Depresyondan çıkamıyorum

senakarb1

Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2021
60
13
21
Merhabalar ben yeniyim. Yaklaşık 5 yıldır mutsuzum. Her şey saçma geliyor. Zevk almıyorum. Hiçbir şey yapasım gelmiyor. İstediğim hiçbir şey olmuyor. Kimsenin anladığını düşünmüyorum. Doktorlar da anlamıyor. Sanki dünyada tek ben böyle gibiyim.Her sabah kalktığımda keşke uyanmasaydım şimdi ben ne yapacağım koskoca gün diyorum. Her sene geçen seneyi özlüyorum. Geçen sene sınava hazırlanıyordum. Dershaneye gidiyordum. Ondan önceki seneler hep okul vardı. Ama şimdi açıktan okuyorum. O yüzden evdeyim. Ama okula gittiğimde de keşke okul olmasa diyordum. Benim sorunum anı yaşayamamak. Herkesi çok kıskanıyorum. Nasıl böyle mutlular diye. Belki de buraya boşuna yazıyorum. Ama amacım dertleşmek. Sabah kahvaltı bile yapasım gelmiyor. Yatakta oturup düşünüyorum. Herkes de kendini iyileştirecek tek kişi sensin diyor. Belki haklılar. Ama ruhum kanser olmuş gibi. Ya da tüm hislerimi kaybetmiş gibiyim. Keşke bir yeteneğim olsa diyorum ama o da yok. Çok salağım. Boşuna yaşıyorum. Ama intihar da edemem. Çünkü ondan da korkuyorum. O da bir çözüm değil. Çaresizce bir gün iyileşeceğim günleri bekliyorum, tabi iyileşirsem..

Merhabalar ben yeniyim. Yaklaşık 5 yıldır mutsuzum. Her şey saçma geliyor. Zevk almıyorum. Hiçbir şey yapasım gelmiyor. İstediğim hiçbir şey olmuyor. Kimsenin anladığını düşünmüyorum. Doktorlar da anlamıyor. Sanki dünyada tek ben böyle gibiyim.Her sabah kalktığımda keşke uyanmasaydım şimdi ben ne yapacağım koskoca gün diyorum. Her sene geçen seneyi özlüyorum. Geçen sene sınava hazırlanıyordum. Dershaneye gidiyordum. Ondan önceki seneler hep okul vardı. Ama şimdi açıktan okuyorum. O yüzden evdeyim. Ama okula gittiğimde de keşke okul olmasa diyordum. Benim sorunum anı yaşayamamak. Herkesi çok kıskanıyorum. Nasıl böyle mutlular diye. Belki de buraya boşuna yazıyorum. Ama amacım dertleşmek. Sabah kahvaltı bile yapasım gelmiyor. Yatakta oturup düşünüyorum. Herkes de kendini iyileştirecek tek kişi sensin diyor. Belki haklılar. Ama ruhum kanser olmuş gibi. Ya da tüm hislerimi kaybetmiş gibiyim. Keşke bir yeteneğim olsa diyorum ama o da yok. Çok salağım. Boşuna yaşıyorum. Ama intihar da edemem. Çünkü ondan da korkuyorum. O da bir çözüm değil. Çaresizce bir gün iyileşeceğim günleri bekliyorum, tabi iyileşirsem..
Merhaba canımm.. yaş kaç

mutlaska ama mutlaka doktora git güzel kızım mutlaka. söyle ailene götürsünler seni ne kadar kötü hissettiğini anlat

mutlaka ailen anlar. özel ya da devlet farketmez bir yere git ki 5 yıl çok çok uzun yani hayatının dörtte biri. daha çok gençsin çok güzel bir hayat var önünde bir an önce bu halden çıkmak için gitmelisin doktora.

Ya teşekkür ederim ancak doktora gittik birçok kez malesef çözüm doktorda değil
Çözüm doktorda degil psikologta çünkü. Bütçeniz varsa hemen psikolog arayışına girin. Yoksa da calisip para biriktirmeye bakin. Terapilerle cok baska bir insana dönüşürsünüz emin olun.

Çözüm doktorda degil psikologta çünkü. Bütçeniz varsa hemen psikolog arayışına girin. Yoksa da calisip para biriktirmeye bakin. Terapilerle cok baska bir insana dönüşürsünüz emin olun.
Sanırım parayı kendim bulmam gerek. Çünkü ailem artık beni götürmezler. Onlar da haklılar çünkü birçok kez doktora gittik ve dediklerini yapmamıştım. Çünkü yapacak gücüm yoktu istemiyordum. Ailem de seni bir daha götürmeyeceğiz dediler. Çalışmak için nerde iş bulabilirim bilmiyorum. Üniversiteyi bitirip öğretmen olmak istiyorum ancak daha var. Lise mezunu birini de kim işe alır ki

Psikolog görmeli mutlaka seni ama sen gidene kadar diğer bir terapi yönetimi Namaza başla dua et Allah’a, sorunların bir çırpıda yok oluyor aylar sonra … umarım denersin gerçekten bende öyle kurtuldum

Psikolog görmeli mutlaka seni ama sen gidene kadar diğer bir terapi yönetimi Namaza başla dua et Allah’a, sorunların bir çırpıda yok oluyor aylar sonra … umarım denersin gerçekten bende öyle kurtuldum
Teşekkürler zaten derdi veren Allah dermanı da ancak o verir psikologlar anca yardım ederler her gün dua ediyorum kabul olmuyorsa da bi sebebi vardır belki benim şer gördüğümde hayır vardır bilemiyorum ..

