Dis gorunusumu degistirmek istiyorum

En buyuk kk

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mart 2013
3.434
11.130
Merhaba arkadaslar. Once bastan soyleyeyim, fotograflari bugun gun icinde birkac yorum aldiktan sonra kaldiracagim hemen. Cok da ifsa olacagimi dusunmuyorum, yani beni taniyan bir iki kisi ciksa da bence bir sey olmaz, sonucta asiri utanilacak bir konu degil. Yuzumu kapatmadim cunku gozluklerimden de memnun degilim ve bu konuda da yorum almak istiyorum.

Arkadaslar dun 31 yasina girdim. Is arkadaslarim sag olsun cok tatli bir surpriz yaptilar ve bana pasta almislar, ustunde de dogum gunun kutlu olsun, seni seviyiruz yaziyor. Cok duygulandim ve mutlu oldum. Cok sansliyim ki bircok dostum ve arkadasim var. Sevenim cok. Ancak bir seyler eksik. Ben kendimi cok sevmiyorum. Bundan 5-6 sene once buyuk bir depresyon gecirdim ve 30 kilo aldim. 95e ciktim. (Gecen sene buyuk bir azim gosterdim 81e dustum daha da vermeye calisiyorum). Dis gorunusume asla dikkat etmez oldum. Aynaya bile bakmaz oldum. Elime ne gectiyse giydim, tek kriter rahat olmasi oldu. Spordan uzaklastim, kendimi kapattim, giyim, sus, kendini begenmek, sanki baska bir gezegenin isleri gibi.

Ama gercek su ki ben aslinda Boyle olmak istemiyorum. Ben gercekten guzel olmak istiyorum yani. 31 genc bir yas bence ve bu yillarim geri gelmeycek. Dogumgunumde cekilen su fotograflara bakinca diyorum ki bu mu yani benim kendime reva gordugum tarz. Evet dis gorunus her sey degil ama istiyorum, hos bir kadin olmak, kendime baktigimda begenmek, kendimi GUZEL bulmak. Ve bu sene bunu degistirmek istiyorum. Kimse icin degil kendimi iyi hissetmek icin. Yoksa dis gorunus elbette cok onemli degil ama benim enerjimi, yasamimi etkiliyor bu. Onerilerinize acigim. Lutfen yuzde yuz durust olun.

Duzenleme: kizlar fazla ifsa olmamak icin fotograflari kaldirdim. Su an isyerinde moladayim ondan dolayi herkese cevap veremedim ama bir koseye cekilip notlar alarak butun tavsiyeleri okudum ve tavsiyeler isiginda kendime bir 6 aylik kalkinma plani yaptim. Kas, nine sutyeni uzerine transparan bluz gitmemek, sacina sekillendici surmek, yeni gozluk bakmak (malesef kurtulmak icin biraz daha beklemem lazim) gibi tavsiyeleri hemen uygulayacagim yarin bir zahmet erken kalkip :) kilo vermek konusudna da haklisiniz. Kibar iltifatlar icin de cok ama cok tesekkur ederim cidden moralim duzeldi ve gaz oldu bana bu. En az 5 senedir bakimsizliktan ve kilodan saglik sorunlarindan sanki istedigim gibi degilim asla. Bu seneki hedefim daha bakimli olmak. Tesekkurler herkese!

Son düzenleme:
Ya ben tatlı buldum sizi. Galiba kıvırcık saçlarınız var. Tülermesine engel olacak şekilde bakım yaparsanız çok güzel ve özgün saçlarınız olur.
Gözlüğünüzü bir tık küçük ve biraz daha yuvarlak bir model alabilirsiniz. Tam Harry Potter yuvarlaklığında değil de sizinki kadar da keskin olmayan hatlı bir gözlük. Belki çerçevesi tel veya şeffaf olacak şekilde.

Kaşlarınızı güzel bir yerde şekil verdirebilirsiniz. İkisi baya farklı duruyor. Kaş yüzde çok önemli bir unsur. Doğal ama yüz hatlarınıza uygun bir şekil.

Kilo verip biraz sıkılaşırsanız ve beyaz gömleğe de beyaz sütyen giymezseniz neden daha güzel olmayasınız ki 😌

Dişlerin dudakların elmacık kemiklerin cildin çok güzel
Kaşlarını mutlaka 15-20günde bir aldır,

Saçlarına kalıcı fön çektir ve ya sen düzleştir ve ya duştan sonra köpük sür kıvırcık kalsın ama kabarmasın (benm saçlarımda aynı)

Biraz kilo verdinmi bişeyciğin yok.

Merhaba arkadaslar. Once bastan soyleyeyim, fotograflari bugun gun icinde birkac yorum aldiktan sonra kaldiracagim hemen. Cok da ifsa olacagimi dusunmuyorum, yani beni taniyan bir iki kisi ciksa da bence bir sey olmaz, sonucta asiri utanilacak bir konu degil. Yuzumu kapatmadim cunku gozluklerimden de memnun degilim ve bu konuda da yorum almak istiyorum.

