delirmek üzereyim.

Ayrıca geçim derdi diye bir şey var, bu ülkenin şartlarında maalesef onu beğenmemek bunu beğenmemek lüksü yok çoğu insanın. Hepimizin kenarda iş arayışını finanse edecek birikmişi ya da aileden gelen zenginliği yok. Kadın canını dişine takacak haftanın 6 günü canı çıkarcasına çalışacak, adam dikiş tutturamayacak, söylenecek, şikayetinde haklı da olsa bir çırpıda iş bırakıp tüm yükü kadına atacak, yok öyle dünya... İdeal dünyada değiliz işverene taviz vermemek uğruna, ilkelerin arkasında durmak uğruna bir taraf ezilip dursun. Pekala çalışırken de iş aranır. Sevmediğin iş de yapılır. Kadın nasıl yapıyor o tempoda? Muhasebe aşkı için mi? Yazık.

Ayni evde yillarca yaşayıp aranızda cinselliğin olmaması normal gelmedi bana. Eşinizin bu konuda bir isteği olmamış. Siz vajinismusum diyorsunuz ama eşinizde de sıkıntı var muhtemelen cinsellik konusunda. Bunu da sizden gizlemiş, gizliyor gibi duruyor. Bu asıl sorununuz.

Is konusunda da eşinizin bir kariyeri olmadığı için hayatınızı ona göre sekillendirmiyorsunuz aslında. Eşinizin yetersizliği etrafında dönüp duruyorsunuz daha çok. Sizde işte mutsuzsunuz ama çıkan eşiniz oluyor çünkü öyle alışmış. Kendisine bu rahatlığı vermemeliydiniz.

Öyle,acı ama öyle bu şekilde tırmalamadan nasıl olsun ki?

istikarar ve disiplin ile. bunlar yoksa istediğiniz kadar tırmalayın ama olmaz. eşinizim yapısı bu ve bu yaştan sonra kolay kolay değişmez. vajinismus çözülür. dolayısıyla diğer arkadaşlar gibi başlıca problem olarak görmüyorum ama muhtemelen ten uyumuz yok.
dolayısıyla siz bu beraberliği, bu şartlar altında yürütebilir misiniz? kendinize bunun cevabını vermelisiniz.

Bu raddeye nasıl getirdik diyorsunuz da siz hiç tam manasıyla evli olmamışsınız ki. Hep de eşinizi suçlamayın vajinismusunuzu neden çözmeye çalişmiyorsunuz mesela? Evlilik bir bütündür siz eşinizden mükemmel sorumluluk alan bir eş olmasını istiyorsunuz ki haklısınız ama siz de mükemmel bir eş değilsiniz. İki taraflı olarak kendinizi duzeltmeniz lazim. Şanslısınız ki eşiniz kendi isteğiyle terapiye yöneliyor. Bunca yılın hatırı yok mu sizde? Terapi denemeye değmez mi esiniz?
Çalışıyorum tedavi gördüğümü söyledim ilk mesajımda. İkimizde mükemmel değiliz tabi ki ama ben bu zamana kadar sesimi duyurmaya çok çalıştım her yolu denedim neden şimdi terapi? Kızdığım nokta illa son raddeye mi gelmemiz gerekince aksiyon almamız lazımdı bizim? Kırgınım içimde öyle çok kırgınım ki.

Eşim insan olarakta çok saygı duyduğum bir adamdı. Karakterine,bilgisine,zekasına saygı duydum. Bende zor biriyim şöyleyim böyleyim diye diye kendi içimde onu haklayacağım temize çıkaracağım diye kendimi yerden yere vurmaktan yoruldum. Bana şimdi ilişki terapistine gidelim diye mavi beyaz doktor sitesinden link atmış nasıl diye. Bu raddeye nasıl getirdik bu raddeden dönmek kurtarmak istiyor muyum onu da bilmiyorum ki.
Bunu biraz daha açabilir misin? Bu da farklı bir bakış açısı bambaşka bir yerden bakmamı sağlayabilir ve inanın buna da kapalı değilim.
önce cinsel terapist (her ikiniz için) sonra ilişki terapisti bahsettiğim konuyu detaylıca açıklayacaktır size başından detaylıca anlatmalısınız.

