Daha yeni boşanmıştık

Hayallerde yaşayın siz .
Hevesini alınca görürüz meğlemeyi.
Şahsen bir kadına böyle aşağılık bir şekilde davranıp ahını alan bir adamı bırak koca yapmayı evimin içine sokmam.
İğrenç adam beni seviyor diye kezbanlık yapanlar 🤣🤣🤣
Hanımefendi muhatap alınacak gibi değilsiniz iyi günler.

Bilmem mutluluklar falan dilendi havalarda uçuştu.
Burda olay pıskolojık şiddet.
Bu adam evlilikte yüzde yüz kusurlu.
Sevmiyor olabilirsin duygun bitmiş olabilir ne olduysa oldu saygısızlık yapamazsın .aşağılayamazsın .
Böyle rezil bir karektere alkış tutanlar yine kadınlar.
Gerçekten bir kere daha iğrendim utanç duydum .
Belki hayat tecrübeniz yok belki çok duygusal düşünüyorsunuz da .
Bir erkek neyse odur.
İlişkinin başında konu sahibini de el üstünde tutmuştur eminim ama sonra ?
O yüzden bugün yanında olan kadına da aynısını yapıcak şuraya yazıyorum.
İnsanların karekteri sevince değişmiyor karekter bellidir .
Hevesini alınca dağ ayısı formuna geri döner
40 yaşına merdiven dayadım. Biri İzmir biri Denizli de iki üniv okudum. Biri pdr. Avrupa da bir ülke ve yunanistan gezdim. Ha bir de nişanlanmak üzere olduğum eski erkek arkadaşım beni aldatıp bana asla yapmam karakterime ters dediği her şeyi o kadına yaptı. Hem de yüzünde kocaman bir gülümsemeyle. Öyle güzel bir tecrübe işte.

40 yaşına merdiven dayadım. Biri İzmir biri Denizli de iki üniv okudum. Biri pdr. Avrupa da bir ülke ve yunanistan gezdim. Ha bir de nişanlanmak üzere olduğum eski erkek arkadaşım beni aldatıp bana asla yapmam karakterime ters dediği her şeyi o kadına yaptı. Hem de yüzünde kocaman bir gülümsemeyle. Öyle güzel bir tecrübe işte.
Eski erkek arkadaşın seni sürekli aşağılıyor muydu peki?
Pıskolojık şiddet mi vardı?
Adamın duygusu bitmiş ayrılmış başka biriyle yoluna devam etmiş hepsi bu.
Seni sevmediği halde evlenip çocuk yapmamış değil mi?

Bakin erkek adamın karakteri değişir değişmez bizi ilgilendirmez ki kimin le ne yaşıyor yaşayacak sevgilisi var yok ki..bizim muhatabımız konu sahibi..evliliğinde bir takım durumlar yaşamış yıpranmış uzulmus ve boşanmış. Yani kısacası bitmiş..artık eski es ne zaman sevgili yaptı kiminle yaptı ne zaman evlenecek kadına nasıl davranıyor konu sahibinin ilgisi dahilinde olması gereken durumlar degil.cocugunun babasız büyüyecek olması yada bu süreçte karşılaşacağı olumsuz durumlar tamamen konu sahibi ni ilgilendiriyor.eski es hala esiymis gibi heran her zaman yanında hazir ve yardımcı olamaz olmamalı da zaten.. bende boşanmış ve çocukları olan bir kadınım olsekte başımızın çaresine Allahjn izniyle bakacağız onları da yok sayacagiz.kendilwri hakları olan babalık vazifesini yapmak ister çocuğuna karşı sorumluluğu ifa etmek isterse kendi bilir yapar.ben yapacaksin diye baskı kurmam.beni ben ilgilendiriyorum.
Konu sahibi sıfır beklenti içerisin de kendi ve çocuğu için iyi olacak hayatı kendisi Allahin izniyle yesertmesi gerekiyor..herkesin ortak demek istediği de bu..

