Dalga geçer gibi ayrımcılık!

senin kuzeninden kv ye ne? kadının hiç bir mecburiyeti yok kusura bakma
madem kocan da almıyor altını bir zahmet kendin para biriktir ve artık hangi altından istiyorsan al
kocanın ailesi sana sonsuz bir maddi destek sağlamak zorunda değiller
sana ayrılan harçlığı beğenmiyorsan gir bir işe çalış, hayret bir şey yani

Eşinin seni mahçup etmemesi gerekir ama kv ile ilgili bir mesele değil bu seni anlyrum onlar sana takms sende takmk istiyorsun ama esin razı olmuyor eşinle halletmelisin ya da ailene anlat durumları iyiyse sana yapsnlar sende sonra onlara verirsin

senin kv senin kuzene niye altin taksin
senin annenn onun yegenine altin mi takacak ?
hiç bisey anlamadim valla konudan

öyleyse burdaki sorun yine kuzenime kim altın takacak değilde benim altınlarımla neden kv üzerine araba alındı olmalı..Asıl dert bu bence. Kendi altınlarını geri almanın yolunu bulmalı.
Ben nasil evli kaldigina sasiriyorum aslinda. Altinlar onlarda kalsa da olur gelecegini kurtarabilse yeter ama oyle bir girisim de yok.

annenız kuzenınıze ne takacak ?
benım duğunumde de dayım bılezık taktı dayım dedıysem babam gıbıdır benı ıstemeye geldıklerınde bıle o verdı şimdi onun kızı evlenıyor annem bıze takılan bılezığı takacak bızde gucumuz ona yettiği için çeyrek takacağız annenız bıleziği takacaksa sızın ekstradan takmanıza gerek yok sanırım.

Eşinizin durumu yoksa altın takmak zorunda değil.
Kayınvalideniz sizi düşünmüş, kuzeniniz için bir şey yapmak zorunda değil. Belki kadın da kendine ancak yetiyordur tabiki önce kendi tarafını düşünür aynı şekilde siz de kendi tarafınızı düşünüyorsunuz ki bunun derdine düşmüşsünüz.

Boşverin böyle şeyleri. Her düğünde altın takma zorunluluğu yok. Çok sıkıntı ediyorsanız anneniz-babanızdan borç alın kendi tarafınıza anneniz yardımcı olsun sonra verirsiniz.

X