dert sıkıntı boşanma, ben ne yapacağım?

kucukpiraye

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2016
351
212
herkese merhaba, günlerdir bu forumu okuyorum:) artık herkesiin boşanma ve ayrılık aile sorunlarını hatim ettim sayılır ve bende konu açmaya karar verdim umarım bana da yararlı olacak bilgiler tavsiyeler alırım..

Ben bu eylülde 2,5 yıldır beraber olduğum insanla evlendim. (O kadar zor ki yazıp anlatmak dahi benim için umarım saçmalamam şimdiden kusuruma bakmayın.) ilk iki haftamız balayında geçti. Herşey yolundaydı. bir sıkıntımız olmadı. Balayından evimize döndüğümüz ilk gün işine başlamıştı öğle arasında eve gelecekti bende ' eve gelirken bana dergi ve gazete alır mısın okurum sen işe tekrar gidince sıkılmam' dedim. Bana azarlar bir tavırla ' napcan dergiyi neden öyle şeylere kafanı takıyosun' dedi. Çok şaşırdım. Zaten evliliğimin ve evimde geçirdiğim ilk gün oldugu için duygusallık seviyem üst düzeydeydi. O işe gittikten sonra eve cok ağladım. Gözlerim patladı resmen. Akşam o gelmeye sakinleşmiştim. Yemeğimi yaptım kalktım çamaşırları yıkadım tatil dönüşü olan kıyafetlerimizi.

Akşam geldiğinde gözlerim şiş yüzümü kızarık görünce bana bağırmaya başladı 'bi dergi için ağlanırmı şöyle böyle diye. Ben yine başladım ağlamaya. Gece yanında yatmak hiç istemedim ama yeni evliyiz diye yattım yinede yanına. ama afedersiniz burayı anlatmaya utanıyorum ama yatınca bana yanaştı ama ben istemedim gercekten çok üzgündüm. Yine sinirlendi sinirli sinirli uyudu. Sabah uyandıgında da aşırı sinirliydi. Sabah kahvaltı yaparken suratıma bile bakmadı ve çayı bitmiş ' ne aval aval bakıyosun çayımı koysana' dedi. Bende ' benimle böyle emir vererek konuşma' dedim. oda 'beğenmiyosan ananın evine gideceksin bura artık senin koca evin' diyerek üstüme yürüdü ama dokunmadı bana. Birkaç kez tekrar edince bende sen götür ozaman dedim arabaya bindirdi beni götürüyordu ama çok korktum ailemden çekindim üzmekte istemedim .yolda beni indir dedim. Beni orada bıraktı gitti saatlerce öyle boş boş oturdum. napıcagımı bilemedim. Evliliğimin ikinci günü evden kovulmuştum.
Sonra aradım akşam onu beni al bıraktıgın yerdeyim dedim. Geldi arabaya aldı beni birsürü hakaret etti aklın başına geldi mi it hemen özür dile benden dedi. bende dilemedim. ben birşey yapmadım sana dedim.Çok bağırdı çok delirdi arabayı deli gibi kullanmaya başladı. En sonunda sinir krizi geçirdim. hayatımda ilk defa böyle birşey yaşadım.:KK43: Sanırım elimde birşey olsaydı onu öldürürdüm. yada evde olsaydım...bilmiyorum.. gözüm döndü. kendimi dövmeye başladım onada vurdum... akşam 10 civarıydı. o an ıssız biryerden geçiyorduk. beni orda arabadan indirdi ve gitti. o kdar cok bagırıyor ağlıyordumki biranda etrafım birsürü insanla kaplandı. Yerde baygın gibiydim ambulans geldi ve beni hasstaneye götürdü. Sonra annem ve babam geldi. Beni alıp evlerine götürdüler. O herif bir kere olsun aramadı. Ne ailemi ne beni..ertesi gün onun annesiyle babası geldi. kendi gelmedi. Annesi olacak p... dedi ki ' ayy seni çok kınadım bir dergi için o kdar küsmüşsün( o kadar dediği sadece 1 gece ve oda dergi için değil bana tavrı için ) falan dedi' oda bir küslük için iki haftalık karısını evden kovdu dedim . ' ayyy olurrmuu senin alttan alman gerek sen kadınsın benim kocamda arada kovuyor beni ama ben idareli oluyorum' demezmi..

