Derealizasyon ve bilinç bulanıklığı

Leq0gul

Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2019
2
2
29
Arkadaşlar yeni üye oldum. Nasıl anlatacağım bilemiyorum. 10 yıldır panik atak ve anksiyete hastasıyım. Fakat son bir aydır başima hiç gelmeyen seyler gelmeye başladı. Anneme, abime, aileme yabancilasma. Kendi evime mahalleme bile yabancilasma o an ki kafamda bi basinc ve dusunceler silsilesi. 1 aydir bunu surekli yasiyorum. Panik atak olsa tamam diyecegim raziyim ama bu zihnimi yoruyo :KK43:
Kabuslar goruyorum, uyaninca kabusun etkisinde kaliyorum. Kafayi mi yiyorum diye dusunuyorum. Psikiyatriye gittim anksiyeteye bagli derealizasyon ve deperzalizasyon yasadigimi soyledi. Bu derealizasyon bunlari yapar mi? :KK43: bilincim bulaniyo sanki aklima gordugum kabuslar geliyo kalbime sikinti giriyo, sanki ortamdan zamandan koptum :KK43:

Siz neler yaşıyorsunuz? Bendede anksiyete var yabancılaşma olmuyor ama çok tedirginlik oluyor herşeyden herkesden
[/QUOTE Biraz geç gördüm kusura bakmayın. Benim negatif düşünceler sık sık aklımda tekrarlanıyor, her gece kabus görüp uyanıyorum, kötü olduğunu düşündüğüm bir şey yaşadığımda hemen endişelenmeye başlıyorum üşüme halsizlik geliyor sonra zihnim bulanıyor. Bir şeylerle meşgul olup sürekli aktif olduğumda iyileşiyorum ama bunları yapmadığımda hal böyle. Harika psikiyatristlerimizin harika çözümleri ise antidepresan 😂

Geçti mi biraz nasılsınız aynı şey bende de var korku var içimde herşeyden herkesten
Yok ilaç kullanmadığım için yoğun yaşıyorum malesef..Tedirginlik devam ediyor bana saçma geliyo insan insandan neden tedirgin olur durduk yere ? Tarif edemediğim bi ruh hali...Çok şen şakrak esprili biriyimdir bu hastalık beni böyle durgun korkak isteksiz yapıyor...ilaç içerken bambaşka oluyorum...

Yok ilaç kullanmadığım için yoğun yaşıyorum malesef..Tedirginlik devam ediyor bana saçma geliyo insan insandan neden tedirgin olur durduk yere ? Tarif edemediğim bi ruh hali...Çok şen şakrak esprili biriyimdir bu hastalık beni böyle durgun korkak isteksiz yapıyor...ilaç içerken bambaşka oluyorum...
İşte bana da öyle korkular gelince hayata karşı isteksiz oluyorum psikoz belirtileri mi diye çok korkuyorum

Yazılarınızı okudum benimkine benziyor bende şizofren olma korkusu aklını kaybetme korkusu kendini kaybetme korkusu daha bir sürü takıntılı düşünceler psikoz muyum diye soruyorum kendime korku geliyor bu sefer
Doktora gittiniz mi hiç size bi tanı koydu mı anksiyete okb vs

Anksiyete kaygı bozukluğu ilaç da alıyorum ama fayda etmiyor ben de niye etmiyor bunlar yoksa psikoz muyum diyorum
Hayır sadece endişe bu psikoz falan değilsiniz olmucaksınız da merak etmeyin.Bu anksiyete böyle saçma sapan bi rahatsızlık işte çok etkiliyor gündelik hayatı insanı çok yoruyor..

Hayır sadece endişe bu psikoz falan değilsiniz olmucaksınız da merak etmeyin.Bu anksiyete böyle saçma sapan bi rahatsızlık işte çok etkiliyor gündelik hayatı insanı çok yoruyor..
İlaç almadan nasıl başediyorsunuz sizin çok yok mu anksiyete takıntılı düşünceler

Canım benim bende normalde şen şakrak esprili biriydim.Bu hastalık bitirdi beni.Xanax,cipralex ve zestat kullanıyorum.Akşamları kalabalıktan çok korkuyorum,avm gibi yerlerde kalamıyorum.Sürekli ölüm ve kalp krizi korkusuyla başa çıkmaya çalışıyorum.İşimiz çok zor😔