İnsanım bi uğraşı olmadıkça eve kapandıkça düşünceler beynini yoruyor. Bir uğraş bulmalısın. Gün ışığından fazlasıyla faydalan evde kaldıkça depresyon eğilimin artar çık sabahları bi yürüyüş yap en azından. Bir hobi edin illaki elinden birşeyler gelir. Kimseyle kendini kıyaslama . Sosyal medya yanıgısına düşme orda insanlar mutlu olma çabasında gösteriş çabasında olmadıkları biri gibi görünme çabasında...kışın sonu bahardır inşallah bugünlerde geçici.
(( Gamına gamlanıp olma mahzun, Demine demlenip olma mağrur, Ne dem baki ne gam baki))🌸

Ya teşekkür ederim ancak doktora gittik birçok kez malesef çözüm doktorda değil
aslında doktor derken terapisti kastettim. ben de daha önce gittim psikiyatri değildi ama doktorasını almış bir psikologdu. yani hekim değildi ama doktordu. psikiyatri çoğunlukla ilaç yazıp gönderiyor diyye biliyorum ki ben de deneyimledim bunu. bazen buna da ihtiyaç oluyor ben ilaç kullandım mesela. bunu psikiyatr yazmıştı ama bir yandan da terapiste gittim

aslında doktor derken terapisti kastettim. ben de daha önce gittim psikiyatri değildi ama doktorasını almış bir psikologdu. yani hekim değildi ama doktordu. psikiyatri çoğunlukla ilaç yazıp gönderiyor diyye biliyorum ki ben de deneyimledim bunu. bazen buna da ihtiyaç oluyor ben ilaç kullandım mesela. bunu psikiyatr yazmıştı ama bir yandan da terapiste gittim
Hım evet psikiyatr sadece ilaç yazıyor ben de bir dönem kullandım psikoloğa gitmiştim ama terapi yapmamıştı direkt psikiyatra yönlendirmişti belki de terapiste ihtiyacım vardır bilmiyorum

daha yolun basindasin kizim inan yillar gectikce insan hayati taniyor seni bu duruma ne soktu bilemeyiz ama yasamak icin aileni gor cok cok gencsin sizler bizim yillara gore hem sansliniz kitap oku mutlaka elinden birsey gelir yemek kursuna bak hobi kurslarina bak eger gitmezsen evde internetten videolara bak yap icindeki duygularini anlat ablan varsa katdesin arkadasin gibi bak ben de agir deprosyon icindeydim hemde bayagi agir kotuydum hatta ben disari cikma korkum var ve gittim doktora ugras Buuluyorm disari cikicam basaricam bunu diyorum hep kendime ne olur gencsinbenim gibi olma ne olur anne abla tavsiyesi yasama siki tutun keske basa donebilseydim keske deme benim gibi suan genc ve sagliksin fiziken de kizim tutun hayata gez dolas

daha yolun basindasin kizim inan yillar gectikce insan hayati taniyor seni bu duruma ne soktu bilemeyiz ama yasamak icin aileni gor cok cok gencsin sizler bizim yillara gore hem sansliniz kitap oku mutlaka elinden birsey gelir yemek kursuna bak hobi kurslarina bak eger gitmezsen evde internetten videolara bak yap icindeki duygularini anlat ablan varsa katdesin arkadasin gibi bak ben de agir deprosyon icindeydim hemde bayagi agir kotuydum hatta ben disari cikma korkum var ve gittim doktora ugras Buuluyorm disari cikicam basaricam bunu diyorum hep kendime ne olur gencsinbenim gibi olma ne olur anne abla tavsiyesi yasama siki tutun keske basa donebilseydim keske deme benim gibi suan genc ve sagliksin fiziken de kizim tutun hayata gez dolas
Çok geçmiş olsun, umarım başarırsın

insallah basaririm keske zamaninda duygularimi bastirmasaydim kendime deger verseydim ic duygularinizi asla bastirmayin kendinize gercekten deger verin hep baskalarini.onde tutmaktan vazgecin ben bu sekilde bu duruma geldim
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için Allah hepimizin yardımcısı olsun

Merhaba. Doktora git ama biraz araştır. Yalnızca ilaç verip gönderen doktorlardan olmasın. İlaç ve terapi ayni anda olduğunda iyi gelecektir. Depresyonun fiziksel bir hastalıktan farkı yok. Oturup geçmesini beklemek yanlış. Destek almalısın. Eğer içinden geliyor ya da yapabiliyorsan da sabahları erken kalkıp yürüyüş yap, güneşten faydalan. Sosyalleşmek için zorla kendini. İyi bir doktor bulmayı da unutma. Bol şans.

Sanki dünyada tek ben böyle gibiyim.
Kilit nokta bu. Depresyonda olan herkes dünyada yalnızca kendisinin böyle bu kadar kötü olduğunu, hiçbir şeyin fayda etmeyeceğini düşünür. Tedaviye devam edin, doktorun tavsiyelerine uyun. Terapi ve doktor gerekli görürse ilaç kombinasyonu çok yararlı oluyor. İyi Hissetmek'i de okuyup içindeki egzersizleri uygulayabilirsiniz. BDT temelli güzel bir kitaptır.

X