Tüm sinirlerim altüst oldu.. ailem beni onlarla göndermedi o gün. İki gün daha kaldım.. Fakat arayan soran olmadı.. eşim gelmedi......aramadı...çok korktum bayanlar beni anlayabiliyormusunuz.. benim o iki haftada ellerimdeki kınalar bile silinmemişti olay büyür uzar diye korktum...:KK43: aradım geldi aldı beni.. birbirimizden özür diledik. beni sonuna kadar anladığını çok yanlış yaptıgıını söyledi. bir daha olmayacagına söz verdi...
Ama öyle olmadı :KK43:
bi 15 gün kadar evimizde rahat huzurlu oturduk. bir sıkıntı yaşamadık. Fakat bu 15 günde 2-3 günde 1 onun ailesine akşam yemegine yada kahvaltıya gittik mutlaka...en son onlara gittiğimizde eşim bana dediki akşam arkadasım x lere gidecegiz söz verdim bi borcum vardı onu ödemem lazım erken kalkalım olurmu annemlerden dedi. Olur dedim bende.
Akşam gitti oraya saat 10 oldu eşim hala kalkalım demeyince bende dedimki 'biz kalkalım arkadasına gidecekmişiz söz vermiş' dedim.. Annesi bir hışımla ' ona sen karar veremezsin' dedi.. neye ugradığımı şaşırdım.. evden çıkarken oğlunun kulağına birşey söyledi sarıldı öptü onu beni kovar gibi çıkarttı evden.. Arkadasına gidip ordan kalkarkende eşim annemlere tekrar gidiyoruz dedi. kabul etmedim yine kavga ettik..ben onun annesi ne yaparsa ne derse dedin yutup unutacakmısım tavır yapmayacakmışım ağlamayacakmışım artık koca evine gelmişim ben alışacakmışım bunlara.....falan filan... kendimi tekrar sokakta buldum sonuç olarak. annemler aldı beni....

daha sonrasında ise beni almayacagını kabul etmeyecegini söylemiş annesine. . annesi annemle buluş konuşmak istedi benim hakkımda...eşimle hiç aramda geçmeyen problem olmayan şeyleri söylemiş...'kızınız yemek temizlik yapmaz giydiğine saçına başına dikkat etmezse oğlum onu istemiyor bu iş olmaz ayrıcada bizim gelinimiz böyle olamaz' demiş. 'sigara içmeyecek yırtık kotlar tşörtler artık giymeyecek o artık evlendi kabul etmesi lazım bizim binamıza da girip çıkıyor hep komşular görüyor utanıyoruz'..............
'biryeerden kalkalım diyen oğlum olabilir sadece o kalkalım demeyecek ataerkil toplumda yaşıyoruz biliyorsunuzki bir evde iki reis olmaz sizde evlisiniz, kızınız benim oğlumun önüne geçiyor, ne demek biryerde otururken kalkalım demek biz bunu kabul edemeyiz' .......
Kızınızı biraz sizde kalsın evlilikle ilgili eğitin bunları öğretin sizde kalsın bilinçlendirin ayrıca bunları düzeltsin öyle gelsin yoksa bizde oğlumda bu işi istemiyoruz demiş...................................kalkmışlar..annem bunları bana söyledi....çok ağladımm çokkkk ağladımm. hala ağlıyorum...psikologla bile konuşamıyorum...arkadaslarım arıyor açamıyorum ozamandan beri kimseye konuşamıyorumm..çok etkilendim. içime oturdu...yazmak istedim. çok uzunda oldu özür dilerim okuyabilenler hakkını helal etsin...

sadece 1 hafta kaldım ailemde zaten dinlenip kafa toplamam gerekmişti...o süreçte eşim beni aramadı. annesi annemide uyarmış zaten sizde kızınızda oğlumuda bizide bu süreçte sakın aramayın demiş...aramadım... aramadık...bir hafta sonra ailemle beraber onun ailesinin evine gittik kavgalar edildi... biz kovuldukkk....
Resmen her dediklerini kabul etmeme ragmen paçavraya döndüm.. neye ugradığımı bilmiyorum...vücudumda beynimde uyuşuk..herşey bitti.. ben 1,5 ayıdır ayrıyım ailem beni kovuldugumuzun ertesi günü başka şehre getirdi çünkü çok kötüydüm hala iyi değilim..nolcak şimdi? yada noldu şimdi.. ben bu adamı tanıyordum ağzımın içine düşerdi sesini bir gram yükseltemezdi romantik hediyeler alır kalbimi kıramazdı....ne oldu...anlamadım anlamadımmmmmmm

geriye kalan 25 yaşında hasta ve dul bir kız.....

