devlet hastanesı skandal

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
bakın dıyorum ya yapıp yapmamak onun elınde desınkı cık odadan yaptrmıyorum cıkarım adam acık kapıda bıraktı o ara yaparım gıbısınden benım taktıgım tmm yap yada yapma ama duzgun konus ben nasıl rıca ettım testlerı göstrıp oda duzgunce anlatmalıydı sız hastalarınıza salak dıyomusunuz bagırıyomusunuz ne olursa olsun boyle yapmaya hakkı varmı yapmazsa yapmaz
Çok doğru , kimsenin kimseye bagırma hakkı olamaz, belki size normal bir şekilde tahlilleri isteyemeyecegini söyleseydi bu kadar üzülmezdiniz.ancak şikayet ederseniz bunun somut bir ispatı olmadığı için sadece uyarı yapılır, tarzı cok yanlış ama özde dogru soyluyo, kıbrıstaki kuruluşların yasal bir statüsü yok, sorun çıktığında hak iddia edemiyorsunuz, biraz ordaki dr un vicdanına kalıyor .

slm kızlar öncelıkle kıbrısta donsyon yaptıracagım bunun ıcın testler ıstedıler ve ben de özele sordum baya pahalı neyse devlet hastanesıne gıttım sıra aldım bu testlerı yaptırmak ıcın ve sıra cok yavas ılerledı 3 saat bekledım neysekı tam sıram geldı gırdım ıcerı ve dedım bu tahlılerı yaptırmam gerekıyor yardımcı olurmusunuz bunda ne var acabaaaa dr bana bı cıkısmasınmı yok nasıl böyle konusursun ben muayene etmedıgım hastaya test yapmam kım ıstıyosa o yapsın dıye bagrdı cagrdı kım ıstıyo bunları dedı bagırarak konustu hep ben donasyon yaptrcam kıbrıstan ıstedıler dedım bana dedıkı onlar yaptırsın onlar ıstedıyse yapamam ben onların ne bok oldugunu bılıyom burda ööyle bıse yapamıyolar gelır-o buralarda yapptırıyo böyle salak larda gelıyo kım ıstıyosa o yapptırssın kardesım dıye cıkıstı dr erkek dr ya sıze soruyorummmm bunun ıcın benı bu kadr nasıl azarrlar 10 15 dk yalbvardım resmen nolur bugun yaptırayım dıye cunku sıra bulamamıstım kımseye dolıuydu hep bı bu dr sıra varmıs sımdı ögle sonu sonucları almıya gıtcem cok morelım bozuk zaten 1 ıı ankaraya gtcekmıs 15 gun bulur dedıler kızlar o adamı bogmak ıstıyorum öyle öfkelıyımkı sıkayet edebılırmıyım ıse yararmı
Hastanenin başhekimine çık söyle. Bu isimli dr unuz bana bu şekilde davrandı. Bana yardımcı olmanızı rica ediyorum de. Elimdeki testleri Kıbrıs'tan istediler. Devlet hastanesinde yaptırabilirsiniz dediler de. Emin'im yardımcı olacaktır. Hatta o dr u uyaracaktır. Yok baktın olmuyor sağlık bakanlığına şikayet dilekçesi yazarsın. Yalnız birşey sormak istiyorum her istenilen test devlet hastanesinde yapılmayabiliypr. Araştırdın mı? Senden istenilenleri de şey yapıyor mu? Ben tüp bebek için test istediklerinde gittim devletteki dr a söyledim, hiç muayene falan demedi. Yazdı elime verdi testleri. Bende yaptırdım. Ama işte bazı dr lar çok anlayışsız oluyor. Eğer ben bu kadar büyütmiyim bu işi diyorsan başka dr dan randevu al.

Doktorda haklı muayeneyi başka yerde ol bedava diye tahlilleri devlette yaptır doktorların en kızdığı konu ayrıca bakanlığa şikayet edicem diyosun emin ol doktor için +puan çünkü etik davranış tebrik bile alır hastayı muayene etmeden yazmamış

