Dede !!!

axgxlxixycamama

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2008
231
0
Kızlaaar, bebeğim "dede" dedi. :emir_bebek: Kızımın ilk kelimesini duyduk. Allahıma binlerce şükürler olsun. :Saruboceq: Akşam uyutmaya çalışıyodum ayağımda, bir başladı dede - dede - dede diye sayıklamaya. Bir seferlik sandım .Ama bu sabahta altını alırken, doyuyurken dede dede. :dance: Allahıma binlerce şükürler tekrar. Kızlar o kadar tatlı ki Allahım herkese nasip etsin. Sizlerden ilk kelimeler duyan varmı başka acaba ??

cook sekerrr benimkinde daha bisey yok ama büyük abiside ilk defa dede demisti bu aylardayken ... :emir_bebek: :nazar: bebisine cok tatli oluyorlar dimi yaaa :asigim:

ayy gözüm aydın canım
ayy yerim ben onuu
genelde baba derler ama senin kız değişik birşey demiş
maşallahh ona maşallahh

benimki de 5,5 aylık 1 aydır dededede diye uzatarak söylüyo ayrıca memememe diye de uzatıyo nne diyo agu yu aylardır söylüyo,bebekle konuşmanın faydaları...

hadi yaaa, ne güzel, ne tatlı söylüyordur. benim oğlum bişi söylemiyo daha, ne zaman söylemeye başlar acaba yaa, meraklandım bak şimdi.

benim oğluşum baba dedi ablayı andıran bişey diyo dede diyo çoook tatlı oluyolar yaa evimizin neşesi ablasının aşkısı babasının paşası annesini kuzusu oğluşum

benim babam uzaklarda hemde çok uzak bi şehirde daha kızımı görmedi bile senağlama
babamı görene kadar kızımdan bu kelimeyi duymak ben her defasında çok yaralar o yüzden ilk dede demesini istemem senağlama
senin adına sevindim canım gözünaydın..

hadi maşallah bebişe
benim kızım babaa diyor 1 kac aydır şimdide mama diyor acıkınca dede de diyor ama ben sürekli konusuyorum onunla

:nazar:sevindim canım çok tatlı oluyorlar değilmi:emir_bebek: benim oğlumda bir haftadır baba diyor sonra bebe demeye başladı ve en son biz şoooooook olduk habibe dedi delikafaduldenkoptuk resmen kız arkadaşı falanmı habibe diyoruz babası yaktın oğlumu habibe deyip duruyorkaydirigubbakcemile3 çok komik oluyorlar alkışlar gel gel yapmalar yerde sürünmeler yürüteçle evde dolaşmalar falan derken en son konuşmaya başladı derya kuzusualkisalkisalkis

Son düzenleme:
benim oğluşum 1 haftadır annneeeee diyor
daha öncede belli belirsiz diyordu ama şu son bir haftadır bariz belli bide mammaaaa diyor
hatta dedsi bile farketti anne dediğini

ya ewt darısı tüm şubat bebişlerinin başına maşallah canım:nazar:

benim kzımda bir aydır anne diyor.
dedeyi iki hafta önce söyledi.
bir haftadırda ınneanne (anneanne demek istiyor aslında) diyor.

maşallah canım.......
benim kayramda ilk anne dedi....6 aylıkken......edee ......hammmm...ada....attttttt.....hey....... diyor.....bugün doktorumuzda 7 ayına göre çokkkonuşken dedi maşallah...
bebeklerimiz çok tatlılarrr

oğluşum da ilk 4,5 aylıkken başladı deddddee, bubbbba demeye şimdi bunlara nene,mama,ebbe,anne,haddi de eklendi ama bilinçsiz tabi, beni görünce anne babasını görünce baba demiyor kendi kendine sayıklıyor çok geveze olacak kuzum ama çok tatlılar değil mi hele kahkahalarına bayılıyorum öyle içten kahkahalar atarak gülüyorki yiyesim geliyor Allah görmeyenlere de çabucak göstersin

benim oglus coktan beri hadi,gel diyor ve hey diyor ama daha cok biz bu kelimeleri tekrarliyoruz diyedir heralde.Cok seker oluyolar ya, ne zaman anne baba der bilmiyorum ama cok guzel bir histir eminim

X