şuan çokk uzaklardayım o şehre o insanlara... henüz dava açmadık.ne nasıl oluyor hic bilmiyorum.. içim yanıyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Herşeyi kabullenip tekrar dönmenizi anlayamıyorum ama o psikolojiyle sizin açınızdan değerlendirmek lazım, korkmuşsunuz ve anlattığınıza göre kendilerine köle arıyorlarmış,siz köle olmadığınıza göre ve eski çağda yaşamadığımıza göre kurtulduğunuza sevinin, şuan umutlu bakamıyorsunuz ama inanın bi süre sonra şükreseceksinşz psikologa gitmekten çekinmeyin

Çok şükür aileniz yanınızda. Kimseye ihtiyacınız yok sizin. Sizin ananız sizi millete köle olasınız diye doğurmadı eminim. Kendinizi kötü hissetmenize ne diyebilirim bilmiyorum ama bugün ağlayacaksınız yarın ağlayacaksınız sonra geçecek ve bu yapıdaki insanlardan kurtulduğunuz için şükredeceksiniz. Sadece biraz sabır.

psikologa gidiyorum burada. konuşmak zor geliyor ama. ilaç kullanıyorum bir yıgın. kiloda verdim baya sanırım. ne yiyebiliyorum ne uyuyabiliyorum.
ben ne yanlış yaptığımı anlayamadım. ne yaptım ben neden böyle oldu...sadece şokta gibiyim...hiç ses yok zaten ne ondan ne ailesinden..ne dava acıyorlar ne barışmak istiyorlar..hiç ses yok.. neden dava açmıyor? bir çıkarımı var?...kendiside hukukçu....bana zarar mı vermek istiyor neden dava acmıyor benden bekliyor??
buarada inanın anlattıklarım eksik olsa bile fazla değil. konuşulanlan yapılanlar aynen böyle.

herkese merhaba, günlerdir bu forumu okuyorum:) artık herkesiin boşanma ve ayrılık aile sorunlarını hatim ettim sayılır ve bende konu açmaya karar verdim umarım bana da yararlı olacak bilgiler tavsiyeler alırım..

Ben bu eylülde 2,5 yıldır beraber olduğum insanla evlendim. (O kadar zor ki yazıp anlatmak dahi benim için umarım saçmalamam şimdiden kusuruma bakmayın.) ilk iki haftamız balayında geçti. Herşey yolundaydı. bir sıkıntımız olmadı. Balayından evimize döndüğümüz ilk gün işine başlamıştı öğle arasında eve gelecekti bende ' eve gelirken bana dergi ve gazete alır mısın okurum sen işe tekrar gidince sıkılmam' dedim. Bana azarlar bir tavırla ' napcan dergiyi neden öyle şeylere kafanı takıyosun' dedi. Çok şaşırdım. Zaten evliliğimin ve evimde geçirdiğim ilk gün oldugu için duygusallık seviyem üst düzeydeydi. O işe gittikten sonra eve cok ağladım. Gözlerim patladı resmen. Akşam o gelmeye sakinleşmiştim. Yemeğimi yaptım kalktım çamaşırları yıkadım tatil dönüşü olan kıyafetlerimizi.

