Denizinkızı'nın Diyet Günlüğü

denizinkizi

kelebekim geliyooo
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2010
2.311
2
herkese merhaba sevgili arkadaşlarım
24 yaşındayım..daha öncesinde çok zayıf değildim ortaokulda ameliyat oldum bademcik genizeti bunun sonrasında balık etli olmaya basladım..üst tarafımda hiç birşey yoktu fakat bacaklarım ve kalçam kalınlaşmıştı..kötü görünmüyordu daha sonraki dönemlerdede ben hep kendimi kilolu bulsamda şimdi baktıgımda kiloluyum veremıyorum kilo diye diye bu hale gelmiş olabilirim..
evleneli 1.5 sene olacak ve artık bebk dusunmeye basladım..şunu atlamamalıyımkii vajinismus olarak geçirdim evliliğimin bir sene dört ayını..bu dönemde cok zor günler yaşadım..işten ayrıldım evde oturmaya alısamadım ustune ustluk vaji hem kendimi mutsuz hissetmeme kendime güvenimi bitirmeye neden oldu..63 kilodan 80 li kilolara geldim..bir kaç ay önce hormon testi falanda yaptırdım birşey çıkmadı :S adetim düzensiz olur bunun etkisi varmıdır bilmiyorum..artık zayıflamak istiyorum..hamile kalmadan ne kadar verebilirsem kar ki en azından 10 kilo versem o bile birşey boyum 1.70 olduug ıcın oyle cok cok kötü durmuyor 70 kılo falan..en azından bu bile birşey..

destek olun lutfen nerden başlasam ne yapsam bilmiyorum ama yarın başlayacagım ve burdan yazacagım..inşallah başarılı olurum..

inşallah başarılı olursun bende diyetteyim tatlı krizleri biraz zor oluyo ama idare ediyorum.ben formula 7 kullanıyorum ve 1 şubatta başladım 77 kiloyla bugün haftalık tartılma günümde ve 73,5 kilo çıktım her hafta yarım kilo veriyorum nerdeyse spor yapamıyorum ama yürüyüş yapsam daha da verebilirim belki boyum kısa olduğu için bende fazla duruyo :) inşallah istediğin gibi olur herşey :)

çok teşekkür ederim saddece bir kişiden cevap alabilmişim üzüldüm :KK43:
ben bugün şok yaşadım en son tartıldıgımda 78 79 kiloydum bugün sabah bi tartıldım
82.7 :S inanamadım resmen artık hemen sabah spora basladım 1 saat yaptım
spor yapmayı hiç sevmiyorum ama artık mecburum
sabah kahvaltımıda az yaptım öğlen ne yesem diye düşnüğüyorum acilen kilo vermem gerekli pöfff
senin adınada sevindim kilo veriyor olmanda güzel
benimki zor oluyor ama bunu tekrar etmek istemiyorum kolay olucak diye düşünüyorum bu kez :)
lw6090 kullanmastım bi ara o dönem bırkaınca kılo verdım bi süre nasıl olduysa ama daha sonrasında aldıgım kıloların sebebi birazda o iki katı alıyorsun
inşallah kullandıgın öyle bir etki yapmaz canım

inş bende zor kilo veren bi insanım 3-5 kilo veriyorum kalıyo sonra şimdilik devam ediyo hava biraz düzelsin yürüyüş yapıcam bende çok soğuk bu hafta :) sebze ağırlıklı beslen ben çok su içerdim yemeklerle şimdi su içmiyorum sofrada midemde az yemeğe alıştı biraz fazla kaçırınca rahatsız oluyorum :) amaa tek derdim tatlı işte :) bu form çaylarıyla falan destekle sana bende katılıyım beraber hedefimize ulaşalım :) benimde desteğe ihtiyacım var

oo süper cnaım bak bu çok sevinirim katılırsan birbirimize destek olmamız cok iyi olur gerçekten :KK66:
burdan paylaşalım hergün naptık ne ettik haftaalık tartılıp paylasalım..çok seviniirm
ben sebze pek sevmiyorum ama napalım artık sevicez mecbur :)))
ama kararlıyım bu kez hiç yakıştıramıyorum kendime bu halii
hiç giyemiyorum kıyafetlerımın cogunu..çok üzücü bir duurm değilmi ?

