ders seçiminde hangisi daha önemli?

selly64

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2021
475
259
merhabalar:) üniversitede ders seçimi hakkında bir sorum var. birinci sınıfta değilim ancak ilk defa bir sene ders seçimi bu kadar beni streslendiriyor bu sebeple size sormak istedim.
bir tarafta eskiden iyi olduğunuz ama artık iyi anlaşamadığınız bir arkadaş grubu ve eski sevgilinizin de -yeni ayrıldığınız- olduğu bir sınıf. ama bu sınıftaki ders daha kolay ve hocası daha rahat.
diğer tarafta sınıfla bir sorununuz yok ama ders daha uğraştırıcı ve hocanın puanlaması daha düşük.
siz de sınava hazırlanıyosunuz yani zamanı da verimli kullanmanız gerekiyor ama moralinizi bozacak bir ortamda da derse girmek istemiyorsunuz. hangisini seçerdiniz?

kendini sen tanırsın en iyi ama arkadaş grubu gibi bomboş bir mesele için notu bol dersi kaçırma derim. Bana kalsa nota mota çok da takılmaz kendimi geliştireceğim dersi seçerdim. Arkadaş grubu içini sil at öyle karar ver derim.
ya evet haklısınız aslında biraz eski sevgilimden ayrıldığımı görmek belki onların beni eziklemesine yol açacak gibi de geliyor içten içe. yani "aa bak selly ayrılmış kendi başına takılıyor" o kadar eminim ki bu muhabbetler dönecek. belki sunum olacak benim eşim olmayacak yanımda yalnız başıma kalıcam

Kolay olanı seçerdim uğraşmamak adına. Haftada bir göreceksin sonuçta sırf onun için bir dönem niye zor ve uğraştırıcı dersle uğraşayım
evet haklısınız ya. herkes böyle düşünüyor sanırım ama ben bilerek zoru seçmeyi düşünen tek kişiyim cskdkks

ya evet haklısınız aslında biraz eski sevgilimden ayrıldığımı görmek belki onların beni eziklemesine yol açacak gibi de geliyor içten içe. yani "aa bak selly ayrılmış kendi başına takılıyor" o kadar eminim ki bu muhabbetler dönecek. belki sunum olacak benim eşim olmayacak yanımda yalnız başıma kalıcam

Bu kadar strese giireceksen bosver o zaman o dersi, akil sagligiindan onemli degil. Yine de haftada 1 kez sadece, derste arkadas bulamaz misiin?

Bu kadar strese giireceksen bosver o zaman o dersi, akil sagligiindan onemli degil. Yine de haftada 1 kez sadece, derste arkadas bulamaz misiin?
ben de böyle düşünüyorum. diğer ihtimal şu yüzden cazip geliyor çok fazla dersle, ödevle uğraşmam kpss çalışırım ama sınıf ortamı içime bu kadar dert olacakken buna değer mi bilmiyorum

aslında simdiye kadar cok sunum yapmıştım ama benden bu kadar haz etmeyen insanlarin önünde yapmak istemem:KK43:
Sevdiğin arkadaşlarına vs bakarak yapabilirsin ya, tabii amfilerde iş zor olabilir, benim arkadaş apartman ünisinde okuduğu için anksiyetesi olsa bile çok takmazdı

Sevdiğin arkadaşlarına vs bakarak yapabilirsin ya, tabii amfilerde iş zor olabilir, benim arkadaş apartman ünisinde okuduğu için anksiyetesi olsa bile çok takmazdı
biz amfide yapıyoruz çok geriliyorum:KK43:( sınıfta zaten yakın olduğum yok diyebilirim. sırf rahat ders diye bu kadar olumsuzluğa rağmen seçeyim mi bilmiyorum

istemedigim dersleri seçersem sanki kaçıyor gibi olucam ama ne bileyim ya, görmek istemediğim insanlar da var çok fazla. var mi baska fikri olan

Ben olsam hocasını sevdiğim, rahat dersi seçerim.
Çünkü hocadan memnun olunca ders çok hızlı ve keyifli geçiyor, kimseyi görmüyorsun bile.
Tecrübe eden biri olarak önemli olan ders ve hoca.

merhabalar:) üniversitede ders seçimi hakkında bir sorum var. birinci sınıfta değilim ancak ilk defa bir sene ders seçimi bu kadar beni streslendiriyor bu sebeple size sormak istedim.
bir tarafta eskiden iyi olduğunuz ama artık iyi anlaşamadığınız bir arkadaş grubu ve eski sevgilinizin de -yeni ayrıldığınız- olduğu bir sınıf. ama bu sınıftaki ders daha kolay ve hocası daha rahat.
diğer tarafta sınıfla bir sorununuz yok ama ders daha uğraştırıcı ve hocanın puanlaması daha düşük.
siz de sınava hazırlanıyosunuz yani zamanı da verimli kullanmanız gerekiyor ama moralinizi bozacak bir ortamda da derse girmek istemiyorsunuz. hangisini seçerdiniz?
kolay ders tabı kı tamam onları görünce stres olursun ama sonuçta bu da senın hayatını etkiliyor umursama kendını telkin et ya sabır çok çek önüne bak

X