Akşam geldiğinde gözlerim şiş yüzümü kızarık görünce bana bağırmaya başladı 'bi dergi için ağlanırmı şöyle böyle diye. Ben yine başladım ağlamaya. Gece yanında yatmak hiç istemedim ama yeni evliyiz diye yattım yinede yanına. ama afedersiniz burayı anlatmaya utanıyorum ama yatınca bana yanaştı ama ben istemedim gercekten çok üzgündüm. Yine sinirlendi sinirli sinirli uyudu. Sabah uyandıgında da aşırı sinirliydi. Sabah kahvaltı yaparken suratıma bile bakmadı ve çayı bitmiş ' ne aval aval bakıyosun çayımı koysana' dedi. Bende ' benimle böyle emir vererek konuşma' dedim. oda 'beğenmiyosan ananın evine gideceksin bura artık senin koca evin' diyerek üstüme yürüdü ama dokunmadı bana. Birkaç kez tekrar edince bende sen götür ozaman dedim arabaya bindirdi beni götürüyordu ama çok korktum ailemden çekindim üzmekte istemedim .yolda beni indir dedim. Beni orada bıraktı gitti saatlerce öyle boş boş oturdum. napıcagımı bilemedim. Evliliğimin ikinci günü evden kovulmuştum.
Sonra aradım akşam onu beni al bıraktıgın yerdeyim dedim. Geldi arabaya aldı beni birsürü hakaret etti aklın başına geldi mi it hemen özür dile benden dedi. bende dilemedim. ben birşey yapmadım sana dedim.Çok bağırdı çok delirdi arabayı deli gibi kullanmaya başladı. En sonunda sinir krizi geçirdim. hayatımda ilk defa böyle birşey yaşadım.:KK43: Sanırım elimde birşey olsaydı onu öldürürdüm. yada evde olsaydım...bilmiyorum.. gözüm döndü. kendimi dövmeye başladım onada vurdum... akşam 10 civarıydı. o an ıssız biryerden geçiyorduk. beni orda arabadan indirdi ve gitti. o kdar cok bagırıyor ağlıyordumki biranda etrafım birsürü insanla kaplandı. Yerde baygın gibiydim ambulans geldi ve beni hasstaneye götürdü. Sonra annem ve babam geldi. Beni alıp evlerine götürdüler. O herif bir kere olsun aramadı. Ne ailemi ne beni..ertesi gün onun annesiyle babası geldi. kendi gelmedi. Annesi olacak p... dedi ki ' ayy seni çok kınadım bir dergi için o kdar küsmüşsün( o kadar dediği sadece 1 gece ve oda dergi için değil bana tavrı için ) falan dedi' oda bir küslük için iki haftalık karısını evden kovdu dedim . ' ayyy olurrmuu senin alttan alman gerek sen kadınsın benim kocamda arada kovuyor beni ama ben idareli oluyorum' demezmi..

Tüm sinirlerim altüst oldu.. ailem beni onlarla göndermedi o gün. İki gün daha kaldım.. Fakat arayan soran olmadı.. eşim gelmedi......aramadı...çok korktum bayanlar beni anlayabiliyormusunuz.. benim o iki haftada ellerimdeki kınalar bile silinmemişti olay büyür uzar diye korktum...:KK43: aradım geldi aldı beni.. birbirimizden özür diledik. beni sonuna kadar anladığını çok yanlış yaptıgıını söyledi. bir daha olmayacagına söz verdi...
Ama öyle olmadı :KK43:
bi 15 gün kadar evimizde rahat huzurlu oturduk. bir sıkıntı yaşamadık. Fakat bu 15 günde 2-3 günde 1 onun ailesine akşam yemegine yada kahvaltıya gittik mutlaka...en son onlara gittiğimizde eşim bana dediki akşam arkadasım x lere gidecegiz söz verdim bi borcum vardı onu ödemem lazım erken kalkalım olurmu annemlerden dedi. Olur dedim bende.
Akşam gitti oraya saat 10 oldu eşim hala kalkalım demeyince bende dedimki 'biz kalkalım arkadasına gidecekmişiz söz vermiş' dedim.. Annesi bir hışımla ' ona sen karar veremezsin' dedi.. neye ugradığımı şaşırdım.. evden çıkarken oğlunun kulağına birşey söyledi sarıldı öptü onu beni kovar gibi çıkarttı evden.. Arkadasına gidip ordan kalkarkende eşim annemlere tekrar gidiyoruz dedi. kabul etmedim yine kavga ettik..ben onun annesi ne yaparsa ne derse dedin yutup unutacakmısım tavır yapmayacakmışım ağlamayacakmışım artık koca evine gelmişim ben alışacakmışım bunlara.....falan filan... kendimi tekrar sokakta buldum sonuç olarak. annemler aldı beni....