Başarılmayacak bir şey değil gerçekten inandıktan sonra oluyormuş
Ben yüzlerce kez diyete başladım hem kilo veremedim hemde artı kilolar aldım
76 kilo olduğumda artık beynimde bu işi bitirdim kilo vermem lazım diye
9 şubatta diyete başladım
Doktor kontrolünde de değil
Kendi kendime
Herşeyden yiyorum ama az az kepek ekmek yiyorum
Tatlıyı tamamen kestim ki ben oturduğumda 1 kilo çikolatayı bitirmeyen kalkmayan biriydim
İşi beynimde bitirdiğim için çikolata ve tatlı yeme sıkıntısıda yaşamıyorum
Bugün 1 ay oldu ve 6 kilo vermiş durumdayım
Yaza kadar hedefim 10 kilo daha vermek
Gerçekten inanınca oluyormuş
Bence sende önce bunu kendine kabul ettir
Ve sonrasında hepberaber kilolarıma elveda diyelim

çok sevdiğim bi pantalonum vardı hala saklıyorum zayıflarsam giyicem diye :) ben diyetisyenede gittim verdiği listeyi körü körüne uygulayamıyorum ama uymaya dikkat ediyorum zaten sebze yiyorum hergün nerdeyse kırmızı et çok fazla tüketmemeye dikkat ediyorum tavuk hindi öyle bi de gece aç yatmak lazımmış :) öyle tıka basa yemek yok abur cubur iptal bi işte tatlı olarak bi parça çikolata falan yiyorum idare sonunda güzel olcak yarım kilo verdiğimi bile görmek öyle sevindiriyo ki :)

Kendi kendime
Tatlıyı tamamen kestim ki ben oturduğumda 1 kilo çikolatayı bitirmeyen kalkmayan biriydim

o süpperr 1 ayda 6 kilo zaten aslında bütün olay tatlı da bitiyo bende kepek çavdar falan alıyorum ekmek günde 2-3 dilim ekmek yiyorum

çok teşekkür ederim saddece bir kişiden cevap alabilmişim üzüldüm :KK43:
ben bugün şok yaşadım en son tartıldıgımda 78 79 kiloydum bugün sabah bi tartıldım
82.7 :S inanamadım resmen artık hemen sabah spora basladım 1 saat yaptım
spor yapmayı hiç sevmiyorum ama artık mecburum
sabah kahvaltımıda az yaptım öğlen ne yesem diye düşnüğüyorum acilen kilo vermem gerekli pöfff
senin adınada sevindim kilo veriyor olmanda güzel
benimki zor oluyor ama bunu tekrar etmek istemiyorum kolay olucak diye düşünüyorum bu kez :)
lw6090 kullanmastım bi ara o dönem bırkaınca kılo verdım bi süre nasıl olduysa ama daha sonrasında aldıgım kıloların sebebi birazda o iki katı alıyorsun
inşallah kullandıgın öyle bir etki yapmaz canım

Cnm bence artık düşünme zamanı deıl.Bak bende senle aynı yastayım ve daha bekarım yanı onumde bı evlılık ve allah nasıp ederse bı dogum olacak:85:.Çizelgemden anlıyacagın gıbı yaşıma ve boyuma gore kılom cok fazla.Ve bende tartıda 70 kılo cıktıgım zamanları hatırlıyorum:96: bıde 80 kılo:96: birden hoooppp kilolar gelıverdı.Nasıl oldugunuda anlamadım:26:.Sevgilim askerde gelmesıne 50 gun kaldı o gelene kadar en azından 10 kılo vermem gerek:KK55:.Şimdi tek pişmanlıgım keske 70 kıloyken baslasaydım bu dıyet ve spor ısıne:KK8:.Neyse gec olsun guc olamsın dıyorum:KK36:.
17 şubatta başlatım diyete 4 kılo verdım yedıgıme ıctıgıme dıkkat edıyorum.Sabahları kepeklı ekmekten sand. yapıyorum.Çalıştıgım ıcın yeme duzenım hiç yok.Öğlen yemek yemıyorum HERBİLAFE içiyorum yarım yağlı süt ile.Akşam karnıbahar havuc patates haslıyorum bazen yanına tavuk koyuyorum bazen salata eklıyorum bazen lıght yoğurt koyuyorum.Eger ısten cok gec cıktıysam aksamda 1 bardak HERBİLAFE içiyorum.Ben çalıştıgım ıcın bana cok kolaylık oluyor herbilafe'ın shek'i.İçinde bir insanın bir öğünde alacagı butun vitamin protein karbonhitrat hersey var.Hem hafif gecıstımıs oluyorsun.20 gunde bu sekılde 4 kılo verdım:KK25:.
Leslie ile 3 mil yürüyüş yapıyorum akşamları:KK8:.Arkasındanda terım sogumadan evde kondisyon bısıkletı var 30 dk ona bınıyorum:KK66:.2o gundur aclıktan olmedım hıc acta kalmadım kı ogunlerım duzensın ara ogunlerımde ole:KK3:.
Ben bu sekılde devam edıcem.Taki istediğim kiloya ulasana kadar:KK12:.Bu gune kadar yapamadıgım herseyınde acısını cıkarıcam.Giyemedıgım gıdemedıgım herseyı yapıcam.Kendını motıve et ve asla bırakma.Bırakırsan bıdakı tartıya cıktıgında 85 sonra 87 sonra 90 ları goreceksın.Ne kadar erken baslarsan o kadar şanslısın bence.:97: En Büyük KK

