Daha yeni boşanmıştık

Dünyada tek boşanan konu sahibi değil. Öyle kadınlar tanıyorum ki duruş sahibi olan. Neymiş efendim canı yanıyormuş. Herkes üzülebilir. Zaten üzüntüsünü de yaşasın buna kimse bir şey demiyor . Ama eski eşine yapışmaya çalışması kız arkadaşına karışmasi onu küçük duruma düşürmüş. İnsanlar buna kızıyor aslında. Duruş sahibi ol adamı sal hayatına bak diyorlar. Aloo!
Kadının pıskolojısı gitmiş.
Yıllarca pıskolojık şiddet görmüş .
Yetersiz değersiz hissettirilmiş.
İki çift laf söyledi diye yemediği laf kalmadı be.
Kimseye yapıştığı yok istemese boşanmazdı zaten yıllarca süründürürdü .
Böyle bir sürü dava var.
Bunu yapmamış boşanmış .
Aloo falan ne oluyorux .
Çıkın şu saçma kafadan her konuda sen yapmışsın çocuk e kendi mi yaptı?
Adamlara laf yok ona mutluluklar.
İğrendim ya artık gerçekten konuya son yorumum .

Böyle bir sürü dava var.
Bunu yapmamış boşanmış .
Aloo falan ne oluyorux .
Kadın ne yazmış okumadınız herhalde. Düzelir diye çocuk isteyen kadın. Korunsaydı madem. Adamı kimse savunmadı ama kadının boşanmış adamın peşinde diretmesi onu haksız duruma düşürüyor. Bence burdaki yorumlar biraz olsun gözünü açmasına yardımcı oldu. Bazen bir laf ne kadar canımızı acıtırsa acıtsın doğruyu bulmamıza yardımcı olur. Umarım hanımefendi toparlanır. Hepimizin dileği bu.

Kadın ne yazmış okumadınız herhalde. Düzelir diye çocuk isteyen kadın. Korunsaydı madem. Adamı kimse savunmadı ama kadının boşanmış adamın peşinde diretmesi onu haksız duruma düşürüyor. Bence burdaki yorumlar biraz olsun gözünü açmasına yardımcı oldu. Bazen bir laf ne kadar canımızı acıtırsa acıtsın doğruyu bulmamıza yardımcı olur.
Allah'ım sana geliyorum ya.
Kızım şurdan bi gidin lütfen yorum yapmayın.
Ben ne diyorum kadın hala ne diyor.
Adam yapıyor çocuğu istemediği kadından.
Kadın kocasından çocuk yaparken icazet mi alıcaktı senden

Allah'ım sana geliyorum ya.
Kızım şurdan bi gidin lütfen yorum yapmayın.
Ben ne diyorum kadın hala ne diyor.
Adam yapıyor çocuğu istemediği kadından.
Kadın kocasından çocuk yaparken icazet mi alıcaktı senden
Hanımefendi sakatsınız herhalde. Adam sanki zorla yapmış. Kadın neden sorun yaşadığı eşten çocuk yapıyor. Cevap:belki düzelir diye. Hem kendini hem çocuğunu mağdur ediyor. Asıl bu kafadan çıkmadığımız için kadınlar çocuklar mağdur oluyor. Korunsaydı ilişkiye girmeseydi sorun yaşadığı eşle o zaman.
Neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamıyorum ki. Yallah mağarana.

Hanımefendi sakatsınız herhalde. Adam sanki zorla yapmış. Kadın neden sorun yaşadığı eşten çocuk yapıyor. Cevap:belki düzelir diye. Hem kendini hem çocuğunu mağdur ediyor. Asıl bu kafadan çıkmadığımız için kadınlar çocuklar mağdur oluyor. Korunsaydı ilişkiye girmeseydi sorun yaşadığı eşle o zaman.
Neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamıyorum ki. Yallah mağarana.
Off git işine ya .
Sakat ne terbiyesiz.
Git şurdan elimin ayarını kaçırma .
Kimsin nesin bilmiyorum yazma bana .

Merhabalar. Biraz içimi dökmek biraz da gerçeklerin yüzümü vurulması için sanırım buraya yazmak istedim. Kafam allak bullak ve ne hissettiğimi bilmiyorum. En başından tüm süreci anlatayım. Hiç sevmemiş mi ben mi kendimi yemişim bunca zaman bir de siz söyleyin.