Hastanenin başhekimine çık söyle. Bu isimli dr unuz bana bu şekilde davrandı. Bana yardımcı olmanızı rica ediyorum de. Elimdeki testleri Kıbrıs'tan istediler. Devlet hastanesinde yaptırabilirsiniz dediler de. Emin'im yardımcı olacaktır. Hatta o dr u uyaracaktır. Yok baktın olmuyor sağlık bakanlığına şikayet dilekçesi yazarsın. Yalnız birşey sormak istiyorum her istenilen test devlet hastanesinde yapılmayabiliypr. Araştırdın mı? Senden istenilenleri de şey yapıyor mu? Ben tüp bebek için test istediklerinde gittim devletteki dr a söyledim, hiç muayene falan demedi. Yazdı elime verdi testleri. Bende yaptırdım. Ama işte bazı dr lar çok anlayışsız oluyor. Eğer ben bu kadar büyütmiyim bu işi diyorsan başka dr dan randevu al.
adam bıçaklayanı bile serbest bırakıyorlar neyin adaletini arıyosun keşke ağzının payını verip başka bir doktora anlatsaydın biri olmazsa diğeri halden anlardı benimde başıma geldi diş doktoruna gittim dişim ağrıyor diye dşim öldü resmen çürük varmış tam temizlemeden kapatmış daha beter ağrımaya başladımı ben ölüyorum millete laf anlatamıyorum numara yapıyosun dedi öz anne dediğim insan sonra başka doktora gittim senin köke inmiş sinirler açılmış çürük sinire ulaşmış dedi beynimden vurulmuşa döndüm benim dişin sinirleri alındı o kadar çektiğim acıyamı yanayım verdiğim bin lirata yakın parayamı yanayım şikayet ettim benden önceki dşimi kötü eden diş doktorunun emarını istiyorlar adam emar çekmediki ispat istiyorlar yalan söylicekmişim gibi yanına kaldı ..... anla sen o noktayı Allah belasını bin türlü versin bu dünyada öbür dünyada yanına kalmasın daha neler yaşadım doktorum diye oturuyorlar baş sallayıp para alıyorlar insanları deney faresi gibi kullanıyorlar hemşireler desen bi surat hiçbiri insan değil
Evet cnm cok haklısın herkes bırı degıl ınsanlık vıcdan olmalıkı kendımızı emanet edelım

22 miymiş yaş o_O donasyonu bırak tüp denemek için bile aşırı erken yaao_O

Problem neymiş göremedim ama konu sahibi bu kadar acele etmenizin sebebi nedir? 29 yaşındayım ben tüpe yeni ikna oldum, o da 6 ay sonrası için.

Eşinizin hiç spermi Yok yada sizin hiç yumurtalığınız Yok gibi bir durum mu var? Cidden bana kandırılıyormuşsunuz gibi geldi. Elbette seçim sizin ama 22 yaş donasyon için çok çok acayip bir yaş...
Ben sordum hiç mi yumurta yok diye yok dedi ilaçla bile adet olamıyormuş
Bişey diyemedim öyle deyince az felan dese biraz daha bekle diyecektim bende yaşından dolayı çok küçük bi yaş 22.

Ben şu imtahancıları bir anlasam.Bundan 30 yıl önce tüp bebek yoktu.Bugün var.30 yıl önce çocuğu olmayanların

durumundakiler şu an evlat sahibi oluyor.Olmasınlar mı o zaman Allah vermedi deyip otursunlar mı?

Bu eleştirileri yapanlar kendi başlarına gelince koşturkoştur gidiyorlar.

Sen kimseye zarar vermiyorsun, kimsenin hakkını gaspetmiyorsun.Gönlüne nasıl yatıyorsa öyle yap.

O senin evladın olacak.İnşallah gönlüne göre olsun.

Bir de yumurta ve sperm bankaları dondurdukları metaryalleri genetik hastalık testlerinden geçirip sağlıklı olanlar

ayrıyor.Mesela konu sahibinin annesi şu zamanda olsa bu genetik geçişli hastalığı taşımayan yumurtayla

döllenebilirdi.
Evet cnm cok güzel özetledın sorun tam olarakta bu neden mucadele ETMELIYIM her yolu denemeyım bunu ben mı ıstedım böyle olmayı

