Eşimden Boşanıyorum Mecburiyetten ve Maddi Manevi Yardım Önerileri Arıyorum

Herkese öncelikle teşekkürler. Çok uzun yazdım evet çünkü sanırım hem yüreğim kabarmış, hem dilim şişmiş. Konuşacak dertleşecek kimsesi olmayınca insanın. Neyse, yaşım 34buçuk. kpss en son 2016da girdim, 74 puan aldım ama bir yere giremedim. Şimdi girmek istiyorum ama mülakat vs ek yerleştirmeler iyice zorlaştı. Yani iki çocukla yabancı bir memlekete git, konakla, mülakata gir, geri gel, ataman olursa orada çocuklar tamamen kimsesiz. :/

Annem babam sağolsunlar destek oluyorlar evet ama bu destek elbette sonsuz değil. Babam öğretmen emeklisi, zaten fazla da destek olamazlar yani. Evin kirası için annemin bileziğini bozdurdum mesela, çok zoruma gitti onun kefen parası diye aldığı bileziği bozdurmak. Benim zaten hiç altınım takım falan yok. Evde durmayı ben de istemiyorum aslında ama oğlumun sağlık sorunları yüzünden yanında olmam gerek. Yani açık kalp ameliyatı sonrası okul çantasını bile sırtına almaması gerekiyor mesela. Enfeksiyondan ve itişip kakışmadan da korunmalı.
Yarım kalmış okulunuzu bitirme durumunuz yok mu,sonra belki özel okulda iş bulursunuz..bosanmiş kişiye devlet desteğini hiç duymadım ama siz aile ve sosyal yardım bakanlığına bir sorun isterseniz..boşsanacaksaniz nafaka ve haklarınızı almadan ayrılmayın..konuyu atlayarak okudum,bu adamın düzelme şansı hiç yok mu acaba?ayrılık, tek başına çocukları büyütmek hele ki maddi imkanlar yoksa bu işler kolay değil gerçekten.. sonunda, hayatın zorluklarıyla mücadele edecek kişi sizsiniz..hayatin gerçekleri yaşadiklarinizdan daha zor ve acımasız olabilir..hesabinizi iyi yapmalısınız

X