Biz nişanlandığımızda ben üniversite öğrencisiydim eşim ise çalışıyordu. Benden 3 yaş büyük. Benim mezuniyetimden birkaç ay sonra çok zor şartlarda evlendik. Maddi durumumuz iyi değildi. Eşimin maaşı kariyeri iyiydi aslında ama ben daha iş bulamamıştım. Ailemin de durumu yoktu. Neyse. Evliliğimiz hatta öncesinde sevgililik ve nişanlılık süreci de hep kavgalı gürültülü oldu. İnsan içinde nasıl davranman gerektiğini bilmiyorsun, beni rezil ediyorsun, saçma sapan şeylere gülüyorsun, beni utandırıyorsun deyip duruyordu. Ben ise üzülüyordum ağlıyordum sinirleniyordum ve tabi kavga ediyorduk. Tam bir narsistti asıl kendisi kavga çıkarıyordu ama sonra beni suçlu gösteriyordu. Biraz psikolojik problemleri vardı. Zor bir çocukluk geçirmiş. O yüzden hep alttan almaya çalıştım. Nişan sürecinde çok erken nişanlandık siz zorladınız dedi durdu. Ben mutlu bir yuvam olsun istedim asıl siz ertelemek istediniz ısrarla beni yakıştıramadınız kendinize dedim. Ailen hep olmasın diye uğraştı dedim aileme laf atma asıl sizinkiler seni kakalamaya çalıştı dedi kıyamet koptu. Sonra nişan elbiseme çingene gibi, ne biçim şeyler beğeniyorsun dedi mesela kavga ettik. Bir arkadaşımızın düğününe gidiyorduk elbise alacaktım biraz kaliteli bir şey al bu ne böyle pazar malı gibi dedi kavga ettik. Halbuki çok masraf yapmak istemiyordum. Ama o yanına yakıştıramıyordu beni. Kaç kere insanların içinde kavga ettik. Basit bir şey söylüyorum hemen alınıp laf ediyor sonra bana sus uzatma diyor. İnsanların önünde bana bunu deyince benim de gururuma dokunuyor kızıyorum bu sefer insan içinde kavga çıkarıyorsun diye bana söyleniyordu. Hep rezil olduk arkadaşlarımıza. En son böyle kavgamız olduğunda eve geldik ve sonra birkaç kez sustum sustum ama yeter hep yapıyorsun senin yüzünden insanların yanında yerin dibine giriyorum, nasıl konuşman gerektiğini bilmiyorsun, samimi olucam diye g.tü başı dağıtıyorsun dedi. Çok ağırıma gitti söyledikleri hala unutamıyorum. Hep de üslubu bu şekilde. Bir şey yaptığım da yok ama sürekli eleştiri. Ne yapsam gözüne batıyordu beğenmiyordu. Bir gün iyiysek iki gün kötüydük.

