Davet etmeli miyim ?

Anam bunun bir alt sürümü bizim ailede var. Tek fark var bizimki gayet güzel yer içer. Muhabbete katılmaz sofradan bir tabağını kaldırmaz. Yer üçer köşe minderi gibi oturur. “Ben misafirliğe gitmeyi çok severim” der kendi evine kimseyi davet etmez. Değişik bir tip. Asla davet etmiyorum ben size de tavsiye ederim.

Ya baştan elti deyince arada bi kavga olmuş da ondan sevmiyorum sanılır diye 😅🤝
Yoksa eşimin kardeşi iyidir onu severiz ama eşi aşırı garip aşağılık kompleksi yaşayan biri psikolog değilim ama anladığım kadarıyla öyle çünkü asla ayak uyduramadığı gibi hep bi kapa yaratıyor 🤷🏻‍♀️
Başım ağrımaz ama kaynana kişisi olsun çağırsaydın büyüklük sende kalsaydı der 🤷🏻‍♀️

Anlıyorum. Ben eltimle de kayınbiraderimle de mesafeliyim. En son ne zaman gördüğümü hatırlamıyorum. Ama başka kardeşi filan yok eşimin. Sizde durum farklı sanırım. Diğer kardeşleri veya kayınbiraderi evinizde ağırlıyor musunuz sık sık?

Eşini çağıracaksınız anladığım kadarıyla. Özel ayrı ayrı davet etmeyin. Buyrun gelin dersiniz ve biter.

Anlıyorum. Ben eltimle de kayınbiraderimle de mesafeliyim. En son ne zaman gördüğümü hatırlamıyorum. Ama başka kardeşi filan yok eşimin. Sizde durum farklı sanırım. Diğer kardeşleri veya kayınbiraderi evinizde ağırlıyor musunuz sık sık?
Onları da sık ağırlamam çalıştığım için vaktim yok.Ama ramazanda evlendiğim günden bu yana yemek olayımız vardır herkes birbirini sırayla çağırır beraber yeriz toplarız yıkarız çayımızı içer sohbet ederiz saygımız var öyle cıvık ilişkimiz de yok ama birbirimizi gömmeyiz de arkadan😅 zaman öyle hızlı geçer ki farkında bile olmayız vaktin nasıl geçtiğinin ama bu geldi geleli o gidince istemsizce konuşuruz noldu neden şöyle yaptı neden böyle baktı falan filan 🤷🏻‍♀️ geriyor ortamı ondan istemiyorum
En son 1 yıl önce bana geldi çocuklarımdan en sevdikleri oyuncaklarını istedi kızım da (4yaşında) vermem o benim en sevdiğim oyuncak dedi kadın küstü kapıyı çarptı gitti 🤷🏻‍♀️🤯

Merhaba herkese
Kısaca soruyorum
Girdiği ortamlarda kimseye merhaba bile demeyen (nezaketten yoksun) köşede öylece oturan ortamı süzen sonra gidip sosyal medyada durumlar paylaşan bi tip var yakın akraba sayılır maalesef 🤷🏻‍♀️
Hani o durumu ortamı bilmeyen biri okusa onu dışladık sanır falan halbuki her defasında konuşmaya çalışıyoruz yemek yemez ısrarla yedirmeye çalışırız falan
Mesela dün akşam da bir ortamda beraberdik zaten girerken kimseye merhaba demedi iftar yemeğine dokunmadı bile nezaketen ben hiç yiyemeyeceğim ortamlarda bile bi çay içerim 😐 köşede oturdu 1 saat kadar gitti durum paylaştı
Yok cahilin olduğu ortamlar bilgili insanları kasar gerer gibi bi laf
(Buarada Ortamdaki eğitim-kültür seviyesini sıralarsak onunki en sonda)
Şimdi merak ettiğim şu siz olsanız evinize davet eder misiniz böyle birini ? Sonuçta benim de olduğum ortama hakaret etmiş ayrıca evime kaç bayram geçti gelmedi yakın sayılıyor ya,ben niye davet ediyorum hıı bir de yaptığım yemeğe bile dokunmayacaksa kendime hakaret sayarım bunu 🤷🏻‍♀️ çağırmak istemiyorum diyorum ama saçma mı olur üzerime alındığım için gururlanır mı?

Çağırmayın siz de selam vermeyin.
Benimde çok yakın bi akrabam her geldiğinde yemeğe kusur yok az daha pişecekmiş, yok tuzu az ya da fazla vs, sürekli suratlı, dediğiniz gibi ya yemez ya da 1 kaşık 1 çatal yer en fazla. Laf sokmaları da cabası. Her geldiğinde eve negatif enerji bırakıyor. İnanın ruhum daralıyor kalbim ağrıyor.