Ayni evde yillarca yaşayıp aranızda cinselliğin olmaması da normal gelmedi bana. Eşinizin bu konuda bir isteği olmamış. Siz vajinismusum diyorsunuz ama eşinizde de sıkıntı var muhtemelen cinsellik konusunda. Bunu da sizden gizlemiş, gizliyor gibi duruyor. Bu asıl sorununuz.

Is konusunda da eşinizin bir kariyeri olmadığı için hayatınızı ona göre sekillendirmiyorsunuz aslında. Eşinizin yetersizliği etrafında dönüp duruyorsunuz daha çok. Sizde işte mutsuzsunuz ama çıkan eşiniz oluyor çünkü öyle alışmış. Kendisine bu rahatlığı vermemeliydiniz.
Benden önce cinsel hayatı varmış birliktelikleri olmuş bunlar penetrasyonun gerçekleştiği tam ilişkiler. Erken boşalma sorunu da var evet sevişmelerimiz esnasında ama tam penetrasyona izin vermeyen amniyane tabirle kendini kusurlu hissseden taraf ben olduğum için bunu onda bir eksik olarak dillendiremedim.

İş konusuna da gelince evet haklısınız dün kendisi de dedi sen işinden ayrılabilseydin ben hala ister seve seve ister söve söve aynı yerde devam edecektim. Neredeyse kendimi hatalı hissedecektim. Maddi yüklerimizi senle bölüşmek istediğim direndiğim için mi kendi standartlarımı senin eline insiyatifine bırakmadığım için mi suçluyum dedim sustu.

İlişkinizde başlıca ve en en en önemli sorun cinsellik, sonra eşinizin iş konusundaki istikrarsızlığı ve pervasızlığı ki cinsellik çözülmeden bu konu çözülse bile maalesef ikinci planda kalır, kalacak. Vajinismus sorununuz tamamen çözüldü mü? Yani o sorunu aştınız ama kalıcı bir isteksizlik mi oluştu, yoksa o sorun devam ediyor mu? Eşiniz değişecek gibi durmuyor, yazdığı mektupta senden vazgeçmek istemiyorum demiş, vazgeçmek ya da geçmemek eşinizin seçimi olamaz ancak sizin seçiminiz olur anlattığınız duruma göre. Ben o mektuptan değişmek isteyen adam hissiyatı almadım. Yetersizim, üzülüyorum ama ben buyuma getirmiş. Yerinizde olsam ayrılığı bir seçenek olarak ciddi ciddi düşünmeye başlardım.
haklısınız yorumunuz için teşekkür ederim.

Kimi insan çalışkandır, ekmeğini taştan çıkartır. Sizin eşiniz öyle biri değil. Bulunduğu firmayı beğenmediyse, orayı idare ederken iş bakabilirdi. Bunu yapmadı çünkü karakteri böyle yani çalışkan değil ve size güveniyor.

Ayrıca 8 sene, cinselliğin olmaması için çok uzun bir süre. Sadece evliliği düşünürsek bile 2.5 yıl çok ama çok uzun bir süre..
Güvensin ama istiyorum ki bende ona güveneyim.
Tam bir birliktelik yaşayamadık evet,arzulandığımı dahi hissetmiyorum ki. Çünkü bu adam benden önceki bütün ilişkilerinde tam beraberlik yaşamış bir adam.

Benden önce cinsel hayatı varmış birliktelikleri olmuş bunlar penetrasyonun gerçekleştiği tam ilişkiler. Erken boşalma sorunu da var evet sevişmelerimiz esnasında ama tam penetrasyona izin vermeyen amniyane tabirle kendini kusurlu hissseden taraf ben olduğum için bunu onda bir eksik olarak dillendiremedim.