Doktorda haklı muayeneyi başka yerde ol bedava diye tahlilleri devlette yaptır doktorların en kızdığı konu ayrıca bakanlığa şikayet edicem diyosun emin ol doktor için +puan çünkü etik davranış tebrik bile alır hastayı muayene etmeden yazmamış
Doktor etik davranmamış hanımefendi doktor resmen hakaret etmiş. Meslek etiğine uygun davransaydı bunu yapmazdı. En uygun dille muayene etmeden yazamam derdi. Özeldeki doktorlar insanla bir psikolog gibi konuşup dinlerken devlettekilerin birçoğu bunu yapamıyor, yapamama nedenleri de yoğun olmaları. Özel hastaneler bu yoğunluğu bir nebze azaltıyor. Devletteki doktorların bu yüzden komplekse girmesine anlam veremiyorum. Ayrıca özelde testler cidden pahalı. Emrivaki yapmadan uygun bir dille rica edildiği zaman devletteki bir doktorun tahlil yazması ne kaybettirir ki? Sonuçta devlete vergi veriyorsak aylık bilmem kaç lira prim ödüyorsak bir zahmet bi kan tahlili de yaptırabilelim ücretsiz olarak.

Evet cnm cok güzel özetledın sorun tam olarakta bu neden mucadele ETMELIYIM her yolu denemeyım bunu ben mı ıstedım böyle olmayı
Ben donasyon seçimini yadırgamıyorum , böyle bir imkan var sonuçta, yurt dışında gidip yaptırmanız yasak da değil. Ama girdiğiniz psikoloji 3 senelik evlilik ve 22 yaş için çok fazla. Evet çocuğunuz olmasını istiyorsunuz bunu anlıyorum ama bu istek mantığın bu kadar önünde olunca çok yıpranmış olduğunuzu söylüyorum.

Mantığın önüne geçen donasyon değil 3 senelik evlilik 22 yaşta donasyon..

Hakkınızda hayırlısı olsun tekrar

Ben sordum hiç mi yumurta yok diye yok dedi ilaçla bile adet olamıyormuş
Bişey diyemedim öyle deyince az felan dese biraz daha bekle diyecektim bende yaşından dolayı çok küçük bi yaş 22.
Bilemedim ki donasyona karar vermiş birinin konudan bu kadar bihaber olması bana ilginç geldi. Rahatsızlık ne denince halamdan geçmiş genetikmiş demesinden bahsediyorum. Hastalığın adını dahi bilmeyişinden. Veya amh fsh değerini sorana cevap vermeyişinden gibi gibi... ben konu sahibinin körü körüne donasyona gittiğini düşündüm. (Eğer konu doğru ise tabi) Elbet kendi kararı kendi fikri. Ama 3 senede yumurta indüksiyonu kaç kere yapılmış olabilir? İmkansız denmesi için 3 sene nasıl yeterli olabilir?

Bilemedim ki donasyona karar vermiş birinin konudan bu kadar bihaber olması bana ilginç geldi. Rahatsızlık ne denince halamdan geçmiş genetikmiş demesinden bahsediyorum. Hastalığın adını dahi bilmeyişinden. Veya amh fsh değerini sorana cevap vermeyişinden gibi gibi... ben konu sahibinin körü körüne donasyona gittiğini düşündüm. (Eğer konu doğru ise tabi) Elbet kendi kararı kendi fikri. Ama 3 senede yumurta indüksiyonu kaç kere yapılmış olabilir? İmkansız denmesi için 3 sene nasıl yeterli olabilir?
Bence kıbrıstaki doktorun Yaşın daha küçük yapmayalım başka şeyleri deneyelim demesi lazım.
Ama şuda geliyor aklıma konulara baktım kardeşinin biri engelliymiş akraba evliliği varda konu sahibinde de süper dişilik mi var? Yada akraba evliliğinden kaynaklı genetik bozukluk hiç ama hiç umut yok ondan mı beklemiyor doktoru. Bilemedim.

Tamam halanizada birinden gecmistir size halanizdan hastalik bulasamazki.sizi dunyaya getren lerden gelir.onlarada onlari dunyaya getrenlerden..kardesten hastakik gezmez demek istedigim bu.atadan gecer..ve genetik buna denir.ben genetik olmasina bisey demedim.tibbem haladan gecmez atadan gecer onu demek istedim
O zaman buyuk buyuk atanlardan genetık dalıyorlar ve benım gordugum halam bıldıgım bı o var anlıyormusunuz benı
Ben donasyon seçimini yadırgamıyorum , böyle bir imkan var sonuçta, yurt dışında gidip yaptırmanız yasak da değil. Ama girdiğiniz psikoloji 3 senelik evlilik ve 22 yaş için çok fazla. Evet çocuğunuz olmasını istiyorsunuz bunu anlıyorum ama bu istek mantığın bu kadar önünde olunca çok yıpranmış olduğunuzu söylüyorum.

