Ömrümü yedi bu elti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kız şaşırmıştir yazık böyle birşey beklemiyordur bence bide herkes yapamaz konu sahibinin yaptığını
Ya 5 aylık hamileyim diyor o çocuk yapmasın diye söylemedim diyor ne kadar fesat ne kadar bencil oda olabilir hamile nolmul yani sende kal oda kalsın Rabbim hiç bir zaman böyle insanlara denk getirmesin kurban olduğum eltim le benim çocugum olmuyor mesela samimi değilim ama yemin ederim hiç benim olsun da onun olmasın düşünmedim bile dua ediyorum rabbim ona da bana da nasip et diyorum

Ya 5 aylık hamileyim diyor o çocuk yapmasın diye söylemedim diyor ne kadar fesat ne kadar bencil oda olabilir hamile nolmul yani sende kal oda kalsın Rabbim hiç bir zaman böyle insanlara denk getirmesin kurban olduğum eltim le benim çocugum olmuyor mesela samimi değilim ama yemin ederim hiç benim olsun da onun olmasın düşünmedim bile dua ediyorum rabbim ona da bana da nasip et diyorum
Ben ve bir yakinimiz aynı anda hamile kalmıştık çok sevinmiştim şahsen bence güzel birşey ne var ki bunda konu sahibinin sorunları var
Bence köye gidip gelmeleri kaynanaya bakması vs de hep maddi menfaat sebebiyle yoksa saygı vs ile ilgisi yok

Rabbim eltinizede sizede nasip etsin inşaallah

Ben ve bir yakinimiz aynı anda hamile kalmıştık çok sevinmiştim şahsen bence güzel birşey ne var ki bunda konu sahibinin sorunları var
Bence köye gidip gelmeleri kaynanaya bakması vs de hep maddi menfaat sebebiyle yoksa saygı vs ile ilgisi yok
Kıskançlık tan başka bişsey değil bence aşırı kıskanıyor hanfendi şimdi bunları da okuyup bize sinir olacak ama ben objektif yorum yapıyorum güzel yaklaş güzel düşün ki insanlarda sana karşı öyle olsun hırçınlıkla kıskançlık la fesatlık la ne yere kadar

Kıskançlık tan başka bişsey değil bence aşırı kıskanıyor hanfendi şimdi bunları da okuyup bize sinir olacak ama ben objektif yorum yapıyorum güzel yaklaş güzel düşün ki insanlarda sana karşı öyle olsun hırçınlıkla kıskançlık la fesatlık la ne yere kadar
Aynen öyle ben niye eltimi gorumcemi vs kiskanayim ki de mi ? Kapım ayrı evim ayrı bir kompleksim vs yoksa birini neden kiskanayim de mi ?

Aynen öyle ben niye eltimi gorumcemi vs kiskanayim ki de mi ? Kapım ayrı evim ayrı
İnsanlara sen iyi olursan onlarda sana iyi olur ha baktın kötü kes samimiyeti Allaha havale et kin bile besleme sonuçta herkes kalbinin ekmeği yer

Maddi ilişkiyi ben de merak ettim ve sordum. Bakalım cevap gelecek mi?

Yasanlarin sebebi malesef sizsiniz. Eltiniz yerini, konumunu, sinirlarini bilen birisi. Hicte mecburiyet yok baskalarina hizmet etmeye. Kendi esine sofra hazirlarken baskalari otururken onlarinda hizmetini yapmak zorunda deyil. Bu sizin icinde gecerli. Herkes yetiskin insan kendi isini kendi görsün. Siz kendiniz her olaya atlayip yapip etme derdine düsmüssünüz ve hatalisiniz. Ne alaka neden kadin sizin esiniz evi süpürürken kalkip süpürgeyi alip o süpürücek. Sizin esiniz istemis o süpürmüs. Siz hastayken herkese hizmet etmek icin nicin cabaliyorsunuz? Böyle bir mecburiyetiniz yok. Nicin bayramdan önce gidip tüm evi temizleme derdine düsüyorsunuz? Herkes geldiyinde kendi kalicagi yeri temizlesin. Ortak alanlarda ortaklasa yapilsin. Hem siz illa yapiyorsunuz hemde sikayet ediyorsunuz. Siz nicin eltinizin camasirlarini yapma gereyi duyuyorsunuzki?

Bende kayinvalidemlere gittiyim zaman yeri gelir kayinpederim esi yorulmasin diye evi süpürüp siler, ben hicbir zaman kendimi ortaya atip ben yapim demedim. Onlarin evi onlarin düzeni. Bana geldiklerinde de ben onlara is yaptirmam cünki orasi benim evim benim düzenim.

Cocuk konusunda esinizde sizde ilk seferde agzinin payini vericektiniz. Sen kimsin ki benim cocuguma böyle söylüyorsun birdaha sakin ama sakin olmasin, benim yapmadigim seyi sen benim cocuguma yapamassin ilk ve son kez uyariyorum deseydiniz kimse cocugunuzu durup durup ezmeye kalkmazmi. Sizin göreviniz cocugunuzu koruyup kollamak. Büyüklerin ettiyi nasihatle „Cocuk icin kavga edilmez“ lafiyla büytmek deyil. Hem siz iki elti nicin gözlerinizi cocuklarin üzerine dikmissiniz o bunu yapti bu bunu yapti diye gözleyip cocuklara laf söylüyorsunuz orasinida anlamis deyilim.

