Deforme bir yüz hayatımı kararttı

sevgili W weeaboo benim, sanki yarık dudak anomalisiyle doğacakmış da, doğmadan ameliyatla kapatılmış, tam o noktasında ince çizgisi olan bir yakınım var, İnan o çizgi de çok belli belirsiz ..yani gerçekten ameliyatla kapatılmış olsa çok çok daha fazla iz olacaktı eminim ..

fakat, bizim çok bilmiş, insanları üzmekten çekinmeyen , güzide kişiliklerimizin ; bunu dahi dedikodu malzemesi yapıp, aa aslında dudak anomalisiyle doğmuş da herkesten saklıyorlar (!) dediklerine dahi şahit olmuş birisi olarak (kaldı ki bahsettiğim küçük bir çocuk ) asla sana konuşanları takma vs diyemem çünkü onların ne denli sinir bozucu olabileceklerini gayet iyi biliyorum ..
senin için tek dileğim , umarım işinin ehli doktora ulaşıp , istediğin görüntüye kavuşursun ...
Bu arada kendini tamamen bırakıp , çok kötü durumdayım diye düşünme lütfen .. her ne olursan ol kendini sev, değer ver... ve her zaman ümitvar ol...
burada, seninle alakalı güzel gelişmelerini duymak için dört gözle bekliyor olacağım ... sevgiler ..

Iyi de millet cenesini uzattiriyor.biraz sagdan soldan dolguyla cok da guzel olabilirsiniz
Guzellik.onemsiz diyen yalan soyler.ama herkes guzel zaten estetikle.sen de olabilirsin

Ben çirkin insan görmedim önce onu diyeyim ama son yıllarda bir sözü çok duyuyor ve okuyorum. Çirkin insan değil fakir insan vardır diye. Gerçekten biraz öyle sanırım yakında insanlar parmak ucuna kadar yaptıracak diye düşünmüyor değilim. Tabii herkesin kendi bileceği iş. Ne diyordum tıp çok ilerledi her geçen gün de ilerlemeye devam ediyor. Eminim sıkıntılarınızdan sizi kurtaracak doğru doktoru bulduğunuzda her şey düzelecek. Önemli olan doğru doktor çok iyi araştırın onun için. Arkadaşlar tavsiye etmiş baya da umarım en doğrusunu bulursunuz.

Cenenin yanlarina dolgu olmuyor mu ameliyat olmadan. Burna yapiliyor ya kemerin üstünü sisiriyolar kemer yok oluyor.

Valla aynen cirkin degil fakiriz....
Benim bi arabam var satip her yerimi yaptirsam mi diyorum bazen.hatta pandemi biterse bi niyetim var.arkadasim zamaninda satip goguslerini yaptirmisti.
Bende satip liposactuon,yuz germe,goz kapagi ve dolgu islemleriyle ha bi de dis,kendimi sifirlamayi dusunuyorum.Sonra gelsin yakisikli kociskolar🤭🤭🤭
Gerci yetmez hepsine de yarisini da yaptirsam kardir.dusunsene yaw harika bence....

Paran varsa her türlü güzel olursun. İnsanlar ameliyatla evrim geçiriyor. En iyi prof Dr gidersen en iyi duruma getirir. Bunun için baya birikmiş para lazım. Bence dış görünüş çok önemli, önemsiz diyen kendini sadece kendini kandırır. Bence okul bittikten sonra para biriktirip yavaş yavaş çene ameliyatı dolgu estetik diş vs vs yaptırın. Eminim şuanki halinden çok daha iyi olacaktır

