Saç Kesim Şekilleri Dalgalı ve Kıvırcık Saçlar icin En Kullanışlı Ürünler

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
arkadaşlar saç uzunsa ara makas süper fakat kısa olunca diken diken duruyo peki ben ne yapmam lazım uzamıyan bir saç benim ki hep kısa kullandım uzatmayımı denemeliyim acaba:eek:

Biraz dişini sıkıp uzat bence çünkü kıvırcık saçtan daha zor bir şey varsa o da kısa kıvırcık saçtır.Bir ara ben de bir bunalım anında kestirdim çok zordu.Uzatırsan en azından toplama şansın var

Bütün mesajları okudum , arkadaşların hepsi kıvırcık saçlarının daha az hacimli ve daha az kabarık olmasını istiyor .Acaba bende mi bir sorun var !!!!! Benim de saçlarım çok gür ve kabarık,ben onların daha da kabarması için neler yapıyorum , neler :)))
Valla mükemmel bukleler serisi ile saçlarımı yıkayıp , ultra strong şekillendirici köpük ile iyice kabartıp , saçlarımı yere doğru sarkıtarak kurutuyorum ve kabarık kabarık çok güzel oluyor :))
Kıvırcık saçlarınızın kıymetini bilin !!!

ben artık saç kremi saç maskeleri yağlar fln kullanmıyorum..

bebek sampuanı kullanıyorum gercekten süper yaptı saçımı gayet memnunum kaydirigubbakcemile3

saçın uzunsa ara makas attır veya incelttir.. ben hem incelttirdim hemde ara makas attırdım..

dove şampuan kullanıyorum.. saçımı ne kurutuyor nede çabuk yağlanmasına sebep oluyor.. benim saçımda fazlasıyla dalgalı kolay kolay şekil veremiyordum kolay kolay düzleştiremiyordum ama en sonunda her şekle sokabiliyorum..

haa bide banyodan sonra saçım nemliyken normal el, yüz, cilt kremini elime iyice yedirip saçıma sürüyorum ama fazla diil.. fazla aşırıya kaçarsanız yapış yapış oluyor.. ben her banyodan sonra bu krem tekniğini uyguluyorum.. ayrıca saçımın elektriklenmemesini sağliyor.. fazlada kabarmıyor.. :)

Son düzenleme:
:Saruboceq:uzun zamandır saç için yeni çıkıcak bir ürün arıyorum çıktıysa kaçırdıysam lütfen bana yazın tek istediğim kuaförden çıkmış gibi olsak şu saç şekillendiriciler gibi düm düz süpürge gibi yapmasın fön havası versin saçlarımı yakmasın koparmasın ucu dönen fırça arıyorum fön havası verecek çok şeymi istiyorum acaba :sinifsinif::Saruboceq:

eeylem2007 bak ben sana bi tavsiye vericeğim.Bence Arzum düzleştiricisini kullan ben kullanıyorum ve çok memnunum.Dereceli alırsan çok memnun kalırsın saçının şekline göre ( ince telli,kalın telli vs.) dereceni seçiyorsun ben kullandım :)

Bir de Matrix Curl Life Contoruring Milk i deneyin Bana teşekkür edeceksiniz. alkisalkisalkis Biraz pahalı ama olsun değer. Strawberry de 29 lira. :eek:

Ayrıca güzelim saçlarınızı düzleştirip mahvetmeyin.:eek:klava: Düz saç çok sıkıcı bence. Güzel bir saç kremi ve dediğim Matrix Curl Life Contouring Milk ile buklelerinizi seveceksiniz. Sevin zaten yaa bukleli saçlarınızı harikalar. delikafadulden

kesinlikle avonun kırmızı kutudakı bukle belırgınleştırıcsı dıyorum ne jole ne krem 7/2 uzun zamandır bunu kullanıyorum saçlarım sarı ve ışıl ışıl oluyor parlak yanı

bendede vardı aynı sorun şuan ipek marka aloaveralı saç şekillendiricisini uçlarına sürüorm kıvırcıkları daha belirgin yapıyor

Banyodan sonra saç nemli iken badem yağı,susam yağı, kayısı yağı karışımınından çok az (1-2 çay kaşığı kadar) saçlarınızı öne alıp sadece uçlarına sürün. Mümkünse kendi kendine kurumaya bırakın.Ben uzun zamandır yapıyorum,memnun kaldım...Sonra saç köpüğü vs sürebilirsiniz. Bu ürünlerden artık daha az kullanabiliyorsun ve saç kırıklarını da önlüyor...

Benim saçlarımda gür ve kalın telli bi kabarıyoki sormayın gitsin ama banyodayken şahane oluyo suyun altında düpdüz oluyo o zaman değmeyin keyfime hiç suyun altından çıkasım gelmiyor.Saç düzleştirici almak istiyorum bende kullananlar tecrübelerini bizimle paylaşsa bu linkte bence güzel olur marka isimleri yazmak sorun olurmu bilmiyorum tabiki.

ben bırtane düzlestırıcı aldım ama adını bılmıyorum 30 lıra mı neydıı .. :) cok guzell valla arkadasımm saclarımı cok guzel yapıo saclarım kalın ve belıme kadar cok ozenırsem 40 dk ama baştan sagma yaparsam 15 dk bıtıo :)

Bütün mesajları okudum , arkadaşların hepsi kıvırcık saçlarının daha az hacimli ve daha az kabarık olmasını istiyor .Acaba bende mi bir sorun var !!!!! Benim de saçlarım çok gür ve kabarık,ben onların daha da kabarması için neler yapıyorum , neler :)))
Valla mükemmel bukleler serisi ile saçlarımı yıkayıp , ultra strong şekillendirici köpük ile iyice kabartıp , saçlarımı yere doğru sarkıtarak kurutuyorum ve kabarık kabarık çok güzel oluyor :))
Kıvırcık saçlarınızın kıymetini bilin !!!

resim ekleyebilirmisin??