Canım benim bende normalde şen şakrak esprili biriydim.Bu hastalık bitirdi beni.Xanax,cipralex ve zestat kullanıyorum.Akşamları kalabalıktan çok korkuyorum,avm gibi yerlerde kalamıyorum.Sürekli ölüm ve kalp krizi korkusuyla başa çıkmaya çalışıyorum.İşimiz çok zor😔
Kalabalıktan ben de korkuyordum dışarı çıkmak istemiyordum sonradan değişti şimdi kalabalık yerlerde olmak hoşuma gidiyor kafam dağılıyor..Ama artık depresyona döndü benim içimden hiç birşey yapmak gelmiyor...ilaçta içemiyorum bebek istediim için...çok isteksiz ve mutsuzum..panik atak çok nadir oluyor çok tedirgin olduğum bi durum olduğunda oluyor..illet bi hastalık allah düşmanıma vermesin..sizinde zamanla geçicek merak etmeyin ama boyut değiştiriyor her defasında başka korkular oluyor

Canı
Kalabalıktan ben de korkuyordum dışarı çıkmak istemiyordum sonradan değişti şimdi kalabalık yerlerde olmak hoşuma gidiyor kafam dağılıyor..Ama artık depresyona döndü benim içimden hiç birşey yapmak gelmiyor...ilaçta içemiyorum bebek istediim için...çok isteksiz ve mutsuzum..panik atak çok nadir oluyor çok tedirgin olduğum bi durum olduğunda oluyor..illet bi hastalık allah düşmanıma vermesin..sizinde zamanla geçicek merak etmeyin ama boyut değiştiriyor her defasında başka korkular oluyor
Canım benim öncelik senin sağlığın.Çocuk düşünüyorsundur ama sağlığın düzelmedikçe çocuğuna nasıl bakabileceksin?Bide lohusa depresyonu olursan hepten sıkıntı.Benim annem yıllardır anksiyete ve panik bozukla mücadele ediyor.İnanın bana ben tek kardeşim bu hastalığı yüzünden bana bakamadı ben 16 sene anneanne kapısında büyüdüm doktora bile götüremedi beni ilgilenemedi😔Tam olarak iyileşmeden çocuk düşünmeyin olurmu😔

Canı

Canım benim öncelik senin sağlığın.Çocuk düşünüyorsundur ama sağlığın düzelmedikçe çocuğuna nasıl bakabileceksin?Bide lohusa depresyonu olursan hepten sıkıntı.Benim annem yıllardır anksiyete ve panik bozukla mücadele ediyor.İnanın bana ben tek kardeşim bu hastalığı yüzünden bana bakamadı ben 16 sene anneanne kapısında büyüdüm doktora bile götüremedi beni ilgilenemedi😔Tam olarak iyileşmeden çocuk düşünmeyin olurmu😔
Kıyamam...bu geçen bişey değil kolay kolay eğer beklersem yaşım geçer..benm çok ileri değil allah şükür inşallahta olmam ama yıllardır var bende kendimi bildim bileli..kontrol edebiliyorum kendimi biliyorum..yani mecburum tamamen iyilşemeyi bekleyenem çnkü tamamen geçmiyor..bi arakadaşım var çocuğuna bakamıcak düzeyde yaşıyorr ve gerçekten ilgilenemiyor..Benm daha farklı..sizin genetik sanırım benm ailemde anksiyete hastası yok

Kıyamam...bu geçen bişey değil kolay kolay eğer beklersem yaşım geçer..benm çok ileri değil allah şükür inşallahta olmam ama yıllardır var bende kendimi bildim bileli..kontrol edebiliyorum kendimi biliyorum..yani mecburum tamamen iyilşemeyi bekleyenem çnkü tamamen geçmiyor..bi arakadaşım var çocuğuna bakamıcak düzeyde yaşıyorr ve gerçekten ilgilenemiyor..Benm daha farklı..sizin genetik sanırım benm ailemde anksiyete hastası yok
Bizde genetik canım benim😔Ailem yıllardır kavga ediyordu babam kanser hastası oldu babam düzeldi ben böyle oldum😔 Bu hastalık gerçekten kötüymüş doğru düzgün kimsem kalmadı etrafımda 😔 Bana tavsiye edeceğiniz bişeyler varmı acaba?

Bizde genetik canım benim😔Ailem yıllardır kavga ediyordu babam kanser hastası oldu babam düzeldi ben böyle oldum😔 Bu hastalık gerçekten kötüymüş doğru düzgün kimsem kalmadı etrafımda 😔 Bana tavsiye edeceğiniz bişeyler varmı acaba?
Onunla yaşamayı öğrenmelisin en başta..İnsan kendini hastalığını tanır..Bu hastalıkta ne sizi rahatsız ediyosa üstüne gidin yazıyor heryerde..Ama önce kendini hazır hissetmelisin..En önemlisi zamana bırakmalısın iyileşmek için sabırsızlanma kendini zorlama yada suçlama..Zamanla değişicek...

Birde doktorunu hiç ihmal etme...İlaçlar iyi gelmeye başladığında iyiyim diye kendi kafana göre bırakma..Ben o hatayı yaptım çok pişmanım

X