Diş konusunda takıntım.. abartılı mı bilmiyorum

Bu hijyenle alakalı bir şey değil sadece dişin yapısıyla alakalı. Günde 3 kere fırçalayan insanların bile dişlerinin kendi rengi öyle olduğu için sarımsı durabilir.
Dış minesi yapısı bambaşka şey, kahverengi ve tartarli diş bambaşka. Hayır neyi savunuyorsunuz gayet açık yazılmış?

Bu hijyenle alakalı bir şey değil sadece dişin yapısıyla alakalı. Günde 3 kere fırçalayan insanların bile dişlerinin kendi rengi öyle olduğu için sarımsı durabilir.
Yahu anlatamıyorum sanırım. Sarı görünmesi değil mesele kahve rengi lekeler. Sanırım sizin de var eğer öyleyse bence en yakın zamanda dişçiye gidin

Diş sarılığı yalnızca pislikten olmaz. Herkesin dişleri banyo mermeri gibi bembeyaz olmuyor maalesef. Gidip beyazlattırmak da tehlikeli ve uzun vadede zarar veriyor. Takıntınız varsa tedavi olabilirsiniz.
Evet benim mesela sarıdır. Annem bana hamileyken çok fazla antibiyotik kullanmak zorunda kalmış ve eski nesil antibiyotikler. Dişlerim bu yüzden sarıdır. Çok iyi fırçalar, ara yüz fırçası, diş ipi kullanırım. Düzenli tartar temizliği ve beyazlatma da yaptirdigim halde sarıdir. Ama asla ağız kokum olmadı.

Dış minesi yapısı bambaşka şey, kahverengi ve tartarli diş bambaşka. Hayır neyi savunuyorsunuz gayet açık yazılmış?
Konudaki diğer yorumlarımı okusanız keşke. Sarılık için yaptım yorumu. Devamında da dedim tartan için konuşmadığı dişini fircalamayan biriyle olunmayacagini.

Sadece tartar temizliği istedim Dr dan 2yil önce oda ön alt iki dişimin arası için.tam temizlik yaptı o günden beri ön üst iki disimde kahverengi lekeler mevcut,temizletiyorum 1ay sonra dahada büyük oluşuyor bende nefret ederdim ama şuan başımda ve bir çaresi yok.kendimden nefret ediyordum ama 10. Dr da bı şey yapamam deyince kabullendim 😓 bu arada onlarca macun vb ürün denedim maalesef 😓😓
Belki böyle bir şey yaşamıştır?

Sadece tartar temizliği istedim Dr dan 2yil önce oda ön alt iki dişimin arası için.tam temizlik yaptı o günden beri ön üst iki disimde kahverengi lekeler mevcut,temizletiyorum 1ay sonra dahada büyük oluşuyor bende nefret ederdim ama şuan başımda ve bir çaresi yok.kendimden nefret ediyordum ama 10. Dr da bı şey yapamam deyince kabullendim 😓 bu arada onlarca macun vb ürün denedim maalesef 😓😓
Belki böyle bir şey yaşamıştır?
Olabilir. 1 sene önce dişçiye gittiğini duymuştum. Ama benim midem bulanıyor maalesef . Sizden de bulanılırsa bir şey demeye hakkınız yok maalesef

Cok yakisiklisin cok ....sin ama benim dis takintim var. Dislerimi yaptirdiktan sonra basladi, senle bir ilgisi yok, yani ben cok seciciyim o konuda" Diyebilirsin bence. Eger sorarsa. Yine de baskasi soylese daha iyi olur

Cok yakisiklisin cok ....sin ama benim dis takintim var. Dislerimi yaptirdiktan sonra basladi, senle bir ilgisi yok, yani ben cok seciciyim o konuda" Diyebilirsin bence. Eger sorarsa. Yine de baskasi soylese daha iyi olur
Aahahaha ya alemsiniz😅😃 çok yakışıklısın çok

Bende sunu anlamiyorum, dislerinden bile tiksiniyorsaniz nasil gorusmeye devam edebiliyorsunuz
Devam etmiyorum, zaten iş gereği aynı ortamdayız. İlla kusur bulacaksınız dimi😃 ama ben yemem işte millet kocasından iğreniyor aynı evde yaşamaya mecbur kalıyor

Bence hiç abartmıyorsunuz. Genetik olarak sarı dişlere sahipse o ayrı ancak dişlerinde tatar olacak kadar kirli biriyle olmaz. Arkadaşlarınızın da sonradan dişlerini fırçalar demeleri çok ilginç.

Son 1 senedir diş konusuna çok takıntılıyım. Hastalık gibi oldu. Dişleri sarı olan birini görünce böyle iğreniyorum. Uzaklaşıyorum. Gün içinde aklıma geliyor bu konu. Dişlerime tel taktırıp beyazlattığım için mi bilmiyorum. Bana gerçekten çok değer bir adam var. Hatta evlilik teklifi de yapmak istiyordu. Ama dişleri aşırı kötü ön dişlerinin arasında hep tartar var. Midem aşırı bulanıyor. Arkadaşlarım temizlettirir diyor ama temizletse bile aklımdan çıkar mı bilmem. Ayrıca açıkça söylemeli miyim bilmiyorum. Haddim olduğunu düşünmüyorum 30 yaşında çünkü. İş arkadaşım (erkek) dişleri kahverengi olmuş benimle konuşmaya çalışıyor yüzüne bakamıyorum. Bu abartı mı bilmiyorum. O kişiye şans versem mi bilmiyorum
Neyle meşgulseniz neye odaklanirsaniz o gözünüze batar. Ama bariz bakımsız sarı dişler kötü görünüyor, bide fircaladigi baktığı halde sigara , çay lekeli dişler var. Temizlettikten sonra 1 seneye kalmadan yine aynı görüntüyü alıyor o dişler de. Sürekli sigara ,çay ,kahve içince düzelmiyor maalesef

X