Ailesi başka şehirde yaşıyordu. Ne zaman gelseler ya da biz gitsek kavga ediyorduk. Sürekli dolduruyorlardı oğullarını. Bana sürekli düzgün konuş, düzgün otur, düzgün davran deyip duruyordu ama ben sürekli komut almaya dayanamıyordum. Nerede nasıl durmam gerektiğini sen söyleyemezsin diyordum. Ailesi hiç gelsin istemiyordum. Örneğin bir bayram onlara gidecekken annem hastalandı diye annemin yanına gittim onlara gitmedim diye kıyamet koptu. Annen de senin gibi yalancı, her işi yalan dolan dedi durdu inanmadı. Kadın hastaydı zaten bir de beli ağrıyordu kurban etlerini tek başına halledemezdi diye yanında olmak istedim. Ondan sonra ikimiz de bayram sonrası eve geldiğimizde bana karşı daha da öfkeli ve soğuktu. Ailesiyle de tartışmış ben gitmediğim için sanırım. Bana gidicem dedin insanlar bekledi son gün caydın beni de mahçup ettin akrabalarıma dedi bütün öfkesini kustu. Yine yalancısınız ana kız dedi durdu. Sonra yakın bir aile dostumuz girdi araya yine barıştık. Ve birçok insanın yaptığı hatayı yaptım belki çocuğumuz olursa düzelir dedim ve hamile kaldım. Hamilelikte hormonlar tabi tavan yapınca ben de biraz ilgi alaka bekledim, alınganlık yaptım çok kez. Ama hep ilgiye açtım zaten. Tartışmalarımız hiç kesilmedi. Bu kadın hamile demedi bile. Ben de en son dayanamadım karnım burnumda dedim boşanalım o zaman, kabul etti, gittim anlaşmalı boşanma dilekçesini verdim. Ama geri döneyim uğraşsın diye bekledim olmadı kabul etti hemen. Zaten birkaç kez boşanma lafı olmuştu ama bu kadar kolay kabul edeceğini düşünmemiştim. Günlerce bekledim olmadı. Doğumumda da çok kavga ettik. İnsanlar bize bakıyor ben beni ve çocuğunu düşünsün istiyorum ama o hala boşanmaya kararlı, öylece duruyor hastanede yanımızda. Çocuğa bakıyor ben umrunda değilim. Sen bir de baba mı oalcaksın diye bağırdım çağırdım en son çıktı gitti odadan. Herkes beni sakinleştrmeye çalıştı. Sonrasında eve getirdi beni ve annemleri. sonra özür diledim lohusa halimle duygusalım dedim çok özür diledim, sonra konuşuruz dedi. Çocukla ilgilendi sonra gitti evden. ertesi gün baktım yine hiçbir şey yok bana karşı buz gibi adam. Çocuğu seviyor bana bakmıyor bile. Başka biri mi var dedim hayır dedi yine koptu kıyamet. Neden çocuğunu düşünmüyorsun babasız mı büyüsün istiyorsun dedim, böyle kavgayla gürültüyle mi büyüyecek dedi. Hatalarımı anladım dedim daha dikkatli olucam dedim. Hep aynısını diyorsun iki gün bile duramıyorsun hep rezillik peşindesin dedi sanki ne yapıyorsam artık. Doğumdan kısa bir süre sonra mahkeme oldu, dayanamadım sırf çocuğum için feragat ettim. Mahkeme çıkışı yine kavga kıyamet. Sonrasında tanıdıklar araya girdiler yapmayın çocuğunuz var dediler kimseyi dinlemiyor. İş yerinde sevdiği bir abisi vardı aradım onunla konuştum ikna eder belki dedim. Bunu duyunca daha çok sinirlendi. Bir ay kadar dayandı evde ama bana hiç güzel bir söz söylemiyor, ilgilenmiyor. Sadece sağlık sorunum olunca ilgileniyor hastaneye götürüyor, çocuğa bakıyordu. Dayanamadım biraz ilgilensin diye çok hastayım dedim, çocuğu da emziremiyorum dedim hastaneye götüreyim dedi gerek yok yanımda ol biraz dedim. Ama bana tiksinerek bakıyordu resmen. Hiç evde olmak istemiyordu. Sonra ben telefonunu takip etmeye başladım kesin biri var dedim. Mesajlarını ve aramalarını takip ediyordum. Bir süre takip ettim. Bir şey yakalayamadım. Uyurken telefonuna baktım birkaç kez hiçbir şey bulamadım. Ama bazı arkadaşlarıyla konuşmalarını gördüm hep dert yanmış genel olarak mutsuzluktan. Sonra dayanamadım söyledim yine kıyamet koptu. Sen nasıl benim telefonumu takip edersin diye. Sonra gitti çekişmeli boşanma davası açtı. Benim telefonunu takip etmemi vs yazdığım mesajları hepsini şikayet etmiş ve delil olarak sunmuş. Öncesinde de yaşanan olayları hep sunmuştu dosyada. Sonuçta aldatıldığımdan şüpheleniyordum. Bu kadar kötü olmamıza anlam veremiyordum, sürekli bir şeylerle suçlanıyordum yıllardır. Neyse çok uzattım kusura bakmayın çok doluyum. bunun üzerine 2 yıl ayrı yaşadık ve resmi olarak dava birkaç ay önce sonuçlandı ve boşandık. Bu süreçte ve boşanma sonrasında çocuğu hep aradı sordu, görüş zamanı geliyor görüyor ama bir kere olsun bana nasılsın demedi halimi hatrımı sormadı.

