Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

umarım becerebilmişimdir diye düşünüyorumm
sabah sabah çektim fotoları
fotoda daha kötü görünüyoo bide çok yakından çektiğim içinnn;; ben bile ürktüm bu kadar kötü mü görünüyor diyee
gerçi benim açık kapanışım vardıı ve çok ileri derecedeydi şimdi sol taraf kapandı sağ taraf hala açık kapanıoo; bunu için çene ameliyatı olacam zaten tellerimden bu nedenle takıldı
ama üst dişerim tel takıldıktan sonra daha kötü çarpık oldu(( ön iki dişimm daha iyi duruyodu şimdi birisi arkaya doğru kaydı umarım düzelir
gerçi ortodontidtin derdi alttaki dişeri hizaya sokmak onun için paket lastiği takıyorum bir tarafa
çene ameliyatımdan sonraaa kapanmış halinide koyarım inşalla
ve en son bitmiş halinii
ben bile merak ediyorumm
bu arada lastiklerim saramış baya fotoda onu farkettim :))) neyse yarın kontrole gidecem zaten değiştirir

zor ve sıkıcı bir süreç geçmiş olsun..teller çıktıktan sonra hüzünle karışık garip bir sevinç oluyor

zor ve sıkıcı bir süreç geçmiş olsun..teller çıktıktan sonra hüzünle karışık garip bir sevinç oluyor

aslında tellere baya alıştım; ameliyat düşündürücü ve sıkıcı
acaba sonucu nasıl olacak???
neden hüzünlü bi sevinçç onu anlamadım(

aslında tellere baya alıştım; ameliyat düşündürücü ve sıkıcı
acaba sonucu nasıl olacak???
neden hüzünlü bi sevinçç onu anlamadım(

tellerin çıktığı için üzülüyosun çıktığı içinde seviniyosun böyle karmaşk bir duygu :)) benim 5 yıl sürdü doktorum çene ameliyatını benim isteğime bırakmıştı istersen olabilirsin diye şart değildi yani ama çok korktuğum için ve ameliyat videolarını izlediğim için cesaret edemedim..iyileşme aşamasıda çok zor geldi bana.. korkutmak gibi olmasın da

5 yıl iyi sabretmişsin:)))
ben hangi doktora gittiysem çene ameliyatı olmadan düzelmezz dediler; şart yani ameliyat olmam 6 yıl sonra karar verdim zaten emeliyata
ameliyatın zor olduğunu biliyorum çok riskide var; çok araştırdım
kendimde doktor olduğum için az çok biliyorum iyileşme sürecini ve ameliyatı
ama 1 ayda çalışabilecek duruma geliyorsun geneldee
buna bağlıda tel tedavinin süresi azalıyor
bakalım eylülde ameliyat olacam sonrasında koyarım yine fotoları
:)))))) sabır sabır sabır

evet biraz fazla kaldı bende psikolojimde doğal olarak bozulmuştu ama geçti bitti şükür 3-4 ay oldu çıkalı.ameliyatın kolay geçer umarım cnm.. yaş kaç ne doktorusun cnm?..

kızlar köşeli diş teli nasıl birşey..kullanan varsa fotoğrafını koyabilir mi? ben de köşeli diş teline geçiş yapmak üzereyim de nasıl birşey olduğunu merak etmekteyim. :26:

kızlar köşeli diş teli nasıl birşey..kullanan varsa fotoğrafını koyabilir mi? ben de köşeli diş teline geçiş yapmak üzereyim de nasıl birşey olduğunu merak etmekteyim. :26:

gayet güzel bi tel. ben seviyorum. ışıltılı.. kalın biraz ama farkediliecek kadar değil..

yay takılanınız varmı acaba hiç? Bende yeni birşey deneniyor sanırım. Tel yanısıra yay taktı : ) anlamadım ne iş ama kötü görünüyor malesef.

evet biraz fazla kaldı bende psikolojimde doğal olarak bozulmuştu ama geçti bitti şükür 3-4 ay oldu çıkalı.ameliyatın kolay geçer umarım cnm.. yaş kaç ne doktorusun cnm?..