Yok asla öyle eğitimli biri değil Twitter’dan birilerinin paylaştoklarının ekran görüntüsü alıp paylaşıyor
Küçümsemek istemem ama mecburiyetten olmasa,eşimin kardeşinin eşi sonuçta,kardeşten ötesi yok,görüşmeyelim diyemem illa bir ortamda biraraya geliyoruz,yoksa asla biraraya gelmek istemeyeceğim bir tip.
Eltiniz yani :) Bir de eltiyi dinlemek lazım o zaman

Merhaba herkese
Kısaca soruyorum
Girdiği ortamlarda kimseye merhaba bile demeyen (nezaketten yoksun) köşede öylece oturan ortamı süzen sonra gidip sosyal medyada durumlar paylaşan bi tip var yakın akraba sayılır maalesef 🤷🏻‍♀️
Hani o durumu ortamı bilmeyen biri okusa onu dışladık sanır falan halbuki her defasında konuşmaya çalışıyoruz yemek yemez ısrarla yedirmeye çalışırız falan
Mesela dün akşam da bir ortamda beraberdik zaten girerken kimseye merhaba demedi iftar yemeğine dokunmadı bile nezaketen ben hiç yiyemeyeceğim ortamlarda bile bi çay içerim 😐 köşede oturdu 1 saat kadar gitti durum paylaştı
Şimdi merak ettiğim şu siz olsanız evinize davet eder misiniz böyle birini ? Sonuçta benim de olduğum ortama hakaret etmiş ayrıca evime kaç bayram geçti gelmedi yakın sayılıyor ya,ben niye davet ediyorum hıı bir de yaptığım yemeğe bile dokunmayacaksa kendime hakaret sayarım bunu 🤷🏻‍♀️ çağırmak istemiyorum diyorum ama saçma mı olur üzerime alındığım için gururlanır mı?
Tabii ki etmem

Benim annem sevmediği insanları öz kardeşi olsa nezaketen bir yere cagirmaz. Ve genel olarak mutlu bir kadın .
Ablam da on yıllık evli sayılır, çekirdek aile dışında haladir teyzedir, ıdıdır dıdıdır asla davet etmez evine. O da mutlu 😅
Ramazanlari ramazan gibi neşeyle, bayramları bayram gibi aile ve sevdikleriyle geçiyorlar.
Ama 'ay ayıp olur' diyen insanlarin, sevmedigi kişilerle davetlerde içleri şişiyor, düşmanlıkları pekişiyor :) millete ramazan-bayram diyince eziyet oluyor,KKda bile konular açılıyor bu minvalde.
Neden sevmediginiz insanları etrafiniza doldurasiniz, evinizin güzelim enerjisini düşürmelerine izin veresiniz ki?
Merak etmeyin, cagirmayinca kötü olmuyorsunuz. Bir sure sonra size alisiyorlar:)
Ben olsam ölsem cagirmam, umrumda da olmaz..beni sevmeyenin evimde işi yok

Onları da sık ağırlamam çalıştığım için vaktim yok.Ama ramazanda evlendiğim günden bu yana yemek olayımız vardır herkes birbirini sırayla çağırır beraber yeriz toplarız yıkarız çayımızı içer sohbet ederiz saygımız var öyle cıvık ilişkimiz de yok ama birbirimizi gömmeyiz de arkadan😅 zaman öyle hızlı geçer ki farkında bile olmayız vaktin nasıl geçtiğinin ama bu geldi geleli o gidince istemsizce konuşuruz noldu neden şöyle yaptı neden böyle baktı falan filan 🤷🏻‍♀️ geriyor ortamı ondan istemiyorum
En son 1 yıl önce bana geldi çocuklarımdan en sevdikleri oyuncaklarını istedi kızım da (4yaşında) vermem o benim en sevdiğim oyuncak dedi kadın küstü kapıyı çarptı gitti 🤷🏻‍♀️🤯

Sizi huzursuz edecekse çağırmayın tabii. Ama bu durumda kayınbiraderi de çağırmayacaksınız sanırım.

