Derdim Annem- Bebek Bakıcılığı

Annemin neden böyle davrandığını da çözemiyorum.

sizinle kurmuş olduğu simbiyotik ilişkiyi çocuğunuz üzerinden perçinlemek istiyor.

tabi ben bunu yazıyorum ama kendi menfaatinize ters düşen ve sizi onaylamayan her gönderide olduğu gibi buna da büyük bir karşı koyuşla cevap verecek ve dikkate almayacaksınız.

Kesinlikle haklısınız. Ben zaten farkındayım. Her konuda beni kolaylıkla yönlendirebiliyor. Zaten üzüldüğüm nokta da -eşime karşı bencillik yapmamı bir kenara bırakıyorum- çocuğun üstün menfaati doğrultusunda hareket edemiyorum. Vicdan azabı çekiyorum. Bu bakıcı konusu bizim evde amiyane tabirle temcit pilavına döndü. Tam konuşuyorum annemle, hiç müdahil olmayan babam arayıp anneni üzme diyor. Veya bulduk birini diyorum, görüşmeye o da gelmek istiyor, insanlara sorular soruyor. Hatta bir kadın bizi istemedi, teyze ben seninle geçinemem dedi. Ama hiç gücenmedim haklı.

Tabi bizim başımıza da ufak tefek kazalar geldi. Eşime karşı hep ben üstlenmek zorunda kaldım. Arada kalmaktan da yoruldum.
Evlat herkesten önce gelir, annenizin huyunu biliyosanız her şey bitince haber verin görüşmeye falan çağırmayın bahsetmeyin küsersede haksız bir küsme olacağından kendi barışır zaten bu kadar sinmiş davranmayın

Günaydın tabi hepsi öneri sonucu görüştüğümüz insanlardı. Hiçbiri ile başarılı bir başlangıç yapamadık. Evet eşimi kırabiliyorum bu konuda çok haklısınız. Annemin yanına bırakınca çok güvende hissediyorum her ne kadar yorulduğunu bilsem de çocuğum adına rahat oluyorum. Ben de bencillik yapıyorum. Ama zaten konunun patlama noktası şu oldu ben de, bebeğimi annem hasta olduğu için baktırmayı düşündüğüm akrabama bıraktım bu hafta. Annem de bunu öğrenince bebeği almaya gitmiş. Sorun oluştu. Akrabamız da vermemiş, evinde benim gelmemi beklemiş. Annemin neden böyle davrandığını da çözemiyorum. Hayır güvenmediğimiz insanlar da değiller. Çok sıkı fıkıyız. Ayrıca yaşı da genç, bebekleri sever.
Oyy sert ciktiysam ozur dilerim simdi telefon filan gorunce bir gaza geldim, sizi biraz anlayabiliyorum insanin yillsrdir biriktirdigi duygulari bir anda asmasi cidden zor ama biz disaridan bakan gozuz. Anneniz cok sikintili gercekten cok uzgunum. Hastaligi cocuga bulastiracak diye dusunmeyip bu yaptigi takinti olmus. Biraz cocugu uzaklastirmaniz her ikisinin psikolojisi icin de iyi olacak. Bu anlattiginizda akrabayi takdir ettim size sormadan vermemesi guven verici bir hareket.cocuk buyudukce ona karsi da duygusal manipulasyonu olacak gibi duruyor. Bu kisilik gelisimi icin buyuk problem. Insallah sorunsuz halledersiniz. Belki de cidden doktor arkasina gizlenmek sorunun cozumune faydali olacak.

Ilk basta anneniz baksin madem diye dusunurken diger mesajlari okudugumda kesinlikle bakici tutmaniz gerektigini dusunmeye basladim.

Anneyi sevmek, saymak ayridir bagimli olmak ayridir. Siz annenize bagimlisiniz ve sizi manipüle etmesine izin veriyorsunuz.
Aslinda benim de annem beni yönetmeye calisiyormuş.. Yillarca maddi manevi manipülasyonuna maruz kalmisim. Sonra evlenip yanindan uzaklasinca bunun farkina vardim ve tepkimi koydum. Basta zor oluyor mumkun oldugunca diretiyorlar ama sonunda kabulleniyorlar.

Her seyden once siz bir annesiniz cocugunuzdan siz sorumlusunuz. Evladinizin menfaatine olacak bir konuda bile karar alamiyorsunuz. Cocugunuz boyle bir anneyi mi hakediyor? Bunu bir dusunun. Ben ne zaman kendimi bir konuda eksik, yetersiz hissetsem benim oğlum boyle bir anneyi haketmiyor diye dusunup o durumu duzeltmeye calisyorum.

