Güneş Kremleri Daylong tm Gn etkili Gne Kremi

Güneş kremleri, bronzlaşma

almagester06

Guru
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2008
1.606
16
arkadaşlar dün gördüm bu günşe kremini tüm gün etkili bir defa sürüyosun. elime sürdüm ve dokusu çok ince güzeldi kesinlikle yağlı bi yapısı yoktu bayıldım doğrusu çünkü 50 faktörüde vardı.ama elimde bioderma olduğu için almadım. 77 tldiydi ama 100 ml si, yani nerdeyse 2 yıl gider ki ben biodermayı yaz kış kullanıp bitiremeyen biriyim. sizlere hem danışmak hem haber vermek istedimsüprizzzzzsüprizzzzz

3kutu.jpg

cilt kanseri hastaları ve vitiligo bile kullanabiiliyormus bu kremi kayınvalidem de vitiligo hastası hem ona hemde bana alacağız bende 75 liraya sordum

ya arkadaşlar bu kremin bir zararı olurmu hani diyolar ya koruma faktörü artıkça kimyasllarda artıyor benim güneşe karşı arlerjim çıktı iki yıldır bu markaya güvenebilrmiyim ben dogal bir şeyler istiyorum

ben şubat ayında aldım ve o günden beri kullanıyorum daylongu. artnica olanını aldım ben. o güneş alerjisi olanlar, yada aşırı reaksiyonlu ciltler içinmiş. sabahları sürüyorum yüzümü temizleyince. birkaç saatte tekrarlamaya ihtiyaç olmuyor. sadece tam güneşin kızgın olduğu zaman yani öğleden sonraları eğer çok maruz kalacaksam öylesine üstten yine sürüyorum her ihtimale karşı. çünkü güneşten yüzüm yine su toplar diye korkuyorum

kızlar ben daylongun cilt kanseri ve alerjisi olanlar için üretlmiş olan kremini aldım kulandım çok güzel tavsiye ederim artık alerjiden cildim kaşınmıyo yerimseniben

arkadaşlar yağlı sivilceli ciltlere uygunmu parlama durumu olmasın istiorum

peki arkadaşlar bu krem bronzlaştırıyor mu.. ben de bronzlaşmak istemeyenlerdenizm.. kullananlar yorum yapabilir mi acaba..

arkadaşlar yağlı sivilceli ciltlere uygunmu parlama durumu olmasın istiorum

ben de akne tedavisi goruyorum ve daylong kullanıyorum.. akneli ciltler için özellikle cok etkılı bır gunes kremı kullanabılırsın tabı kı.. yalnız 25 faktor kullanmalısın.. gunesten cok korunacagım dıye sakın 50 faktorluk gunes kremlerı kullanma.. bunlar yaglı ldukları için akne teavisi gorenler için uygun degıl.. dermatologum bana Avene'in kremını kullandırmıstı o bile 50 faktor degıldı..

Benim de bir arkadasıma doktor avene 'i önermişti, memnundu, ben 50 faktörlü daylong kullanmıştım sivilce yapmıştı demek yüksek faktörlü oldugundanmış.

merhaba arkadaşlar,

aranıza yeni katıldım:KK3:
2 yıldır daylong kullanıcısıyım. Açık Kumralım. Cildimde bir sorun olmasa da kollarım fazla güneşte kalınca hemen küçük kabarcıklar oluşuyor. Cildim karma. Daylong SPF50 extreme kullanıyorum. Actinica modeli de var ama o cilt lekeleri olanlarlar ve cildi kansere yatkın olanlar için. ve doğal olarak daha pahalı.

Eğer bronzlaşmak istiyorsanız SPF 50 den kesinlikle uzak durun. Sürdükten sonra ne yapsanız brozlaşmıyorsunuz. Sanki güneş cildinize değmiyor bile. SPF 30 veya daha düşük faktörlü kullanmanızı öneririm. 2 yıl önce daylong ile ilk tatile çıktım ve 1 hafta sonra döndüğümde kimse inanmadı. zira zerre kadar bronzlaşmamıştım. Aklınızda bulunsun.

Makyaj yapacaksanız makyajdan en az yarım saat önce sürün ve iyice emilmesini bekleyin.

Kullanımı kolay. Cildiniz yağlı ise ve fazla sürerseniz cildinizin üstünde bir tabaka oluşturuyor. o yüzden dozajı iyi ayarlayın derim. 7-8 saate kadar çok iyi koruma sağlıyor. Sonrasında halen güneşin altındaysanız bence bir daha düşünün :44:

benim aldığım 100 ml. dezavantajı ambalajının küçük olması sanırım. 200 ml sprey çıksa harika olur. Fiyatı da yerine göre 60-79 TL arasında. en iyi eczane 65 TL diyor. ben internette daylong diye tarama yaptığımda -bilmiyorum reklama girer mi? girerse moderatörümüzden silmesini rica edeceğim- farmasağlık diye bir siteden aldım bu yıl. 60 lira gibi bir fiyata geldi. yanında güneş sonrası kremi hediye ediyorlar. İhtiyacınız olmasa da güneş sonrası krem bedava olunca alınıyor. Akşamları sürüp yatıyorum. Rahatlatıcı bir etkisi var.

Bunun dışında bir sorunuz olursa seve seve yardımcı olmaya çalışırım.

slm ben actinica yı kullanıyorum,cildim yağlı da değil ama geç mi emiliyor bilemedim ilk önce rahatsız oluyorum sanki bir katman gibi duruyor hissine kapılıyorum.En başlarda parlama da oluyor gibime geliyordu şimdi parlama yok bayağı az sürüyorum artık,yani bir türlü beceremedim kullanmayı :)

geçtiğimiz yaz daylong extreme spf50 locion kullandım çok da memnun kaldım lekelerimde kesinlikle çoğalma olmadı ondan önce vichy sebamed falan kullanıyordum 50+ ama lekelerim onlara rağmen çoğalıyodu ama daylongda böyle bişey olmadı ama bu yaz solenta pigmentayı denemek istiyorum var olan lekelerede etkili oldugu söyleniyor o yüzden yaza kadar araştırma yapıcam bu konuda :)

geçtiğimiz yaz daylong extreme spf50 locion kullandım çok da memnun kaldım lekelerimde kesinlikle çoğalma olmadı ondan önce vichy sebamed falan kullanıyordum 50+ ama lekelerim onlara rağmen çoğalıyodu ama daylongda böyle bişey olmadı ama bu yaz solenta pigmentayı denemek istiyorum var olan lekelerede etkili oldugu söyleniyor o yüzden yaza kadar araştırma yapıcam bu konuda :)

merhabalar solenta pigmenta kullandım pek faydasını görmedim ama ciltten cilde farkeder tabiki

merhabalar solenta pigmenta kullandım pek faydasını görmedim ama ciltten cilde farkeder tabiki

bende geçen yazdan beri kullanıyorm halen daha da var biraz bende koruma etkisi dışında bi etki yaratmadı yani lekelerde hafifleme solma gibi etkilerden bahsediliyodu bu beklentimi karşılamadı daylong extreme 50+ kullansam daha iyi en azından kolay emilen bi yapısı var solentaya göre:KK50:

X