Neyse sadede geleyim. Daha resmi olarak boşanalı yaklaşık 4 ay olmuş ama şimdi biriyle görüşmeye başlamış. Bu kişi daha önce de tanıdığı biri. Telefonunu takip ettiğim dönemler aynı yerde çalışıyorlarmış sonra o kişi işten ayrılmış. Bir yıl sonra da eşim oradan ayrılmıştı. O zamanlar bir şey yoktu sanırım çünkü hiç yakalamadım. Ama şimdi kadın resmen önceden evli olduğunu bildiği birisiyle sevgili olmuş. Yani insanın midesi nasıl kaldırıyor adamı tanıdığında evliydi boşanınca üstüne atlamış hemen. Kadın 2 yaş büyük benden ben 28 o 30 yaşında. Bu yaşına kadar evlenmeyince evli adamı ayarttı belki de ama kanıtlayamıyorum işte bunu. Dayanamadım eşime mesaj attım bula bula bu b... suratlıyı mı buldun diye ama şu an acayip pişmanım. Doğru konuş seni ilgilendirmez sen kimsin oluyorsun da karışıyorsun dedi. Yarın öbür gün çocuğum bu kadınla mı muhattap olacak kaırışırım tabi ki dedim. Cevap bile vermedi. Kesin kadına söylemiştir. Tekrar yazsam mı bilmiyorum. O an öğrenince sinirle yazdım rezil oldum. Benim sinirim aslında boşanmadan önce mi sevgili oldular ya da o aşamada mı sevgili oldular bilmiyorum içim içimi yiyor. En son çocukla ilgili bir konuda eşimle telefonda konuştuk sesi çok sakindi normalde eskiden benimle konuşurken hiç böyle değildi sesi hem soğuk hep içine kapanıktı. Şimdi bu kadın var diye mi böyle bilmiyorum. Ağırıma gidiyor. Çok fazla yazdım hakkınızı helal edin. Ne yapayım mesajdan dolayı bilmiyorum tekrar yazsam mı ne desem bilmiyorum. Hem üzgün hem sinirliyim hem de merak içindeyim ne zaman başladı gerçekten yeni mi başladı. Çok karışığım çok.
Kusura bakmayın ama adamla zaten başta beri toksik bir insanla neden evlendiniz onu anlamadım. Adam zaten yeterince sizi aşağılamış başlarda neden bunu göre göre kabul ettiniz? Öteki kadınla daha önce ilişkisi varmıydı yokmuydu bilemem ama başta size kendini belli etmiş keşke o zamanlarda birilerine danışsaydınız en azından akıl alırdınız böyle bir yanlışa girmezdiniz. He adama gelince kadınla boşandığınız için beraber olmuş bu boşandıktan sonra tabi ki kimseyi ilgilendirmez ama kadınla evlilik içerisinde bir birlikteliği olduysa o zaman evet yanlış yapmış. Belki kadın fırsat kovaladı orasıda meçhul ama başta kendinize yanlış yapmışsınız.

Eski eşiniz evlenmeseydi bile sizi boşayacağı belliydi. Belli ki sizi beğenmiyormuş. Ben de eski eşinizin bazı cins huylarına sahibim ne yazık ki 🤦‍♀️ Ayarsız kişiler yanımdayken utanıyorum, toplulukta sesli konuşup kahkaha atanlar mesela. Rezil ediyorlar beni diye bir daha onlarla bir yere gitmek istemiyorum. Çocukken de böyleydim. İlkokuldayken beni bir komşumuz okula pijamayla bırakacaktı. Birileri görecek diye çok utanmıştım ve okula yaklaşınca ben giderim demiştim ki kimse onu görmesin. Sonradan görmelik bir durum değildi ama niye böyle bir huyum var, tam olarak bilmiyorum. Mükemmelliyetçilikten olabilir. Bir ara acaba narsist miyim diye de düşünmüştüm ama uymadı bana pek. Maddi açıdan standartlarım yüksek değildir ama, eski eşinizde bu da var yanlış anlamadıysam.

Her neyse, sizin de oturup kalkmanızı ve toplumdaki davranışlarınızı çok eleştirmişler. Bir de vaktinde eşinizden ilgi görmüyorsunuz diye çok söylenmişsiniz. Kafamda hemen beğenmediğim insan tipleri canlandı.

Kısacası eski eşinizin yerine kendimi koyarsam ben de sizinle anlaşamazdım ki niye uzun süre sizle birlikte olduğunu anlayamadım bile. İlla birinin hayatına girmesine gerek yok. Sizin karakteriniz eski eşinizle çok zıtmış zaten. Eski eşiniz de zor ama siz de zorsunuz bir açıdan.

Burçlarla açıklamak daha kolay olacak. İkizler burcu kadınıyla başak erkeği gibisiniz.

Sonuç olarak, eski eş sizi başka kadın sebebiyle bıraktı diye kafanızda kodlamayın. Dünyada kadın kalmasaydı da sizle yine anlaşamazdı. B*k suratlı (!) da olsa istediğiyle evlenir. Çocuğunuzun yeni annesi olmayacak sonuçta. Çocuk hala sizin. Başkalarının evliliğini de zehretmeyin. Adam zaten sizden kurtulmuş. Bırakın da mutlu olsun. Siz de mutlu olun bu narsist (?) eşten kurtulduğunuz için.

