmasın

Bende 23 haftalık erken dogum yaptım bebeğim 28 gün yasadi. Bende diğer hamileligimde de aynı sorunu tekrar yaşarım diye çok korkuyorum acaba dogumdan ne kadar sonra hamile kalınır ve sorun yaşanmaz genetik testi yaptırmam sonra başka hangi süreçler beni bekliyor benim erken dogum sebebim bilinmiyor doktor patoloji sonucuna göre bi sıkıntınız yok dedi benim her 2 ayda 1 kanamam oluyordu

X