dertleşme seansı

benim beyin devre dışı kalıyor aşık olunca.

işte mutsuz evlilik yaptım ve çevremde bakıyorum herkes mutsuz. beni de bu durum umutsuzluğa düşürüyor. ben mutlu değilim. mutlu olamadım. çevremdekiler de değil. ya aldatır ya dayak yer. hatta akrabam beni boşanma cesareti gösterdim diye tebrik etti. ben yapamadım dedi. o da aldatılmış.ve üstüne çocuk yaptı o adamdan. böyle mi olmak lazım. ben de yapamam. sahte geliyor o zaman.
Geçmiş olsun, umarım bundan sonra mutlu olursunuz.
Sizin de yazdığınız gibi aldatılmak sizin suçunuz değil, karakter meselesi, aldatılmayı sineye çekmemişsiniz, ki sineye çekmek de bir çözüm değil, affedince de mutlu olamıyor insanlar sadece katlanıyorlar o kadar.

İlerisi için düşünüyorsunuz ama şu an boşanma psikoloji içindeyken bunları düşünmeniz için erken, kendinize zaman tanıyın, iyileşin hatta bunun için adım atıp bu psikolojiden çabuk kurtulabilmek adına uzman yardımı alın.

Eski konularınıza baktım, 3-4 yıl önce hakkında konu açtığınız adamla mi evlendiniz bilmiyorum ama şöyle bir yazınıza denk geldim.

Erkek arakadaşımla ilgili ben kaç gündür düşündüm de galiba erkek arkadaşımı çok hayatımın merkezine koymuşum öyle olunca da hep onu düşünür hayatımı galiba hep ona göre şekillendirmişim sürekli elimde tel acaba mesaj attı mı ya da aramadığı zaman niye aramadı deyip kendimi yiyip bitimişim artık değişmeye karar verdim ben önceden böyle değildim.

Nişanlanınca ilgisizleştiğine dair de bir konunuz var, aslında bazı işaretler varmış ama söylediğiniz gibi aşık olunca mantığınız devre dışı kalmış.

Kimse mükemmel ve kusursuz değildir, hepimizin kendince kusurları var lakin hiçbirimiz aldatılmayı, kötü bir evliliği hak etmiyoruz, hak etmediğimiz şeyleri yaşamaya mecburiyetimiz de yok ama bugün sizin için milat olsun, ne kadar severseniz sevin kimseyi hayatınızın merkezi yapmayın.

İleride seversem ya o da aldatırsa, döverse, kayınvalide sorunu yaşarsam gibi şeyler de düşünmeyin, belki de düşüncelerimizle olumsuzluğu çağırıyoruz bilmiyorum 🙄 lakin sizin için de kusursuz olmasa da doğru bir adam olduğuna inanıyorum, bir gün bir şekilde karşınıza çıkacak fakat siz ne olursa olsun en çok kendinizi sevin, en çok kendinize değer verin, hayatınızın merkezi de ilgi odağı da yalnızca kendiniz olun.

benim beyin devre dışı kalıyor aşık olunca.

işte mutsuz evlilik yaptım ve çevremde bakıyorum herkes mutsuz. beni de bu durum umutsuzluğa düşürüyor. ben mutlu değilim. mutlu olamadım. çevremdekiler de değil. ya aldatır ya dayak yer. hatta akrabam beni boşanma cesareti gösterdim diye tebrik etti. ben yapamadım dedi. o da aldatılmış.ve üstüne çocuk yaptı o adamdan. böyle mi olmak lazım. ben de yapamam. sahte geliyor o zaman.
Ikıncı evliliğinize karar verirken mantığınızı bu defa devre dışı bırakmayın derım ve acele etmeyin , hatta bi süre birlikte yaşayın ki adamın huyunu suyunu iyice anlayın

Geçmiş olsun, umarım bundan sonra mutlu olursunuz.
Sizin de yazdığınız gibi aldatılmak sizin suçunuz değil, karakter meselesi, aldatılmayı sineye çekmemişsiniz, ki sineye çekmek de bir çözüm değil, affedince de mutlu olamıyor insanlar sadece katlanıyorlar o kadar.