Yok o kadar değildi tabi. Mesela ben çocuk sevmem yapmam diyordu. Gibi gibi. Ailem istemiyordu onu. Sonradan farkettim onun amacı benim imkanlarımmış. Zorluk çıkınca karşısına başkası çıkınca da aldattı. Ben de sevmiyomuşum zaten. 1 hafta sinirliydim. Meğerse hırs yapmışım.
Şartlar aynı değil soyledikleriniz den bu çıkıyor. O yüzden konu sahibi ile ilgili daha dikkatli konuşmanız gerekiyor.

Böyle bir sürü dava var.
Bunu yapmamış boşanmış .
Aloo falan ne oluyorux .
Arkadaşım cevap bile verme ya inan okurken profil gözümün önüne geliyor. Aloo falan hiç bir kadına yakışıyor mu. Anlayamamak yada anlamamak için çabalamak bu hanimefendilerin yaptığı.

Şartlar aynı değil soyledikleriniz den bu çıkıyor. O yüzden konu sahibi ile ilgili daha dikkatli konuşmanız gerekiyor.
Ha bu arada şartları eşitlemem için ne dese ok deyip, azar işitip, bir de kurtarmak için çocuk yapmam lazımdı. Sonra da stalk yapıp bir de arayıp, olmuş bitmişin davasını görmem lazımdı. Kendimi kahretmediğim için üzgünüm kusura bakmayın.

Merhabalar. Biraz içimi dökmek biraz da gerçeklerin yüzümü vurulması için sanırım buraya yazmak istedim. Kafam allak bullak ve ne hissettiğimi bilmiyorum. En başından tüm süreci anlatayım. Hiç sevmemiş mi ben mi kendimi yemişim bunca zaman bir de siz söyleyin.

Biz nişanlandığımızda ben üniversite öğrencisiydim eşim ise çalışıyordu. Benden 3 yaş büyük. Benim mezuniyetimden birkaç ay sonra çok zor şartlarda evlendik. Maddi durumumuz iyi değildi. Eşimin maaşı kariyeri iyiydi aslında ama ben daha iş bulamamıştım. Ailemin de durumu yoktu. Neyse. Evliliğimiz hatta öncesinde sevgililik ve nişanlılık süreci de hep kavgalı gürültülü oldu. İnsan içinde nasıl davranman gerektiğini bilmiyorsun, beni rezil ediyorsun, saçma sapan şeylere gülüyorsun, beni utandırıyorsun deyip duruyordu. Ben ise üzülüyordum ağlıyordum sinirleniyordum ve tabi kavga ediyorduk. Tam bir narsistti asıl kendisi kavga çıkarıyordu ama sonra beni suçlu gösteriyordu. Biraz psikolojik problemleri vardı. Zor bir çocukluk geçirmiş. O yüzden hep alttan almaya çalıştım. Nişan sürecinde çok erken nişanlandık siz zorladınız dedi durdu. Ben mutlu bir yuvam olsun istedim asıl siz ertelemek istediniz ısrarla beni yakıştıramadınız kendinize dedim. Ailen hep olmasın diye uğraştı dedim aileme laf atma asıl sizinkiler seni kakalamaya çalıştı dedi kıyamet koptu. Sonra nişan elbiseme çingene gibi, ne biçim şeyler beğeniyorsun dedi mesela kavga ettik. Bir arkadaşımızın düğününe gidiyorduk elbise alacaktım biraz kaliteli bir şey al bu ne böyle pazar malı gibi dedi kavga ettik. Halbuki çok masraf yapmak istemiyordum. Ama o yanına yakıştıramıyordu beni. Kaç kere insanların içinde kavga ettik. Basit bir şey söylüyorum hemen alınıp laf ediyor sonra bana sus uzatma diyor. İnsanların önünde bana bunu deyince benim de gururuma dokunuyor kızıyorum bu sefer insan içinde kavga çıkarıyorsun diye bana söyleniyordu. Hep rezil olduk arkadaşlarımıza. En son böyle kavgamız olduğunda eve geldik ve sonra birkaç kez sustum sustum ama yeter hep yapıyorsun senin yüzünden insanların yanında yerin dibine giriyorum, nasıl konuşman gerektiğini bilmiyorsun, samimi olucam diye g.tü başı dağıtıyorsun dedi. Çok ağırıma gitti söyledikleri hala unutamıyorum. Hep de üslubu bu şekilde. Bir şey yaptığım da yok ama sürekli eleştiri. Ne yapsam gözüne batıyordu beğenmiyordu. Bir gün iyiysek iki gün kötüydük.

