Değersizlik hissi

Uhibbuka

Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2022
179
247
34
Eşimden ayrılmaya karar vereli bir yılı geçmek üzere babamın evimdeyim şu an mutlu bı hayatım var sağolsun ailem hep arkamda yanlız şöyle bir sorunum var ben boşanmak için ailemin yanına geldiğimde herkes bizi barıştırmak için uğraştı eşim tek bir adım bile atmadı ne aradı ne sordu ikimiz içinde zaten bitmişti bu evlilik kızını da bir seneye yakın görmedi bu süreç de yanlız cevremdekiler sürekli eşin seni hiç sevmemiş evliliği kurtarmak için hiç ugrasmadi. Seven adam gelirdi buna benzeri laflar ederek beni değersizlstirmeye Çalışıyor artık çok üzülüyorum. Bu lafları duyunca bazen karşılık veriyorum bazen de öylece susuyorum.ama bu değer görmeme hissi beni maf ediyor.aglamaktan kendimi alamıyorum .

Adam neden kendi kızını görmek istemez vallahi bunu anlamıyorum?
Kendi çevremde de gördüm bu haysiyetsiz tipleri, çocuğa nafaka vermemek için kendini işsiz, fakir gösteren zengin erkekler tanıdım, çocuğunu bir kere bile görmek istemeyen
İnşallah yalnız ölür onlar

Sizin değeriniz adamın size verdiği değer ile mi ölçülüyor? Yani sizin kalbinizi kıran, çocuğunu aramayan eş koca baba görevlerinden bir haber olan adam karşıdakini düşünebilecek birisi olsa zaten bunlar yaşanmazdı.

Sosyal medya fenomenleri harika güller alıyorlar, her yere pırlanta dağıtılıyor bunlar o insanlar harika çok değerli kaliteli insanlar oldukları için mi oluyor?

Kimse sizin değerinizi belirleyemez. Sizin haricinizde. Gerisi şans.

Eşimden ayrılmaya karar vereli bir yılı geçmek üzere babamın evimdeyim şu an mutlu bı hayatım var sağolsun ailem hep arkamda yanlız şöyle bir sorunum var ben boşanmak için ailemin yanına geldiğimde herkes bizi barıştırmak için uğraştı eşim tek bir adım bile atmadı ne aradı ne sordu ikimiz içinde zaten bitmişti bu evlilik kızını da bir seneye yakın görmedi bu süreç de yanlız cevremdekiler sürekli eşin seni hiç sevmemiş evliliği kurtarmak için hiç ugrasmadi. Seven adam gelirdi buna benzeri laflar ederek beni değersizlstirmeye Çalışıyor artık çok üzülüyorum. Bu lafları duyunca bazen karşılık veriyorum bazen de öylece susuyorum.ama bu değer görmeme hissi beni maf ediyor.aglamaktan kendimi alamıyorum .
Yorum yaptıklarında sert çık.bu konu hakkında yorum yapmanızı istemiyorum.lütfen bir daha konusunu açmayın.iyi gelmiyor bana deyin ciddi ciddi.bir daha konuşacaklarını sanmıyorum.yüz bulmuşlar astar istiyorlar.etkili bir tepki vermek lazim.yoksa yaptikları rezilliği fark edecekleri yok.hatta bağırın gerekirse.herkesin ağzı açık kalsın, içi titresin.

Kendi canından olanı 1 senedir görmeden durabilmisse siz kendiniz için ne bekliyorsunuz ki bu kişiden?
Değeriniz beş para etmez birine mi bağlı?

Yok şu an görüyor yani mahkemeyi açınca görmeye başladı
Mahkemeyi ne zaman açtınız?
Eşe dosta da ağzının payını verin.
İnsan olamamış erkek parçasının size verdiği değerle ölçüleceksiniz değeriniz zaten ohoo.
Zaten eşiniz gibi biri değer verse sıkıntı ordadır,değer yargıları baya değişik belli çünkü.
O kişinin değer yargısı deyin.
Bir de siz böyle konuşarak hayırdır neye derman oluyorsunuz? Beni mutsuz ederek mi mutlu olacaksınız kendi hayatınızda mutlu olmanızı sağlayacak bir şey yok mu deyin.
Daha şeyler de dersiniz ama boşverin.
Normal insan size öyle şeyler demez.