Bakin erkek adamın karakteri değişir değişmez bizi ilgilendirmez ki kimin le ne yaşıyor yaşayacak sevgilisi var yok ki..bizim muhatabımız konu sahibi..evliliğinde bir takım durumlar yaşamış yıpranmış uzulmus ve boşanmış. Yani kısacası bitmiş..artık eski es ne zaman sevgili yaptı kiminle yaptı ne zaman evlenecek kadına nasıl davranıyor konu sahibinin ilgisi dahilinde olması gereken durumlar degil.cocugunun babasız büyüyecek olması yada bu süreçte karşılaşacağı olumsuz durumlar tamamen konu sahibi ni ilgilendiriyor.eski es hala esiymis gibi heran her zaman yanında hazir ve yardımcı olamaz olmamalı da zaten.. bende boşanmış ve çocukları olan bir kadınım olsekte başımızın çaresine Allahjn izniyle bakacağız onları da yok sayacagiz.kendilwri hakları olan babalık vazifesini yapmak ister çocuğuna karşı sorumluluğu ifa etmek isterse kendi bilir yapar.ben yapacaksin diye baskı kurmam.beni ben ilgilendiriyorum.
Konu sahibi sıfır beklenti içerisin de kendi ve çocuğu için iyi olacak hayatı kendisi Allahin izniyle yesertmesi gerekiyor..herkesin ortak demek istediği de bu..
Yazılanlara bak adama mutluluklar dileyenler konu sahibini aşağılayanlar doğru mu peki bu?
Böyle karektersiz rezil bir adamın sırtına vurdular yazık utanıyorum böyle kadınlardan.
Bu kadın düşmanlığı.
Evet bundan sonraki hayatı ilgilendirmez ama kadının canı yanıyor olay henüz çok taze.
Böyle tepki vermesi normal.
Kimin canı yandıysa bu şekilde tepki verir .
Oturdukları yerden sallamak kolay.

Yok o kadar değildi tabi. Mesela ben çocuk sevmem yapmam diyordu. Gibi gibi. Ailem istemiyordu onu. Sonradan farkettim onun amacı benim imkanlarımmış. Zorluk çıkınca karşısına başkası çıkınca da aldattı. Ben de sevmiyomuşum zaten. 1 hafta sinirliydim. Meğerse hırs yapmışım.

Yok o kadar değildi tabi. Mesela ben çocuk sevmem yapmam diyordu. Gibi gibi. Ailem istemiyordu onu. Sonradan farkettim onun amacı benim imkanlarımmış. Zorluk çıkınca karşısına başkası çıkınca da aldattı. Ben de sevmiyomuşum zaten. 1 hafta sinirliydim. Meğerse hırs yapmışım.
Bu tarz şeyler olabilir ama adam evlenmemiş zaten senle.
Hem beğenmeyip hem sürekli seni manupule edip aşağılayıp üstüne evlenip çocuk yapmamış .
Bu konudaki adam şerefsiz .
Kimse kusura bakmasın.
Başkasını bulunca evdekini bırakmış.
Böyle bir adam mutlu olamasın zaten olamaz kimseyi de mutlu edemez.
Mutluluklar dileyenler böyle biriyle olsun umarım tez zamanda

bunun üzerine 2 yıl ayrı yaşadık ve resmi olarak dava birkaç ay önce sonuçlandı ve boşandık.

Daha resmi olarak boşanalı yaklaşık 4 ay olmuş ama şimdi biriyle görüşmeye başlamış.

Yazılanlara bak adama mutluluklar dileyenler konu sahibini aşağılayanlar doğru mu peki bu?
Böyle karektersiz rezil bir adamın sırtına vurdular yazık utanıyorum böyle kadınlardan.
Bu kadın düşmanlığı.
Evet bundan sonraki hayatı ilgilendirmez ama kadının canı yanıyor olay henüz çok taze.

Adam doğumdan sonra dava açmış ilk önce. Sonrasında adamı boşanmadan vazgeçirmeye çalışmışlar; adam kabul etmemiş.

Konu sahibi ve eski eşi, boşanma gerçekleşmeden önce; en az 2, 5 yıl ayrı yaşamışlar. Olay henüz çok taze demek yanlış olur.

Peki ya adam, diye soracak olursanız da :

Adamın da üzülünecek tarafı yok. Bu kadar kavga dövüşe rağmen; önce evlilik, sonra çocuk yapılmış.

Adam, madem kadını ve toplum içindeki hareketlerini beğenmiyordu neden evlenmiş.

Nikah masasında 2 evet cevabı gerekiyor. Çocukta tek başına olmuyor.

Konu sahibi kanatsız melek olmayabilir. Ancak adam da masum değil. Anlaşamayan 2 yetişkin , bir de bile isteye bu dünyaya 1 çocuk getirmiş.

Adam doğumdan sonra dava açmış ilk önce. Sonrasında adamı boşanmadan vazgeçirmeye çalışmışlar; adam kabul etmemiş.