Mantığın önüne geçen donasyon değil 3 senelik evlilik 22 yaşta donasyon..

Hakkınızda hayırlısı olsun tekrar
Dogruya ben hıc dusunemedım bunu ben 4 yıla gırdım yasım bıseyfark ettırmıyor 100 kez mı söylemem gerekıyor yumurtlama olmuyor hıc en buyuk nedenıde bu tup bebek bıle yapamıyoruz a

Bak butun konusmalatıma konlarıma öyle konus sacma sapan konusma benım donasyon yaptırmadım senın nıye rahatsız edıyo ben sadece bendekı durumun genetık oldugunu söyledım sahm

Bilemedim ki donasyona karar vermiş birinin konudan bu kadar bihaber olması bana ilginç geldi. Rahatsızlık ne denince halamdan geçmiş genetikmiş demesinden bahsediyorum. Hastalığın adını dahi bilmeyişinden. Veya amh fsh değerini sorana cevap vermeyişinden gibi gibi... ben konu sahibinin körü körüne donasyona gittiğini düşündüm. (Eğer konu doğru ise tabi) Elbet kendi kararı kendi fikri. Ama 3 senede yumurta indüksiyonu kaç kere yapılmış olabilir? İmkansız denmesi için 3 sene nasıl yeterli olabilir?[/ ahm degerım 0.06 sor ne ıstıyosan söyleyım böyle sacma sapan kınusup benım sınırlerımı zıplatma bwnım kımseye yalan soylemek g

O zaman buyuk buyuk atanlardan genetık dalıyorlar ve benım gordugum halam bıldıgım bı o var anlıyormusunuz benı

Dogruya ben hıc dusunemedım bunu ben 4 yıla gırdım yasım bıseyfark ettırmıyor 100 kez mı söylemem gerekıyor yumurtlama olmuyor hıc en buyuk nedenıde bu tup bebek bıle yapamıyoruz a
Canim oncelikle cok agrasifsin ofkenden nedemek istedigimi anlamiyorsun.ben seni dogruluyorum.genetik olabiliyor diyorum.ama sen celisiyorsun.hem genetik diyorsun hem sadece halamda var diyorsun.sadece halanda varsa sana halandan nasil gecsin bu.senin dna a halanin isi yok annen baban ve onlarin atalari var.halandan baskasi daha az etkilenmistir cocugu olmustur.anlasilan en cok etkilenen sizler olmussunuz.tabi bu senin dedigin gibi genetikse diyorum bende

5ı3
Canim oncelikle cok agrasifsin ofkenden nedemek istedigimi anlamiyorsun.ben seni dogruluyorum.genetik olabiliyor diyorum.ama sen celisiyorsun.hem genetik diyorsun hem sadece halamda var diyorsun.sadece halanda varsa sana halandan nasil gecsin bu.senin dna a halanin isi yok annen baban ve onlarin atalari var.halandan baskasi daha az etkilenmistir cocugu olmustur.anlasilan en cok etkilenen sizler olmussunuz.tabi bu senin dedigin gibi genetikse diyorum bende
Benım tepkım sıze degıl kusurA bakmayın söyledıgınız dogrudur belkı genetık bı sorun ama ben aılede bakıyorum ve halamda gectıgını dusunuyorum dr demedı halandan gectı dıye kızdıgım noktada sacma sapan konusup benı sınırlendırenlere yasım ve evlılık yılımı baz alıp konusuyorlar onlara ne acaba demekkı olmuyor ben bunu yapıyorum ben adet bıle göremıyorum yumurtam hıc olusmuyo napıyım bellı bı bekleme sartımı koyum kendjme tahlılıler tetkıkler ortada elımde ben cok mu meraklıyım baskasının yumurtasına

Konu sahibi konunuz donasyon değil,doktorun yaklaşımı ve siz yapmayı planladığınız donasyon hakkında kimseyi ikna etmek zorunda değilsiniz. Boş yere sinirlerinizi bozuyorsunuz.
Doktorun yaklaşımı hakkında yeterince cevap aldığınızı düşünüyorsanız, konunuzu kapattırın ki psikolojiniz iyice bozulmasın.yumurtlaman hiç olmuyorsa ve evliliğinin de oturduğunu düşünüyorsan eşin ile birlikte ortak karar aldıysanız gerisini boş verin.