İlerisi için düşünüyorsunuz ama şu an boşanma psikoloji içindeyken bunları düşünmeniz için erken, kendinize zaman tanıyın, iyileşin hatta bunun için adım atıp bu psikolojiden çabuk kurtulabilmek adına uzman yardımı alın.

Eski konularınıza baktım, 3-4 yıl önce hakkında konu açtığınız adamla mi evlendiniz bilmiyorum ama şöyle bir yazınıza denk geldim.

Nişanlanınca ilgisizleştiğine dair de bir konunuz var, aslında bazı işaretler varmış ama söylediğiniz gibi aşık olunca mantığınız devre dışı kalmış.

Kimse mükemmel ve kusursuz değildir, hepimizin kendince kusurları var lakin hiçbirimiz aldatılmayı, kötü bir evliliği hak etmiyoruz, hak etmediğimiz şeyleri yaşamaya mecburiyetimiz de yok ama bugün sizin için milat olsun, ne kadar severseniz sevin kimseyi hayatınızın merkezi yapmayın.

İleride seversem ya o da aldatırsa, döverse, kayınvalide sorunu yaşarsam gibi şeyler de düşünmeyin, belki de düşüncelerimizle olumsuzluğu çağırıyoruz bilmiyorum 🙄 lakin sizin için de kusursuz olmasa da doğru bir adam olduğuna inanıyorum, bir gün bir şekilde karşınıza çıkacak fakat siz ne olursa olsun en çok kendinizi sevin, en çok kendinize değer verin, hayatınızın merkezi de ilgi odağı da yalnızca kendiniz olun.
bu psikolojiden çabuk kurtulabilmek adına uzman yardımı alın.
yardım aldım 3 ay. o zaman iyiydim. hatta hayatım düzene oturmuştu mutluydum ama geçen hafta davam vardı ve eşimle karşılaştım yine. başladı mutsuzluklar. onla karşılaşmak iyi gelmedi. bi de beni suçlamalar filan. etkiledi yine.

evet aynı adamla evlendim. yine yine hayatımın merkezine koydum onu. yapmıcam desemde yaptım.
nişanlıyken zaten aldatmış o yüzdenmiş ilgisizleşmesi. evet hep kalbimi dinledim. mantık devre dışı. yine aynı hataları yapmaktan korkuyorum. arkadaşlarım aynı hataları yapmazsın artık tecrubelisin diyor. öyle olmuyor işte o iş. bu eşimde de ilk başlarken dedim. aynı hataları yapmıcam. bir süre yapmadım da sonra yine yaptım.
bundan sonra sadece "kendim" diyorum. sadece kendimi sevicem diyorum. umarım yapabilirim. geleceğe dair umutsuzum artık.

yardım aldım 3 ay. o zaman iyiydim. hatta hayatım düzene oturmuştu mutluydum ama geçen hafta davam vardı ve eşimle karşılaştım yine. başladı mutsuzluklar. onla karşılaşmak iyi gelmedi. bi de beni suçlamalar filan. etkiledi yine.

evet aynı adamla evlendim. yine yine hayatımın merkezine koydum onu. yapmıcam desemde yaptım.
nişanlıyken zaten aldatmış o yüzdenmiş ilgisizleşmesi. evet hep kalbimi dinledim. mantık devre dışı. yine aynı hataları yapmaktan korkuyorum. arkadaşlarım aynı hataları yapmazsın artık tecrubelisin diyor. öyle olmuyor işte o iş. bu eşimde de ilk başlarken dedim. aynı hataları yapmıcam. bir süre yapmadım da sonra yine yaptım.
bundan sonra sadece "kendim" diyorum. sadece kendimi sevicem diyorum. umarım yapabilirim. geleceğe dair umutsuzum artık.
Şu an o kadar taze ki her şey, üstelik hak etmediğiniz halde kendi kabahatlerini sizin üzerinize yıkıp suçlayan birinin yarattığı psikolojiden çıkmak zaman alacak, bence yardım almaya devam edin, siz çok sevmek çok sevilmek, sevdiğiniz adamın sizi aynı sizin gibi hayatının merkezine koymasını istiyorsunuz, bunlar olmayınca da hayal kırıklığı yaşıyorsunuz.