İş konusuna da gelince evet haklısınız dün kendisi de dedi sen işinden ayrılabilseydin ben hala ister seve seve ister söve söve aynı yerde devam edecektim. Neredeyse kendimi hatalı hissedecektim. Maddi yüklerimizi senle bölüşmek istediğim direndiğim için mi kendi standartlarımı senin eline insiyatifine bırakmadığım için mi suçluyum dedim sustu.
Olmuş yani bunu diyen eşiniz ama 8 yıldır cinsellik yaşamıyorsunuz tam olarak. Evlilik öncesi de buna yeltenmemis. Erken boşalma da erkek için ciddi bir sorun ama sadece bu değil bence esinizin sorunu. Karşınızda cinsellik konusunda sorunsuz bir erkek olsaydı belki sizde vajinismus sorunu yaşamayacaktiniz. "Kusurlu"olan siz değilsiniz, tek başına değilsiniz en azından. Evliliğin devamı için bu konu üzerinden yardım almalısınız.

İs konusundan da erkeğin her zaman ilk sırada olması gerektiğini düşünüyorum ben açıkçası. Kadın da çalışsın elbette ama kafa olarak erkek maddi yükü kendi üzerinde hissetmeli. Karısı işinde mutsuzken, uzun saatler çalışırken, mizmizlanip işten çıkan erkek olmamıştır bana göre. Sizde eşinizin rahatlığına imkam sağlamışsınız malesef bu zaman kadar.

Son düzenleme:
Olmuş yani bunu diyen eşiniz ama 8 yıldır cinsellik yaşamıyorsunuz tam olarak. Evlilik öncesi de buna yeltenmemis. Erken boşalma da erkek için ciddi bir sorun ama sadece bu değil bence esinizin sorunu. Karşınızda cinsellik konusunda sorunsuz bir erkek olsaydı belki sizde vajinismus sorunu yaşamayacaktiniz. "Kusurlu"olan siz değilsiniz, tek başına değilsiniz en azından. Evliliğin devamı için bu konu üzerinden yardım almalısınız.

İs konusundan da erkeğin her zaman ilk sırada olması gerektiğini düşünüyorum ben açıkçası. Kadın da çalışsın elbette ama kafa olarak erkek maddi yükü kendi üzerinde hissetmeli. Karısı işinde mutsuzken, uzun saatler çalışırken, mizmizlanip işten çıkan erkek olmamıştır bana göre. Sizde eşinizin rahatlığına imkam sağlamışsınız malesef bu zaman kadar.
Sizin tasavvurunuza göre ne olabilir sorunu? Yanlış anlamayın algılarım o kadar kapandı ki her farklı açıdan bakıp değerlendirebilmek istiyorum.Aslına bakarsanız bende sorguluyorum çok kötü birşey ama geçmişini betimlerken buluyorum kendimi. Çabaladım ayıkken konuşamayacağımı düşündüğüm şeyleri alkol alıp öyle konuştum ama yok öpüşmek ilişki başlatmak demek onun için. Ben benle dirty talk yapmasın geçtim ki buna da kapalı değilim inanın hiçbirşeye kapalı değilim bu ve türevi şeyler niye yapmıyoruz diye konuştum? Ama benim işim bunları geçin seni arzuluyorum demekten erinen bir adam.

8 senelik beraberlik, 2.5 senelik evlilik
cinsellik yok vajinismus hala yenilmemiş
bu adam ne kadar sabırlı bi adammış ya
ben hayatta katlanmazdım kusura bakma seni üzmek istemem ama
özellikle evlilik sonrası 2.5 senedir devam eden bi vajinismus karşısında kim ne kadar sabır gösterebilir ?
bu çok uzun bir süre
eşini eleştirene kadar özeleştiri mi yapsan acaba kendine ?
gerçi adamın da bu kadar sabretmesi pek normal değil
muhtemelen onun da cinsel sorunları var

8 senelik beraberlik, 2.5 senelik evlilik
cinsellik yok vajinismus hala yenilmemiş
bu adam ne kadar sabırlı bi adammış ya
ben hayatta katlanmazdım kusura bakma seni üzmek istemem ama
özellikle evlilik sonrası 2.5 senedir devam eden bi vajinismus karşısında kim ne kadar sabır gösterebilir ?
bu çok uzun bir süre
eşini eleştirene kadar özeleştiri mi yapsan acaba kendine ?
gerçi adamın da bu kadar sabretmesi pek normal değil
muhtemelen onun da cinsel sorunları var
yorumunuz fazlasıyla keskin ama teşekkür ederim. Sevgililik hayatımız boyunca cinselliğimizi bir adım öteye taşımak istemeyen eşimdi. Halihazır da mevcut 2.5 sene üstünden değerlendirebilirsiniz yani bana ''katlanmasını''. Tedavi gördüğümü söyledim evimde oturup oturup kendi kendine geçmesini beklediğim bir durum değil ki. Elimden ekstrem ne gelir? Söyleyin ona da açığım.