Evlerden ırak olsun böyle birini asla istemem mutlu aile soframda. Ama . kaynınız ile aranız iyiyse çağırın yinede zaten kısa kalıyormuş yada gelmez belki

Son düzenleme:
Ya valla elti gözüyle baksam 2 büyüğüm de var bir tane daha küçüğüm var hepimiz gayet iyiyiz ben tam 15 yıldır ailedeyim çekingen biriyim genel olarak soğuksun derler bana da ama sorun anlamında bişey yaşamadım çünkü saygısızlık başka bişey soğuk mesafeli olmak başka bir şey..
Bu elti saygısız biri yapılan yemeğe dokunmamak için ona ne sorulur ki ?
Ya da girdiği ortamda ev sahibi dahil hiç kimseye merhaba dememek nedir ne cevabı olabilir ki ?
Eşi gelmek istediği için geldi o da bundan eminiz ama böyle yapacaksa gelmesin değil mi ?
O yüzden diyorum ev sahibine bile bu saygısızlığı yapan birini ben de çağırmalı mıyım diye ?
Yoksa sorun yaşasam zaten sorunumuz var ne yüzle çağırırım der çağırmam buraya da konu açmam 🤷🏻‍♀️😅

Ya baştan elti deyince arada bi kavga olmuş da ondan sevmiyorum sanılır diye 😅🤝
Yoksa eşimin kardeşi iyidir onu severiz ama eşi aşırı garip aşağılık kompleksi yaşayan biri psikolog değilim ama anladığım kadarıyla öyle çünkü asla ayak uyduramadığı gibi hep bi kapa yaratıyor 🤷🏻‍♀️
Başım ağrımaz ama kaynana kişisi olsun çağırsaydın büyüklük sende kalsaydı der 🤷🏻‍♀️
çağırmayın
kaynınıza sen gel diyin hatta
oda zaten gelmez muhtemelen
kimsenin enerji emiciliği ile uğraşamam

Merhaba herkese
Kısaca soruyorum
Çağırmamalısın

Bi arkadaşa yazdım bir daha yazayım :) kızım oyuncağını vermek istemedi diye evimden küstü gitti kapıyı bildiğiniz çarptı gitti 😅🤦🏻‍♀️ ve o saate kadar habire mutfaktan salona servis taşıyordum yok yemek yok çay yok tatlı yok meyve 🤯
Nezaketten yoksun kısaca 🤷🏻‍♀️
(Bunun gibi çok örnek var mesele bi akrabanın çocuğu evinde çay dökmüştü diye odasına girip oturup ağlamış bağıra bağıra, misafirler eşiyle kavga seslerini de duyunca evden sessizce çıkmışlar🤣)

Merhaba herkese
Kısaca soruyorum
Ben olsam kesinlikle davet etmezdim. Onca uğraş, emek ver akşama misafir gelsin surat assın. Bence burada önemli olan sizsiniz. Boşuna kendinizi germeyin bile isteye. Bırakın o ister gururlansın ister gururlanmasın. Hatta tekrar göndermeli story atarsa size ithafen bundan keyif bile alın :)

Bi arkadaşa yazdım bir daha yazayım :) kızım oyuncağını vermek istemedi diye evimden küstü gitti kapıyı bildiğiniz çarptı gitti 😅🤦🏻‍♀️ ve o saate kadar habire mutfaktan salona servis taşıyordum yok yemek yok çay yok tatlı yok meyve 🤯
Nezaketten yoksun kısaca 🤷🏻‍♀️
(Bunun gibi çok örnek var mesele bi akrabanın çocuğu evinde çay dökmüştü diye odasına girip oturup ağlamış bağıra bağıra, misafirler eşiyle kavga seslerini de duyunca evden sessizce çıkmışlar🤣)
kendi evinde dökülen çay için mi ağlamış
psikolojik sorunları mı vardır nedir

kendi evinde dökülen çay için mi ağlamış
psikolojik sorunları mı vardır nedir
Evet evet bayağı bildiğiniz çay döküldü diye ağlamış sonra çıkmış gelmiş silmeye çalışmış geçmeyince kendini odaya kapatıp bir daha ağlayıp eşiyle kavga etmiş misafir de sessizce çıkıp gitmiş 🫣

Etrafımda da, evimde de sevmediğim ve enerjisi beni kotu etkileyen insan bulundurmam, yakin biriyse sebebini de acikca soyler uzaklastiririm.

Cunku benim icin kimsenin ne düşündüğü onemli olmayan bir durum.

Sadece mutlu oldugum insanlarla, mutlu etmekten hoslandigim, beni mutlu eden insanlarla cevrili olmak isterim. Gerisine yer yok.

Bence.... Acikca yüzüne yüzüne buraya yazdiginiz gibi söyleyip tumden hayatinizdan cikarin.

X