Diş konusunda takıntım.. abartılı mı bilmiyorum

Son 1 senedir diş konusuna çok takıntılıyım. Hastalık gibi oldu. Dişleri sarı olan birini görünce böyle iğreniyorum. Uzaklaşıyorum. Gün içinde aklıma geliyor bu konu. Dişlerime tel taktırıp beyazlattığım için mi bilmiyorum. Bana gerçekten çok değer bir adam var. Hatta evlilik teklifi de yapmak istiyordu. Ama dişleri aşırı kötü ön dişlerinin arasında hep tartar var. Midem aşırı bulanıyor. Arkadaşlarım temizlettirir diyor ama temizletse bile aklımdan çıkar mı bilmem. Ayrıca açıkça söylemeli miyim bilmiyorum. Haddim olduğunu düşünmüyorum 30 yaşında çünkü. İş arkadaşım (erkek) dişleri kahverengi olmuş benimle konuşmaya çalışıyor yüzüne bakamıyorum. Bu abartı mı bilmiyorum. O kişiye şans versem mi bilmiyorum
Abartmıyorsun ama şansta verme Bnce

Senin işin yok da beni mi takip ediyorsun?
Az önce de boş yorum attın başka bir konuya Mune Mune bence bu üye erkek. Yorumları full kadınları aşağılama. Aşırı derecede küçümseyici. Bir tane güzel yorumu yok. Lütfen ceza alsın

Olabilir. 1 sene önce dişçiye gittiğini duymuştum. Ama benim midem bulanıyor maalesef . Sizden de bulanılırsa bir şey demeye hakkınız yok maalesef
Benim kendimden bulanıyor ama yapacak bir şey yok maalesef.Ayrica bu kadar büyük konuşmayın başınıza gelirse zor olur.Bir de madem bu kadar önemli niye adama ümit veriyorsunuz?

Sadece size mi çok kötü görünüyor yoksa gerçekten başkası görünce de direkt fark ettiği bir durum mu?
Eğer gerçekten dişleri kötüyse(herkese göre) ama şans da vermek istiyorsanız ortak arkadaşınıza söyleyin o da "zifiri'nin dişe takıntısı var bi temizletsen bence sana kesin şans verir" dese olur mu?
Geçmişte benim de buna benzer bir durumum oldu -tabii sizinki kadar ısrar etmedi- ama dişleri yüzünden görüşmedim.
Hadi şimdi arkadaşı söyledi ileride hep zifiri mi diyecek dişlerini temizlettir diye? Veya hep arkadaşına mı söyletecek? Bence bu çözüm değil. Bunu insan kendi içinden geldiği için yapmalı. Hijyen için en başta, başkası için değil.

Buna benzer bir konu daha vardı o da mı sizdiniz toplu taşımada milletin dişini inceleyen biri? Konuya gelecek olursam evleneceğinizin insanın dişini inceleyebilirsiniz ama iş yerindekilerin dişinden size ne? Benim dişimin minesinde de yapılsa bozukluk var bakan tartar der ama değil rengi de sarı. Ağız bakımımı tam yapıyorum milletin orasını burasını inceleyeceğinize kendinize bakın biri dişime laf etse onu orda gömerim yani millet olarak geberiyoruz hadsizlikten.

Düzenli fircalamama rağmen tartar oluyor. Resmen gün içinde ben yok ediyorum akşamına oluşuyor. Herhalde artık eskisi gibi et süt yiyemiyoruz ondan. Görünüşte bir şey yok ama adam ağzımı ayırıp içine kafasını sokarsa illa bir şey görür. Bu zamana kadar kimse kafasını ağzıma sokmadigi için bir sorun yaşamadım

Evet benim mesela sarıdır. Annem bana hamileyken çok fazla antibiyotik kullanmak zorunda kalmış ve eski nesil antibiyotikler. Dişlerim bu yüzden sarıdır. Çok iyi fırçalar, ara yüz fırçası, diş ipi kullanırım. Düzenli tartar temizliği ve beyazlatma da yaptirdigim halde sarıdir. Ama asla ağız kokum olmadı.
Bende de var ama ön dişimde mesela leke gibi. Sizin de mi öyle genel bir sarılık mı?

Benim kendimden bulanıyor ama yapacak bir şey yok maalesef.Ayrica bu kadar büyük konuşmayın başınıza gelirse zor olur.Bir de madem bu kadar önemli niye adama ümit veriyorsunuz?
Ümit vermek? Tam olarak nerde yazmışım? Adama seninle evlenicem ya da sevgili olucam mı demişim? Sorduğum soru bu değil haddin olan soruları yanıtla lütfen. Onunla duygusal şeylerim seni bağlamaz. Büyük konuşuyorum olursa yaptırırım.

Buna benzer bir konu daha vardı o da mı sizdiniz toplu taşımada milletin dişini inceleyen biri? Konuya gelecek olursam evleneceğinizin insanın dişini inceleyebilirsiniz ama iş yerindekilerin dişinden size ne? Benim dişimin minesinde de yapılsa bozukluk var bakan tartar der ama değil rengi de sarı. Ağız bakımımı tam yapıyorum milletin orasını burasını inceleyeceğinize kendinize bakın biri dişime laf etse onu orda gömerim yani millet olarak geberiyoruz hadsizlikten.
Ben değildim. İş yerinde evet yakınımda durduğum için incelerim. İster istemez. Kendime bakıyorum zaten. Her yerim tertemiz. Hadsiz değilim valla yaranız var ki gocundunuz. Nasıl gömeceksiniz normalde bu kadar ters yorum atmam ama bu ne Celal bu konu sarı dişlilere ağır geldi baya. Sarı dişliler iğrenç gözüküyor maalesef bilginizeeee😘

Ben değildim. İş yerinde evet yakınımda durduğum için incelerim. İster istemez. Kendime bakıyorum zaten. Her yerim tertemiz. Hadsiz değilim valla yaranız var ki gocundunuz. Nasıl gömeceksiniz normalde bu kadar ters yorum atmam ama bu ne Celal bu konu sarı dişlilere ağır geldi baya. Sarı dişliler iğrenç gözüküyor maalesef bilginizeeee😘
Çok terbiyesiz bir insansınız ya size yorum yazdığıma pişman oldum milletin dişlerini dikizlemeye devam.

X