Dertleşmeye İhtiyacım Var

Busraan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2021
397
252
29
Merhaba kızlar....o kadar bunaldım ki anlatamam buraya yazmak istedim...1 senedir evliyim ve son 1 haftada o kadar büyük kavgalar edildi o kadar aileler araya girdi ki anlatamam...
Eşimin haklı olduğu bir tartışma ile başladı mevzu hiç oraya girmiyorum eşim annemi aradı babamı aradı mevzuda boş ha...sonra normalde biz memlekette tatildeyiz bende babamlara götür beni dedim ama kavgalıyız diye değil 1 haftadır beni götür diyordum kaynanamda kalıyorduk....sonra bir de oradan kavga çıktı sonra yine anneler babam yine öğrendi ve hamileyim 7 aylık....sonra eşimin çok kötü bir huyu var ne zaman kavga etsek annemi arar Söyler anlatır annemde en son kaynanamı arayıp ağladı bağırarak her şeyi anlattı ....kaynanamda ortalığı toplamak yerine eşime dönmüş annemin ona bağırdığını demiş ve kaynanamın yaşı büyük annem genç kaynana dedim benim ailem saygısızlık edicek biri değil ....biz var ya o kadar kötüyüz o kadar yıprandık ki .... inanın boşanmaya karar verdim....ne olur konuşalım ne olur

Niye kavgalarınıza bu kadar aileler dahil? Doğru soru eşiniz neden ailenizi arıyor? Biz eşimle tartışsak kavgalı olsak aileden biri gelse hemen hiç bişi olmamış gibiye döneriz mesela. Kaç yaşındasınız eşinizin yaşı küçük sanırım?

Annenize çok üzüldüm, kadıncağızın ne çilesi varmış :KK43:

Eşiniz çocukluktan çıkamamış. Çocuklar,büyüklerine şikayet edip rahatlamak ister. Evlilik bunu kaldırmaz ama.

Aile büyüklerinden biri, eşinle adam akıllı konuşsun. Üstelik yakında bebek de geliyormuş. Eş olamayan adam, baba olacak bide 🤦🏻‍♀️

Niye kavgalarınıza bu kadar aileler dahil? Doğru soru eşiniz neden ailenizi arıyor? Biz eşimle tartışsak kavgalı olsak aileden biri gelse hemen hiç bişi olmamış gibiye döneriz mesela. Kaç yaşındasınız eşinizin yaşı küçük sanırım?

Annenize çok üzüldüm, kadıncağızın ne çilesi varmış :KK43:
Mesajını okurken ağladım inanın....ben 26 o 27
O kadar yoruldum ki dayanamıyorum ben kendi aileme anlatmam niye eşimi yanlış tanısınlar derim çünkü kavga olur normal ama niye bilsinler eşim bu sefer diyo sen bizim mutluluğumuzu istemiyorsun aileni düşünüyorsun diyor.... artık canım acıyor

Aileleri bu kadar karıştırmak neden?
Evlilik olgunluk ister, çocuk musunuz şikayet eder gibi.....
Eşiniz haklıymış tartışmalarda, o halde sizin tavrınız neydi? Körükle mi gittiniz? Ne yaşadınız bu kadar yaa hamile halinizle ne gerek var ki yazık..

Evliliğinizin özeli kalmamış, mahremiyeti kalmamış. Çok zor bir durum, erkeğe bak olanı biteni hemen dışarıya yetiştiriyor.
Hiç ya hiç kalmadı....ve biz severek evlendik hani...bazen ben konuşmuyordum uzatıyordum anneme arar derdi bana bir çare bul diye ama bu öyle böyle değil

Aileleri bu kadar karıştırmak neden?
Evlilik olgunluk ister, çocuk musunuz şikayet eder gibi.....
Eşiniz haklıymış tartışmalarda, o halde sizin tavrınız neydi? Körükle mi gittiniz? Ne yaşadınız bu kadar yaa hamile halinizle ne gerek var ki yazık..
Körüklemek değil aslında evet inat biriyim ama hep olaylar üst üste geldi yani bilerek isteyerek bir şey yapmadım

Mesajını okurken ağladım inanın....ben 26 o 27
O kadar yoruldum ki dayanamıyorum ben kendi aileme anlatmam niye eşimi yanlış tanısınlar derim çünkü kavga olur normal ama niye bilsinler eşim bu sefer diyo sen bizim mutluluğumuzu istemiyorsun aileni düşünüyorsun diyor.... artık canım acıyor
Anneniz kv’yi aradığında o ne dedi? Annesi uyarsa bari oğlunu. Hamile halinle bunlara üzülmemen gerekir prenses gibi takılacağın zaman yani

Ve kızlar kaynanam bana diyor sen her dediğini yaptırıyorsun oğluma yani bir görseniz ne yaptırmışım bilmiyorum.... canım yanıyor yemin ederim ben ve eşim hep aynı kararlar alıp uygularız ama karşıdan bana böyle demeleri....eşimin annemle kötü olması annemi bu kadar kırmaları çok çok yordu ....