Canım en iyi güzellik özgüven İnan bana, çevremde manken gibi olan arkadaşlarım vardı onlarla bile dalga geçerlerdi, insanlar kusur ararsa her zaman bulur ve bazı insanlar gerçekten çok acımasızlar. Sürekli kusur arayıp onu bulup dalga geçerler. Yani kusursuz da olsan bahane bulurlar laf söylemeye hiç takılma onlara. Benim kardeşim de havale geçirip kalıcı hasarları olan bi çocuktu ve nasıl acımasızdı herkes biliyorum, kardeşimin psikolojisini bozdular ve ben asla kimseyle dalga geçmedim çocukken bile. Bu nasıl değişir bilmiyorum. Herkes aynı olacak diye bir durum söz konusu olmaz ki, Emin’im düşündüğün kadar değil sorunların. Kimseyi umursama hayatına odaklan, her zaman mutlu ol bak o zaman yalnız da olmazsın. Yalnız olmak gibi kaygılardan uzaklaş.

Burnunuz gayet guzel ve guzel birisiniz 😊benim burnumun kemeri daha büyük. Artik maske saklıyor gözlerim daha güzel duruyor 😀 bende bununla teselli oluyorum. Keşke yaptirabilsem burnumu amabirsuru de kusurum vardir yine de cok beğenirim kendimi 😀😀😀
Tşk ederim :) her güzelin bı kusuru vardır bence sizde de öyle

Artık içimde tutamıyorum. Baş edemiyorum. Birileriyle mutsuzluğumu paylaşmak istiyorum çünkü bu beni öldürüyor. Her geçen gün yaşamdan biraz daha kopuyorum.
Ben anormal bir yüze sahibim. Herkesin bazı kusurları var, güzellik görecelidir. Ama benimki farklı bir durum. Eminim daha önce benimkine benzer bir yüz görmediniz, çünkü yok. Çevremdeki insanlara bakıyorum ve hepsi normaller. Ben neden normal değilim diye düşünerek ağlıyorum her gün. Artık katlanamıyorum bu duruma, yok olmak istiyorum. Şu an yüksek lisans öğrenimi görüyorum ve derslerime odaklanamıyorum çünkü online eğitim ve kamera karşısında kendimi gördüğüm her an kalbime bıçak saplandığını hissediyorum. Ayrıca iş bulamadım, bulsam da çalışacak özgüvenim yok. Kendimden nefret ediyorum, aynaya bakamıyorum.

İşin en kötü kısmı ise, insanlar estetik ameliyatlar ile daha güzel olup kusurlarını bir derece azaltabilirken benim böyle bir imkanım yok. Çünkü benim yüzümü düzeltebilecek bir ameliyat yok. İşte o derece çirkinim ben. Daha önce 2 ameliyat oldum, çok zor süreçlerden geçtim hem maddi hem manevi. Sonuç ne oldu? Bir şey düzeldiyse başka bir şey daha da kötü oldu. Acı çektiğimle kaldım. Yüzüm o kadar yamuk ki... Ayrıca aşırı uzun ve dar bir yüzüm var. Çenem resmen aşağıya doğru sarkıyor ve aşırı uzun. Çene kemiklerim yanlardan o kadar dar ki, yüzüm doritos gibi ters üçgen görünüyor. Hayatımda hiçbir zaman kendimi özgüvenli ve mutlu hissedemedim. Şu an hayata dair hiçbir umudum kalmadı. Doktorlar o kadar umursamaz ki, beni bir paçavraya çevirip yarı yolda bıraktılar. Ailemi çok yıprattım. Aslında bir şey yapmadım, odamda ağladığım için annem sinir krizleri geçiriyor, ailemizi mahvettiğimi söylüyor. Ama ağlamayı durduramıyorum.

Kimse tarafından sevilmedim ve hayatım boyunca yalnız yaşayacağım. Ailem bir gün öldüğünde yapayalnız kalacağım. Yüzüm o kadar çirkin ki, bazen araba çarpsa da yok olsam diyorum. Hayatım boyunca türlü hakaretlere uğradım, insanlar bana tipimle sınandığımı söyledi. Akraba evliliği gibi olduğumu, iğrenç olduğumu, asla sevilmeyeceğimi söylediler. Bunlar sadece yüzüm yüzünden söylendi. Her şeyi denedim, saçımı güzel yaptım, vücuduma iyi baktım, temiz ve şık oldum. Ama hayır, ne yaparsanız yapın yüzünüz anormal ise bir paçavradan değerli görünmezsiniz.

