Davranış Bozuklukları Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Evet normalin uzerinde ama ustun zeka diyemeyiz suan dedi doktor yasi 4bucuk oldugundan. Ancak ustun yetenekten soz edebiliriz ama ilkokul donemi gelip okuma yazma kuvvetlendiginde yapacaklar. Simdilik yazabiliyor ama tabiki kotu yaziyor. Doktor da ustun zeka olmasinin tedavimizin daha da zor yapacagini soyledi. Suanda normal den bir tik ustte ama ustun diyemeyiz dedi. Buna sevindim acikcasi. Benim merak ettigim cocugum buyudugunde standart bir cocuk olacak mi. Yani surekli etiketlenmeyip farkli oldugu disaridan belli olacak mi. Ilac verdigim icin suclu hissediyorum hala ama doktor bunun yanlis oldugunu soyledi. Yarin randevumuz var iyi seyler duyma umidi ile gidecegim. Cok tesekkurler size de cok gecmis olsun
Büyüdükçe hareketlilik ve dürtüsellik belli oranda azalacaktır ama dikkat konusu hep devam edecek maalesef. Eşim 42 yaşında ve ritalin almadan çalışamıyor.Onu da ben gözlemledim ve doktora gitti moxxo testi ile anlaşıldı.Kendisi bilgisayar mühendisi yapması gereken birçok iş var mesela ama o alakasız sitelerde zaman harcıyor ekranda bir sürü sayfa açık, dağınık, zamanlama konusunda zayıf, unutkan ve düzen takıntıları var bunlar geçmiyor ilaçla çok güzel yol alınıyor ama.Çocugunuzun ilaç kullanması konusunda içiniz rahat olsun bu ona kötülük değil aksine ilaç olmadan o zekayı kullanamayacak.

Büyüdükçe hareketlilik ve dürtüsellik belli oranda azalacaktır ama dikkat konusu hep devam edecek maalesef. Eşim 42 yaşında ve ritalin almadan çalışamıyor.Onu da ben gözlemledim ve doktora gitti moxxo testi ile anlaşıldı.Kendisi bilgisayar mühendisi yapması gereken birçok iş var mesela ama o alakasız sitelerde zaman harcıyor ekranda bir sürü sayfa açık, dağınık, zamanlama konusunda zayıf, unutkan ve düzen takıntıları var bunlar geçmiyor ilaçla çok güzel yol alınıyor ama.Çocugunuzun ilaç kullanması konusunda içiniz rahat olsun bu ona kötülük değil aksine ilaç olmadan o zekayı kullanamayacak.
Tesekkur ederim yanit icin biraz gec gordum. Benim de esim yazilimci ve asiri unutkan,sakar. Ayak sallamadan oturamaz. Gecenki doktor kontrolumuzde esimi de yetiskin hiperaktivite icin yonlendirdi. Ritalin kullanmaya baslayacak. Cunku isinde surekli kucuk hatalar yapiyor. Genetik bu durum dedi. Gecmis olsun size de.
Kizim icin ise ilacli sekilde kontrole gittik ve doktor harika oldugunu soyledi. Ilac ne kadar fayda edebiliyosa o kadar etmis dedi. Suan iyi gidiyor. Bir spor bir sanat dalina yazdirin dedi. Insan sukrediyor bu soruna o kadar muhim vaziyette hastalik vardi ki orada.. uzulmeye utandim. Tekrar tesekkur ederim. Umarim cocuklarimiz harika ve bagimsiz bir birey olurlar

M

Merhaba doktora gittik bana risperdal damla başlamak istedi ama çocuk şizofren değil.Norofeedback tedavisinden bir akraba fayda gördü. İlaç da kullanmıştı. Ama ilaç ise yaramadı.Ben şimdi Arginin smart diye bir vitamin başladım 3 gün oldu.qinan8n etkisini gördüm daha fazla odaklanma ve sqk8nleşmeye başladı. Yapamadığı el becerilerini yapmaya başladı. 1 ay sonrada arginin focus a geçeceğim. Bende Hemşire yim çok araştırdım. Yan etkisi çok olan bir ilac başlamak istemiyorum.Hatta şimdi yeni bir doktora tekrar gidecegim.Bunların yanında norofeedback tedavisinde yaptiracagim EEG gibi bir zararı yok çocuk için. Yorumunuz 8ç8nde çok tesekkurederim.
Merhaba bende Smart başlıyorum bir deneyeceğim siz bir etki gördünüz mü acaba ?