Büyümeden evlenince böyle oluyor. Biri anneye şikayet eder, diğeri yol iz bilmez gibi beni anneme götür diye ağlar. Tabi olmazsa olmaz bebek de var, sanki evlilik oturmuş gibi.
Anneme götür diye tabiki ağlamadım... ayrıca öyle cahil biri değilim kavganın üstüne demedim ertesi gün dedim ama 1 haftadır diyordum gidecem diye o gün de ne zaman bırakabilirsin beni dedim

Anneniz kv’yi aradığında o ne dedi? Annesi uyarsa bari oğlunu. Hamile halinle bunlara üzülmemen gerekir prenses gibi takılacağın zaman yani
Oğlun hep beni arıyor her kavgalarını anlatıyor ben sana yansıtmak istemedim bana nasıl bağırıyor vs..... işte annemde patladı ağladı anlattı ama kaynanamda iş yok yok...eşim babamla dışarıda konuştu geldi kavga için kaynanam sormadı ya ne yaptınız oğlum yapmayın etmeyin bana kızsın oğluna kızsın yok... oturduk ev işini hallettik yemin ederim

sizin de eşiniz 17 yaşında galiba, her kavgada koşarak anne baba arandığı için. böyle erkeklere anlam veremiyorum gerçekten, bir kaşık suda boğasım geliyor. madem herhangi bir kavgayı bile karşındaki kişiyle iletişim kurarak çözemeyeceksin ne diye evlendin yani. zaten daha en başta siz konuşmadığınızda bile annenizi arayıp bana bir çare bul diyormuş, anneniz sizin kullanma kılavuzunuz mu? bir de baba olacak yakında.. ne diyeyim.

Bence terapi alın ozellikle bebek doğmadan yazık o çocuğun psikolojisine böyle bir ailede dünyaya gelmek haksızlık olur ona da eğer duzelmiyorsa bosanin zaten oturmamış bir evlilik var daha da çocuk gerginlik içinde büyümesin her konuda ailelerin karışması çok yanlış olmuş eşiniz de tam bir ergen şahsen benim aileme saygı duymayan birini ben zerre tutmam yanımda orası cok ayrı

Eşinize ne diye beni götür diyorsunuz ? Yahu biz 1950 de falan değiliz! Gidiyorum byyy diyip gideceksiniz.
Her olayda ailemi arayan adamı ben bırakırım. Bir sefer eşim annemle dertleşmek için aramış, kapıyı kilitledim ve 3 gün eve almadım. Bir daha böyle bir şey yaparsan eşyalarını da koyacağım dedim.
Bu kişi şimdi böyle olmadı değil mi? Böyle heriflerle oturmak istiyorsanız oturun ama ne olur çocuk yapmayın !
Zabanan yine sinir oldum.

sizin de eşiniz 17 yaşında galiba, her kavgada koşarak anne baba arandığı için. böyle erkeklere anlam veremiyorum gerçekten, bir kaşık suda boğasım geliyor. madem herhangi bir kavgayı bile karşındaki kişiyle iletişim kurarak çözemeyeceksin ne diye evlendin yani. zaten daha en başta siz konuşmadığınızda bile annenizi arayıp bana bir çare bul diyormuş, anneniz sizin kullanma kılavuzunuz mu? bir de baba olacak yakında.. ne diyeyim.

Eşinize ne diye beni götür diyorsunuz ? Yahu biz 1950 de falan değiliz! Gidiyorum byyy diyip gideceksiniz.
Her olayda ailemi arayan adamı ben bırakırım. Bir sefer eşim annemle dertleşmek için aramış, kapıyı kilitledim ve 3 gün eve almadım. Bir daha böyle bir şey yaparsan eşyalarını da koyacağım dedim.
Bu kişi şimdi böyle olmadı değil mi? Böyle heriflerle oturmak istiyorsanız oturun ama ne olur çocuk yapmayın !
Zabanan yine sinir oldum.
Ulaşım aracı yok ona veya başka birine tabiki ben yalvarmaam arabamızla mecbur gidecem...zaten bu sondu benim için bitti yani şimdi daha iyiyim kimse ailemi bu kadar üzemez kavga bizimdir haklı haksız bizde kalmalı

baştaki kavgayı anlatır mısınız eşinizin haklı olduğu?
ayrıca ikinizi de olgun bulamadım hele eşin çok çocukça davranıyor aileleri karıştırmak ne demek daha 1 yıl olmuş. tabiki bu hikayede olmazsa olmaz bebek hemen yapılmış çok lazımmış gibi. allah akıl fikir versin hepinize

X