Biliyorum bunu kimse okumayacak belki de kimse cevap vermeyecek. Belki de bu da dert mi diyeceksiniz. Aynı insanlar yüzlerinde en ufak bir sivilce çıktığında bile yüzünü gizlemek ister, aynı insanlar kilo vermek için diyet yapar, aynı insanlar dışarı çıkarken ayna karşısında saatlerce süslenir. Kendinizi kandırmayın, herkes güzel olmak ister. Özellikle bir kadınsanız, dünya değerinizi güzelliğinizle orantılı olarak görüyor. Bazen bana benzeyen, benim gibi görünen insanlar arıyorum. Bana biraz bile benzeyen birileri varsa (ki onlar benden iyi durumdalar) görünüşünden dolayı nefret alıyor. Sonra anlıyorum bu dünyada bana huzur yok.

Hiçbir şey yapmak istemiyorum artık. Ne zaman gülecek olsam, yüzümün iğrenç olduğu aklıma geliyor ve hiçbir şeyi hak etmediğimi düşünüyorum. Yıllarca terapi aldım hiçbir faydası olmadı. Şu an bana yardım edebilecek tek şey aşırı yetenekli ve iyi kalpli bir doktorun yüzümü düzeltebileceğini söylemesi olur. Ama hiç sanmıyorum. Özellikle paranız yoksa zaten imkansız. Ama şu an milyon dolarlarım olsa yine düzelmez yüzüm. O kadar kötü durumda.

Ne istediğimi bilmiyorum. İçimi dökmek ve anlaşılmak istedim. Hiçbir zaman yaşıtlarımın yaptığı aktivitelerden keyif alamadım. Gençliğim öylece yok oldu gitti. Fotoğraflardan hep kaçtım. İlişki muhabbetlerinden hep kaçtım. Ameliyatlara saçtığım para yüzünden gezip eğlenemedim. Umarım birileri beni anlayabilir. Bu dünyadan yok olup gitmeden önce hiç olmazsa birinin bana güzel şeyler söylemesini isterim.

EDIT: Hayır doğuştan böyle değilim, küçükken yüzüm üstüne düştüğüm için yüzümdeki kemikler yanlış kaynadı. Ayrıca psikolojik tedavi görüyorum. Bu tarz çok yorum ve mesaj aldığım için artık belirtmek istedim. Ben sizin sandığınız gibi ay çirkinim ühü diye üzülen biri değilim. Ciddi bir anomaliye sahibim ve fotoğraf paylaşamam bunu kanıtlamak için ama benzer durumda olan vaka görüntülerini paylaşabilirim. Burada yalnızca kendi acımı biraz olsun hafifletmek istedim ama sürekli abartıyorsun, ne dertler var, doktora git tarzı yorumlar yüzünden bu düzenlemeyi yapma ihtiyacı duydum. İçimi dökmek için yaptığım bu paylaşım beni daha çok yaralamaya başladı.

EDIT 2: Fotoğraf örneği isteyenler için internette yabancı kaynaklarda bazı örnekler buldum ama birebir aynı değil tabi ki bunu bulmam imkansız. Kişilerin yüzünü karaladım çünkü etik bulmuyorum tamamen paylaşmayı. Yüz yapılarına bakabilirsiniz. Ancak bu kişilerin fotoğrafları ameliyat öncesi hali. Benim ise ameliyat sonrası halim malesef bu şekilde. Eki Görüntüle 2745783 Eki Görüntüle 2745784 Eki Görüntüle 2745786
Merhaba ne ameliyatı oldunuz tam olarak paylaşmanız mümkün mü