4/4‘lük bir aşık bulmak imkansız, doğru adamı bulsanız da sizin beklediğiniz kadar ilgili, hayatının merkezine sizi oturtan biri olmayabilir.
Bu beklentileri düşürün demek değil ya da azıcık sevse aldatmasa yeter, bir adamla birlikte olun anlamında değil, çok seven, ilgili bir adamla olursunuz inşaallah ama aşk söz konusu olunca biz kadınlar aşırı fedakar, aşırı özverili oluyoruz, hep kusurları örtmeye, erkekleri olduğundan farklı görmeye çalışıyoruz.

Bence biraz bencil olun bundan sonra, önce can sonra canan deyin, bırakın karşınızdaki insan ilgi göstermek için çabalasın, velev ki karşınıza biri çıkarsa iyi ölçün, sınırlarını ve sinirlerini zorlayın, kaçıp gider diye elinizi korkak alıştırmayın, gidecekse gitsin demek ki doğru kişi değil dersiniz.

Robin Sharma’nın bir sözü var, kadınlar sevgilisi, eşi, eşin ailesi söz konusu olunca kendilerine gelmek için hatırlamalı bu sözü, Sharma diyor ki “Başkalarını kazanmak için kendini kaybetme.”

Kaybettiğiniz kendinizi bulun, bulduğunuzda onu çok sevin, hep hayırlısını güzelini hayal edin ve geleceğinizi zamana bırakın.

aile dizimi mi diyorsunuz. onunda uzmanını bulmak lazım diyorlar.
Evet bi kitapta okumuştum eğer sadatsizlik şemanız var ise partnerinizi aldatmaya itersiniz yazıyordu. Bunu kişi bilinçli yapmazmış. Mesela tüm kaynanalar kötüdür bilinçaltım varsa kaynanam iyi bile olsa onun kötü olmasını sağlarmışım ve bu benimle iligli olduğundan melek gibi kaynanalarda kötü olarak sonuçlanırmış.
Bence tesadüf olamaz.

Şu an o kadar taze ki her şey, üstelik hak etmediğiniz halde kendi kabahatlerini sizin üzerinize yıkıp suçlayan birinin yarattığı psikolojiden çıkmak zaman alacak, bence yardım almaya devam edin, siz çok sevmek çok sevilmek, sevdiğiniz adamın sizi aynı sizin gibi hayatının merkezine koymasını istiyorsunuz, bunlar olmayınca da hayal kırıklığı yaşıyorsunuz.

4/4‘lük bir aşık bulmak imkansız, doğru adamı bulsanız da sizin beklediğiniz kadar ilgili, hayatının merkezine sizi oturtan biri olmayabilir.
Bu beklentileri düşürün demek değil ya da azıcık sevse aldatmasa yeter, bir adamla birlikte olun anlamında değil, çok seven, ilgili bir adamla olursunuz inşaallah ama aşk söz konusu olunca biz kadınlar aşırı fedakar, aşırı özverili oluyoruz, hep kusurları örtmeye, erkekleri olduğundan farklı görmeye çalışıyoruz.

Bence biraz bencil olun bundan sonra, önce can sonra canan deyin, bırakın karşınızdaki insan ilgi göstermek için çabalasın, velev ki karşınıza biri çıkarsa iyi ölçün, sınırlarını ve sinirlerini zorlayın, kaçıp gider diye elinizi korkak alıştırmayın, gidecekse gitsin demek ki doğru kişi değil dersiniz.

Robin Sharma’nın bir sözü var, kadınlar sevgilisi, eşi, eşin ailesi söz konusu olunca kendilerine gelmek için hatırlamalı bu sözü, Sharma diyor ki “Başkalarını kazanmak için kendini kaybetme.”

