Depresyondan cikamiyorum....

Shewolf99

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2024
1
0
24
Depresyondan cikamiyorum surekli ofkeli huzursuz aglamakli ve uykuluyum. Nasil bas ettiniz? Basarili olanlar yardim etsin nolur🙁

Vallahi zor arkadaşım ne diyeyim bende 13 yıldır majör depresyon hastalığı ile boğuşuyorum. İlaç kullanıyorum ilaç kesilince tekrarlıyor hastalığım. Ogretmenkm çalışıyorum kızım da var doğum sonrası çıktı bende illkez sonra da hep devam etti. Hala da devam ediyor ilaç kullanıyorum psikiyatri takibindeyim

Yani aslında hangi ilacın iyi geleceğine en iyi doktor karar verir bence. Belirtileri yaşadıklarınızı anlatın doktora. Devlette randevu vs bulunma sorunu varsa disarda doçent prof vs bi şekilde ulaşıp muayene olmak ve yaşadığınız şeyleri net bir şekilde anlatmak gerekiyor. Anlattıklarıniza göre doktor bir teşhis koyup uygun tedaviyi planlar diye düşünüyorum.

Benim teşhisim majör depresyon. Dolayısıyla kaygı bozukluğu, panik atak vs tarzı birsey olmadığı için Efexor xr bana yarayan bir ilaç. Çünkü en etkili antidepresanlardan biri.

Lakin şunu fark ettim 13 senede. Antidepresan sizi iyileştirmiyor kullandığınız sürece iyi ve normal olmanızı sağlıyor. Tedavi etmiyor yani düzenli kullanırsanız iyi oluyorsunuz sadece. İlacı keserseniz eski halinize dönüyorsunuz.

Tabii herkesin hastalığı süreci beyin yapısı farkli. Doktorum benim rahatsızlığımin psikolojik değil biyolojik kökenli olduğunu ve beyindeki kimyasal dengesizlikten kaynaklandığı söylüyor. Belki de bu günden ilaç kullandigim dönemlerde gayet normal bir şekilde devam edebiliyorum. İlaç kesilince birkaç ay içinde eskisi gibi yine depresyon gelişiyor.

Allahtan herkese şifa diliyorum. Umarim bu tür hastalıklarında kalici tedavileri çıkar ve bizlerde kurtuluruz bu ilaçlardan.

X