Konu sahibi ve eski eşi, boşanma gerçekleşmeden önce; en az 2, 5 yıl ayrı yaşamışlar. Olay henüz çok taze demek yanlış olur.

Peki ya adam, diye soracak olursanız da :
Başında da beğenmiyormuş hanfendi .
Bu olay 2 yıllık değil.
Off valla yoruldum herkes anlamak istediği şekilde anlıyor .
Bu dağ ayısına mutluluklar dileniyor 🤣🤣

Bu tarz şeyler olabilir ama adam evlenmemiş zaten senle.
Hem beğenmeyip hem sürekli seni manupule edip aşağılayıp üstüne evlenip çocuk yapmamış .
Bu konudaki adam şerefsiz .
Kimse kusura bakmasın.
Başkasını bulunca evdekini bırakmış.
Böyle bir adam mutlu olamasın zaten olamaz kimseyi de mutlu edemez.
Mutluluklar dileyenler böyle biriyle olsun umarım tez zamanda
Cocuk isteyen yanliz konu sahibi..duzelir diye.bastan belli kötü giden bir ilişki imis evlenmiş..evlilikleri kötü gidiyormuş kendisi bile isteye yapmış.adam suçluysa suçludur korumuyorum ama kendi yaptıklarımızı görmeyip karşı tarafı suçlarsak adaletsizlik olur ..ki ilişki evliyken başladığı iddia si konu sahibinin iddiası doğru yanlış kimse bilmiyor.zaten boşanmaya doğru giden bir evlilik olduğunu kendi de söylüyor..

Bu olay 2 yıllık değil.

Adamın üzülünecek tarafı yok, onu bir kenara bırakalım.

Resmi olarak boşanma gerçekleşmeden önce 2,5 yıl ve üstü ayrı yaşanmış. Bu aşamada konu sahibine: acınız taze, olay yeni vb demek , üyeye iyilik olmuyor.

Evdeki eşyaları ve düğün takılarımı ben aldım. Kendime nafaka istemedim ama çocuğum için istediğim miktarı vermedi anlaşamadık orada, mahkeme kararına bıraktı ne derlerse onu veririm dedi. Benim maaşım az onunki benimkinin birkaç katı ona dokunmazdı bile istediğim nafaka sonuçta çocuğa istiyorum. Krediler vardı onları kapatıyordu diye bahane etti beni kötüledi yine. Psikologa gittim iki defa sadece. Psikolog da eşimin narsist olduğunu söyledi. Fakat benim fevri çıkışlarımı engelleyemediğim için ben de suçluyum. Bundan sonrasına bakacağım artık. Çocuğuma odaklanacağım. Yine aşık olacağımı pek sanmıyorum ama kısmet tabi.

Çocuğuma hissettirmemek için elimden geleni yapıyorum. İlerde arkadaşları babalrıyla gezerken o gezemeyecek diye üzülüyorum ve benim de suçum var. O yüzden elimden geldiğince mutlu etmeye çalışıyorum evladımı.

Yakalayamadım da belki vardı gizledi. Belki iş yerinde fingirdeşti insanlarla. Kadın bekarmış hiç evlenmemiş bildiğim kadarıyla. Orada çalıştıkları zamanlar boşanma aşamasının başlarındaydık. Kadından yüz bulunca bu kadar ileri gitti daha da soğuk oldu bana karşı diye düşünüyorum. Öyle olsa da olmasa da bu saatten sonra önemi kalmadı elbette. Zaten beni hiç bu kadar sevmemiş o canımı acıtıyor sanırım. Ben de yeniden sevebilir miyim bilmiyorum.

Üyenin mesajını dikkatli okuyun. Konu sahibine kim ne akıl verdiyse; şu an kim zararda değerlendirin.

Eski eş, dava sürecinde psikolojik değerlendirme talep ettiyse; bu ilerleyen yıllarda da sorun olacak mesela.