Arkadaslar dun 31 yasina girdim. Is arkadaslarim sag olsun cok tatli bir surpriz yaptilar ve bana pasta almislar, ustunde de dogum gunun kutlu olsun, seni seviyiruz yaziyor. Cok duygulandim ve mutlu oldum. Cok sansliyim ki bircok dostum ve arkadasim var. Sevenim cok. Ancak bir seyler eksik. Ben kendimi cok sevmiyorum. Bundan 5-6 sene once buyuk bir depresyon gecirdim ve 30 kilo aldim. 95e ciktim. (Gecen sene buyuk bir azim gosterdim 81e dustum daha da vermeye calisiyorum). Dis gorunusume asla dikkat etmez oldum. Aynaya bile bakmaz oldum. Elime ne gectiyse giydim, tek kriter rahat olmasi oldu. Spordan uzaklastim, kendimi kapattim, giyim, sus, kendini begenmek, sanki baska bir gezegenin isleri gibi.

Ama gercek su ki ben aslinda Boyle olmak istemiyorum. Ben gercekten guzel olmak istiyorum yani. 31 genc bir yas bence ve bu yillarim geri gelmeycek. Dogumgunumde cekilen su fotograflara bakinca diyorum ki bu mu yani benim kendime reva gordugum tarz. Evet dis gorunus her sey degil ama istiyorum, hos bir kadin olmak, kendime baktigimda begenmek, kendimi GUZEL bulmak. Ve bu sene bunu degistirmek istiyorum. Kimse icin degil kendimi iyi hissetmek icin. Yoksa dis gorunus elbette cok onemli degil ama benim enerjimi, yasamimi etkiliyor bu. Onerilerinize acigim. Lutfen yuzde yuz durust olun.

saç bakımı yaptırmalısınız, brezilya fönü de deneyebilirsiniz, kilo vermeye devam edin kesinlikle, microblading yaptırabilirsiniz, eğer zorunlu değilseniz gözlük yerine lens kullansanız çok daha iyi olur.
giyiminiz çok salaş, spor şık giyseniz çok daha iyi olur. ayrıca kiloluyken kısa üstleri yakıştırmıyorum, daha geniş veya daha uzun üstler giyebilirsiniz.
yüz hatlarınızı çok beğendim,zayıflayınca afet olma potansiyeliniz var.

Bence aslında gerçekten güzel bi kadınsınız. Sadece biraz bakıma ihtiyacınız var. Bunu söylerken gülüyorum çünkü bebeğim doğduğundan beri ben de pek aynalara bakamaz oldum. Çok bakımsızım. Kaşınızı aldırın, verebiliyorsanız birazkilo verin ki kilolu olup çok hoş kadınlar da var. Bakımlı oldukları için , şık giyindikleri için. Şart değil yani.. Ama verirseniz de sağlıklı olur. Saçlara da biraz şekil verdiniz mi tamam.. Gözlükler de kötü durmuyor ama rahatsızsanız arada lens takabilirsiniz. Hafif dökümlü tiril tiril kumaşlardan gömlekler elbiseler de size yakışabilir.

iltifat almak için yazmışsınız belli:) gayet hoş ve pozitif enerjili bir bayansınız...gözlüğünüz demode geldi bana, daha modern yada nebileyim çerçevesiz bir model olabilir...Rahatsız edici bir kilonuz yok bana göre, gözlerinizde hüzün hissettim...

Selam, ben içten gülüşünüzü sevdim. Samimi insan candır. Aynı yaştayız.
Bence renkli elbiseler renkli üstler seçerek bir tık daha yükselelim.
Hımm o kıvrışık saçları da toplarken azcık tel toka ve sprey sıkalım.
Gözlük hususunda biraz daha ufak bir çerçeve tercih edebilirsiniz hatta belki cam olabilir.

Öncelikle doğum gününüz kutlu olsun :)
Gayet tatlı, pozitif birisiniz fotoğraftan gördüğüm kadarıyla
Saçlara azcık bakım yapıo sağlık için kilo verdinizmi fıstık gibisiniz
Azcık makyaj, temiz birbiriyle uyumlu kıyafetlerle güzel enerjinizi tamamlarsınız bence
Birde gülüşünüz çok güzel, hep böyle güldürsün hayat sizi inşallah

Sevimli denmesi hoşunuza gidermi bilmiyorum ama çok sevimlisiniz. Gülüşünüz çok güzel. Pozitif bir enerjiniz var gibi. Kilo fazlanız var biraz.
Kilo verirseniz otomatik olarak daha genç gösterirsiniz zaten. Kilo yaşlı gösteriyor insanı. Saçlarınız kıvırcık sanırım. Yatıştırıcı ürünler kullanarak sorunu çözebilirsiniz. Gözlüklerinizde yüzünüze büyük gelmiş bence.

Ben de beğendim.ama böyle biraz kendinizi iyi hissetmek,daha bir hoş görünmek istiyorsunuz.bence gözlük yerine lens kullanın,kaş tasarımı şekillendirme yapan bir yerde kaşlarınızı daha da güzelleştirin ve son olarak saçlarınızı aylarca düz kullanabileceğiniz şekilde keratin bakımdı sanırım(yanlışsa düzeltin lütfen) öyle yaptırın.cidden çok fark yaratır,zaten güzel bir bayansınız.

Saçlara bi bakım, bi şekil şart. Gözlükleri uçur, hiç model falan değiştirme yüzünün güzelliğini kapatmış onlar. Kilo konusuna değinmiyorum zaten verirsin bu azimle. Yaz gelmiş mis gibi, kendini sıkıcı pantolonların içşne hapsetme. Elbiseler hem kilonu kapatır hem efil efil, trend görünürsün.

X