Denizkızı arkadaşım senin yazdıklarını okudum ve kendimi gördüm sanki ben senden 3 gün önce başladım diyete.Ben de 14 ay gibi bir zaman vajinismus illeti ile uğraştım.Evlendiğim zaman 66 kilo olan ben şimdi 85 kilo ama pazartesi gününe kadar kafama dank etmedi herkes kilo aldığımı söylüyor ama ben umursamıyordum.Ama artık eski halime dönmek istiyorum ve zayıflamam gerekiyorki hamile kalayım.Bende senin gibi hormon testi yaptırdım.Hiçbir problem çıkmadı neden bu kilo ama sırf çok yemek yiyip spor yapmamaktan.

o zamaaann haydi bakalım hep beraber kurtulalım fazlalıklardan :)

Kendi kendime

inanmak en önemlisi doğru söylüyorsun..ben hep veremıyorum diye düşüne düşüne veremez oldum ama artık ögrendımkıı yapabılırım demek lazım vajinismusu yenerken anladım bunuda ki ben onu bile yendım bunu yenmem daha kolay dıe dusunuyorum artık inşallah..1 ayda 6 kılo verdıysen mutlaka devamı guzel sekılde gelır :)

çok sevdiğim bi pantalonum vardı hala saklıyorum zayıflarsam giyicem diye :) ben diyetisyenede gittim verdiği listeyi körü körüne uygulayamıyorum ama uymaya dikkat ediyorum zaten sebze yiyorum hergün nerdeyse kırmızı et çok fazla tüketmemeye dikkat ediyorum tavuk hindi öyle bi de gece aç yatmak lazımmış :) öyle tıka basa yemek yok abur cubur iptal bi işte tatlı olarak bi parça çikolata falan yiyorum idare sonunda güzel olcak yarım kilo verdiğimi bile görmek öyle sevindiriyo ki :)
oo ne pantolonlar elbislr etekler ki ben kıyafeti çok seven bir insanım ve sürekli alan biriyim ama giyemiyorum su anda çok üzgünüm :KK43: diyetisyene bende gidicektm ama vazgectm hersey once beyındde biter diye düşündüm ve saglıklı beslenerek bunu basarabilirim diyorum..sana nasıl bir liste verdi peki paylaşabilirmisin canım..yarım kilo bile sevndirmezmii 1 senedir kilo verdiğimi hiç göremedim sürekli yükseldi..