Kaybettiğiniz kendinizi bulun, bulduğunuzda onu çok sevin, hep hayırlısını güzelini hayal edin ve geleceğinizi zamana bırakın.
aslında 4/4 lük biri değil istediğim. olağan şeyler aldatmasın. şiddet göstermesin. anlayışlı olsun vs. bunlar olduktan sonra diğerleri karşıklı konuşarak tolere edilebilir şeyler. ama beni anlasın karşılıklı olsun herşey istiyorum. benim hatam hemen ilgi gösteriyorum. biraz kendimi geri çekmem lazım. karşımdakine bırakmam lazım.
"Bence biraz bencil olun bundan sonra, önce can sonra canan deyin, bırakın karşınızdaki insan ilgi göstermek için çabalasın, velev ki karşınıza biri çıkarsa iyi ölçün, sınırlarını ve sinirlerini zorlayın, kaçıp gider diye elinizi korkak alıştırmayın, gidecekse gitsin demek ki doğru kişi değil dersiniz."
evet bu şekilde yapmak istiyorum. önce "kendim" umarım başarabilirim.

aslında 4/4 lük biri değil istediğim. olağan şeyler aldatmasın. şiddet göstermesin. anlayışlı olsun vs. bunlar olduktan sonra diğerleri karşıklı konuşarak tolere edilebilir şeyler. ama beni anlasın karşılıklı olsun herşey istiyorum. benim hatam hemen ilgi gösteriyorum. biraz kendimi geri çekmem lazım. karşımdakine bırakmam lazım.
"Bence biraz bencil olun bundan sonra, önce can sonra canan deyin, bırakın karşınızdaki insan ilgi göstermek için çabalasın, velev ki karşınıza biri çıkarsa iyi ölçün, sınırlarını ve sinirlerini zorlayın, kaçıp gider diye elinizi korkak alıştırmayın, gidecekse gitsin demek ki doğru kişi değil dersiniz."
evet bu şekilde yapmak istiyorum. önce "kendim" umarım başarabilirim.
Başarabilirsiniz ama öncelikle herkese hemen fazla değer vermeyin, çok ilgilenmeyin, erkekler her zaman biraz bencildir, biraz onları örnek alın😌

Bünye tarafından artık otomatik pilota bağlanmış bu tarz tavırlar malesef bizim söylememiz ile düzelmyor. Hepimizin çocukluktan veya geçmiş letişim-ilişkilerden getirdiği şemalar,kabuller, normaller var. Tamamen bir iyileşme yolu bence içsel telkinle olmuyor, bu kuru bir beklenti. Bende size sıkı bir psikoterapi süreci tavsiye ediyorum-bakalım bu kalıpları siz<de oluşturan neymiş ve bunlar gidince nasıl da merkezinde ve gücü eline almış bir hatun olacakmışsınız?:) Geçmiş olsun.

''aslında 4/4 lük biri değil istediğim. olağan şeyler aldatmasın. şiddet göstermesin. anlayışlı olsun vs. bunlar olduktan sonra diğerleri karşıklı konuşarak tolere edilebilir şeyler. ama beni anlasın karşılıklı olsun herşey istiyorum. benim hatam hemen ilgi gösteriyorum. biraz kendimi geri çekmem lazım. karşımdakine bırakmam lazım.''demişsiniz

Bunlar zaten bir ilişkide olması gereken standart şeyler. Siz normali,olması gerekeni dahi bulunması zor olarak kafanızda kodlamışsınız. Bunları düzeltmelisiniz. 5 parmağım olsa yeter demek gibi birşey bu halbuki 5 parmak bir elin standardıdır.

Dünya okulu sınavlarla doludur. Başarıyla geçtiğimiz bir sınava tekrar girmeyiz.

Daha önce de aldatıldığınızı söylediniz. Sizce neden aldatılıyorsunuz? Diğer aldatılmalarda ders alamadığınız konu neydi?