Ailesi başka şehirde yaşıyordu. Ne zaman gelseler ya da biz gitsek kavga ediyorduk. Sürekli dolduruyorlardı oğullarını. Bana sürekli düzgün konuş, düzgün otur, düzgün davran deyip duruyordu ama ben sürekli komut almaya dayanamıyordum. Nerede nasıl durmam gerektiğini sen söyleyemezsin diyordum. Ailesi hiç gelsin istemiyordum. Örneğin bir bayram onlara gidecekken annem hastalandı diye annemin yanına gittim onlara gitmedim diye kıyamet koptu. Annen de senin gibi yalancı, her işi yalan dolan dedi durdu inanmadı. Kadın hastaydı zaten bir de beli ağrıyordu kurban etlerini tek başına halledemezdi diye yanında olmak istedim. Ondan sonra ikimiz de bayram sonrası eve geldiğimizde bana karşı daha da öfkeli ve soğuktu. Ailesiyle de tartışmış ben gitmediğim için sanırım. Bana gidicem dedin insanlar bekledi son gün caydın beni de mahçup ettin akrabalarıma dedi bütün öfkesini kustu. Yine yalancısınız ana kız dedi durdu. Sonra yakın bir aile dostumuz girdi araya yine barıştık. Ve birçok insanın yaptığı hatayı yaptım belki çocuğumuz olursa düzelir dedim ve hamile kaldım. Hamilelikte hormonlar tabi tavan yapınca ben de biraz ilgi alaka bekledim, alınganlık yaptım çok kez. Ama hep ilgiye açtım zaten. Tartışmalarımız hiç kesilmedi. Bu kadın hamile demedi bile. Ben de en son dayanamadım karnım burnumda dedim boşanalım o zaman, kabul etti, gittim anlaşmalı boşanma dilekçesini verdim. Ama geri döneyim uğraşsın diye bekledim olmadı kabul etti hemen. Zaten birkaç kez boşanma lafı olmuştu ama bu kadar kolay kabul edeceğini düşünmemiştim. Günlerce bekledim olmadı. Doğumumda da çok kavga ettik. İnsanlar bize bakıyor ben beni ve çocuğunu düşünsün istiyorum ama o hala boşanmaya kararlı, öylece duruyor hastanede yanımızda. Çocuğa bakıyor ben umrunda değilim. Sen bir de baba mı oalcaksın diye bağırdım çağırdım en son çıktı gitti odadan. Herkes beni sakinleştrmeye çalıştı. Sonrasında eve getirdi beni ve annemleri. sonra özür diledim lohusa halimle duygusalım dedim çok özür diledim, sonra konuşuruz dedi. Çocukla ilgilendi sonra gitti evden. ertesi gün baktım yine hiçbir şey yok bana karşı buz gibi adam. Çocuğu seviyor bana bakmıyor bile. Başka biri mi var dedim hayır dedi yine koptu kıyamet. Neden çocuğunu düşünmüyorsun babasız mı büyüsün istiyorsun dedim, böyle kavgayla gürültüyle mi büyüyecek dedi. Hatalarımı anladım dedim daha dikkatli olucam dedim. Hep aynısını diyorsun iki gün bile duramıyorsun hep rezillik peşindesin dedi sanki ne yapıyorsam artık. Doğumdan kısa bir süre sonra mahkeme oldu, dayanamadım sırf çocuğum için feragat ettim. Mahkeme çıkışı yine kavga kıyamet. Sonrasında tanıdıklar araya girdiler yapmayın çocuğunuz var dediler kimseyi dinlemiyor. İş yerinde sevdiği bir abisi vardı aradım onunla konuştum ikna eder belki dedim. Bunu duyunca daha çok sinirlendi. Bir ay kadar dayandı evde ama bana hiç güzel bir söz söylemiyor, ilgilenmiyor. Sadece sağlık sorunum olunca ilgileniyor hastaneye götürüyor, çocuğa bakıyordu. Dayanamadım biraz ilgilensin diye çok hastayım dedim, çocuğu da emziremiyorum dedim hastaneye götüreyim dedi gerek yok yanımda ol biraz dedim. Ama bana tiksinerek bakıyordu resmen. Hiç evde olmak istemiyordu. Sonra ben telefonunu takip etmeye başladım kesin biri var dedim. Mesajlarını ve aramalarını takip ediyordum. Bir süre takip ettim. Bir şey yakalayamadım. Uyurken telefonuna baktım birkaç kez hiçbir şey bulamadım. Ama bazı arkadaşlarıyla konuşmalarını gördüm hep dert yanmış genel olarak mutsuzluktan. Sonra dayanamadım söyledim yine kıyamet koptu. Sen nasıl benim telefonumu takip edersin diye. Sonra gitti çekişmeli boşanma davası açtı. Benim telefonunu takip etmemi vs yazdığım mesajları hepsini şikayet etmiş ve delil olarak sunmuş. Öncesinde de yaşanan olayları hep sunmuştu dosyada. Sonuçta aldatıldığımdan şüpheleniyordum. Bu kadar kötü olmamıza anlam veremiyordum, sürekli bir şeylerle suçlanıyordum yıllardır. Neyse çok uzattım kusura bakmayın çok doluyum. bunun üzerine 2 yıl ayrı yaşadık ve resmi olarak dava birkaç ay önce sonuçlandı ve boşandık. Bu süreçte ve boşanma sonrasında çocuğu hep aradı sordu, görüş zamanı geliyor görüyor ama bir kere olsun bana nasılsın demedi halimi hatrımı sormadı.

