Davet etmeli miyim ?

Etrafımda da, evimde de sevmediğim ve enerjisi beni kotu etkileyen insan bulundurmam, yakin biriyse sebebini de acikca soyler uzaklastiririm.

Cunku benim icin kimsenin ne düşündüğü onemli olmayan bir durum.

Sadece mutlu oldugum insanlarla, mutlu etmekten hoslandigim, beni mutlu eden insanlarla cevrili olmak isterim. Gerisine yer yok.

Bence.... Acikca yüzüne yüzüne buraya yazdiginiz gibi söyleyip tumden hayatinizdan cikarin.
bence de tam böyle yapın
hani diyorlar ya ses çıkarma vs falan tüm hatalarını söyleyin

ve çıkarın hayatınızdan
kv ne derse desin

Ben biraz üzüldüm haline. Sanki çok çekingen biri gibi geldi bana, gruba dahil olmak istese bile dahil olmaya çekiniyor, yapamayınca da böyle laflar ediyordur. Kedi uzanamadığı ciğere pis der misali. Çünkü istemese neden gelsin böyle ortamlara. Eğer çok çekiniyorsa daha ufak bi topluluğa davet edin kalabalık bi ortam yerine, bi de bi öyle bakın. O zaman köşede oturmaz diye tahmin ediyorum ama siz daha iyi tanırsınız. Belki daha rahat hisseder açılır. Olmazsa da boş verin, elinizden geleni yaptınız sonuçta dışlanmış hissetmesin diye. Umarım sorun olmaz.

Ben biraz üzüldüm haline. Sanki çok çekingen biri gibi geldi bana, gruba dahil olmak istese bile dahil olmaya çekiniyor, yapamayınca da böyle laflar ediyordur. Kedi uzanamadığı ciğere pis der misali. Çünkü istemese neden gelsin böyle ortamlara. Eğer çok çekiniyorsa daha ufak bi topluluğa davet edin kalabalık bi ortam yerine, bi de bi öyle bakın. O zaman köşede oturmaz diye tahmin ediyorum ama siz daha iyi tanırsınız. Belki daha rahat hisseder açılır. Olmazsa da boş verin, elinizden geleni yaptınız sonuçta dışlanmış hissetmesin diye. Umarım sorun olmaz.
Yok çekingen değil ondan eminiz çünkü bazı konularda aşırı rahat davranıyor
Misal kayınbabamın yanında bacak bacak üstüne atıyor hepimizin içinde telefonla birileriyle konuşup kahkahayı basıyor biz yokmuşuz gibi,kocasıyla ortamda kulakta kulağa konuşuyor bilmiyorum değişik,sırf onun ilgi alanında diye bazı konuları açtık ama yok bizden tümümüzden rahatsız 🤢
Ortam sakinken de öyle.
Bana en son geldiğinde biz ve onlardık mutfağa hiç yardım için uğramadı bi uğradı dediği şey şu “ ev kimin üstüne araba kimin üstüne sakın eşinin üzerine yapma yok senin ailen zengin neden yıllarca kiracıydın” gibi gibi saçma sapan bir sürü laf..
Çekingen biri demez herhalde bunları 🫣
O gidince bi düşündüm o mu çok akıllı ben mi çok aptalım 😂🤝

Not:istenmeyen bir gelindi kv kp istemedi hiç ondan dolayı onun da bizlere karşı tuhaf bi tavrı var.Sonuçta biz değil büyükler istemedi
Ki benim de oğlum olsa böyle bir gelin istemezdim 🤷🏻‍♀️
Kendini insani olarak da asla bi gıdım geliştirmemiş eğitimden söz etmiyorum 🫣✋🏻