yorumunuz fazlasıyla keskin ama teşekkür ederim. Sevgililik hayatımız boyunca cinselliğimizi bir adım öteye taşımak istemeyen eşimdi. Halihazır da mevcut 2.5 sene üstünden değerlendirebilirsiniz yani bana ''katlanmasını''. Tedavi gördüğümü söyledim evimde oturup oturup kendi kendine geçmesini beklediğim bir durum değil ki. Elimden ekstrem ne gelir? Söyleyin ona da açığım.
amacım seni üzmek değil ama evet keskin yazmak zorundayım
sağlıklı bi insan bu kadar uzun zaman cinsellik olmamasına katlanmaz demek istiyorum
tamam hadi sevgiliyken evlenmeden olmaz durumu yaşanmış olabilir, okeyim ona bişi diyemem
ama 2.5 sene, daha önce aktif cinsel hayatı olmuş bi insan için gerçekten aşırı uzun bi zaman
senin kendi payına düşen eksilerin vardır illa ki ama onda da sorun var
bana çok çok saçma geliyor
demeye çalıştığım şey adam 2.5 sene neden beklemiş neden senden ayrılmamış gibi bişi değil
ama insan bi yerden sonra yeter be olsun artık deyip ipleri eline alır
daha önce ilişkileri olmuş diyorsun ama bunlarda bu adamın söylemleri
bana hiç inandırıcı gelmiyor sorunsuz seks hayatı olan bi erkeğin/kadının 2.5 sene beklemesi
(sevgililik zamanını katmadım işin içine)

amacım seni üzmek değil ama evet keskin yazmak zorundayım
sağlıklı bi insan bu kadar uzun zaman cinsellik olmamasına katlanmaz demek istiyorum
tamam hadi sevgiliyken evlenmeden olmaz durumu yaşanmış olabilir, okeyim ona bişi diyemem
ama 2.5 sene, daha önce aktif cinsel hayatı olmuş bi insan için gerçekten aşırı uzun bi zaman
senin kendi payına düşen eksilerin vardır illa ki ama onda da sorun var
bana çok çok saçma geliyor
demeye çalıştığım şey adam 2.5 sene neden beklemiş neden senden ayrılmamış gibi bişi değil
ama insan bi yerden sonra yeter be olsun artık deyip ipleri eline alır
daha önce ilişkileri olmuş diyorsun ama bunlarda bu adamın söylemleri
bana hiç inandırıcı gelmiyor sorunsuz seks hayatı olan bi erkeğin/kadının 2.5 sene beklemesi
(sevgililik zamanını katmadım işin içine)
haklısınız tecrübesiz halime bağlıyorum artık bu kadar anlamlandıramamı bazı şeyleri. Benim sorunum büyük kabul ediyorum ama aksiyon alıyorum tedavi görüyorum veya penetrasyon haricinde sevişebiliyorum. Hiç birliktelik yaşamadığım için aradaki farkı bilemiyorum ama eşim biliyor. Beni arzuladığını da hissetmiyorum hoş,daha önce ki ilişkilerini betimler halde buluyorum kendimi ister istemez. Bu da beni o kadar eksik hissetiriyor ki.