Eğer kusur ararsak hepimiz kendimizde kusurlar bulabiliriz. Belki siz fazla abartiyorsunuz ve bunu takıntı haline getirdiniz. Resimlerdeki gibi bir yüze sahipseniz dolguyla halledilebilecegini düşünüyorum. Resimlerdekileri de cirkin bulmadım ben. Sizi koşulsuz seven bir aileniz var. Kıymetini bilin. Kimsenin sizi beğenmesine ihtiyacınız yok. Güzel olsanız da birileri kusur bulur, insanlara kulak asmayın lütfen. Kendinizi sevin. Her yeriniz her şeyiniz çirkin değildir. Güzel yanlarınızı düşünün. Biri hayvan sahiplenmeyi önermis bence harika bir fikir.

Estetik cerrahinin cozemeyecegi cok az sey var. Basligi gorunce Allah korusun yüzünüz yandi sandim . Tabi ki hicbirimiz burnumuzu ,goguslerimizi yaptirinca ,kilo verince monica belluci gibi olmuyoruz, mukemmelliyetci olup beklentiyi cok yuksek tutmamak lazim ,oldugu kadar :)

Herkesin derdi kendine büyük, seni üzmüs ki buraya gelmis ic dokmussun. Kucumsemek kimseye dusmez.
Ancak bence ekledigin 1. ve 3. Fotograftaki gibiyse kendine haksizlik ediyorsun. Profesyonel makyaj egitimi al. Bence kesinlikle cirkin degil sadece farkli oldugu icin dikkat cekiyor. Insanlar senin buna takildigini ve özguven sorununu farkedip üzerine oynuyor olabilir.
2. Fotograf gibiyse guzel diyemem, ama yanlardan biraz dolgu ve makyaj hileleri onu da kurtarir.

Bir de iyi bir kuafore guzel bir sac kestir bu yuz sekline en uygun sekilde. Kesinlikle haksizlik etmissin kendine. Sorunlari gozumuzde cok buyutuyoruz. Disaridan bakan öyle görmüyor. Ancak dedigim gibi ozguven sorununu farkederlerse seni yorarlar. Bu sorunu once sen kendi kafanda coz. Gerisi kolay.

Ben esimi kaybettim depresyona girdim ve 10 kg aldim. Bana sorsan obez gibiyim. Halbuki boyum 176, kilo almis halim 58 kg. Disardan gorenler bana hala hey masallah diyordur. ben de diyorum ki obezim 😀😀

Artık içimde tutamıyorum. Baş edemiyorum. Birileriyle mutsuzluğumu paylaşmak istiyorum çünkü bu beni öldürüyor. Her geçen gün yaşamdan biraz daha kopuyorum.
Ben anormal bir yüze sahibim. Herkesin bazı kusurları var, güzellik görecelidir. Ama benimki farklı bir durum. Eminim daha önce benimkine benzer bir yüz görmediniz, çünkü yok. Çevremdeki insanlara bakıyorum ve hepsi normaller. Ben neden normal değilim diye düşünerek ağlıyorum her gün. Artık katlanamıyorum bu duruma, yok olmak istiyorum. Şu an yüksek lisans öğrenimi görüyorum ve derslerime odaklanamıyorum çünkü online eğitim ve kamera karşısında kendimi gördüğüm her an kalbime bıçak saplandığını hissediyorum. Ayrıca iş bulamadım, bulsam da çalışacak özgüvenim yok. Kendimden nefret ediyorum, aynaya bakamıyorum.