Merhaba herkese
Kısaca soruyorum
Girdiği ortamlarda kimseye merhaba bile demeyen (nezaketten yoksun) köşede öylece oturan ortamı süzen sonra gidip sosyal medyada durumlar paylaşan bi tip var yakın akraba sayılır maalesef 🤷🏻‍♀️
Hani o durumu ortamı bilmeyen biri okusa onu dışladık sanır falan halbuki her defasında konuşmaya çalışıyoruz yemek yemez ısrarla yedirmeye çalışırız falan
Mesela dün akşam da bir ortamda beraberdik zaten girerken kimseye merhaba demedi iftar yemeğine dokunmadı bile nezaketen ben hiç yiyemeyeceğim ortamlarda bile bi çay içerim 😐 köşede oturdu 1 saat kadar gitti durum paylaştı
Yok cahilin olduğu ortamlar bilgili insanları kasar gerer gibi bi laf
(Buarada Ortamdaki eğitim-kültür seviyesini sıralarsak onunki en sonda)
Şimdi merak ettiğim şu siz olsanız evinize davet eder misiniz böyle birini ? Sonuçta benim de olduğum ortama hakaret etmiş ayrıca evime kaç bayram geçti gelmedi yakın sayılıyor ya,ben niye davet ediyorum hıı bir de yaptığım yemeğe bile dokunmayacaksa kendime hakaret sayarım bunu 🤷🏻‍♀️ çağırmak istemiyorum diyorum ama saçma mı olur üzerime alındığım için gururlanır mı?
Ya bu yaptığım yemeğe dokunmayacaksa hakaret sayarım geçin o çok boş bişey yemezse yemez bu kendi tercihi bundan anlam türetmeyin ama, misafir evine gelip bide ortamda bulunduğu herkesi aşağılamaya çalışan birini zaten evinizde bulundurmayın. O nasıl bir tip öyle ya ilk kez duydum. Utanma da kalmamış yani almayın eve valla ruh emici

Merhaba herkese
Kısaca soruyorum
Girdiği ortamlarda kimseye merhaba bile demeyen (nezaketten yoksun) köşede öylece oturan ortamı süzen sonra gidip sosyal medyada durumlar paylaşan bi tip var yakın akraba sayılır maalesef 🤷🏻‍♀️
Hani o durumu ortamı bilmeyen biri okusa onu dışladık sanır falan halbuki her defasında konuşmaya çalışıyoruz yemek yemez ısrarla yedirmeye çalışırız falan
Mesela dün akşam da bir ortamda beraberdik zaten girerken kimseye merhaba demedi iftar yemeğine dokunmadı bile nezaketen ben hiç yiyemeyeceğim ortamlarda bile bi çay içerim 😐 köşede oturdu 1 saat kadar gitti durum paylaştı
Şimdi merak ettiğim şu siz olsanız evinize davet eder misiniz böyle birini ? Sonuçta benim de olduğum ortama hakaret etmiş ayrıca evime kaç bayram geçti gelmedi yakın sayılıyor ya,ben niye davet ediyorum hıı bir de yaptığım yemeğe bile dokunmayacaksa kendime hakaret sayarım bunu 🤷🏻‍♀️ çağırmak istemiyorum diyorum ama saçma mı olur üzerime alındığım için gururlanır mı?
Hayır çağırmam tabi ki. Misafirliğe zorla gitmiş olabilirsin sevmeyedebilirsin ama saygı duymalısın. Nezaketen azda olsa ye iç yine sessizce otur önemli değil ama ergen gibi paylaşımlar yapan birinin eğitim seviyesini sorgulamam zaten. Eğitim almış kafa gelişmemiş belli ki. Bende köye gitmeyi, akrabalarımı sevmiyorum açıkçası çünkü sürekli küfür eder başkalarına iftira atar seviyede dedikodu yaparlar. O yüzden yıllardır gitmiyorum mecbur kalırsam belki fakat gittiğimde de gayet güzelce konuşurum ne gerek var tribe girmeye :) Beni çağırıyorlar, yemek hazırlıyorlar iyi kötü evlerine gitmişim. Saygı çok önemli.