Bu olay 2 yıllık değil.
Bakın hayatta ne yaşanıyorsa yaşanıyor.bende kendi yaşadıklarımı biliyorum ama ben de eski eşime mutluluklar diliyorum.ne yapalim bizimle olmadıysa kimseyle mi olmasin.adam suçlu olabilir kötü olabilir oda suan da birlikte olduğu kişiyi ilgilendiriyor.kimseyi ilgilendirmez ..konu sahibi de mutlu olsun eski es de ..herkes mutlu olsun.iyilikler güzellikler yayılsın.
Adam zaten konu sahibi ne davrandığı gibi davranırsa kimse ile mutlu olamaz o da haklı olduğunuz bir gercek

Bakın hayatta ne yaşanıyorsa yaşanıyor.bende kendi yaşadıklarımı biliyorum ama ben de eski eşime mutluluklar diliyorum.ne yapalim bizimle olmadıysa kimseyle mi olmasin.adam suçlu olabilir kötü olabilir oda suan da birlikte olduğu kişiyi ilgilendiriyor.kimseyi ilgilendirmez ..konu sahibi de mutlu olsun eski es de ..herkes mutlu olsun.iyilikler güzellikler yayılsın.
Adam zaten konu sahibi ne davrandığı gibi davranırsa kimse ile mutlu olamaz o da haklı olduğunuz bir gercek
Bir insanın karekteri değişmez.
Bir süre sonra hevesini alınca o kadını bağlayınca bu seferde onu aşaılayacak.
Bu böyle bir şey.
Burda saygısıyla benim duygularım bitti istemiyorum deyip çekip gitmemiş.
Yıllarca pıskolojık şiddet uygulamış.
Ne yaşanıyorsa yaşansın diyemem bu konuya.
Böyle bir karektersiz hiç karşıma çıkmadı Allah karşılaştırmasın .
Ama konu sahibiyle empati yapabiliyorum.

Adamın üzülünecek tarafı yok, onu bir kenara bırakalım.

Resmi olarak boşanma gerçekleşmeden önce 2,5 yıl ve üstü ayrı yaşanmış. Bu aşamada konu sahibine: acınız taze, olay yeni vb demek , üyeye iyilik olmuyor.

Üyenin mesajını dikkatli okuyun. Konu sahibine kim ne akıl verdiyse; şu an kim zararda değerlendirin.

Eski eş, dava sürecinde psikolojik değerlendirme talep ettiyse; bu ilerleyen yıllarda da sorun olacak mesela.
Benim anlamadığım olay başından beri beğenmediği utandığı sevmediği bir kadınla ilişki kurması hadi onuda geçtim evlenmesi hadi onu da geçtim çocuk yapması .
Bu sonradan olan bir şey değil ki.
Adam korkunç biri evlerden uzak olsun.

Benim anlamadığım olay başından beri beğenmediği utandığı sevmediği bir kadınla ilişki kurması hadi onuda geçtim evlenmesi hadi onu da geçtim çocuk yapması .
Bu sonradan olan bir şey değil ki.
Adam korkunç biri evlerden uzak olsun.

Sorduğunuz tüm bu sorular, konu sahibi içinde geçerli.

Şu anda geçmişe yönelik neden, niçin sorularının; konu sahibine bir faydası yok. "Olmuşla, ölmüşe çare yok" derler. Artık önüne bakmak zorunda. Çocuğu olmasaydı; isterse bir ömür geriye de bakabilirdi ancak şu an öyle bir lüksü yok.

Çocuk günden güne büyüyor; ihtiyaçları da artıyor ve değişiyor. Eski eşten çocuğa, inşallah makul ve yeterli bir nafaka bağlanır. Bağlanmazsa: babası, annesinden 3 kat fazla gelire sahipken; çocuk daha az bir gelirle yetinmek zorunda kalacak.

Sorduğunuz tüm bu sorular, konu sahibi içinde geçerli.

Şu anda geçmişe yönelik neden, niçin sorularının; konu sahibine bir faydası yok. "Olmuşla, ölmüşe çare yok" derler. Artık önüne bakmak zorunda. Çocuğu olmasaydı; isterse bir ömür geriye de bakabilirdi ancak şu an öyle bir lüksü yok.

Çocuk günden güne büyüyor; ihtiyaçları da artıyor ve değişiyor. Eski eşten çocuğa, inşallah makul ve yeterli bir nafaka bağlanır. Bağlanmazsa: babası, annesinden 3 kat fazla gelire sahipken; çocuk daha az bir gelirle yetinmek zorunda kalacak.
Konu sahibine aynı soruları sormam.
Çünkü kocasını aşağılamıyor . beğenmediği kendine yakıştırmadığu adamla evlenmiyor .
Ona farklı sorular sorarım.
Nedeh bu aşağılanmaya katlandın derim?
Bundan sonraji süreçte umarım çok mutlu olur.