Ben de şüphelendim bir ara herkesle iletişim kurmayınca ve takıntıları biraz fazla olunca.
Yaşla birlikte kolaylaşacak diye ümit ediyorum, etmek istiyorum.

Abilify kullanan oldu mu dürtüsellik için?
Doktor çok zorlanırsanız başlayın dedi, kullanmayız diye düşünüyordum.
Dün saçma bir şey yaşadık, kararsızım şimdi.
Merhaba aynı ilacı tavsiye etti Dr kullandınız mı sormak istedim

Oglum gün içinde çok hareketli ,bir oyuncakla uzun süre oynamaz hemen sıkılır, sabirsizdir, inatçıdır,ödev yaptıramazsıniz ödev diyince ofke patlamaları oluyordu,sınıfta oturmakta zorlanıyordu, oyunlarda kaybetmeye tahammülü yok gibi durumlar.Tedaviye başlayınca hayatımıza değişti şuan testlerde 1yanlisi çıkıyor sadece ve defteri yıldız hep .Bu belirtiler varsa sakın ihmal etmeyin derim.
Merhaba. Hangi ilacı kullandinz? Ne kadar sürede etki etmeye başlıyor merak ediyorum. Yan etkileri korkutuyor hala ama sanrim biz de artık başlamak zorunda kalacağız

Merhaba. Hangi ilacı kullandinz? Ne kadar sürede etki etmeye başlıyor merak ediyorum. Yan etkileri korkutuyor hala ama sanrim biz de artık başlamak zorunda kalacağız
Medikinet kullanıyoruz hemen etkisini gösterir.Yan etkiler endişelendiriyor haklısınız ama çocuğunuzun içinde bulunduğu durumun yarattığı sonuçlar daha endişe verici olacaktır hepimiz bunları yaşadık yaşıyoruz o yüzden yan etkileri için çok takılmayın.

Medikinet kullanıyoruz hemen etkisini gösterir.Yan etkiler endişelendiriyor haklısınız ama çocuğunuzun içinde bulunduğu durumun yarattığı sonuçlar daha endişe verici olacaktır hepimiz bunları yaşadık yaşıyoruz o yüzden yan etkileri için çok takılmayın.
Kaç yaşında kullanıyorsunuz. Benim oğlum 5.5 yaşında sanrm çoğu ilac için küçük kalıyor.abilify verdik ama çok saldırginlasti birden yan etki mi anlamadım.

Merhaba aynı ilacı tavsiye etti Dr kullandınız mı sormak istedim
Merhaba.
Çok geç gördüm mesajınızı.
Hiç iyi gelmedi, ama iyi gelen de duydum.
Odaklanma azaldı, dürtüsellik arttı, sonra ilać değiştirdik.
Aynı ilaç çok farklı seyredebiliyor, denemeden anlaşılmıyor.

Hangi ilaca başladınz acaba ? Fayda gordunz mu? Bizim de ilk iyi gibiydi sonra etkisi olmamaya başladı sanki anlayamadım şuan. Durtusellik geçmiyor ama napsak ta

Merhaba çocuk ve ergen psikiyatrisine gidiyoruz,moxo testi ile hiperaktivite teşhis ediliyor ve ilaç tedavisine başladık çok farketti sınıfın iyileri arasına girdi hala da ilaç kullanıyoruz siz de en kısa zamanda bir uzmana başvurun zaman geçtikçe hersey daha zorlaşıyor.