Konu sahibi konunuz donasyon değil,doktorun yaklaşımı ve siz yapmayı planladığınız donasyon hakkında kimseyi ikna etmek zorunda değilsiniz. Boş yere sinirlerinizi bozuyorsunuz.
Doktorun yaklaşımı hakkında yeterince cevap aldığınızı düşünüyorsanız, konunuzu kapattırın ki psikolojiniz iyice bozulmasın.yumurtlaman hiç olmuyorsa ve evliliğinin de oturduğunu düşünüyorsan eşin ile birlikte ortak karar aldıysanız gerisini boş verin.
Cok sagol cnm her kafadan bı ses tahammul edemıyorum mesaj attım zaten kapatırlar konuyu

Canim doktoru sana bagirdigi icin sikayet edebilirsin ama testleri yapmadigi icin ne yazikki sikayet edemezsin ayni sikintiyi bende yasiyorum hamileyim ve gebelik takibinde yapilacak bazi testlerim var ssk daki hicbir doktor benim hastal degilsin ben gerekli duyarsam yaparim baskasinjn yazdigi testi yapmam kim yapiyorsa takibini o hastanede yaptir testlerini deyip gonderiyorlar bu konuda bir savunma yapamiyoruz ne yazikki bende bugun bu sebeple kan tahlillerime 700 lira vermek zorunsa kaldim

Yanliz tup bebekten once deneyipte dusen cocuklar ne olacak? En azindan tup bebekte disari birlestirip en saglikli olanlar koyuluyor ki o bile her zaman tutmuyor. Her zaman sonradan dogal yolla bebek sahibi olurlar diyemeyiz.

Hamile kalamiyosa kaliyoda dusuyosa bi sebep var.
Toksiplazma bile dususe sebep. Tiroid hastasi zor hamile kalir hamilelik boyunca 10-25 gunde bir doz ayarlanmasi lazim yoksa dusmme ihtimali neredeyse %40 . Keza prolaktinde zorlastiriyo halbuki ilaca bile gerek kalmadan gida alimini kisitlamayla dusebiliyo .
Herzamanherkes demek tabiki olmaz sma genelleme yapilabilicek bi yuzdede tup bebekten sonra dogal yolla hamile kalanlar.

Doktor dikkatliyse dikkat etmek isterse sorun bulunur.
Burda bi arkadasta prolaktin yuksekti kezs tiroidde oyle sebepsiz interfilite dedi doktor yuzlerce kez yazdim sebep iste bunlar dinlemedi druna inandi tup bebek yapti tuttuda tiroidi ayarlamadilar dustu . O doktor 2. tup bebegi yapalim diye elletini sivazlaya sivazlaya bekliyodur simdi

Hamile kalamiyosa kaliyoda dusuyosa bi sebep var.
Toksiplazma bile dususe sebep. Tiroid hastasi zor hamile kalir hamilelik boyunca 10-25 gunde bir doz ayarlanmasi lazim yoksa dusmme ihtimali neredeyse %40 . Keza prolaktinde zorlastiriyo halbuki ilaca bile gerek kalmadan gida alimini kisitlamayla dusebiliyo .
Herzamanherkes demek tabiki olmaz sma genelleme yapilabilicek bi yuzdede tup bebekten sonra dogal yolla hamile kalanlar.

Doktor dikkatliyse dikkat etmek isterse sorun bulunur.
Burda bi arkadasta prolaktin yuksekti kezs tiroidde oyle sebepsiz interfilite dedi doktor yuzlerce kez yazdim sebep iste bunlar dinlemedi druna inandi tup bebek yapti tuttuda tiroidi ayarlamadilar dustu . O doktor 2. tup bebegi yapalim diye elletini sivazlaya sivazlaya bekliyodur simdi
Problemini yazmis konu sahibi.yumurtlama hic bi sekilde olmuyormus ilacla bile.ama tabi donasyon uzaktan banada olumsuz geliyor yanlis oldugunu bilyrm dusunuyrm.ama konu sahibi suan bunu dusunemiyor olabilir cocuk istegi herseyin onune gecyor belliki.caresizlik cok zor kimseye vermesin rabbim.sende dogru soyluyorsun bu isin ticari boyutuda cok onde ama tr de zaten biseyler denenmis.tup bebk bile yapilamamis yum olmadigi icin.donasyon arayisina kendisi girmis kibrista serbest diye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X