Cocuk isteyen yanliz konu sahibi..duzelir diye.bastan belli kötü giden bir ilişki imis evlenmiş..evlilikleri kötü gidiyormuş kendisi bile isteye yapmış.adam suçluysa suçludur korumuyorum ama kendi yaptıklarımızı görmeyip karşı tarafı suçlarsak adaletsizlik olur ..ki ilişki evliyken başladığı iddia si konu sahibinin iddiası doğru yanlış kimse bilmiyor.zaten boşanmaya doğru giden bir evlilik olduğunu kendi de söylüyor..
Arkadasom yapmasaymış.
Şu kafadan çıkın ya artık şaka mısınıx.
Kadın bağlamak için çocuk yapmış e kendi mi yapmış .
Alla alla gerçekten tuhafsınız.
Adam ilersini görmedği sevmediği kadından çocuk yapmasın o zaman.
Çocuk istemiş adam da yapmış nokta
Şu adamları aklayıp hemcinsleeinizi gömmeyin yarın ne gelir başınıza bilemezsinix.
Herkrs güzel konuşuyor da.

Arkadasom yapmasaymış.
Şu kafadan çıkın ya artık şaka mısınıx.
Kadın bağlamak için çocuk yapmış e kendi mi yapmış .
Alla alla gerçekten tuhafsınız.
Adam ilersini görmedği sevmediği kadından çocuk yapmasın o zaman.
Çocuk istemiş adam da yapmış nokta
Şu adamları aklayıp hemcinsleeinizi gömmeyin yarın ne gelir başınıza bilemezsinix.
Herkrs güzel konuşuyor da.
Valla kardesim ben gömmüyorum kimseyi hata varsa karşılıklı diyorum.adamin zaten elinden geleni yapmaya çalıştığını konu sahibi söylüyor..maddi manevi.eve geç otur mağdur olmayin da diyen erkek.zorla sattiran kadin .dogru dur yanlıştır ama çocuğun sorumluluğunu ben alırım diyen her kimse sorumluluğun büyük kısmı ondadır.kendi bile isteye kabullendigi sorumluluk için eski eşi suclayamaz sizin anlamadığınız bu.adam çocuğu yapmış ben istemiyorum ilgilenmiyorum para vermiyorum mu demiş..sizde hemcinsinizi savunacağım diyerek karşı tarafa adaletsiz yaklasiyorsunuz

Valla kardesim ben gömmüyorum kimseyi hata varsa karşılıklı diyorum.adamin zaten elinden geleni yapmaya çalıştığını konu sahibi söylüyor..maddi manevi.eve geç otur mağdur olmayin da diyen erkek.zorla sattiran kadin .dogru dur yanlıştır ama çocuğun sorumluluğunu ben alırım diyen her kimse sorumluluğun büyük kısmı ondadır.kendi bile isteye kabullendigi sorumluluk için eski eşi suclayamaz sizin anlamadığınız bu.adam çocuğu yapmış ben istemiyorum ilgilenmiyorum para vermiyorum mu demiş..sizde hemcinsinizi savunacağım diyerek karşı tarafa adaletsiz yaklasiyorsunuz
Ben bu konudaki sürüngeni hiç bir şekilde haklı bulmuyorum.
İnsanların kriterleri vardır ve o doğrultuda eş seçer.
Hem beğenmeyip hem kendine bağlayıp bir öyle bir böyle hareketlerle ruh hastası etmiş kadını.
Bi zahmet nafakasını hakkını versin bunu yaptı diye alkışlayacam mı bide.
Bakıcak çocuğuna tabi .
Bakmıyorsa hukuki yaptırım uygulanır zaten.
Bu aşağılamaları bir kadın da yapsa aynu tepkiyi veririm .
Kimse kimseyi rencide edemez .
Bu büyük bir saygısızlık.
Yanına yakıştırmadığı adamı kadını almayacak o zaman.
Eş yapmayacak kendine.
İnsanların hayatı oyuncak değil.

. Yazılanlara bak adama mutluluklar dileyenler konu sahibini aşağılayanlar doğru mu peki bu?
Bu kadın düşmanlığı.
Dünyada tek boşanan konu sahibi değil. Öyle kadınlar tanıyorum ki duruş sahibi olan. Neymiş efendim canı yanıyormuş. Herkes üzülebilir. Zaten üzüntüsünü de yaşasın buna kimse bir şey demiyor . Ama eski eşine yapışmaya çalışması eski eşinin kız arkadaşına karışmasi onu küçük duruma düşürmüş. İnsanlar buna kızıyor aslında. Duruş sahibi ol adamı sal hayatına bak diyorlar. Aloo!

X