Merhabalar,

Yine derin düşüncelere daldım. şuan boşanma aşamasında olan 31 yaşında olan bir kadınım. Zorlu bir süreçten geçiyorum. evliliğim umduğum gibi gitmedi halbuki ne hayallerle evlenmiştim. sebep aldatılma.
şuan kimseye güvenmiyorum. korkuyorum daha öncede eski sevgililerim tarafından aldatıldım. evlendim yine aldatıldım. sanki korkum beni ele geçirdi. Hep korktum ya aldatılırsam diye başıma geldi. artık kaderim mi bilmiyorum.
arkadaş çevremde artık evlenmeyeceğimi, hiçbir erkeğe güvenmeyeceğimi dile getiriyorum. arkadaşlarım tarafından eleştiriliyorum. "illaki düzgün biri karşına çıkar. bu kadar umutsuz olma. sen de tekrar evlenip mutlu olursun". hiç inancım kalmadı artık evliliğe.
burayı okuyorum mesela. Hep aldatılma, hep şiddet veya kp, kv problemleri. hiç mi mutlu olan yok diyorum. hep bir sorun. burayı okudukça zaten daralıyorum. istesemde vazgeçiyorum. (yani ileriye dönük isteme şuan değil 5 sene sonra filan )

Özellikle boşanma oranları da çok arttı. arkadaşlarıma bakıyorum. ınsta da. aa diyorum bu da boşanmış. ve bu dediklerim en fazla 1 yıl evli kalanlar. bu kadar kısa nasıl sürüyor. sürebiliyor. (ben de 1 yıl dolmadan boşanıyorum). üzülüyorum onlara da benim gibi oldukları için. Kim bilir onlarda neler yaşadılar da bu kararı verdiler. bunları gördükçe artıyor korkular. hiç mi mutlu olan yok diyorum.
Evliliğini devam ettirme kararı verenler de var tabi onlarda affeden taraf. çevremde de var. aldatılıyor. şiddet görüyor. boşanmıyor. affediyor. devam ettiriyor. sonra üstüne çocuk yapıyor. 3 maymunu oynuyor. öyle mi olmak lazım illaki. ben yapamadım denedim. olmadı. midem kaldırmadı. başka birinin tenine dokunan bir adama katlanamadım. katlanıp çocuk yapanlar nasıl yapıyor. nasıl mutlu rolü yapıyor. rol yaptıklarını biliyorum.gerçek olamaz çünkü.

Bir yandan ilerde istiyorum evlenmeyi.ailemi kurmayı. bu hayat yalnız geçmez. geçememeli de. anne olmak istiyorum. o anı yaşamak istiyorum ama düzgün bir erkekle. peki nasıl bulunacak bu düzgün erkek. yok artık. sayıyla gibi. varsa da kapılmışlar. içme suyuna bişey mi katıyorlar acaba anlamadım.
var mı mutlu olan. evliliğimde çok mutluyum diyen. benim eşim bitane diyen. o şanslılar nerde. ben de kervana katılabilecek miyim? geleceğe dair umudum kalmadı. sanki tek yaşlancam gibi. hiç bir zaman anne olmayı tadamayacak gibiyim.ailem olmayacak gibi..

Mükemmeli ararsanız yalnız kalırsınız, kimse mükemmel değil, hiç bir evlilik kusursuz değil
Aldatma uç bir konu, ayrılıktan başka çözümü yok bence ama diğer konularda uzlaşmak, aile olmaya gayret etmek, ego savaşına girmemek evliliği yürüten şeyler, son zamanlarda boşanmaların çok artması aile kurumunun içinin boşaltılmasından ve uç beklentilerden kaynaklanıyor. Herkes evliliği pembe düşler diyarı gibi düşünüyor. Evlilik birlikte yaşama çabasıdır. Bir kadın ve bir erkek iki farklı dünya zaten sorunsuz olması beklenemez.

Bdv ye bakıp herkes mutsuz diye düşünmeyin, adı üzerinde dert paylaşma bölümü burası. Ama mutlu evlilik var mı derseniz evet var ; eşim bir dünya harikası değil ama bin kere doğsam yine onu seçerdim. Çevremizde bizi örnek alıp evlenen çok olmuştur sebebini yaşımıza bağlıyorum, ben 36 o 38 yaşında idi evlendiğimizde, gençlik heyecanlarını, erkek şunu yapar kadın bunu yapar beklentilerini çoktan geride bırakmıştık, ikimize ait kimsenin karışmadığı bir düzen kurduk ve bunu korumaya dikkat ettik, birbirimize dürüst olduk hepsi bu. Ne ben mükemmelim ne de eşim ama mutlu yaşıyoruz. O yaşa ve tecrübeye gelene dek yaşadığımız mutsuzluklarda bize ders oldu tabi. Hayata bu kadar umutsuz bakmayın, önce yaralarınızı sarın, sonra yürümeye devam edin. Önce kendiniz sonra evlilik, siz iyi olacaksınız ki doğru kararlar verebilin. Önünüzdeki sorunları halletmeden sonrakinin tasasına düşmeyin zaten zor bir süreçten geçiyorsunuz