Kızlar saçlarım aşırı gür ve kabarık elektirklenmeye müsait bi saçtır eskiden kıvırcıktı düzleştire düzleştire iyice kötü bir hal aldı..Tabiki düzleştiricim yıllardır favorim olan babyliss düzleştirici.Banyoda Gliss düzleştirici etki ürünlerini ve watsons ballı saç bakım cilasını kullanıyrm.Banyo sonrasındada gliss spreyler ve kremlerden kullanıyorum.ama artık düzleştrici saçlarımı öldürme noktasına getirdi.Sizin yrdımınıza ihtiyacım var,fönlü gibi yapan,yüksek ısılı,hemen kurutan,düzleştirici gerektirmeyen bir fön/kurutma makinesine ihtiyacım var acil önerilerinizi bekliyorum :)

kıvırcık saçların en büyük problemi nemsiz olmaları ve buna bağlı olarak kabarmaları cansız durmaları. kabarık olması hacimli olması demek değil, elektriklenmiş bir kabarıklıktan bahsediyorum:)
şimdiye kadar envai çeşit ürün denedim. şampuan olarak HC den fazlasıyla memnun kaldım. kime önerdiysem de çok sevdi.
saç şekillendirici olarak pantene 7/24 ile nemlendirip, loreal studio fix bukleler için köpükle hem doğal hem parlak bukleleriniz olabilir.
ayrıca kerastase masquintense saç maskesi saçları çok yumuşak yapıyor.
büyük hayal kırıklığı yaşadığım ürünler ise john frieda şampuan ve saç şekillendricileri (köpüğü yapış yapış) ve kerastase şampuanları. büyük umutlarla alıp beğenilmeyip anneye kardeşe verildiler:)

ben banyoda şampuandan sonra saç kremi sürüyorm yıkananlardan yani:KK70: bu kolay taramama yardmcı oluyor we yumuşak yapıyor. banyodan sonra da avon durulanmayan bakım kremi kullanıyorm buklelerm daha canlı oluyor we elektrklenme azalıyor şimdilik memnunum ama köpük denicem bende:)

ben banyoda şampuandan sonra saç kremi sürüyorm yıkananlardan yani:KK70: bu kolay taramama yardmcı oluyor we yumuşak yapıyor. banyodan sonra da avon durulanmayan bakım kremi kullanıyorm buklelerm daha canlı oluyor we elektrklenme azalıyor şimdilik memnunum ama köpük denicem bende:)

elidor şampuan+ elidor saç kremi+ loreal yıpranma karşıtı nemlendirici maske+ maskeyi yaptıktan sonra banyoda tarıyorum ve bi daha hiç taramıyorum.. çıkınca da lorealin
kıvırcık saçlar için köpüğü var saçlarımı öne eğip mıncık mıncık yapıp kurutuyorum kıvır kıvır oluyo.. illa ki tülerik kalan yerler oluyo ama çok az. orayı da maşa yapıp açıyorum çok güzel hem hacimli hem de yumuşacık oluyo saçlarım.. bazen de nadir de olsa yine lorealin saç spreyini sıkıyorum biraz daha hacimli oluyo.. :) önceden çok düzleştirirdim artık hiç sevmiyorum düz saçı..

Avon un bademli saç kremini önerebilirim kızlar,benim saçım da dalgalı ve katlı banyodan çıkınca düzleştirmeyeceğim zamanlar onu kullanıyorum,mıncıklıyorum kuruyunca kendiliğinden doğal hafif dalgalar kalıyor güzel yani..

Benimkiler zenci kıvırcığına yakın,önceden sevmezdim loreal'in x-tenso kremiyle 5 ayda bir buklelerimi açtırıyordum(defreze), o zaman buklelerim sönük oluyordu,pek güzel deildi kıvırcık hali ama çok kolay fön tutuyordu genelde fönlü kullanıyordum. Remington ıslak /kuru düzleştiriciyle kendim de düzleştiriyordum.bu haliyle boyatabilirsiniz ama saç açma yapılamıyor
2 yıldır yaptırmadım şimdi kendi saçlarım çıktı,fön tutmuyor,kıvırcık ya da maşa ile iri dalgalı kullanıyorum.maşa fark etmez her marka bizim saçlarda işe yarıyor:)
Banyodan çıkınca sadece fazla suyu alıp pantene 7/24 ya da wella saç köpüğü(bukle için) kullanıyorum.
Bazen yine banyodan çıkınca uçları çok kuru die bebe yağı ya da hinidstan cevizi yağı sürüyorum
Asla taramıyorum,banyoda saç kremi /maskesi sürüp bekletiyor ve ellerimle arıyorum sadece.
Arada bir otacı saç bakım yağı kullanıyorum
Şampuan/maske hep yeni şeyler deniyorum.en memnun kaldığım gliss kuru saçlar serisi(fiyat/kalite açısından).

X