Cok kucuk daha tazecik bir oyun bebesinin tum gununu ekran karsisinda gecirmesi, eve tikilip kalmasi, hic disari cikmamasi kabul edilebilir bir sey degil. Burada desteksiz buyuten, hem eve hem cocuga yetmekte zorlanan anneleri hariç tutuyorum. Ben ekrana tamamen karsi degilim. Arada soluklanmak icin kısa bir süre acilabilecegini dusunuyorum. Ama sizin bir secme sansiniz var. Bakici tutabilirsiniz. O yuzden cocugunuz boyle ekran onunde buyumemeli.

Anneniz istiyorsa yine 2 gun gelsin kalsin. Ama bakiciyi da tutun derim ben.
Evet annemin etkisi altında kalıyorum tuhaf bir şekilde bağımlıyım. Ama önceki mesajlarımda da söylediğim gibi yabancı bir insanın içime sinmesi de çok zor. Bu gece eşimle konuşucam ayrıntılı. Zaten bugün bebeği götürmeyince annem biraz şüphelendi gibi. Gece ben de kalsın yarın işiniz yoğun demeye başladı. Çok nadir orda kalır aslında bebek.
Şu anneyi kırmama olayı beni cidden yıpratıyor. Mesajları gördükçe aslında tek problemimin o olduğunun farkına varmaya başladım.

sizinle kurmuş olduğu simbiyotik ilişkiyi çocuğunuz üzerinden perçinlemek istiyor.

tabi ben bunu yazıyorum ama kendi menfaatinize ters düşen ve sizi onaylamayan her gönderide olduğu gibi buna da büyük bir karşı koyuşla cevap verecek ve dikkate almayacaksınız.
Yo aslında zaman ayırıp yazıyorsunuz, dikkate alıyorum. Önceki mesajlarınızda da belirttiğiniz üzere ben sorunun farkına iyice vardım aslında.
Çözüm yolu arıyorum şuanda.
Oyy sert ciktiysam ozur dilerim simdi telefon filan gorunce bir gaza geldim, sizi biraz anlayabiliyorum insanin yillsrdir biriktirdigi duygulari bir anda asmasi cidden zor ama biz disaridan bakan gozuz. Anneniz cok sikintili gercekten cok uzgunum. Hastaligi cocuga bulastiracak diye dusunmeyip bu yaptigi takinti olmus. Biraz cocugu uzaklastirmaniz her ikisinin psikolojisi icin de iyi olacak. Bu anlattiginizda akrabayi takdir ettim size sormadan vermemesi guven verici bir hareket.cocuk buyudukce ona karsi da duygusal manipulasyonu olacak gibi duruyor. Bu kisilik gelisimi icin buyuk problem. Insallah sorunsuz halledersiniz. Belki de cidden doktor arkasina gizlenmek sorunun cozumune faydali olacak.
Hayır normaldi mesajınız rahatsız olmadım kesinlikle. Evet başka çözüm önerisi de olan olmadığına göre doktor bahanesinden yürümek en iyisi gibi duruyor. Açıkça söylemek biraz zorlayıcı benim için.

Merhabalar KK’nın güzel kadınları. Lafı uzatmadan konuya gireyim. Bebeğim var 16 aylık. Oğlum 7 aylıkken mesleğe geri döndüm. İşyerim ve ev arası mesafe 1saat sürüyor. Bu sebeple annem haftada 2-3gece bizde yatılı kalmaya gayret ediyor. Ancak oğlum çok ama çok hareketli bir bebek. Ve annemin de yaşı 65üstü.

Bebek yürümeye başlayınca bakıcı tutmak istedik. Ama annem hiçbir şekilde bebeği bırakmak istemiyor. Bulduğumuz tüm bakıcılara bir kulp taktı. Düzenli gelen yardımcım var onu tanıyorsun o baksın dedik, kadının işini beğenmez oldu. Annemin üstümde etkisi fazla ve bunun farkında söylemeden geçmeyeyim. Bana bile durduk yere kadın batmaya başladı. Eşimin yardımıyla o ruh halinden çıktım. En son akrabamız baksın dedik açıkça istemiyorum diyemiyor ama beni yakıştıramadınız, geceleri felan bir yere giderseniz bakmam, ben onunla avunuyorum gibi laflar ediyor sürekli.

Lafı çok uzattım. Eşim kesinlikle bakıcı istiyor. Bebeğin başına bir hal gelirse sorumluluğu al diyor ve annemin manipülasyonu beni çok yıprattı artık. Bir yandan da kalbim, kalbini kırma bu zamana kadar getirdi nasılsa kreş çağına gelecek diyor. Anlayacağınız mevzular karışık. Bakıcı konusunu ne yapmalıyım bana fikir verebilir misiniz tşkkrlr.​
O yaşta insanları parkta çocuk peşinde koştururken üzülüyorum ben zorlanıyorum onlar kim bilir nasıl zorlanıyordur diyorum. En ideali bakıcı olsun aileden bir büyük de evde olsun, onları gözetsin. Bakıcı sonuçta güvenmek için bir süreç gerek.

X