Deprem 10 ili vurdu

Depremi hissedenlere geçmiş olsun. Şu an yıkılan çok fazla bina var. Yıkılmayan binalara da insanlar artçılar ve yıkılma tehlikesi nedeniyle giremiyor. Yani o bölgede hemen hemen herkes sokakta kalmış durumda. Bu yüzden bolca yardım gönderelim. Gençlik ve spor bakanlığı, gençlik merkezlerine yardım bırakabileceğimizi açıkladı. 81 ilde gençlik merkezi var. İstanbulda neredeyse tüm ilçelerde var. Rahatlıkla ulaşılabilirler. Gençlik merkezlerinin konumlarını link bırakıyorum: T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı

Eklentiler

• 5D6D42E9-EC14-4911-8140-5361C3AAB149.jpeg
    5D6D42E9-EC14-4911-8140-5361C3AAB149.jpeg
    88,2 KB · Görüntüleme: 80
Bende bende 😭 acayip sallandik yatağım beşik gibiydi eşimle duvarlara tutunarak annesi ile babasının yanlarına gitmeye çalıştık çığlık attım sesimi duysunlar diye kayinbabam tuttu beni sarsıntının bitmesi için çok dua ettik geçti derken tekrar başladı ALLAHİm birdaha yasatmasin etkisindeyim hâlen daha ağlıyorum halen başımız sağolsun 😔
Aynen ben de yataktan indim yere oturdum ilk sallantıda sonra yavaş yavaş kalkayim düzgün bir yere geçmek için birden siddetlendi evden çıkmak için koridora emekleyerek gittik resmen .

Mersin'de yıkım yok sanırım ama diğer iller kötü durumda keşke olmasaydı rabbim bir daha yasatmasin

Ortalarda deprem olacak diye bas bas bağırıyorlar ama ne yapsın insanlar elde avuçta belki de bir ev belki de kira nereye gitsin ne yapsın başını soktuğuna şükrediyor insan.
Enkaz da kalan insanlara önlem almadı diyorlar bu kadar vicdansızlar ne yapsalardı
İstanbulda yaşayan bir çok arkadaşım akrabam eski binalarda oturmaya mahkumlar resmen Allahım korusun 😔😔😔 korkuyorum çok
Ki burada yeni yapım rezidans yıkılmıs diyen arkadaş var .. yeni diyorsun lüks diyorsun altında kalıyorsun yazıklar olsun yapan hırsızlara

Demek ki deprem öldürmüyor binalar öldürüyor.Devlet hastanesi de yıkılmış. 3 yıl önce prof. Dr Naci Görür K. Maras da şiddetli bir deprem olacağını söylemeye başlamış. Ayın 3 ünde de yabancı bir bilimadami tweet atmış o bölge de şiddetli bir deprem olacağına dair. Bilim adamlarini dinlemiyoruz. Sağlam binalar yapmıyoruz... Belki yazılacak daha neler var ama. Gün birlik günü yardımda bulunacagim ancak onu bile araştırıyorum. Doğrudan ellerine ulaşacaklar mi gerçekten diye?
Ne paralara satılmıştır, insanlar ne umutlarla almıştır çok yazık :)
İnsanlarevi kolay kolay almıyor
Hatta evler 1 milyondanüstü
Ne yapacaklar
Şimdiden fırsatçılarbunu bilerek kira artışı satılık ev artışı yaparlar
Zor durumda olanlar çok insan var
Devletimiz yardim etsin insanlara
Bu firsatçılara eline vermesin 😔😔

Dışarıdayız canım girmek mümkün değil 🥺
Gözümü kapatamıyorum. O anı yaşıyorum. Dolap üstümüze düştü masa olmasa altında kalırdık çıkamazdık.
Çocuklarım, ailem, eşim hayatta şükür🥺
Ama toparlanmak zor olacak.
Çok geçmiş olsun şükür siz hayattasınız. Daha fazla can kaybı olmaz inşallah:KK43:

Twitter'dan adresleri AFAD, Ahbap vs ulasamayanlar için retweet yapalım. Şu an yardım ekibi bekleyen gocukler var.