Neyse sadede geleyim. Daha resmi olarak boşanalı yaklaşık 4 ay olmuş ama şimdi biriyle görüşmeye başlamış. Bu kişi daha önce de tanıdığı biri. Telefonunu takip ettiğim dönemler aynı yerde çalışıyorlarmış sonra o kişi işten ayrılmış. Bir yıl sonra da eşim oradan ayrılmıştı. O zamanlar bir şey yoktu sanırım çünkü hiç yakalamadım. Ama şimdi kadın resmen önceden evli olduğunu bildiği birisiyle sevgili olmuş. Yani insanın midesi nasıl kaldırıyor adamı tanıdığında evliydi boşanınca üstüne atlamış hemen. Kadın 2 yaş büyük benden ben 28 o 30 yaşında. Bu yaşına kadar evlenmeyince evli adamı ayarttı belki de ama kanıtlayamıyorum işte bunu. Dayanamadım eşime mesaj attım bula bula bu b... suratlıyı mı buldun diye ama şu an acayip pişmanım. Doğru konuş seni ilgilendirmez sen kimsin oluyorsun da karışıyorsun dedi. Yarın öbür gün çocuğum bu kadınla mı muhattap olacak kaırışırım tabi ki dedim. Cevap bile vermedi. Kesin kadına söylemiştir. Tekrar yazsam mı bilmiyorum. O an öğrenince sinirle yazdım rezil oldum. Benim sinirim aslında boşanmadan önce mi sevgili oldular ya da o aşamada mı sevgili oldular bilmiyorum içim içimi yiyor. En son çocukla ilgili bir konuda eşimle telefonda konuştuk sesi çok sakindi normalde eskiden benimle konuşurken hiç böyle değildi sesi hem soğuk hep içine kapanıktı. Şimdi bu kadın var diye mi böyle bilmiyorum. Ağırıma gidiyor. Çok fazla yazdım hakkınızı helal edin. Ne yapayım mesajdan dolayı bilmiyorum tekrar yazsam mı ne desem bilmiyorum. Hem üzgün hem sinirliyim hem de merak içindeyim ne zaman başladı gerçekten yeni mi başladı. Çok karışığım çok.
Anlattıklarının birini yaşamak benim için boşanma sebebidir. Bizim gibi kızlar el üstünde tutulur çünkü diğer türlüsüne izin vermeyiz. Sen de kendine değer ver ve sana sadece çingene gibi dese dahi o insanı hayatında tutma ve yalvarırım baba yapma. Eski eşinin yeni sevgilisi için çok üzüldüm, allah yardımcısı olsun

