Deprem 10 ili vurdu

Aynen. Yaz mevsiminde yaşadık İstanbul depremini. Dışarıda çadırda, bahçelerde kaldık. Ama şuan hava çok soğuk. Şartlar daha kötü. 🤦🏻‍♀️
Eşim yer üstünde kalmış bugün üzerine hiç bişey almamış ..sabah gelince dedi üzerime yağmurluk buldum giydim Allah o insanların yardımcısı olsun 1battaniye ısıtmadi

Düşündükçe ağlıyorum

Tüm Türkiye'ye geçmiş olsun.

Çok kötü sallandik ömrüm de ilk kez böyle bir deprem yaşadım.

Enkaz altında kalanlar umarım sağ salim çıkarlar rabbim bir daha yasatmasin.

Vefat edenlere Allah'tan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun rabbim ailelerine sabır versin.

Yaralı vatandaşlarımıza da geçmiş olsun rabbim tez zamanda şifa versin.
Bende bende 😭 acayip sallandik yatağım beşik gibiydi eşimle duvarlara tutunarak annesi ile babasının yanlarına gitmeye çalıştık çığlık attım sesimi duysunlar diye kayinbabam tuttu beni sarsıntının bitmesi için çok dua ettik geçti derken tekrar başladı ALLAHİm birdaha yasatmasin etkisindeyim hâlen daha ağlıyorum halen başımız sağolsun 😔

En ağırıma giden ; insanlar bir ev sahibi olabilmek için ömrünü veriyor bu ülkede, yıllarını tüketiyor çalışarak sonra o ev mezarın oluyor. Hala tedbir yok, hala yapılaşma yanlış, hala boş fasaryadan işler, deprem bir doğa olayı ama o mezarlık olan binalar çalıp çırpan insan işi, Allah bildiği gibi yapsın, binlece insanın kanına girdiler :KK43: ülkemin garip çaresiz insanları ne yana dönsek acı :KK43:
Japonyada 9 şiddetle deprem oluyor ama binalar yıkılmıyor sağlam
Ülkemde böle yapsalar binalari 😔😔 sağlam bina lazım insanlara
Nereden bilcez böle olacagi😣

Yataktan nasıl fırladım bilmiyorum, önce eşim yatağı sallıyor sandım ama hızlanınca anladım ki deprem, bizde bişey yok ama evler yıkık halde , baya hasar aldı doğu tarafı, hala enkaz altından insanlar çıkarılıyor 😔
Çıkarılsın sağ salim yeter ki çıksınlar o soğukta daha fazla dayanamazlar :KK43:

Dışarıdayız canım girmek mümkün değil 🥺
Gözümü kapatamıyorum. O anı yaşıyorum. Dolap üstümüze düştü masa olmasa altında kalırdık çıkamazdık.
Çocuklarım, ailem, eşim hayatta şükür🥺
Ama toparlanmak zor olacak.

Çok üzgünüm
Geçmiş olsun, Rabbim korusun sizleri
Yapabileceğimiz bir şey var mı sizin için
Ne olursa, neye yetebilirsek yaz bize ne olur

Japonyada 9 şiddetle deprem oluyor ama binalar yıkılmıyor sağlam
Ülkemde böle yapsalar binalari 😔😔 sağlam bina lazım insanlara
Nereden bilcez böle olacagi😣
Demek ki deprem öldürmüyor binalar öldürüyor.Devlet hastanesi de yıkılmış. 3 yıl önce prof. Dr Naci Görür K. Maras da şiddetli bir deprem olacağını söylemeye başlamış. Ayın 3 ünde de yabancı bir bilimadami tweet atmış o bölge de şiddetli bir deprem olacağına dair. Bilim adamlarini dinlemiyoruz. Sağlam binalar yapmıyoruz... Belki yazılacak daha neler var ama. Gün birlik günü yardımda bulunacagim ancak onu bile araştırıyorum. Doğrudan ellerine ulaşacaklar mi gerçekten diye?

Demek ki deprem öldürmüyor binalar öldürüyor.Devlet hastanesi de yıkılmış. 3 yıl önce prof. Dr Naci Görür K. Maras da şiddetli bir deprem olacağını söylemeye başlamış. Ayın 3 ünde de yabancı bir bilimadami tweet atmış o bölge de şiddetli bir deprem olacağına dair. Bilim adamlarini dinlemiyoruz. Sağlam binalar yapmıyoruz... Belki yazılacak daha neler var ama. Gün birlik günü yardımda bulunacagim ancak onu bile araştırıyorum. Doğrudan ellerine ulaşacaklar mi gerçekten diye?
Aynıni düşünüyoruz hep hiç bir yere güvenimiz kalmadı o yüzden insan eliyle vermek istiyor herşeyi

Yapmazlar
Yaparlarsa çalamazlar, zengin olamazlar
Rabbim sorsun hesabını :KK43:
Sadece Rabbim degil hukuk sistemimiz de sorsun. Bu muteahitlerin yeri yurdu belli degil mi, niye sorulmuyor hesabi anlamiyorum. O kadar insanin vebali, coluk cocuk, Allahim aklima mukayet ol. Ablamin arkadasi ailesiyle birlikte hayatini kaybetti, bir cocuklari yogun bakimda.

Sadece Rabbim degil hukuk sistemimiz de sorsun. Bu muteahutlerin yeri yurdu belli degil mi, niye sorulmuyor hesabi anlamiyorum. O kadar insanin vebali, coluk cocuk, Allahim aklima mukayet ol. Ablamin arkadasi ailesiyle birlikte hayatini kaybetti, bir cocuklari yogun bakimda.
Başınız sagolsun sizinde

X