Dünya okulu sınavlarla doludur. Başarıyla geçtiğimiz bir sınava tekrar girmeyiz.

Daha önce de aldatıldığınızı söylediniz. Sizce neden aldatılıyorsunuz? Diğer aldatılmalarda ders alamadığınız konu neydi?
aldatılmanın bir nedeni olmaz. yani aldatılan suçlu mu oluyor aldatıldım diye orasını anlamadım.ders almam gereken bişey varsa fazla değer vememek ve onu hayatımın merkezine koymamak çünkü g.tleri kalkıyor onu anladım.

Mükemmeli ararsanız yalnız kalırsınız, kimse mükemmel değil, hiç bir evlilik kusursuz değil
Aldatma uç bir konu, ayrılıktan başka çözümü yok bence ama diğer konularda uzlaşmak, aile olmaya gayret etmek, ego savaşına girmemek evliliği yürüten şeyler, son zamanlarda boşanmaların çok artması aile kurumunun içinin boşaltılmasından ve uç beklentilerden kaynaklanıyor. Herkes evliliği pembe düşler diyarı gibi düşünüyor. Evlilik birlikte yaşama çabasıdır. Bir kadın ve bir erkek iki farklı dünya zaten sorunsuz olması beklenemez.

Bdv ye bakıp herkes mutsuz diye düşünmeyin, adı üzerinde dert paylaşma bölümü burası. Ama mutlu evlilik var mı derseniz evet var ; eşim bir dünya harikası değil ama bin kere doğsam yine onu seçerdim. Çevremizde bizi örnek alıp evlenen çok olmuştur sebebini yaşımıza bağlıyorum, ben 36 o 38 yaşında idi evlendiğimizde, gençlik heyecanlarını, erkek şunu yapar kadın bunu yapar beklentilerini çoktan geride bırakmıştık, ikimize ait kimsenin karışmadığı bir düzen kurduk ve bunu korumaya dikkat ettik, birbirimize dürüst olduk hepsi bu. Ne ben mükemmelim ne de eşim ama mutlu yaşıyoruz. O yaşa ve tecrübeye gelene dek yaşadığımız mutsuzluklarda bize ders oldu tabi. Hayata bu kadar umutsuz bakmayın, önce yaralarınızı sarın, sonra yürümeye devam edin. Önce kendiniz sonra evlilik, siz iyi olacaksınız ki doğru kararlar verebilin. Önünüzdeki sorunları halletmeden sonrakinin tasasına düşmeyin zaten zor bir süreçten geçiyorsunuz
tabi sorunsuz bir evlilik aramıyorum . daha öncede söyledim. sadakatin olduğu, şiddet olmayan. karşılıklı anlayışın olduğu evlilik olsun istiyorum.bunlar normal şeyler. ama artık bu normaller bile yok onu söylemek istiyorum. hep aldatılıyorlar. şiddet görüyorlar. yada erkek sorumsuz. çevrem böyle. haliyle etkileniyorum.
umarım sizinki gibi bir evliliğim olur mutlu olun eşinizle ömür boyu.

aldatılmanın bir nedeni olmaz. yani aldatılan suçlu mu oluyor aldatıldım diye orasını anlamadım.ders almam gereken bişey varsa fazla değer vememek ve onu hayatımın merkezine koymamak çünkü g.tleri kalkıyor onu anladım.
Onu demek istemedi. Aldatan kişi zaten tamamen haksız . Ama siz bu kişileri sınav olarak çekiyorsanız enerjetik olarak veya psikolojik kayıt olarak bunu düzeltmemişsiniz hala demektir ,işin bu kısmıda size düşüyor. Acaba hangi korkuyu kaygıyı veya gençlik-çocukluk şemasını değiştiremediniz? Hanımefendi bunu demek istedi. Fazla değer vermemek ve merkeze koymama kararı suyun çok yüzeyinde kalan bir karar. Derine inmek lazım ki bu kararların altı dolsun.

