DERDİM KİLO VERMEK YARDIMM

yosunkokusu

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2020
227
162
Merhaba nasılsınız yaza düğünüm var : 163 cm boy 75 kiloyum diyetisyen arıyorum her yere yazdım ama öneri bulamadım bana memnun kaldığınız bir diyetisyen lütfen önerir misiniz. Benim için çok önemli..

Merhaba nasılsınız yaza düğünüm var : 163 cm boy 75 kiloyum diyetisyen arıyorum her yere yazdım ama öneri bulamadım bana memnun kaldığınız bir diyetisyen lütfen önerir misiniz. Benim için çok önemli..
Bacım diyetisyene falan lüzum yok haftada iki baklagil ye (5 kaşığı aşmasın),onun harici günlük bir meyve ye kahvaltıda.Sebze protein tuket kahve yeşilçay ve su tamam budur mantık...

Diyetisyene gerek yok... En iyi kendin halledebilirsin.

Unlu mamülleri, kızartmaları,tatlıları, asitli içecekleri bırak. Günde üç litre ılık su. Haftada 5 gün 1 saat tempolu yürüme.

Ben böyle verdim. Şimdi yine yapıyorum.

boool su
boool sebze
minimum karbonhidrat
minimum yağ
insan mucizevi bi yöntem arıyor ama diyetistenin ayarladığı program da bu mantıkta olacaktır.

Bence bu tarz durumlarda diyetsiyene gerek var. Motive olmak iyi geliyor özellikle online diyetisyen olayları çok iyi. Günde 3 öğün resim atmak falan motive ediyor. Bütçen nedir bu süreçte bilemiyorum. Benim birlikte diyet yaptığım biri vardı. Mutfaktakidiyetsiyen diye instagram hesabı. Ama herkesin kafasına uymayabilir. Listeleri öğünleri abidik oluyor biraz. Az yiyorsun bayağı bence. Yani tıka basa doydum kilo verdim durumu yoktu motivasyon kırılır bi yerden sonra belki. Sen birkaç yerden görüş tavsiye alıp bütçene uygun bi yer belirleyebilirsin.

Bence bu tarz durumlarda diyetsiyene gerek var. Motive olmak iyi geliyor özellikle online diyetisyen olayları çok iyi. Günde 3 öğün resim atmak falan motive ediyor. Bütçen nedir bu süreçte bilemiyorum. Benim birlikte diyet yaptığım biri vardı. Mutfaktakidiyetsiyen diye instagram hesabı. Ama herkesin kafasına uymayabilir. Listeleri öğünleri abidik oluyor biraz. Az yiyorsun bayağı bence. Yani tıka basa doydum kilo verdim durumu yoktu motivasyon kırılır bi yerden sonra belki. Sen birkaç yerden görüş tavsiye alıp bütçene uygun bi yer belirleyebilirsin.
Diyetisyenin motive edici olduğuna katılıyorum, kaldı ki 4 yıl okulunu okumuşlar, büz istediğimiz kadar araştırıp okuyalım bilgi kirliliği çok, yanlış yola sapabiliyoruz.Örneğin ben karbonhidratı sıfıra yakın düşüp proteine abanmıştım ve çok doğru ve bilimsel bişey yaptığımı sanıyordum ki ürik asitim ve kolesterolüm yüksek çıktı.Karbonhidratsızlıktan enerjisi düşük, mutsuz bir insan olup çıkmıştım.1,5 aydır diyetisyene gidiyorum ve çok mutluyum, enerjiğim üstelik kendi başıma diyet yaparkenki gibi aç ve mahrum da hissetmiyorum.Online diyetisyen hiç denemedim ama beni haftalık yüzyüze görüşmelerimizdeki ayrıntılı tartı sonuçları çok motive ediyor.Online olunca böyle bir ölçüm olamıyordur herhalde değil mi?

X