daha sonrasında ise beni almayacagını kabul etmeyecegini söylemiş annesine. . annesi annemle buluş konuşmak istedi benim hakkımda...eşimle hiç aramda geçmeyen problem olmayan şeyleri söylemiş...'kızınız yemek temizlik yapmaz giydiğine saçına başına dikkat etmezse oğlum onu istemiyor bu iş olmaz ayrıcada bizim gelinimiz böyle olamaz' demiş. 'sigara içmeyecek yırtık kotlar tşörtler artık giymeyecek o artık evlendi kabul etmesi lazım bizim binamıza da girip çıkıyor hep komşular görüyor utanıyoruz'..............
'biryeerden kalkalım diyen oğlum olabilir sadece o kalkalım demeyecek ataerkil toplumda yaşıyoruz biliyorsunuzki bir evde iki reis olmaz sizde evlisiniz, kızınız benim oğlumun önüne geçiyor, ne demek biryerde otururken kalkalım demek biz bunu kabul edemeyiz' .......
Kızınızı bir ay yetiştirin eğitin sizde kalsın evlilik hakkında bilinçlendirin ayrıca bunları düzeltsin öyle gelsin yoksa bizde oğlumda bu işi istemiyoruz demiş...................................kalkmışlar..annem bunları bana söyledi....çok ağladımm çokkkk ağladımm. hala ağlıyorum...psikologla bile konuşamıyorum...arkadaslarım arıyor açamıyorum ozamandan beri kimseye konuşamıyorumm..çok etkilendim. içime oturdu...yazmak istedim. çok uzunda oldu özür dilerim okuyabilenler hakkını helal etsin...

devamını anlatmaya dahi gücüm yetmiyor. annemlerin evinde 1 ay egitilme işini kabul ettim. ama sadece 1 hafta kalayım zaten dinlenip kafa toplamam gerekmişti...o süreçte eşim beni aramadı. annesi annemide uyarmış zaten sizde kızınızda oğlumuda bizide bu süreçte sakın aramayın demiş...aramadım... aramadık...bir hafta sonra ailemle beraber onun ailesinin evine gittik kavgalar edildi... biz kovuldukkk....
Resmen her dediklerini kabul etmeme ragmen paçavraya döndüm.. neye ugradığımı bilmiyorum...vücudumda beynimde uyuşuk..herşey bitti.. ben 1,5 ayıdır ayrıyım ailem beni kovuldugumuzun ertesi günü başka şehre getirdi çünkü çok kötüydüm hala iyi değilim..nolcak şimdi? yada noldu şimdi.. ben bu adamı tanıyordum ağzımın içine düşerdi sesini bir gram yükseltemezdi romantik hediyeler alır kalbimi kıramazdı....ne oldu...anlamadım anlamadımmmmmmm

geriye kalan 25 yaşında hasta ve dul bir kız.....

şuan çokk uzaklardayım o şehre o insanlara... henüz dava açmadık.ne nasıl oluyor hic bilmiyorum.. içim yanıyor
Ben cok üzüldüm sana klasik evliliğin ne olduğunu bilmeyen bi heves sanan hevesi geçince de ben istemiyorum diyip bahaneler bulan biriyle evlenmişsin kavun değil ki koklayıp seçesin üzülebiliveğin cok bişi yok yerinde olsam sevinirdim sadaka falan verirdim böyle bi adamdan cocuk yapıp ayrıladabilirdin bide annesinin eteği altında sana erkeklik yapmış cok cok taviz vermişsin inan keşke o bir ay da konuşmasaydın bile eşine manevi yıkım yaşattığı için dava aç kusurlu olacaktır tazminat davası hiç vakit kaybetme derim yaşlarımız yakın önünde ne yıllar var hala daha gencecikken kurtuldun sen bu adamdan emin ol bizden değerli bişi yok kendine bunu söyle hatırlat işe güce bişiye başla ve kendini sanki boğulmak üzereyken kurtulduğuna inandır

