Dış gebelik metotraksat tüm süreç

birbebekhikayesi

Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2023
188
205
28
Selam kızlar bunu yazmak içim çok bekledim rabbim birdaha yaşatmasın işallah 🙏🏻 süreci tek tek sıralıyacağım bunlar benim yaşadıklarım belkide herkesin süreci aynı değildir 131 beta ile bitmek bileyen adetimle hamilelğimi öğredim adetim bitmeyip lekelenme şeklinde devam edince bir terslik olduğunu anlamıştım doktorum beta istedi 2 günde bir 234 448 883 vee 2256 y kadar gayet sağlıklı ilerledi ama asla kese yoktu değerim 3358 e geldiğinde artık dış gebeliğimin sağ kasığımda olduğunu gördü doktorum sanki o an dünya başıma yıkıldı ileri itemezmiyiz deyip ağladığımı hatırlıyorum tranvatik kısmından bahsetmek mümkün değil kalbi yanarya insanın öyle birşey doktorum iğne olmam gerektiğini bunun bana her zatar verebileceğini söyledi metotraksat kiloya boya göre ayarlandı o kadar korktum ki anlatmamam ama iğne acıtmıyor arkadaşlar antibiyotikli iğne gibi yakıyor sadece ben acıyı hissetmedim doktorum 4. günü test istedi iğnenni bana yan etkisi kalp çarpıntısı oldu sadece okadar 4 gün test verdim düşmesi gereken değer 5800 vurdu ağlamatan iç kanama korkumdan hemen doktorumu aradım bana 4 gün yükselebileceğini önemli olan 7 gün düşmesi olduğunu söyledi 7 gün değerim 5000 dülmüştü bu %15 lik bir düşüştü doktorum tedaviye yanıt verdiğimi söyledi 2 günde bir baktırmam gerektiğini bellirti ani bulantı kusma dayanılmıcak ağrım olursa gitmem gerektiğini söyledi çok harket etmek hoplamak zıplamak yasak ilişki yasak adaçayı ve diğer türevleri bitkisel ürünler yasak regl ağrısı ile birlikte bir ağrım başladı ve parçalı kanamam olmuştu tıpkı regl kadar sürdü tek fark daha parçalıydı değerim düşüyordu artık hastaneye gidiğ gelmekten yorulmuştum bu süreçte hiç hastanede kalmadım bir süre sonra kanamam kesildi bu beni korkuttu düşmüyor mu diye daha sonra arkasından gelen ıkınma gibi ağrı gaz bağırsak bacak ağrısı hemen doktoruma yazdım ağrıdan bağırarak ağlıyordum eşimle ne yapçağımızı şaşırmıştık artık doktorum gel bir göreyim dedi gittim çok şükür kanama alanı yoktu ağrı kesici verdi ama o ağrı neydi dedim hücrenin nekroz olduğunu söyledi 5 gün gaz kasıl bağırsak ağrısında kıvrındım sanırım değerim yüksekti diye yada herkesin tepkimesi farklı oluyor daha sonra ağrılar gitti rahatlamıştım doktorunaz danışmadan hiç birşey yapmayın lütfen beta değerim yavaş yavaş düşüymeye başlamıştı ama kanamam yoktu korktum fakat gördüm kiiii kanama olmadan %50 düşüş bile oldu yani kanama yok diye düşümüyor diye bişey yok ağrı sızım 5 gün sürdü eveeet ve hikayenim sonu beyam 1.5 ayın sonunda sıfırlanmıştı çok ilginç birin gidişine üzülmek hemşehirem dua etmem gerektiğini demeki hamişe kalabildiğimi söyledi ilişki beta 0 landıktan sonra serbets oldu hala regl olmadım ama bitti arar ara sağ kasığım sızlıyor normalmiş doktum 3 4 ay korunma verdi ve sonra rahim filmi çekeciğimi söyle şimdi bekliyorum bunu okuyan arkadaşlıö korkama bu süreç geçecek doktoruna danışmadan asla bişey yapma🌸 rabbim bize güzellikler getirsin 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 dilerim bu başlığo kim okursa ilerde hamilelik habelerimizi birlikte alırız

Canim sana cok gecmis olsun rabbim kucagini bos birakmasin insallah ben kimyasal gebelikten hemen sonraki ay hamile kaldim senin de inan vucudun alisti hamile kalmaya oyle dusun. Acini ben de yasadim seni anlayabiliyorum. Kendine cok iyi bak. Guzel haberlerini de bekliyorum 🤩

Canim sana cok gecmis olsun rabbim kucagini bos birakmasin insallah ben kimyasal gebelikten hemen sonraki ay hamile kaldim senin de inan vucudun alisti hamile kalmaya oyle dusun. Acini ben de yasadim seni anlayabiliyorum. Kendine cok iyi bak. Guzel haberlerini de bekliyorum 🤩
Yaa kalbi güzel insan çok teşekkür ederimmm son 1 ayım kaldı bitmesi için korunma sürem için allah razı olsun dilerim sende gönlünlümden ne geçiyorsa o hemencik olsun 🌸🌸🌸

Ben de hemen hemen aynılarını yaşadım 17 temmuz da dış gebelik iğnesi oldum sıfırlanması çok uzun sürmedi ama bir ay sonrasında da adet oldum ama psikolojim aşırı bozuk inanılmaz etkiledi beni bu durum öyle ki hala burda ve diğer bütün platformlarda dış gebelikle ilgili herşeyi okuyorum bi daha olur mu olursa aynı şeyi mi yaşarım sağlıklı olur mu bu iğneden dolayı sıkıntı olur mu vs.vs. bir sürü şey kafamda ve atamıyorum sanki hayatımın merkezinde hep bu konu

Ben de hemen hemen aynılarını yaşadım 17 temmuz da dış gebelik iğnesi oldum sıfırlanması çok uzun sürmedi ama bir ay sonrasında da adet oldum ama psikolojim aşırı bozuk inanılmaz etkiledi beni bu durum öyle ki hala burda ve diğer bütün platformlarda dış gebelikle ilgili herşeyi okuyorum bi daha olur mu olursa aynı şeyi mi yaşarım sağlıklı olur mu bu iğneden dolayı sıkıntı olur mu vs.vs. bir sürü şey kafamda ve atamıyorum sanki hayatımın merkezinde hep bu konu
Merhaba geçmiş olsun . Sıfırlanması kaç hafta sürdü sizin

X