Danışmak istediğim birşey var

Ödev öğrenciye verilir, öğrenci tarafından yapılır, zamannda ve doğru yapıldı mı yapılmadı mı hesabı öğrenci tarafından öğretmenine verilir. Kimsenin, cocugun başında dikilip yardim etmesinin, tarif etmesinin, kontrol etmesinin gerekmeyecegi ödevler bulup verin bi zahmet. Cocugun sorumluluk alması nerde kaldı?

Gayet de , bütün sınıflarda- 1. sınıf dahil - etüd yani yetiştirme kursları var, milli eğitim müdürlükleri, okullari açın diye zorluyor hatta. Ben emekli öğretmenim Siz ne anlatıyorsunuz acaba ?

Siz benim bütün bu yazdıklarımdan etüt yok sonucu nasıl çıkarttınız acaba? Gayet açıklayıcı yazmışım ama ben ne anlatıyorum gerçekten hiç anlamamışsınız

Oglum 3 yasinda, krese gidiyor ve haftasonu odev veriyor ogretmeni 🤪 sorumluluk ogrensinler diyor, zorlamayin ama baktim ben surekli pesindeyim, onun umrunda degil, daha 3 yasinda bebek, hadi gel odevimize bakalim demekten ben rahatsiz oldum. Daha 3 yasinda bebe yahu. Evi ozluyor, beni ozluyor, evde oyuncaklariyla oynamak istiyor. Tamam odev olarak cok basit bir sey veriyor ama daha simdiden sogutmamak icin artik hic soylemiyorum bile.

Sizin durumunuza gelmedim henuz. Cocugum ilkokula basladiginda nasil olur bilmem ama ben de ogretmenim. Odevin bir amaci varsa verilir. 40 tane ayni islemi verdiyse insiyatif alip 20 tanesini yapmasini yeterli bulurum.

Gayet de , bütün sınıflarda- 1. sınıf dahil - etüd yani yetiştirme kursları var, milli eğitim müdürlükleri, okullari açın diye zorluyor hatta. Ben emekli öğretmenim Siz ne anlatıyorsunuz acaba ?
Dyk kursu etüt değildir. Tüm öğrencilerin katılımı zorunlu değildir. Emekli öğretmen olduğunuza emin misiniz😳😳kimya mühendisi olduğunuzu söylemişsiniz daha önce 😳

Eklentiler

• 52541E95-FC0A-4208-A939-50244DB378FA.png
    52541E95-FC0A-4208-A939-50244DB378FA.png
    207,9 KB · Görüntüleme: 30
Ne yazıyor defterde, sayfa 15 yapılacak. Ama öğretmen ödevi kendi kontrol ederse, çıkarma işleminde onluk bozarken ne hata yaptığını görüp düzeltecek. Annesi görünce saç baş yolacak çocuğum çıkarma işlemini kavrayamadı dite, en iyi ihtimalle gelip burada başlık açacak, en kötü ihtimalle kafasına vuracak.

Allah aşkına burda önlük boşamayan çocuğuna evde kendim öğrettim diyen var mi
30-40 öğrencinin yaptığı 30-40 işlemi kontrol etmek ne kadar zaman alır bir hesaplar mısınız rica etsem?

Cocuklara bu kadar yuklenilmesini dogru bulmuyorum. Yurtdisinda bu kadar odevi asla gormezsiniz. Orada daha temel egitimlere onem verilir. Cocuklari yaris ati gibi anaokulundan itibaren kosturmaya basliyorlar. Kronik yorgunluk oluyor ondan sonra. Bir cocugun 6 saati okulda 2-3 saati de odev basinda geciyor. Cok yazik.

30-40 öğrencinin yaptığı 30-40 işlemi kontrol etmek ne kadar zaman alır bir hesaplar mısınız rica etsem?
kontrol edebileceğiniz kadar ödev verin sevgili öğretmenim . Çocuk da desin ki, " yarin sabah ogretmen bu ödevlerebir bir bakar, sayfa düzeninden, sayıların yazılış yönüne, çantamın düzeninden, işlemlerin doğruluğuna kadar her seyi üç saniyede farkeder" Bence böyle...

kontrol edebileceğiniz kadar ödev verin sevgili öğretmenim . Çocuk da desin ki, " yarin sabah ogretmen bu ödevlerebir bir bakar, sayfa düzeninden, sayıların yazılış yönüne, çantamın düzeninden, işlemlerin doğruluğuna kadar her seyi üç saniyede farkeder" Bence böyle...
Bekara karı boşamak kolay diye çok güzel bir sözümüz var. Anlatabilmişimdir umarım 😉

Benim kızımda 2. sınıf.Kitapdan ve fotokopi şeklinde hergün ödevi oluyor en az 3, 4 sayfa.Çarşamba lari sadece ingilizce ödevi oluyor, Diğer dersler için ödevsiz gün.Normali bu galiba.Her okul da ödev var.Sistemi değiştiremeyiz ama sınıfça para toplayarak fotokopi isteyebilirsiniz.Zamandan tasarruf olur

X