Benim de butun bu yazdiklariniza inanasim gelmiyor.
Gercekten neler yasanmis oyle hani tartisma felan zaten olurda o tartismalarda soylenen sozler ailelerin laflari felan gercekten cok itici.
Hadi ordan sen once o yaratik oglunu insan etseydin deseydiniz.
Malesef boyle anneler var yani ben kocamdan dayak da yedim evdende kovuldum ama gitmedim diyen sen alttan alacaksin diyen.
Buna vereceginiz cevap kabullenmiyeceksiniz.
O adamda bu laflari bidaha ya etmiyecek yada ayrilmak caninin kiymeti yokmu.bastan bunkadar yuzgoz olunmus sa nasil duzeltmeyi basaracaksin ustelik anneye ve esin bu dusuncelerine karsin.cok zor hadi adam bisekilde pisman felan oldu diye dusunelimde.kac yasinda kadin belki kendi anneside oyleydi kocasindan da oyle gordu.eee simdi oglunuda o sekilde yetistirmis onu nasil idare edeceksiniz.idare edemezsiniz.en iyisi kisa yoldan herkesin sagligi icin birdaha yuzyuze gelmemek.

evet yanımdalar çok şükür...ama annem beni çok ezdirdi...şuan ağzımı açmasamda ona kızamasamda.. oda suclu...
kadın anneme beni okdar şikayet ederken annem masaya yumrugunu vurup diyememişki' kızım temizdir yemekte bilir yaparda, giyiminde ne var kızımın evlenmeseydi o zaman 2,5 yıl tanımış görmüş sevmiş, sizde gördünüz bizide kızımıda evlenmeden nce tanıdınız, asıl siz böyle yaparsanız olmaz bu iş görürsünüz' diyememiş...dememiş. tamam demiş herşeyi kabul etmiş...ben zaten iyi değildim..cok zayıftım cok üzgündüm hastaydım.. ne derse annem yaptım.... kızım alttan alalım belki daha mutlu olacaksın bu olayları atlatınca kolayına mı evlendin dedi uzun uzun konuştu günlerce konuştu.. tamam anne dedim....beni paçavraya çevirdiler

Direndim ve sonuna kadar okudum..inanmak istemedim yaşadıklarına..bak kardeşim hemen davani aç ve kurtul bu sadist insanlardan..hala seni aramasını ve barismayi dusunuyorsun.. kafayı mı yedin sen..bosan kurtar kendini..

okurken bile fena oldum. Asla bişeylerin düzeleceğine dair bi umut besleme lütfen. Onlar seni istedikleri kalıba zorbalık ve psikolojik şiddetle sokmaya çalışıyorlar. Ortada sevgi falan yok.. Cehalet var, saçma sapan dayatmalar ve kişiliğinize saldırı var... Mutlaka toplayacaksınız kendinizi ve daha sağlıklı düşünmeye başladığınız zaman şu an göremediğiniz çok şeyi göreceksiniz. Rabbim yardımcınız olsun. Onların yatacak yeri yok, rabbim bırakmaz yanlarına emin olun

psikologa gidiyorum burada. konuşmak zor geliyor ama. ilaç kullanıyorum bir yıgın. kiloda verdim baya sanırım. ne yiyebiliyorum ne uyuyabiliyorum.
ben ne yanlış yaptığımı anlayamadım. ne yaptım ben neden böyle oldu...sadece şokta gibiyim...hiç ses yok zaten ne ondan ne ailesinden..ne dava acıyorlar ne barışmak istiyorlar..hiç ses yok.. neden dava açmıyor? bir çıkarımı var?...kendiside hukukçu....bana zarar mı vermek istiyor neden dava acmıyor benden bekliyor??
buarada inanın anlattıklarım eksik olsa bile fazla değil. konuşulanlan yapılanlar aynen böyle.
hukukçu derken avukat mı?
eğer öyleyse planları olabilir çünkü bu işleri iyi biliyordur. beklemesinin mutlaka sebebi vardır.
ayrıca neden ailece bu kadar büyüttünüz gözünüzde onları her dediklerini alttan aldınız?
senin elinde mesleğin yokmu?