Cnm bence artık düşünme zamanı deıl.Bak bende senle aynı yastayım ve daha bekarım yanı onumde bı evlılık ve allah nasıp ederse bı dogum olacak:85:.Çizelgemden anlıyacagın gıbı yaşıma ve boyuma gore kılom cok fazla.Ve bende tartıda 70 kılo cıktıgım zamanları hatırlıyorum:96: bıde 80 kılo:96: birden hoooppp kilolar gelıverdı.Nasıl oldugunuda anlamadım:26:.Sevgilim askerde gelmesıne 50 gun kaldı o gelene kadar en azından 10 kılo vermem gerek:KK55:.Şimdi tek pişmanlıgım keske 70 kıloyken baslasaydım bu dıyet ve spor ısıne:KK8:.Neyse gec olsun guc olamsın dıyorum:KK36:.
17 şubatta başlatım diyete 4 kılo verdım yedıgıme ıctıgıme dıkkat edıyorum.Sabahları kepeklı ekmekten sand. yapıyorum.Çalıştıgım ıcın yeme duzenım hiç yok.Öğlen yemek yemıyorum HERBİLAFE içiyorum yarım yağlı süt ile.Akşam karnıbahar havuc patates haslıyorum bazen yanına tavuk koyuyorum bazen salata eklıyorum bazen lıght yoğurt koyuyorum.Eger ısten cok gec cıktıysam aksamda 1 bardak HERBİLAFE içiyorum.Ben çalıştıgım ıcın bana cok kolaylık oluyor herbilafe'ın shek'i.İçinde bir insanın bir öğünde alacagı butun vitamin protein karbonhitrat hersey var.Hem hafif gecıstımıs oluyorsun.20 gunde bu sekılde 4 kılo verdım:KK25:.
Leslie ile 3 mil yürüyüş yapıyorum akşamları:KK8:.Arkasındanda terım sogumadan evde kondisyon bısıkletı var 30 dk ona bınıyorum:KK66:.2o gundur aclıktan olmedım hıc acta kalmadım kı ogunlerım duzensın ara ogunlerımde ole:KK3:.
Ben bu sekılde devam edıcem.Taki istediğim kiloya ulasana kadar:KK12:.Bu gune kadar yapamadıgım herseyınde acısını cıkarıcam.Giyemedıgım gıdemedıgım herseyı yapıcam.Kendını motıve et ve asla bırakma.Bırakırsan bıdakı tartıya cıktıgında 85 sonra 87 sonra 90 ları goreceksın.Ne kadar erken baslarsan o kadar şanslısın bence.:97: En Büyük KK
aynen öyle cnaım kesinlikle katılıyorum ben 63 kilo iken kendimi kilolu buluyordum ki şimdi bakıyorum ne kadar güzelmiş fiziğim..o halimi begenmezken bu hale gelmem cok acı aynen dedğin gibi ilk etapta 70 i gördum soınrada bi baktım hopp 80 kısa sure içerisinde oldu zaten hemehn..bugün basladım ciddi ciddi zaten sporumuda yaptım bi saat artk böyle inşallah vazgecmem gecersemde bana kızın edin..bencede evlenmeden önce ver cnki evlenınce zaten musaıt olan kişi daha cok alıyor bu cok uzucu hep dıkkat etmek lazım insanlar 2 kilo alınca rejim yaaprken bizler 10 kilo 20 kilo olunca aklımız basımıza geliyor..inşallah istediğin kiloya ulaşırsın
Denizkızı arkadaşım senin yazdıklarını okudum ve kendimi gördüm sanki ben senden 3 gün önce başladım diyete.Ben de 14 ay gibi bir zaman vajinismus illeti ile uğraştım.Evlendiğim zaman 66 kilo olan ben şimdi 85 kilo ama pazartesi gününe kadar kafama dank etmedi herkes kilo aldığımı söylüyor ama ben umursamıyordum.Ama artık eski halime dönmek istiyorum ve zayıflamam gerekiyorki hamile kalayım.Bende senin gibi hormon testi yaptırdım.Hiçbir problem çıkmadı neden bu kilo ama sırf çok yemek yiyip spor yapmamaktan.
rabia gerçektende nasıl br tesadüftür bu kii yaklasık aynı seyelrı yasamısız baglantıyı koparmayalım mutlaka yazısalım burdna özelden her neyse..vajinismus cok zor bir dönem insanın kişiliğini bile değiştirebiliyor baanda herkes söyledi içimden kzııyordum ama birşey yapmakta ıcımden gelmiyordukilolarımız bile nerdeyse aynı kılolarda..korunmuyoruzda biz artık o yuzden ne kadar kilo verebilirsem o kadar kar senin içinde öyledir.. destek olallım birbirimize..

