Saç Kesim Şekilleri Dalgalı,kabarık,şekilsiz saçlar

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

mor_salli

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2018
61
19
33
Kızlar merhaba,

Çocukluğumdan beri saçlarımı sevmiyorum. Kabarık kendi halinde dalgalı şekilsiz bir saç.

Islak saça köpükle şekil versem tuhaf oluyor. (sevmesemde mecbur öyle yapıyorum.)

İnternette bir sürü zeytin yağ bakımları uyguluyorum hep kabarıklığı azaltırım diye.

Etrafımdaki düz saçları görünce çok özeniyorum.

Örüp söksem yine kabarıyor. Kıvırcık desen kıvırcık değil, dalgalı desen bi taraf düz bi taraf dalgalı garip kabarık bir saç.

Düzleştirirsem yıpranmasından korkuyorum.

Siz neler yapıyorsunuz saçlarınıza? Haftada kaç kere düzleştiriyorsunuz, ne tür bakımlar yapıyorsunuz paylaşır mısınız?

Şimdiden teşekkürer.

Benimde dalgalı ve kabarık
Duştan sonra elidor belirgin bukleler bakım kremi var onu uyguluyorum hem sekil veriyor hem kabarmıyor

Sacin kabarikligini almak icin kuaforde bazi islemler uygulaniyor diye biliyorum. Arastirip iyi bir kuaforde yaptirabilirsiniz.

Bende biraz bu durumdan şikayetçiyim.
Brezilya fönü yaptırmayı düşünüyorum. Yaptıran varsa , deneyimini yazabilir mi?
Konuyu takipteyim.

benım cok dalgalı saclarım var
yıkanırken son durulama suyum bıraz elma veya beyaz sırke katılmıs soguga yakın suyla durulama
o tum elektrıklenmeyı tıftıklenmeyı alır yumusacak parlak yapar tum sac kremlerıne bin basar 1 lıtre suya yarım cay bardagı sırke olsa yeter kokmuyor bu arada :) yalnız gozunuz yanar oyuzden basınızı one egıp yıkayabılırsınız veya gozunuzu kapatıp yıkayın goze kacmasın yakıyor

dustan cıkınca hındıstan cevızı yagı ıle hafıf nemlendırdıgım sacımı duzlestırıcı ozellıgı olan tarak ıle tarar kendı halınde kurumaya bırakırım bunun ıcın basımıza gecırılen havlu sac bonelerı var bunu kullanırım
saten yastık nevresımı kullanın buda cok yardımcı oluyor

Teşekkürler.
Düzleştirici özelliği olan tarak nasıl bir şey ve hindistan cevizi yağı saçımı yıkamadan önce sürüp bekletiyordum siz duştan sonra sürüyorsunuz yağlı kalmıyor mu

Aynı durumdayım saçlarıma resmen gıcık kapıyorum hem dalgası çok saçma bi dalga hem kabarık bi o kadar da cansız ve zayıf çok ince telli. Belime yakındı uzatmıştım ama uçlarının duruşuna artık tahammülüm kalmamıştı en sonunda geçen hafta sinirlenip dümdüz omuzlarımın üstünde kestirdim. Daha önce brezilya fönü yaptırmıştım ama saçlarım çok hızlı uzadığından 3-4 ay kullanabildim. Brezilya fönü düz olmasını istiyosan en iyi çözüm diyebilirim. Ama kısayken de şekil vermek daha kolay oluyo onu daha çok tavsiye ederim

Şampuanı sakın uçlarına uygulamayın. Diplerindeki yağı temizlemek için kullanın. Uçlarına ise kuru saçlar için,bütçenize uygun olursa silikonsuz şampuan kullanın. Saç kırıklarınızı 6 ayda bir aldırın. Saçlarınızı banyoda kremliyken geniş tarakla tarayın. Onun dışında taramayın. Banyodan çıkınca saçlarınızı hunharca havluyla çitilemeyin. Havluyla ya da temiz bir tişörtle ya da markette satılan mikrofiber havluyla saçınızın sadece "kaba" suyunu alın. Sonra durulanmayan dalgalı-kıvırcık saç kremi(uçlarına tabi) alttan üste doğru avuçlayarak şekil verin. Eğer hava soğuksa ya da çıkmanız gerekiyorsa köpükle aynı işlemi yapıp vigoyla orta şiddetli hava akımına alarak kurutun. Ben kıvırcık saçlarımı anca böyle güzelleştiriyorum

Teşekkürler.
Düzleştirici özelliği olan tarak nasıl bir şey ve hindistan cevizi yağı saçımı yıkamadan önce sürüp bekletiyordum siz duştan sonra sürüyorsunuz yağlı kalmıyor mu
haftada bır dustan once de surer bır gece bekletır yıkarım ama dustan sonra da durulanmayan sac bakım kremı yerıne yıne uygularım yaglanmaması ıcın soyle yapıyorum
elımı normal kremlıyorum taranmıs ıslak sac uclarıma elımde kalanları yedırıp tekrar tarayıp kurumasını beklıyorum
sac ıslak olunca o azıcık yag yetıyor ısıl ısıl yumusacık oluyor sac
bu elektrıklenmeyı onluyor ve duzenlı guzel sekıllenmesını saglıyor

Köpük kadar saçma bir saç ürünü daha görmedim.
Duştan sonra örüp yatabilirsiniz. Sabah daha şekilli ve her yere dağılmamış saçınız olur. Geniş dişli tarakla tarayarak olan dalganızı bozmazsınız.
Duştan sonra havluyla hunharca kurulamak yerine nazikçe nemini alıp kendiliğinden kurutmaya bırakın, fön çok elektriklenme yapar.
Ben çok fazla saçıma ısı, kimyasal kullanmayı tercih etmiyorum. Arada bir saçımı at kuyruğu yapıp kuyruk kısmını birkaç parçaya ayırıp maşalıyorum. Sonra saçımı salınca doğal dalga gibi oluyor.
(Saçım normalde dalgalı)

selam Canlar konulara göz atarken dedim işte bu.. bende bu durumdan muzdaribim neler kullandım neler inanamazsınız tek bir krem hariç yıkandıktan sonra onu sürüyorum kendi kurumasına bırakıyorum elektrklenme kabarması azalıyor

Benimki de sizinki gibi tül tül :) Gür bir de, hiçbir şekilde yatışmıyor.
Sürekli köpük, jöle, yağ, krem vs kullanmak zorundayım ama yine de saçları asla salamam, papaz gibi olur.
Brezilya fönü çok istiyorum ama işe yarar mı bilmem, sonrasında saçı dökülen de oluyormuş, daha beter şekilsizleşen de.
Of bu da bizim kusurumuz olsun napalım

Saclarim dumduz supurge gibi ikinci gun sonuyor, her gun yikaninca kuru ve sagliksiz bir goruntu oluyor. Kabarik, hacimli ve dalgali saclara bayiliyorum ki oyle kadinlar bana cok seksi ve havali geliyor. Yipranmasindan korkmasam permayi tercih ederim.
Bakimli pek sayilmam bazen bir yumurta, biraz bal ve corekotu yagi surup 30-40 dakika bekletiyorum.
Duzlestiriciler sacin parlakligini aliyor, iyi bir kesimle var olan sacinizi kullanabilirsiniz diye dusunuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…