hamilelik bulantısı sandım gece gece kalktım baktım sallanıyoz

Sadece Rabbim degil hukuk sistemimiz de sorsun. Bu muteahitlerin yeri yurdu belli degil mi, niye sorulmuyor hesabi anlamiyorum. O kadar insanin vebali, coluk cocuk, Allahim aklima mukayet ol. Ablamin arkadasi ailesiyle birlikte hayatini kaybetti, bir cocuklari yogun bakimda.
Diğer depremlerde sormadı hukuk sistemimiz o yüzden bunda da çok umutlu değilim, Allah'a havale ediyorum hepsini:KK43:

Aynen ben de yataktan indim yere oturdum ilk sallantıda sonra yavaş yavaş kalkayim düzgün bir yere geçmek için birden siddetlendi evden çıkmak için koridora emekleyerek gittik resmen .

Mersin'de yıkım yok sanırım ama diğer iller kötü durumda keşke olmasaydı rabbim bir daha yasatmasin
Amin inşallah 🤲😔

İnsanlarevi kolay kolay almıyor
Hatta evler 1 milyondanüstü
Ne yapacaklar
Şimdiden fırsatçılarbunu bilerek kira artışı satılık ev artışı yaparlar
Zor durumda olanlar çok insan var
Devletimiz yardim etsin insanlara
Bu firsatçılara eline vermesin 😔😔

O fırsatçılar çoktan iş başındadır şimdi
Gölcük depreminde yarım litre suyu o zamanın parası 5 milyona sattılar hiç unutmam, enkazları yağmaladılar mağdur insanların eşyalarını, altınlarını çaldılar, devletin dağıttığı yardım malzemelerini parayla sattılar... ah neler ah... ortalık felaketten bile nemalanacak ahlaksızlarla dolu dediğiniz gibi Rabbim fırsat vermesin

Ben de 99 depremini yaşamış biriyim,nasıl bir acı olduğunu çok iyi biliyorum ve sabah uyandığımda dünya başıma yıkıldı sanki😔.Allah hayatını kaybedenlere rahmet,yaralılara acil şifa versin.Bu soğukta insanlar evsiz,barksiz kaldi😔.Türkiye deprem bölgesinde ve irili ufaklı daima olacak bu depremler,99 yılından beri doğru düzgün bir önlem alındığını ve yapılan uyarıların dikkate alındığını düşünmüyorum.Yasadiğımız milyon liralık evlerin depreme dayanıklı olup olmadığını dahi bilmiyoruz.

Dışarıdayız canım girmek mümkün değil 🥺
Gözümü kapatamıyorum. O anı yaşıyorum. Dolap üstümüze düştü masa olmasa altında kalırdık çıkamazdık.
Çocuklarım, ailem, eşim hayatta şükür🥺
Ama toparlanmak zor olacak.
Nevreste şükür Allah’ıma🙏 depremi duyunca aklıma ilk sen geldin:KK43: çok korktum arayayım dedim, kızım anne telefonları meşgul etmeyin diye uyarılar yapılıyor arama dedi:KK43: çok geçmiş olsun ablacım:KK43: yazını görünce içim rahatladı.
Başka arkadaşlarımızda vardı deprem bölgesinde, o kadar panikledim ki kimlerdi aklımdan gitti, ne olur onlarda iyi olsun, herkes iyi olsun, tvde manzarayı gördükçe kötü oluyorum, Allah herkesin yardımcısı olsun🙏

Nevreste şükür Allah’ıma🙏 depremi duyunca aklıma ilk sen geldin:KK43: çok korktum arayayım dedim, kızım anne telefonları meşgul etmeyin diye uyarılar yapılıyor arama dedi:KK43: çok geçmiş olsun ablacım:KK43: yazını görünce içim rahatladı.
Başka arkadaşlarımızda vardı deprem bölgesinde, o kadar panikledim ki kimlerdi aklımdan gitti, ne olur onlarda iyi olsun, herkes iyi olsun, tvde manzarayı gördükçe kötü oluyorum, Allah herkesin yardımcısı olsun🙏
Allah razı olsun ablacım 🥺

X