Merhabalar herkese. Benimde oğlum 6.5 yaşında 1.sınıf öğrencisi bu yılın başındaki toplantıda öğretmeni dikkat eksikliği olabileceğini söyledi. Bunun üzerine ben asis zeka testi ve moxo testi yaptırdım. Asis zeka testinde 118 ıq çıktı. Moxo testinde de 2 derece hiperaktivitesi çıktı, diğerleri yaşıtlarına göre normal üstü performans çıktı. Ama biraz dikkattede problem gözlemliyorum. Özel okulda okuyor, okuması çok iyi, hızlı okuyor. Ama yazısı çok güzel değil ve yazı yazmak zorluyor, yazmak istemiyor. Matematikte de sayılarla olan işlemleri çok hızlı yapıyor, problem tarzı sorularda yanlış yapıyor öğretmeni geçen test yapmıştı, 7 yanlışı var 20 sorudan, bir diğerinde de 2 yanlış 1 boşu var ve öğretmeni potansiyeli iyi neden bu şekilde yapıyor, anlamadığını söyledi. Ve tabi boş bıraktığı soruyu görmediğini düşünüyor. Ben vitamin takviyeleriyle devam ediyorum. Olabildiğince diyet ve ekransız zaman geçiriyoruz. Ama yinede durum çok değişmiyor. 26 haziranda psikiyatri randevumuz var. Moxo testi hatalı olabilirmi ya da hızlı yapmaya çalıştığı içinmi okumadığı içinmi yanlış yapıyor. İlgisinimi çekmiyor, ya da dikkatinde problemmi var anlayamadım. İlaç konusunda katı değilim, ama doğru karar vermek adına sizden de destek istiyorum. Öğretmeninin psikiyatri yönlendirmesi olmadı, ama mimlenmesini ders ve davranış konusunda da özgüveninin kırılmasını istemiyorum. Oğlumun bireyselde aslında sıkıntısı yok, sınıf ortamında kalabalık ortamlarda farklılaşıyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,problem tarzı sorularda yanlış yapıyorsa ya düzgün okumuyordur ya da hatalı ve eksik okuyordur.Bir de sınavlarda süre varsa onun kaygısını yaşıyor hata yapıyor da olabilir.Ilac boyutunda ise faydalanirsiniz kesinlikle ama yan etkileri de olacaktır.Ama dikkat dağınıklığı çok yoğun değilse hareketlilik yoğun değilse arkadaş ilişkileri kötü değilse birebir derslerle problem çözme yaptirirsaniz ondan da fayda görürsünüz bence.

Merhaba,problem tarzı sorularda yanlış yapıyorsa ya düzgün okumuyordur ya da hatalı ve eksik okuyordur.Bir de sınavlarda süre varsa onun kaygısını yaşıyor hata yapıyor da olabilir.Ilac boyutunda ise faydalanirsiniz kesinlikle ama yan etkileri de olacaktır.Ama dikkat dağınıklığı çok yoğun değilse hareketlilik yoğun değilse arkadaş ilişkileri kötü değilse birebir derslerle problem çözme yaptirirsaniz ondan da fayda görürsünüz bence.
Arkadaş ilişkilerinde de bazen sıkıntılar oluyor, ama naif bir çocuk benim doğum günlerinde falan gözlemlediğim arkadaşları seviyorlar yine de tam bilemiyorum. Siz moxo testi yaptırmışmıydınız, dikkatinde sıkıntı olsa orada çıkarmıydı. Psikiyatri bizi nasıl yönlendirir bilemiyorum ama ilaç önerirsede yaz döneminde biraz oturtmak niyetimiz ya da hiç gitmemelimiyiz bilemiyorum.