Özgüven probleminiz yoksa yaşadıklarınızın etkisiyle (haklı olarak)yıpranıyor olabilirsiniz.Yapmanız gereken tek şey konuyu açtırmamak. Siz ne kadar müsaade ederseniz insanlar o kadar konuşabilir,hayatınızda o kadar varlar.Susturun,size iyi gelmeyen ne ya da kim varsa uzak durun. Enerji emicileri başımdan def ettiğimden beri hafif ve sakinim.😊

14 Kasım 2022 :
Bende bosanma aşamasındayım valla kimsede niye boşandın ay şöyle böyle demedi bikac. Kendini bilmez hariç herkes iyi olmuş çekmemissin dedi o yüzden kendi hayatınıza bakın nasıl mutlu iseniz öle davranın inanın kimse kimsenin ne çektiğini bilmez

14 Kasımdan bu yana , gerçekten değer verdiğiniz biri sizi incitmek için bilinçli olarak bir şey mi söyledi ?

Kendi canından olanı 1 senedir görmeden durabilmisse siz kendiniz için ne bekliyorsunuz ki bu kişiden?
Değeriniz beş para etmez birine mi bağlı?
Aslında bunu anlatmaya çalışıyorum çocuğunu aramayan adam dan bana ne fayda gelir diyurum ısrarla anlamak istemiyorlat

O kisilerden uzak durun sizi yipratmasina izin vermeyin gelecek guzel gunleri dusunun. Eski esiniz size deger verse ne olcak vermese ne olacak kolay bosanmis iste ne guzel arkanizdan tehdit etse zorlasa geri donmeniz icin daha mi iyiydi?

• Beğen
Reactions: Cac
Bence siz cok değerlisiniz. O kendine yetemeyeceğini bildigi icin aramiyor sormiyordu.bu degersizlik degil karsi tarafin hatalarini bilmesi .sizi bırakıp gitti diye düşünmeyin kendine güvenen inanan adam bosanma asamasina getirmezdi evliligi.bence erkenden bitip kurtulduguniza şükredin Allah aliyorsa vardir bildigi

Bence siz cok değerlisiniz. O kendine yetemeyeceğini bildigi icin aramiyor sormiyordu.bu degersizlik degil karsi tarafin hatalarini bilmesi .sizi bırakıp gitti diye düşünmeyin kendine güvenen inanan adam bosanma asamasina getirmezdi evliligi.bence erkenden bitip kurtulduguniza şükredin Allah aliyorsa vardir bildigi
Kesinlikle haklisiniz aslında şu an gerçekten çok huzurluyum içsel olarak ama kndim biraz çok duygusal bir insanım böyle herseyi takan bir yapım var belki de ondan hemen üzülüp kndime dert ediyorum terapiye de gidiyorum ins faydası olur

• Beğen
Reactions: Cac
Sizi cok iyi anlıyorum. Temelde hangi sebepten olursa olsa var ise eger degersizlik duygusu o zaman bu konudan cok uzuluyor insan. Zaten degersizim ve simdi teyit oldu gibi gibi duygular insani yanlis bir algi ve gereksiz bir pskolojiye sokar. Oysaki sonuca varmak o kadar basitki inanın. Siz degersiz degilsiniz. Sadece evliliginiz yazdiginiza gore bitmisti ve bu yuzden esinizde bu konuda bir adim atmaya gerek gormedi.
Cevrenizdeki insanlarin sozlerine gelirsek bence insani degerli kilan merhameti, fikri dusunceli olup olmamasi ilede cok baglatili. Sizi uzecek seyleri bilerek veya dusunmeyerek soylemeleri tamamen benim gözümde onlari degersiz tabiri caizse akilsiz fikirsiz kilardi beni degersiz kilmaz. Ayrica her ayrilan cift tekrar barismamali zaten. Siz kendiniz yazmışsınız biten bir evlilikti diye niye adet yerini bulsun gibisine ugrassinki esiniz. Bu buyuk ihtimalle mutsuz yilllarin uzamasina sebep olurdu. Hakkinizda hayırlısi olsun. Guzel bir hayatiniz olsun dilerim.

Boşanmaya karar vermişsiniz işte.belli ki iki taraflı.eee verilmiş bir kararın üstüne karaktersiz insanlar gibi aslında istemiyormuş da bir şekilde bu noktaya gelinmiş gibi rol yapılması mı gerekiyor illaki. Çok üzülecek olsa zaten bir şekilde düzeltir.bu kadınların bir ilişki teklifi için hem istemiyorum deyip, hem de ısrar edilmesini beklemesi gibi.karakteraizce yani.bunu beklemek karaktersizce.istemiyorum barışmak ama öyle egolu bir insanım ki ayrılırken bile beni istediğini bilmek istiyorum.işte bu kadar saçma.

Bazı insanlar bir şeyleri gerçekten bitirebiliyor ki ben öyle erkekleri tebrik ederim. Kadını hem mahvedip hem gitgellerler oyalayan karaktersizlerden değilmiş. Kızını görmemesi en büyük hatası ama çevremde gördüğüm kadarıyla kadın barışma baskısı yapar diye çocuğu bile görmek istemiyorlar. Bitmiş evliliklerde en büyük yanlış zorlamaktır

X