Bana en son geldiğinde biz ve onlardık mutfağa hiç yardım için uğramadı bi uğradı dediği şey şu “ ev kimin üstüne araba kimin üstüne sakın eşinin üzerine yapma yok senin ailen zengin neden yıllarca kiracıydın” gibi gibi saçma sapan bir sürü laf..
Çekingen biri demez herhalde bunları 🫣

O şekilde düşünmemiştim, uzaktan bir kuzen gibi düşünmüştüm. Boş verin o zaman ya davet etmeyin. Söyledikleri rahatsız edici şeyler. Ona neymiş ev kimin üstüne. Daha önce kaç kere davet etmişsiniz zaten, boş verin keyfinize bakın siz. Ben olsam ben de davet etmem böyle birini.

Hayır çağırmam tabi ki. Misafirliğe zorla gitmiş olabilirsin sevmeyedebilirsin ama saygı duymalısın. Nezaketen azda olsa ye iç yine sessizce otur önemli değil ama ergen gibi paylaşımlar yapan birinin eğitim seviyesini sorgulamam zaten. Eğitim almış kafa gelişmemiş belli ki. Bende köye gitmeyi, akrabalarımı sevmiyorum açıkçası çünkü sürekli küfür eder başkalarına iftira atar seviyede dedikodu yaparlar. O yüzden yıllardır gitmiyorum mecbur kalırsam belki fakat gittiğimde de gayet güzelce konuşurum ne gerek var tribe girmeye :) Beni çağırıyorlar, yemek hazırlıyorlar iyi kötü evlerine gitmişim. Saygı çok önemli.
Ortamımız inanın öyle sevmeyeceği laçka veya aşırı ciddi bir ortam da değil çünkü ben de fıtrat olarak belden aşağı şakaları dedikoduyu argo ağızlı insanları sevmem ortam gayet düzgün güzel gündem de konuşuluyor güzellik üzerine şeyler de yemekler de çocuk da hatta yakın geçmişte gelecekte doğumgünü olan varsa o ortamı bahane eder pasta alır kutlarız 😊 gırgır şamata doludur ama sevmedi gitti tamam herkes herkesi sevmek zorunda değil ama saygılı olsun o paylaşımları yapmasın diyoruz 🤷🏻‍♀️

Whatsapp durumlarina kalp emojisi alkış emojisi filan atın, "aynen öyle kardeşim 👏👏👍" filan diye cevap yazın hiç üzerinize alınmamış gibi. Daha da gıcık olsun 😃😃

Merhaba herkese
Kısaca soruyorum
Yok asıl onun ayıbı çağırmayın.

Onları da sık ağırlamam çalıştığım için vaktim yok.Ama ramazanda evlendiğim günden bu yana yemek olayımız vardır herkes birbirini sırayla çağırır beraber yeriz toplarız yıkarız çayımızı içer sohbet ederiz saygımız var öyle cıvık ilişkimiz de yok ama birbirimizi gömmeyiz de arkadan😅 zaman öyle hızlı geçer ki farkında bile olmayız vaktin nasıl geçtiğinin ama bu geldi geleli o gidince istemsizce konuşuruz noldu neden şöyle yaptı neden böyle baktı falan filan 🤷🏻‍♀️ geriyor ortamı ondan istemiyorum
En son 1 yıl önce bana geldi çocuklarımdan en sevdikleri oyuncaklarını istedi kızım da (4yaşında) vermem o benim en sevdiğim oyuncak dedi kadın küstü kapıyı çarptı gitti 🤷🏻‍♀️🤯

Ay etmeyin ya bu yorumdan sonra.

Siz zaten ablalarınızla olan ilişkinizden de hatırlıyorum. Kalbinize yük olacak insanlar için bedeninizi yormayın. İnanın ilk zaman zor gibi gelecek ama sınırlarınızı net çizdiğinizde mutlu olacaksınız.

Yani kişisel olarak davet etmezdim ama diğer kardeşler gelecekse onlara da bi söylerdim. Eğer gelirlerse diğer insanlara nasılsam onada öyle davranırdım eğer yine dediğiniz gibi ayrı takılup yemek bile yemezse hiç tınlamaz, alınmaz devam ederdim. Zaten gören görüyor.

X