Taşbebekcim ben hiç aldatılma korkusu yasamadım ama aldatıldım. Erkekler ş.refsiz kendini suçlama.
Dört dörtlük evlilik yok ve hiç olmayacakta ama derdi kaygısı yuvası olan bi erkekte illaki vardır. Hayattan bazı derslerini almış. Kişilik olarak sana uyan.
Sadece iyileşmeyi bekle ve akıllıca kararlar al

Ders çıkarmışsınız işte bunu sormuştum. Aldatılan suçlu oluyor diye bir şey söz konusu bile olamaz. N neselimeseodunu da artık ne algıladıysa?

Ders çıkarmışsınız işte bunu sormuştum. Aldatılan suçlu oluyor diye bir şey söz konusu bile olamaz. N neselimeseodunu da artık ne algıladıysa?
Evet ben de sizi anladım doğru bir şey sormuşsunuz bilincaltı olarak aslında buna kazma yapılıp neden bunu yaşıyorum bunun bana kazancı ne oluyor gibi bakmak lazım.
Konu sahibi bilincaltı çalışması yapmalı bana kalırsa da.
Mesela ben son 1 haftadır yaşayan ölü gibiydim bazı acılar yaşadım her günüm ağlamakla geçti. Bugün kendime geldim ağlarken ve bunun bana kazandırdığı şey ne diye sordum. Bunu neden yaşadım neye ihtiyacım vardı da yaşadım şeklinde.. o an içimde çözümledim bazı şeyleri
Bu konuda da sizi anladım mantıklı bu şekilde bakmak ki içimizde çözümleyip bir daha bu tarz kişileri çekmeyelim kendimize

Evet bi kitapta okumuştum eğer sadatsizlik şemanız var ise partnerinizi aldatmaya itersiniz yazıyordu. Bunu kişi bilinçli yapmazmış. Mesela tüm kaynanalar kötüdür bilinçaltım varsa kaynanam iyi bile olsa onun kötü olmasını sağlarmışım ve bu benimle iligli olduğundan melek gibi kaynanalarda kötü olarak sonuçlanırmış.
Bence tesadüf olamaz.
O kadar doğru ki , bazen aynı huylarda olan adamlarla farklı kadınlar evlendiğinde bile adamların tavrı değişik oluyor, mesela adam çok cimri bu yüzden boşanıyor ama 2. evliliğinde aşırı bonkör, kadın tekrar evleniyor ve eşi yine cimri , bu tamamen şemalardan kaynaklı, davranış şeklimiz karşımızdaki insana yön veriyor resmen ...

Geçen hafta çekim yasası diye başlık açılmıştı. Bir göz atın.Üniversitede yakın bir kız arkadaşım vardı bana en büyük korkusunun aldatılmak olduğunu söylüyordu. Ama nasıl bir korku. Ve hep dilinde şu var "Bütün erkekler aldatır" bilmiyorum ben hayatımda hiç bir dönemde böyle bir korkuyla yaşamadım. Etrafımda da olmadı. Sizde öncelikle bu yargıları kafanızdan silin. Benim o arkadaşım bütün ilişkilerinde hep aldatıldı gerçekten. Yani çokta güzel bir kız, ki modellik yapıyor, ama bir şekilde o aldatma olayını kendine çekiyor. Bence bunu dile getirmeyin. Benim çok erkek arkadaşım olmadı. Ama hayatımda da hiç aldatılma olayı yaşamadım. Evliyim, maşallah gayette mutluyuz. Eşime dair bir gün bile acaba aldatır mı diye aklımdan geçmedi. Belki benim hiç kıskanç olmamam buna sebep oluyor bilmiyorum. Sizde hep iyiyi çağırın, en güzelini yaşayacağım, en mutlusu benim olacak diyin. İnşallah gönlünüze göre yaşarsınız

X