Diş konusunda takıntım.. abartılı mı bilmiyorum

suzanna32

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2018
6.517
7.439
Son 1 senedir diş konusuna çok takıntılıyım. Hastalık gibi oldu. Dişleri sarı olan birini görünce böyle iğreniyorum. Uzaklaşıyorum. Gün içinde aklıma geliyor bu konu. Dişlerime tel taktırıp beyazlattığım için mi bilmiyorum. Bana gerçekten çok değer bir adam var. Hatta evlilik teklifi de yapmak istiyordu. Ama dişleri aşırı kötü ön dişlerinin arasında hep tartar var. Midem aşırı bulanıyor. Arkadaşlarım temizlettirir diyor ama temizletse bile aklımdan çıkar mı bilmem. Ayrıca açıkça söylemeli miyim bilmiyorum. Haddim olduğunu düşünmüyorum 30 yaşında çünkü. İş arkadaşım (erkek) dişleri kahverengi olmuş benimle konuşmaya çalışıyor yüzüne bakamıyorum. Bu abartı mı bilmiyorum. O kişiye şans versem mi bilmiyorum

Abartmıyorsunuz bence de iğrenç bir şey. Her taraf hijyen ürünleriyle doluyken bu durumu kabul edemiyorum asla.
Evet. 1 senedir şans istiyor. Gerçekten bana çok değer veren bir insan. Ama onu her gördüğümde sırf bi konu yüzünden kaçıyorum.

Son 1 senedir diş konusuna çok takıntılıyım. Hastalık gibi oldu. Dişleri sarı olan birini görünce böyle iğreniyorum. Uzaklaşıyorum. Gün içinde aklıma geliyor bu konu. Dişlerime tel taktırıp beyazlattığım için mi bilmiyorum. Bana gerçekten çok değer bir adam var. Hatta evlilik teklifi de yapmak istiyordu. Ama dişleri aşırı kötü ön dişlerinin arasında hep tartar var. Midem aşırı bulanıyor. Arkadaşlarım temizlettirir diyor ama temizletse bile aklımdan çıkar mı bilmem. Ayrıca açıkça söylemeli miyim bilmiyorum. Haddim olduğunu düşünmüyorum 30 yaşında çünkü. İş arkadaşım (erkek) dişleri kahverengi olmuş benimle konuşmaya çalışıyor yüzüne bakamıyorum. Bu abartı mı bilmiyorum. O kişiye şans versem mi bilmiyorum
İnsanların kusurlarını kabul etmek lazım. siz de dişlerinizi düzelttirmişsiniz onlar da yapabilir. Önemli bişi değil bu.

İnsanların kusurlarını kabul etmek lazım. siz de dişlerinizi düzelttirmişsiniz onlar da yapabilir. Önemli bişi değil bu.
Benim ki yamuktu.. pis değildi. Zaten herkes kusurlu olabilir. Konum Hastalık seviyesine geldiği için konu açtım

Abartmıyorsunuz bence de iğrenç bir şey. Her taraf hijyen ürünleriyle doluyken bu durumu kabul edemiyorum asla.
Bu hijyenle alakalı bir şey değil sadece dişin yapısıyla alakalı. Günde 3 kere fırçalayan insanların bile dişlerinin kendi rengi öyle olduğu için sarımsı durabilir.

Bu hijyenle alakalı bir şey değil sadece dişin yapısıyla alakalı. Günde 3 kere fırçalayan insanların bile dişlerinin kendi rengi öyle olduğu için sarımsı durabilir.
Yok sarı değil. Tartar olmuş yani özellikle çevrede ki erkeklerin. 25-30 yaşında adamlar

Diş sarılığı yalnızca pislikten olmaz. Herkesin dişleri banyo mermeri gibi bembeyaz olmuyor maalesef. Gidip beyazlattırmak da tehlikeli ve uzun vadede zarar veriyor. Takıntınız varsa tedavi olabilirsiniz.
Diş beyazlatmanın diş minesine zarar vermesi söz konusu. Ama çoğu kişi bu konuda bilinçsiz maalesef. Estetik kaygılarla uzun vadede zarar veren bir işlem.

Diş beyazlatmanın diş minesine zarar vermesi söz konusu. Ama çoğu kişi bu konuda bilinçsiz maalesef. Estetik kaygılarla uzun vadede zarar veren bir işlem.
Sürekli olacak bir şey değil. Diş temizlettirme ve beyazlatma işlemi farklı bu arada.

Beni neden istemiyorsun diye üsteliyor. Bunu söylesem mi bilemedim

Söyleme taraftari değilim ama karsimdaki illa duymak istiyorsa soylerdim ki boyle istememe nedenimi yuzune soylemek istemedigim biri olmuştu çok israr edince kibarca şu şu nedenlerden uygun degiliz demistim. Burada yazsam linc yiyebilirim.belki.😄
Ama çok fazla israr edene de soylerim napayim ama rencide etmek degil.

Sürekli olacak bir şey değil. Diş temizlettirme ve beyazlatma işlemi farklı bu arada.
Ben de temziletmeyi değil beyazlatmayı kast ettim. Diş fırcalamayla veya küçük müdahalelerle geçebilen tüm sorunlar çözülmeli tabii ki. Ama beyazlatma işleminin yılda veya iki yılda bir tekrarlanması gerekiyor. Uzun vadede diş minesine çok zarar veren bir uygulama bu. Size de tekrarlatmanızı tavsiye etmem açıkçası.

Temiz dişin kendi rengiyle pisten sararmiş diş belli olur ama ya benim dişlerim de kendi rengi bembeyaz değil daha kirik beyaz rengi ama temiz sonuçta.

Söyleme taraftari değilim ama karsimdaki illa duymak istiyorsa soylerdim ki boyle istememe nedenimi yuzune soylemek istemedigim biri olmuştu çok israr edince kibarca şu şu nedenlerden uygun degiliz demistim. Burada yazsam linc yiyebilirim.belki.😄
Ama çok fazla israr edene de soylerim napayim.
Burda bahsettiğim bir flörtüm vardı. Biliyorsunuzdur. O kişiden haberi vardı. Ve arkasaşlarıma suzanna Hobbit ve moruk gösteren bir adama aşık diye konuşuyormuş . Beni seviyor , kıskanıyor diye anlamaya çalışıyordum. Fakat bilmiyorum dişleri o halde olan biri neden benim eski görüştüğüm kişiyi eleştirir

Sadece size mi çok kötü görünüyor yoksa gerçekten başkası görünce de direkt fark ettiği bir durum mu?
Eğer gerçekten dişleri kötüyse(herkese göre) ama şans da vermek istiyorsanız ortak arkadaşınıza söyleyin o da "zifiri'nin dişe takıntısı var bi temizletsen bence sana kesin şans verir" dese olur mu?
Geçmişte benim de buna benzer bir durumum oldu -tabii sizinki kadar ısrar etmedi- ama dişleri yüzünden görüşmedim.

X