Senin bir karakterin haysiyetin kimliğin yok mu bu hayatta? Kişiliksizmisin? Sana bunları yapan bir adamla 1 dk durmamalısın zaten. Annesi de o da öbür tarafta hesap verecek bu yaptıkları vicdansızlıklara. Kızım kendine gel, yemeğini ye, arkadaşlarınla görüş, hayata dön. Sen bir pislik heriften mi ibaresin bu hayatta ki adamdan ayrılınca hersey bitiyor? Önüne bakacaksın , hayatına devam edeceksin. Allah katında en büyük günahlardan biride kendi vücuduna ve benliğine zarar vermektir. Srn nasıl Allah'ın sana verdiği bedene , akıla böyle zarar verirsin. Sen bir bireysin. Onlar kim ki hizmet etmeyi öğrenecekmişsin !!!!! Evlilik kölelik değildir. Dostluktur arkadaşlıktır sevgidir saygıdır. Hemen kendine gel , git yüzünü yıka , bir kursa falan yazıl biraz kafanı başka şeylere ver. Mesleğin var mı? Varsa işe gir yoksa belediyenin ücretsiz meslek kursları oluyor onlara git. Ve hemen bir avukata danışın. Boşan kurtul. Daha fazla kendine saygını yitirmeden bu işi bitir. Yemin ederim tanıyor olsam ağzını yırtarım o kv nin. O adamı da ıslak odunla döverim kim kimi it yapıyormuş gösteririm. 5 yıllık kocam bana biraz sert konuşsa evden kovuyorum onu ben !!! Herkes haddini bilecek. Çok kızdım çok

hukukçu derken avukat mı?
eğer öyleyse planları olabilir çünkü bu işleri iyi biliyordur. beklemesinin mutlaka sebebi vardır.
ayrıca neden ailece bu kadar büyüttünüz gözünüzde onları her dediklerini alttan aldınız?
senin elinde mesleğin yokmu?
evet avukat. ben daha yeni mezun olmuştum bu haziranda. işim olmadan evlendim. yok şuan işim.
Napalım daha 1 ay dolmadan hadi çekemiyorum seni boşuyorum demek kolay mı. bir yerime koyun kendinizi lütfen :KK43: onlar azmştı ben ve ailemde azsaydık o ilk kavgada iki haftalıkken boşanmıştım bile.. ama denedim belki ben yapmazdım ama annem cok müdahale etti çok ısrar etti ..

Canm çok üzüldüm.Allah yar ve yardımcın olsun.inşallah atlatacaksın geçecek.bu adamla sürmez gibi gözüküyor.yaşn çok genç hayırlısı olur inşallah hakkında.dua et manen boş bırakma kendini

evet avukat. ben daha yeni mezun olmuştum bu haziranda. işim olmadan evlendim. yok şuan işim.
Napalım daha 1 ay dolmadan hadi çekemiyorum seni boşuyorum demek kolay mı. bir yerime koyun kendinizi lütfen :KK43: onlar azmştı ben ve ailemde azsaydık o ilk kavgada iki haftalıkken boşanmıştım bile.. ama denedim belki ben yapmazdım ama annem cok müdahale etti çok ısrar etti ..
Peki sen ne düşünüyorsun bu Ada'mı seviyorum tekrar olabilir falan deme Lütfen beklediğin ne şuan bekleyerek kendine yapıyorsun sadece çözümle bu konuyu bu iş düzelmez flört döneminiz dede Böyle sorunlar varmıydı misal ayrılıp barışma gibi sürekli bi döngü

ben aramalarını beklemiyorum istemiyorum. dönmeyecegim herneolursa olsun..fakat neden dava açmıyorlar...iki hafta önce teyzemi arayıp evimizdeki eşyaları boşaltmamızı istemiş boşa kira veriyorum gelip boşaltsınlar çeyizini alsınlar bu iş bitti demiş... ama dava neden yok?? eşim avukattı... annemde diyor ki duralım almayalım eşyaları.. öyle beklesinler.. onlarda düşünsün niye eşyaları almıyolar neden dava açmıyolar diye kudursunlar..bırak boşada kira ödesin o eşyalara kendiside dokunamaz öyle ödesin.. diyor annem... birde o dava açsın biz değil diyor.. napmalıyım dinlemelimiyim ailemin sözünü??

X