İşin en kötü kısmı ise, insanlar estetik ameliyatlar ile daha güzel olup kusurlarını bir derece azaltabilirken benim böyle bir imkanım yok. Çünkü benim yüzümü düzeltebilecek bir ameliyat yok. İşte o derece çirkinim ben. Daha önce 2 ameliyat oldum, çok zor süreçlerden geçtim hem maddi hem manevi. Sonuç ne oldu? Bir şey düzeldiyse başka bir şey daha da kötü oldu. Acı çektiğimle kaldım. Yüzüm o kadar yamuk ki... Ayrıca aşırı uzun ve dar bir yüzüm var. Çenem resmen aşağıya doğru sarkıyor ve aşırı uzun. Çene kemiklerim yanlardan o kadar dar ki, yüzüm doritos gibi ters üçgen görünüyor. Hayatımda hiçbir zaman kendimi özgüvenli ve mutlu hissedemedim. Şu an hayata dair hiçbir umudum kalmadı. Doktorlar o kadar umursamaz ki, beni bir paçavraya çevirip yarı yolda bıraktılar. Ailemi çok yıprattım. Aslında bir şey yapmadım, odamda ağladığım için annem sinir krizleri geçiriyor, ailemizi mahvettiğimi söylüyor. Ama ağlamayı durduramıyorum.

Kimse tarafından sevilmedim ve hayatım boyunca yalnız yaşayacağım. Ailem bir gün öldüğünde yapayalnız kalacağım. Yüzüm o kadar çirkin ki, bazen araba çarpsa da yok olsam diyorum. Hayatım boyunca türlü hakaretlere uğradım, insanlar bana tipimle sınandığımı söyledi. Akraba evliliği gibi olduğumu, iğrenç olduğumu, asla sevilmeyeceğimi söylediler. Bunlar sadece yüzüm yüzünden söylendi. Her şeyi denedim, saçımı güzel yaptım, vücuduma iyi baktım, temiz ve şık oldum. Ama hayır, ne yaparsanız yapın yüzünüz anormal ise bir paçavradan değerli görünmezsiniz.

Biliyorum bunu kimse okumayacak belki de kimse cevap vermeyecek. Belki de bu da dert mi diyeceksiniz. Aynı insanlar yüzlerinde en ufak bir sivilce çıktığında bile yüzünü gizlemek ister, aynı insanlar kilo vermek için diyet yapar, aynı insanlar dışarı çıkarken ayna karşısında saatlerce süslenir. Kendinizi kandırmayın, herkes güzel olmak ister. Özellikle bir kadınsanız, dünya değerinizi güzelliğinizle orantılı olarak görüyor. Bazen bana benzeyen, benim gibi görünen insanlar arıyorum. Bana biraz bile benzeyen birileri varsa (ki onlar benden iyi durumdalar) görünüşünden dolayı nefret alıyor. Sonra anlıyorum bu dünyada bana huzur yok.

Hiçbir şey yapmak istemiyorum artık. Ne zaman gülecek olsam, yüzümün iğrenç olduğu aklıma geliyor ve hiçbir şeyi hak etmediğimi düşünüyorum. Yıllarca terapi aldım hiçbir faydası olmadı. Şu an bana yardım edebilecek tek şey aşırı yetenekli ve iyi kalpli bir doktorun yüzümü düzeltebileceğini söylemesi olur. Ama hiç sanmıyorum. Özellikle paranız yoksa zaten imkansız. Ama şu an milyon dolarlarım olsa yine düzelmez yüzüm. O kadar kötü durumda.

Ne istediğimi bilmiyorum. İçimi dökmek ve anlaşılmak istedim. Hiçbir zaman yaşıtlarımın yaptığı aktivitelerden keyif alamadım. Gençliğim öylece yok oldu gitti. Fotoğraflardan hep kaçtım. İlişki muhabbetlerinden hep kaçtım. Ameliyatlara saçtığım para yüzünden gezip eğlenemedim. Umarım birileri beni anlayabilir. Bu dünyadan yok olup gitmeden önce hiç olmazsa birinin bana güzel şeyler söylemesini isterim.