Evlenmeyebilirdi o zaman. Ben seviyor diye sabrettim, zor zamanlar yaşıyordu yanında oldum. Kafası dolu ondan gergindir dedim. Trip atmayayım kızgın dedim. Yüzüme sevmediğini istemediğini söyledi ben görmemeye çalıştım benim hatam. Hep stresliydi zaten diye. Toydum görememişim görmek istememişim. Ama o da evlenmeyebilirdi o zaman neden evlendi neden çocuk yaptı ben tek yapmadım. Tek ben suçlu olamam. İnsanlar araya giriyordu barıştırmaya çalışıyordu onun ağzını bıçak açmıyordu ben uğraşıyordum hep. Ketumdur konuşmaz da zaten kimseye ama bilerek de yapıyordu. Demek ki adam haklı içine atıyor desinler diye. Birkaç defa boşanma konusu geçti ben geri adım attım uğraştım keşke hiç uğraşmasaydım. En azından çocuk olmadan ayrılırdık. Yazık olan yıllarım oldu. Gerçekten istese en başından giderdi ama tamam bu son deyip barıştı kaç defa. Sonra da yüzüme vurdu bunların hepsini ben barıştım yine değişmedin diye. Halbuki bir güzel söz söylese, birlikte bir şeyler yapmak istese, yüzüme gülümseyerek baksa yeterdi aylarca bunları bekledim. O bana tiksinerek baktı, her yere benim zorumla geldi. İnsanlar bana kocan niye böyle ruhsuz bakıyor sana diye bile sordu utandım hep. Sonrası yine kavga. Pişmanım şimdi hepsine keşke uğraşmasaydım ama iş işten geçti artık.
7 yıllık evliyim 3 buçuk yaşında bir çocuğum var her evlilikte anlasmazlıklar mutlaka olur ama sizinki saplantı olmuş eski eşi dünyanın bitiş çizgisi olarak görmüssünüz herkes evlenir çocuğu olur anlaşamaz boşanır ama sizin gibi hastalıklı bir şekilde düşünen çok az insan vardır bende eşimle ayrılabilirim benim de çocuğum var üstelik babasına çok düşkün ama nedir bu yani babasıyla büyüsün yok yuvasında büyüsün bizim düzgün bir iletişimimiz olmadıktan sonra o çocuğa bu mutsuzluğu yaşatmanın anlamı nedir ayrılırsın eski eşte çocuğuna görevini yaparsa yapar ki yapmasını isterim annesin sen anne önce bi kendine gel kocayı elde tutmak için o çocuğu yapmış olabilirsin ama o çocuk senin hırsının kurbanı olmamalı dimdik ayakta dur ve çocukla sağlıklı bir iletişiminin olması için çabala şu hastalıklı hareketlerinden vazgeç

İşte bekar adam gibi takılsa da onun bir çocuğu var. Ben çocuğuma göre hareket ederken o hiç çocuğu yokmuş gibi gününü gün ediyor bu beni üzüyor. Ben tek bakıyorum çocuğa. Ailem yardımcı oluyor onların yanındayım zaten ama ben işteyken sadece. Bakamıyorsan velayetini bana ver diyor ama vermeyeceğimi biliyor.
Çocuğu var diye adam sevmesinmi ve ayrıca bekar adam çocuguna karşı sorumluluklarını yerine getirdikten sonra istediği kişiyle olabilir . Çocuk sizin yanınızda olduğu için ona göre hareket ediyorsunuz bundan sikayetciyseniz verin velayetini oda çocuğuna göre hareket eder siz bekar hayatı yaşarsınız kaldıki eski eşiniz çocuğun sorumluluğunu almaktan kaçmıyor . Sizin gibi sikayet edeceginide sanmıyorum

Burda suçlu adam kim ne derse desin.
Kadını bağımlı yapmış kendine.
Sonrada tekmeyi vurmuş.
Başta sevmiyormuş zaten.
Sevmesini geçtim saygısız ve terbiyesiz.
Böyle bir adamla kimse mutlu olamaz.
Ötekinden de hevesini alınca fabrika ayarlarına döner.

Uyuşturucumu bu bağımlı yapsın. Boşanmamak için çocuk yapmayı göze almış ve yapmış bir birey var karşınızda ve hiç bir şekilde sağlıklı bir düşünce yapısı yok. Çocugunu koz olarak eski eşine karşı şuanda kullanıyor. Sevmiyorsa boşanırsın anlaşamıyorsan yine boşanırsın ne yani sırf bu kadın seviyor ve çocuğu var diye mutsuz bir evlilik devammı etseydi her iki tarafıda geçtim o çocuga yazık değilmi ?

Böyle adamlar sevmez kardeşim.
Kadınlar bunların elinde oyuncak olur.
Şimdi diğer kadın banane onu sevmemiş beni seviyor diye düşünür adam hevesini alınca görürüm sevgiyi.
Saygısız biri.
Konu sahibinde de suç var yok değil.
Ama bir kadına bu kadar eziyet eden bir adam diğerini mutlu mu edicek sanıyorsunuz gülerim buna .
Birde öfke problemi olan bir insan sadece bağırmıyor buna emin olabilirsiniz o anda sinirlenince erkekliğine varacak kadar hakaretler ediliyor. Konu sahibinin ilk yazısına bakarsanız sürekli bir bağırış çağırış içinde o anda hakaretler bir üst levelde ilerliyordur

X