Sizin tasavvurunuza göre ne olabilir sorunu? Yanlış anlamayın algılarım o kadar kapandı ki her farklı açıdan bakıp değerlendirebilmek istiyorum.Aslına bakarsanız bende sorguluyorum çok kötü birşey ama geçmişini betimlerken buluyorum kendimi. Çabaladım ayıkken konuşamayacağımı düşündüğüm şeyleri alkol alıp öyle konuştum ama yok öpüşmek ilişki başlatmak demek onun için. Ben benle dirty talk yapmasın geçtim ki buna da kapalı değilim inanın hiçbirşeye kapalı değilim bu ve türevi şeyler niye yapmıyoruz diye konuştum? Ama benim işim bunları geçin seni arzuluyorum demekten erinen bir adam.
Net bir şey diyemem ama eşiniz cinsel anlamda normal değil yani evlenmeden önceki yıllarda bir isteği olmamış ilişki konusunda, evlenmişsiniz 2 buçuk yıldır yine istekli değil. Vajinismus olmanız da kendisinin işine gelmiş bile olabilir. Bunda eşinizin de etkisi var bence orası ayrı.
Önceden iliski yaşaması falan da yalan muhtemelen.
Siz tek başınıza tedavi olmak yerine çift terapisi almalısınız bir vozjme varmak istiyorsaniz.

Eşim insan olarakta çok saygı duyduğum bir adamdı. Karakterine,bilgisine,zekasına saygı duydum. Bende zor biriyim şöyleyim böyleyim diye diye kendi içimde onu haklayacağım temize çıkaracağım diye kendimi yerden yere vurmaktan yoruldum. Bana şimdi ilişki terapistine gidelim diye mavi beyaz doktor sitesinden link atmış nasıl diye. Bu raddeye nasıl getirdik bu raddeden dönmek kurtarmak istiyor muyum onu da bilmiyorum ki.
Genelde erkekler haksız olduklarını kabul etmedikleri için ilişki terapisi gibi şeyleri çok tercih etmiyorlar, gerçekten son raddeye gelince oluyor bu. Ama bu da en azından ilişkiyi kurtarmak istediğini gösteriyor. Bence burada en önemli sorun sizin ne istediğinizi bilmemeniz, cinsel olarak da manevi olarakta eşinizden uzaklaşmışsınız. Yine de bence uzman görüşü almak yararlı olacaktır, hem sizin açınızdan hem de eşinizin açısından. Birbirinize karşılıklı olarak söyleyemediğiniz şeyleri orada belki tarafsız bir ortamda paylaşabilirsiniz. Böylelikle sizde ne istediğinizi fark etmiş olursunuz. Bu şekilde ilişki terapisi ile kurtulan veya ayrılmaya karar veren çok ilişki oluyor, aslında siz neden bunu istemediğinizi de sorgulamalısınız.

Aynı evde cinsellik olmaması,hemde bu kadar uzun süre doğru değil (bunu tedavi ile çözmeniz gerekirdi/gerekir)ama bu demek değil ki eşiniz bu sebeple işten rahat rahat ayrılabiliyor.
Siz bunca yoğun çalışmaya,tatmin etmeyen bir maaşla hemde, devam ederken eşinizin ortada ciddi bir iş görüşmesi bile yokken işten ayrılması çok sevimsiz. Izin alamam bunun bahanesi olamaz yada rahatça görusmeye gidemem. Arayışta olur çalışmak isteyen insan ki şu devirde herkes iş bulup öyle ayrılıyor. Gönül isterdi ki herkes tam anlamıyla emeğinin karşılığını alabileceği işler bulup çalışsın ama öyle değil maalesef, bunun en iyi örneği de sizsiniz,bu durumda yaptığı bencillik,sorumsuzluktan başka birşey değil.
Hani siz çok iyi kazanırsınız,işinizde çok huzurlusunuzdur falan oturup konuşup karar verilir ama şu durumda bencillik ediyor.
Siz işten çıkarılsanız yada atıyorum tepeniz atıp yeter be deseniz ,hamile kalsanız vs ne olacak hiç düşünmüyor eşiniz. Böyle bir rahatlık varsa ikiniz içinde olmalı bu madem. Sizin eşinize isteksiz olmanızın altında yatan sebepte bu durum olabilir belki bilemem.
Bilemiyorum yani işten çıkarılıp iş bulamayanı idare edersin bir şekilde içine sindirirsin ama şu durumu sindirmek zor(sürekli tekrar ediyor zira )
Hakkınızda hayırlısını diliyorum, size hak verdim ben.

X