.[/QUOTE] aynen öyle cnaım kesinlikle katılıyorum ben 63 kilo iken kendimi kilolu buluyordum ki şimdi bakıyorum ne kadar güzelmiş fiziğim..o halimi begenmezken bu hale gelmem cok acı aynen dedğin gibi ilk etapta 70 i gördum soınrada bi baktım hopp 80 kısa sure içerisinde oldu zaten hemehn..bugün basladım ciddi ciddi zaten sporumuda yaptım bi saat artk böyle inşallah vazgecmem gecersemde bana kızın edin..bencede evlenmeden önce ver cnki evlenınce zaten musaıt olan kişi daha cok alıyor bu cok uzucu hep dıkkat etmek lazım insanlar 2 kilo alınca rejim yaaprken bizler 10 kilo 20 kilo olunca aklımız basımıza geliyor..inşallah istediğin kiloya ulaşırsın .[/QUOTE]

Benimki tamamen cahillikten oldu cnm.Bütün ailem kilolu benim genc kız olarak dıkkat etmem gerekırdı.ama işte dedım yaa cahıllık.İnş hersey cok guzel olacak.

canım bazen cahillik bazen psikolojik şeyler cok etkiliyor bazen herşeyi o kadar boşvereiyorsun ki işte bunu yapmamak gerekli..
bunu farketmen en güzelii..gerisi kolay gelecektir yeterki pes etme..

işte mesela günde 6 dilim ekmek veriyo ama değişimle yiyosun ekmeği çorbada ekmek yerine geçiyo pilav makarna da.
doktordan sonra en büyük hayal kırıklığım çorba oldu :) 1 kepçe çorba 1 dilim ekmek :) aman bi çorba nolcak diyodum 2 tabak yediğimi bilirim ama tamamen kestim nerdeyse içtiğim zamanda çok az ve ekmeksiz artık :) onun dışında pek bişey yok aslında klasik şeyler işte 6 öğün az ye falan kurubaklagil tavsiye ederim hem doyurucu oluyo hem tok tutuyo az yedinmi
dün annem kek yapim diyo da yemem dedim yarım kilo vermişim 1 dilim kek yemiyi verim :) çok çabuk pes eden bi insanım onun için üstüne düşüyorum tartıda oynama görmedimmi hayal kırıklığı oluyo

işte mesela günde 6 dilim ekmek veriyo ama değişimle yiyosun ekmeği çorbada ekmek yerine geçiyo pilav makarna da.
doktordan sonra en büyük hayal kırıklığım çorba oldu :) 1 kepçe çorba 1 dilim ekmek :) aman bi çorba nolcak diyodum 2 tabak yediğimi bilirim ama tamamen kestim nerdeyse içtiğim zamanda çok az ve ekmeksiz artık :) onun dışında pek bişey yok aslında klasik şeyler işte 6 öğün az ye falan kurubaklagil tavsiye ederim hem doyurucu oluyo hem tok tutuyo az yedinmi
dün annem kek yapim diyo da yemem dedim yarım kilo vermişim 1 dilim kek yemiyi verim :) çok çabuk pes eden bi insanım onun için üstüne düşüyorum tartıda oynama görmedimmi hayal kırıklığı oluyo

anladım canım ekmek konusunda ben ekmey yemıyorum zaten ama kepeklı ekmek yemeye baslayacagım sımdı..işte az çok tahmın edebiliyorum neler dedıgını cok okudum cunkı ..insan tabıı soyle bı eksıklık gorsde daha fazla gazla ılerler :) değilmi ama

anladım canım ekmek konusunda ben ekmey yemıyorum zaten ama kepeklı ekmek yemeye baslayacagım sımdı..işte az çok tahmın edebiliyorum neler dedıgını cok okudum cunkı ..insan tabıı soyle bı eksıklık gorsde daha fazla gazla ılerler :) değilmi ama

aynen aynen hiç bişeyi kesme herşeyi ye ama az zaten biraz zaman geçince midende alışıyo yemek istemiyosun

bende öyle düşünüyorum herşeyden ama az :KK66:
ben birde eşyi merak ediyorum aslında kızlar ya
ne zaman spor yapmaya baslasam bir süre sonraa bırakıyorum sebbide
kilo veremiyorum 2 3 hafta deniyorum sonra bi tartılıyorum ya aynnı yada fazla 3 kere böyle bir deneyimim oldu bunu yasayanlar varmı yoksa abende mı sorun :KK70:

belediyenin sporu vardı step aerobik plates yaptırıyolar oraya gidiyodum ben 2 ay hiç kilo vermedim ama sıkılaştım ve daha rahat hareket eder oldum ki sadece haftada 3 gündü cuma günü tekrar başlamayı düşünüyorum çok fazla da takmıcaksın kafana

X