Desteğe,yardıma ihtiyacim var (boşanma)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Su8535

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2020
76
22
Merhaba arkadaşlar.
Daha öncede konu açmıştım,orada destansı uzun bir açıklamam var.. O konudan sonra bir deneme daha yaptık, kendisi bana barışmak için maddeler koydu eli mahkûm kabul ettim, elimden geleni yaptım çocuklarımla mahdur olmayım diye.. hem dedim belki zamanla da duygusal anlamda düzeliriz mecburiyet değil herşey kendiliğinden yoluna girer dedim.. Daha 10 gün geçti üstünde 10 gün içinde defalarca ters düştük... üzerimde müthiş bir baskı hissediyorum. Balkona çıkarken bile çekiniyorum aman laf etmesin diye onuda davet ediyorum. Hoşuna gitmeyen birşey gördüğünde yada yetersiz geliyorsa yaptıklarım hemen yok yok sen değişmezsin diyerek çabamıda küçümsüyor.. oyle böyle 10 gündür ikimizde çaba sarfedecegimize, duygusal anlamda duzelecegimize her geçen gün dahada kötüye gittik ben ona göre hiç bir maddeye uymuyormuşum.. 10 günde bende yüzde yüz değişim bekliyor.. ki ben daha önceki konumu okuyan bilir aslinda devam etmek istemiyorum ama şartlar,yaş faktörü,işsizlik benim elimi kolumu bağladı ve maddeleri için çaba sarfedecegimi söyledim.. ama olmuyor kızlar bu baskıyla olacağı varsa bile olmuyor.. Daha çok detay varda yine destansı bir yazı olsun istemiyorum..
Gelelim öğrenmek istediğim detaylara;

Anlaşmalı boşanma ile boşanacağız ( benimde isteğim bu yönde) kendisi gireceğimiz hafta ici gidelim dedi.. şimdi benim şartlarım konusunda haklarım konusunda yardım istiyorum
1- biri 3 civarı biri 9 civarı 2 çocuğum var küçük olan kız ikiside benimle olacak inşallah zaten vermek istemem onlarsız ben bir hiçim .. ama büyük olan bir ıhtimal babayı isteye bilir. (Tamamen şımartmasi etgen) yinede bu konuda eşimle kararlaştırmak istiyorum işi oğluma bırakmak istemiyorum.. 2 çocuğum için ne kadar nafaka talep etmem lazım?
2- şuan işsizim kendim için nafaka alabiliyormuyum? Tahminen ne kadar alabilirim?
3- 20 temmuzda adlı tatil ve 1 eylülde açılacak olurda yetişemezse boşanma ben 1 eylüle kadar nafaka alabiliyormuyum? Böyle birşey okudum sanki ama bire bir deneyimi yada duyumu olan birinden bilgi almak çok isterim..
4-mal paylaşımı acısından krediler devam ediyor ev ve arabanın kendisine evin borcunu bana devret ev benim olsun diye talep edecegim, çünkü zaten kiraya çıkacağım sabit kredi ödemeyi tercih ederimm çocukların düzeni bozulmaz hem bilgindik apartman güvenlik açısından daha huzurlu hissederim ama eşim kabul edermi çünkü 50 bin gibi rakam daha az almış olacak kendisinin işi garanti bir çok şey kayip anlamında benim kaybim var ustelik calismami kendisi istemedi..


**Arkadaşlar avukat diyeceksiniz öyle bir imkânım yok malesef..

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Allah kimseyi çaresiz bırakmasın. Dualarınıza çok ihtiyacım var.. malesef özgüvenini yitirdim,Çok çaresiz hissediyorum.. nasıl ayakta kalacağım.. ama devam etseydim gün ve gün ölecektim.. zaten numarada yapamıyorum hadi idare edeyim desem .. neyse hakkımızda hayırlısı olsun.
 

Su8535

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2020
76
22
Umarım fikrini yazan arkadaşlarım çıkar.. buna çok ihtiyacım var.
 

yuvarlanan asi bir panda

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2018
8.068
21.096
Nafaka hep düşük oluyor kredi + genel ihtiyaçlarınıza yetmez diye düşünüyorum. Çalışsanız kim bakacak çocuklara?
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2 gün geçti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.