Moxxo testinde hepsi çıkıyor bizde yoğun durtusellik ve hiperaktivite çıkmıştı. Çocuk sakince oturabilse dikkatini verip yapacak ama dedi hiperaktivite yüzünden derste mesela ilk 5.dk da sıkılıyordu. Dikkat dağınıklığı varsa evde mesela bir oturuşta 30 dk ders çalışabiliyor mu etrafı ile ilgilenmeden. Sorularda basit ve dikkatsizce hatalar olur.Ders boyunca dikkati ogretmende mi yoksa etrafı ile mi ilgileniyor.Bunlari etraflıca değerlendirmek gerekir .Yazısı kötü ve yazmak istemiyor demişsiniz benim oğlum da yazmaktan o kadar nefret ediyor ki sınavda yazi yazılacak soruları yapmamış düşük alsa da pek umursamıyor.Cocuk ve ergen psikiyatri ile görüşün eğer yanlışları artarsa o en doğru şekilde yonlendirecektir.

Moxxo testinde hepsi çıkıyor bizde yoğun durtusellik ve hiperaktivite çıkmıştı. Çocuk sakince oturabilse dikkatini verip yapacak ama dedi hiperaktivite yüzünden derste mesela ilk 5.dk da sıkılıyordu. Dikkat dağınıklığı varsa evde mesela bir oturuşta 30 dk ders çalışabiliyor mu etrafı ile ilgilenmeden. Sorularda basit ve dikkatsizce hatalar olur.Ders boyunca dikkati ogretmende mi yoksa etrafı ile mi ilgileniyor.Bunlari etraflıca değerlendirmek gerekir .Yazısı kötü ve yazmak istemiyor demişsiniz benim oğlum da yazmaktan o kadar nefret ediyor ki sınavda yazi yazılacak soruları yapmamış düşük alsa da pek umursamıyor.Cocuk ve ergen psikiyatri ile görüşün eğer yanlışları artarsa o en doğru şekilde yonlendirecektir.
Siz ilaçtan fayda gördünüzmü strattera diye bir ilaç varmış sanırım normal reçeteli, tabii tercih bizim değil ama. Ben d vitamini, argivit smart, balık yağı, teanin kullanıyorum. Birde supermapin iyi geldiğini duydum aldım ama henüz başlamadım. İlaç yerine alternatif ne olabilir diye sürekli araştırma halindeyim. Öğretmen ilk bahsettiğinde dumur olmuştum. Ama buna alıştım ve en önemlisi kabul ettim. Yine de ilaçtan başka yapabilecek birşeyler vardır diye sürekli araştırıyorum. Gelişim merkezleri vs. verimli olurmu acaba dikkat geliştirme programları falan oluyor sanırım.

Merhaba sizin şu an durumunuz nedir, ilaca başladınız mı, fayda gördünüz mü? Güzel şeyler duymaya çok ihtiyacım var.

Siz ilaçtan fayda gördünüzmü strattera diye bir ilaç varmış sanırım normal reçeteli, tabii tercih bizim değil ama. Ben d vitamini, argivit smart, balık yağı, teanin kullanıyorum. Birde supermapin iyi geldiğini duydum aldım ama henüz başlamadım. İlaç yerine alternatif ne olabilir diye sürekli araştırma halindeyim. Öğretmen ilk bahsettiğinde dumur olmuştum. Ama buna alıştım ve en önemlisi kabul ettim. Yine de ilaçtan başka yapabilecek birşeyler vardır diye sürekli araştırıyorum. Gelişim merkezleri vs. verimli olurmu acaba dikkat geliştirme programları falan oluyor sanırım.
Biz ilaçtan fayda gördük bir de möllers omega 3 kullanıyoruz.

Merhaba sizin şu an durumunuz nedir, ilaca başladınız mı, fayda gördünüz mü? Güzel şeyler duymaya çok ihtiyacım var.
Merhaba. ilaç kullanıyoruz 6 aydır. Evet çok değişti oğlum eskisi gibi değil çok şükür ama hala bazı sıkıntılar oluyor tabi. Ama ilaçtan mi oldu büyüdükçe mi toparladı çok emin değilim.

X