EDIT: Hayır doğuştan böyle değilim, küçükken yüzüm üstüne düştüğüm için yüzümdeki kemikler yanlış kaynadı. Ayrıca psikolojik tedavi görüyorum. Bu tarz çok yorum ve mesaj aldığım için artık belirtmek istedim. Ben sizin sandığınız gibi ay çirkinim ühü diye üzülen biri değilim. Ciddi bir anomaliye sahibim ve fotoğraf paylaşamam bunu kanıtlamak için ama benzer durumda olan vaka görüntülerini paylaşabilirim. Burada yalnızca kendi acımı biraz olsun hafifletmek istedim ama sürekli abartıyorsun, ne dertler var, doktora git tarzı yorumlar yüzünden bu düzenlemeyi yapma ihtiyacı duydum. İçimi dökmek için yaptığım bu paylaşım beni daha çok yaralamaya başladı.

EDIT 2: Fotoğraf örneği isteyenler için internette yabancı kaynaklarda bazı örnekler buldum ama birebir aynı değil tabi ki bunu bulmam imkansız. Kişilerin yüzünü karaladım çünkü etik bulmuyorum tamamen paylaşmayı. Yüz yapılarına bakabilirsiniz. Ancak bu kişilerin fotoğrafları ameliyat öncesi hali. Benim ise ameliyat sonrası halim malesef bu şekilde. Eki Görüntüle 2745783 Eki Görüntüle 2745784 Eki Görüntüle 2745786
Bu hayat gelip geçici bunları düşünüp takmaya değmeyecek kadar kısa bir hayatımız var. Manevi tarafınız nasıl? İnançlı birisimisiniz? Mesela Kur'an okumak en büyük şifadır. Ruhumuzu rahatlatır. Ona göre çözüm söylemek istiyorum. Örnek vermek gerekirse bende çok kısa boylu bir insanım bu yaşıma kadar işitmedigim hakaret kalmadı yer cücesi, pigme, boyumla alay etmeler vs sonunda noldu hiçbirini duymadım takmadım dahada güçlendim ve etrafımda ne kadar insan varsa beni dinler. Hepsini yönetir yönlendiririm. Boyuma uygun biriyle de evlendim. İnan bana aşırı derecede güzel bir arkadaşım var. Huyu inanılmaz fesat hased kötü kalpli. Etrafında kimse kalmadı. Kocası bile ikinci eş arayışında. Eee hani güzellik işe yarıyordu?? Gelmiş geçmiş nice Dünyanın güzelleri toprak altında . Kardeşim boş işler bunlar git paranı fakirlere yardım ederek, öksüzlerin kalbine dokunarak onlara kıyafet okul masraflarını harcayarak zekât sadaka vererek harca. Bak nasıl mutlu olacaksın. Bırak şu YouTube berlerin, ünlülerin algı operasyonlarını. Hepside çip çirkin . Ugraştıkları herşey bomboş. Allah yüzlere degil kalplerimize bakacak. Ahiret günü çok yakın. Darda düşmüşlere yardım etmeye çalış. Kalbin ferahlıyacak. Senden daha düşüklere bak. Güzel insanlara bakıp bakıp durma. Nice güzeller var huyları 5 para etmez. Yaşlılara bak bir zamanlar Genç ve güzellerdi. Yaşlanınca eser kalmadı. Yani ruhumuzu üzmeye degmez. Ruhunu gıdalandır. Kurana yönel manasıyla oku, dinle. O paralarla kaç kere ümreye gider ruhuma o parayı ikram ederdim. Ruhumuzda ferahlamak istiyor...

ben çok daha kötüsünün olucağını düşünmüştüm bahsettiğiniz gibi korkunç bir yüzünüz yok. insanlar sizi böyle hissettirmiş size bunu yaşatmalarına izin vermeyin. benim de yüz da dahil olmak üzere anormal bulduğum bazı kısımlarım var. psikolojimi bozucak seviyeye gelseydim para biriktirip ameliyat olmaktan çekinmezdim sonuçta bunlar yaşam kalitemizi etkiliyor. çenenizi törpülettirseniz ya da yanaklarınız çok dar ise dolturtsanız yeter. bunu günümüzde çoğu kadın yapıyor. lütfen kendinizi daha fazla incitmeyin.