Kocanizin yaptigina gelince net söylüyorum affedilir gibi deyil. Abisiyle farkli konusup tavrini net koymasi gerkiyordu. Ailesinede tabiki. Eyer o günü orda herkese haddini bildirseydi herkes duracagi yeri bilirdi. Ama ne siz nede esiniz cizginizi cizmemis sinirlarinizi koymamissiniz, siz böyle yaparsaniz haliyle hem cocuklarinizi herkes ezer hemde torunlariniz olunca ilerde onlari bile ezdirirsiniz.

Acilen deyismeniz lazim.

Tam tersi aslında benle ablam 5 ay ara ile doğum yaptık. Çocuklarımız birbirlerinin en iyi arkadaşı. Bu durum bir avantaj yani. Covid döneminde birlikte sosyalleşme şansı buldular. 2-3 yaş dönemi biraz zorlayabilir ama sonuçta aynı evde dipdibe yaşamıyorsunuz. Her gün birlikte değiller ya.. genel olarak gereksiz işgüzarlık yapmışsınız
Bizdeki sorun da orada işte çocuklar birbirine girince hemen geri çekilmeli yada dikkat dağıtılmali. Onlar bunları hiç yapmadilar yesin bir birini kim kazanirsa gibi yaklaştılar. Biz çok faslz çocuğumuzu geri çektik baskın anında da kızım sussun diye oglanin elinden alinmis oyuncak kızıma verilmiş şimdi bunları önümüze getirdiler biz böyle böyle yaspmisiz diye dovemejisz sovmemisiz aat ortayaa başı boş büyüsün diyorlar öyle davranıyorlar sonra lafta özgüven derdine düşüyorlar. Bastasn swhip ciksalar neyse.

Eltisi karadenizli değil muhtemelen. Benim eşimler de karadenizli ve abisinin eşi de karadenizli. Eltim de ayni konu sahibi gibi kv evini temizler, hizmet eder. Ayni şehirde kvde eltime yatili kalır filn. 🙄

Ben misafirlige giderim, oturuyorum kenarda benden bir şey bekleyen olmuyor. 😁

Bence senin eltinde seni çekiştiriyor olabilir, bu kadar emin olma derim :KK53:

Çekiştiriyor olabilir. Bi defa yine kendisi kvnin evinde iş yapiyorken bana laf sokar gibi olmuştu. 🙄
Umarim eltim de beni yolmaz. 😬
Orada bir koç burcu emojisi gördüm, elf gözlerim beni yanılmıyorsa elti seni yolduğuna yolacağına pişman olur. :KK70:

Ben sinmiş biri değilim. Büyüklerin o olmasasydi evlenemezdi,aman iyiki geldi diyerek onun yapması gerekn işlerin bile bana yuklendigi biriyim. Gorumcem bile yüzüme karşı kaynıma es bulunmazdi ama benim eşime bulunurdu diyen biri. Bende işleri az çok biliyorum yardım edeyim de iş tez bitsin diyen biriyim,çünkü köyde beden işi yapılır ki iş işi kovalar genelde. Eltimde laz kızı yani biri birşey yapıyorsa diğerine baskas işi yaspmali bunu net bilen biri bu kültüre. Ait. . Abim de orada bunu görüp eşini aramalı ve çocuğu aldirmaliydi. Oradaki hata tek bana yuklenilmemeli. Ben kendi çocuğumdan saorumluyum , ayrica şunu da anlamiyorum evet ben ezilmiş biriyim yadas öyle görülmüştür inandirilmisim. Kiskanma bunun neresinde eşitlik elbette olma ama yaspasbilecegini bile yapmiyir olması beni yadas eşimi annesini saf ve salak yerine koymak değil mi tutturmussunuz bir kiskanma da kiskanma da kiskanma öyle olsam onun hayat standardını yakaslamaya çalışırdım. Misasl kendisi evini sıfır esyasyla düzdü a dan Z ye ben ikinci el eşya yada onun bunun verdiğini aldım. Pawramiz var altınım var imkanım var. Benim tercihlerim farklı. İkinci çocuğu sakladim aynı denk olmasın diye ben ondan ayrı olmaya caba gosteriyorum. Alenen salak yerine koyulmak zoruma gidiyor hepsi bu şimdiye kadar bunu gizli ywapti sezdim asmas birşey demedim şimdi göstere göstere yapiyor. Size yapsaslasr bulunduğunuz bir ortamda aman kıskanırım ben deyip köşede mi oturursuniz
Size yapsalar kısmına vereceğim tek cevap bana yapamazlar canım. Ben sen gibi değilim kimseye kendimi ezdirmem çok şükür ağzım dilim kendi doğrularım var. Sizin kendi fikirleriniz istekleriniz yok. Köle gibi kullanılcağın sürekli hizmet beklenen köye bu kadar gitme, tabi kimse seni takmaz gitmek istemiyorum yoruluyorum desen eşinin umrunda bile olmaz. Eşin sana hic deger vermiyor, kavga gurultun yoksa senin susman her seyi yapmandan kaynakli bi bas kaldir bakalim hayir yapmicam gitmicem de neler oluyo. Bu erkekleri yucelten kafadan once senin cikman lazim kızın varmis, cok yazık ne biçim bi örnek oldugunun farkinda bile degilsin. İleride kızınıda köle gibi kullansa surekli koca tarafinda iş yaptirsalar "normalin" bu oldugu icin gelipte annesine dert yanamaz bile cok yazik gercekten

Uyyyyyy cazi celin 😱 yengelerimden biri ofli, Karadeniz kadınını tutttuğunu koparan erkeklere pabuç bırakmayan kadınlar olarak bilirim, konu sahibesini hayretler içinde okuyorum.
Böylesi de çok abla. Kocası araba sürüyor diye üzüleni okumuştum burda mesela, yoruluyormuş adamceğiz ahahahhah. Kadının yapamadığı tek şey araba sürmek, belli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X