Dikkat bozukluğu

crescentmoon

¢яєѕ¢єηт
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2008
3.348
3
merhabalar Meltem hanım,
benim 8 yaşında bir kız yeğenim var, anne ve babası çalışıyor. kendiside tek çocuk. küçüklüğünden beridir çok hareketli. kanepelerin üzerinde gezerdi, otururken normal oturmaz, en fazla bi kaç dakika oturup yer değiştirir, kafasını kanepeden aşağı sarkıtıp, ayaklarını yukarı getirerek oturur. yürürken önüne pek dikkat etmez, gözü neye takıldıysa dikkatini ona verir yürüdüğü yere bakmaz, çok fazla takılıp düşer. hatta küçükken düztabanlıkmı varki diye doktora bile götürdüler ama öyle bişeyde çıkmadı. ders dinlerkende öğretmeni sık sık uyarırsa dersi öyle dinliyormuş,bir ara öğretmenin verdiği dersleri biriktirmiş annesine öğretmen ders vermedi demiş ama dersleride başarılı. bir şeyden çok çabuk sıkılıyor, hemen başka bişeye yöneliyor, ondanda sıkılıyor.
kendisiyle konuşunca, anlatılınca, yani mesela yürüken önüne bakmazsa düşeceği falan anlatıldığında tamam ,peki diyor anlıyor, sonra yine aynı devam ediyor. konuşmaları çok mantıklı, büyük insan gibi konuşuyor, bundan sonra düzgün oturucam, ayıp olur böyle yapılmaz falan diyor ama davranışlar yine aynı.
kilosuda yaşına göre fazla. 8 yaşında 44 kilo, boyuda biraz uzun ama yinede kilosu boya oranlada fazla. zayıflamakta istiyor ama yemedende duramıyor.
birde başka çocuklarla kendini bir tutup, ona göre davranıyor. mesela ben şu anda ablamlardayım, benim kızım elbise giyerse oda elbise giyiyor, o çıkarınca hemen oda çıkarıyor. benim kızım acıktım dediğinde, oda acıktım diyor, kızım neyse boşver yemeyeceğim derse, o bende vazgeçtim diyor.
uzun süre uyaran olmazsa televizyondan ayrılmıyor.akşama kadar çizgi film izliyor, tv den kalkarsa bilgisayarda oyun oynamak istiyor.
uzman birisinden tedaviye başlamak istiyorlar ama kendilerinin evde yapabileceği ne gibi önlemler olabilir.
şimdiden teşekkürler.

X