Life sucks diye bi tabir var ingilizcede. Hakikaten öyle.

Siz varsınız... sizin yerinizde olmak isteyen ve sizinkinden çok daha ağır krizlerle boğuşan insanlar var...sonra sizin yerinde olmak istediğiniz, keşke ben de onun yerinde olsaydım de tek derdim bu olsaydı dediğiniz insanlar var.

Diğerlerine eziyet edercesine gerçekten hiçbi derdi olmayan ya da diğerlerinin sadistçe şükretmesine sebep burnu her anlamda b.ktan kurtulmayan insanlar var. Ve hicbirimizin ne mutluluğunun ne de mutsuzluğunun bi ötekine faydası yok. Hayat böyle bi şey.

O nedenle toz pembe teselli cümleleri yazmak, sizi dış görünüş önemli değil diye yalandan avutmak istemiyorum. Yazsam da inanacak kadar hayalperest degilsiniz zaten.

Ama bence zeki bi kadınsınız. O yüzden ilk yazdığım cümleye dönüyorum. Hayat hakikaten (herkes için farklı seviyelerde de olsa ) b.ktan. Ama elimizde de bundan başka bi şey yok işte.

Ne olursak olalım, kim olursak olalım; bizim olan, gerçek olan tek bi şey var o da hayatımız. Çoğunlukla gül bahçesi değil ama günün sonunda sahip olduğumuz tek şey bu işte. Hayır bi de üstüne zaman sınırı var, düşünün yani.

O yüzden kimse ama hiç kimse bu sınırlı varlığınıza paçavra muamelesi yapamaz, kimse kendi b.ktan hayatından kaçmak için sizin b.ktan hayatınızı gündeme getiremez, kimse bu sınırlı zamanı mutlu geçirmeye hakkınız yokmuş gibi de yapamaz. Yapana da s.ktiri çekeceksiniz. Bu kişi kendiniz bile olsanız.

Mutlu olmaya hakkınız var, dünyadaki en çirkin çene-diş-ağız yapısına sahip olsanız da doyasıya gülmeye hakkınız var, çalışmaya hakkınız var, insan içine karışmaya hakkınız var, görülmeye, duyulmaya, bilinmeye hakkınız var. Fiziksel görüntünüzü de ruh sağlığınızı da daha iyi bi duruma getirmek için son gününüze kadar savaşmaya hakkınız var. Gencliginizi yasayamadınız mı, bosverin. 80'inde ülkemize turist olarak gelen japon teyzeler gibi yaşlılığınızı yaşarsınız siz de. Hayattan umudunuzu kesmediğiniz, içinize kapanmadığınız sürece elinizdekinin en iyisini yapmaya hakkınız var. Ve eğer bu hakkı boşa harcamazsanız potansiyeller sandığınız kadar iç karartıcı degil.

Benim de çenem sivridir ama hiçbir zaman zayıf olmadığım için bir rahatsızlık duymadım, aksine belli olması hoşuma da gidiyor. Foto da ekliyorum şeklini anlamanız için, bence dolgu ile çözülebilir sizin sıkıntınız da.

Eklentiler

• 549357C7-9F44-4754-A2C1-087511BD04B6.jpeg
    549357C7-9F44-4754-A2C1-087511BD04B6.jpeg
    148,7 KB · Görüntüleme: 229
Yüz Nakli olanlar nasıl yaşıyordu ya da yaşıyor ya da Berfin nasıl ayakta durabiliyor, hindistan kezzap atılmış yüzlerle dolu, bu kadınlar nasıl nefes alabiliyor... İnsanlar senin dediğin gibi iğrençsin, şöylesin böylesin diyecek kadar acımasız mı oldu ya...Dışından çok içinin ruhunun tedaviye ihtiyacı var, Allah yardımcın olsun.

X