26 yaşındayım, çok geç kaldım aslında tevavi için
17-18 yaşımdan beri aklımda ama birtürlü tedaviye başlayamadım(( sonunda yaşım oldu 26
radyoloji canım benim bölümüm

26 yaşındayım, çok geç kaldım aslında tevavi için
17-18 yaşımdan beri aklımda ama birtürlü tedaviye başlayamadım(( sonunda yaşım oldu 26
radyoloji canım benim bölümüm

güzel cnm benimde 25 yaşında bitti.. olsun tel tedavisinin yaşı yok takma kafana çok yaşlı insan gördüm ben genciz daha biz

yay takılanınız varmı acaba hiç? Bende yeni birşey deneniyor sanırım. Tel yanısıra yay taktı : ) anlamadım ne iş ama kötü görünüyor malesef.

canım bendede yay var.görüntüsü pek hoş değil ama olsun ben tellerimi çoook seviyorum.yarın kontrolum var.lastiklerim değiştikten sonra yarın akşam foto eklicem.yayı eğer çekilen diş varsa onun yerine diğerleri gelmesin diye takıyorlarmış.

çekilen dişin yerine diğer dişler neden gelmiyor o boş yer ne olucak anlamadım nasıl birşey merak ettim

kızlar bende seffaf teli üst tarafa bir ay once takmıstım iki gün öncede alt tarafa taktı doktor. Tam ust tarafa alısmıstımki alt tarafa takınca canım yanmaya basladı bazen gerılıyor zonkluyor dıslerım sallanıyor yemek yıyemıyorum zaten canım acıyor sadece corbayla beslenıyorum yada sut ıcerısıne ekmek dograyıp yıyorum. sanırım bu gıdısle de kılo verecegım aslına bakarsanız kötude olmadı degıl hanı. Seffaf dıs tellerı cabuk sararabılıyor her ne kadar duzenlıde fırcalarsanız onlar emıyormus cayı kahveyı. ama her gıdısınızde doktor onları yenılıyor ve eskısı gıbı bembeyaz oluyor rahat gulumseyebılıyorsunuz. benım dılımde bıraz yaralar oldu yutkunurken zorlanıyorum cogu zaman.ıkı sene sonra cıkacak teller daha dogrusu 23 ay sonra ınsallah. gerı sayıma basladım bıle ben :) bı dahakı randevum gelecek ay olcak. bu randevumda gecen ay takılan ust dıslerımı germedı hala sallandıgı ıcın ekstra kuvvet uygulamadı. lastıklerı yenıleyecegım o sımdılık yardımcı olur canın yanmasın dedı . cunku lastıkler zamanla esnıyormus onları o yuzden yenılemek zorundaymıs. 4, ayda yay takmayı dusunuyor boslugu kapatmak ıcın dısımdekı. cekılen dıs vardı. gelecek ayda gıttıgımde yıne lastık degısımı ve germe ıslemı yapacak. Cok mutluyum acıkcası sanırım sımdıden bıraz olsun farkedılıyor ust dısımdekı degısım. ayrıca doktor gıdıs hatı cok ıyı dıslerın sallanması cok guzel dedı. bu dıs kemıgının erıdıgını dıslerın oynadıgını ve yerıne zamanla oturacagını gosterır dedı. yanı dıslerı sallanan arkadaslar SEVINMELI :=))) bır gun geleceksın ve ılk halını sen bıle hatırlayamacaksın gosterdıgımde hatırlamakta ıstemeyeceksın dedı. ayrıca dıs tellerı cıktıktan sonra bana arkadan tel takacak pekıstırıcı olarak. yanı takıp cıkarmalı lastık gıbı olan seylerden vermeyecekmıs . cunku buna uymasssan eskı halıne donebılırmıs tabıkıde. o yuzden sabıt tel takacakmıs arkadan ve hıc gozukmeyecekmıs . bır hasta gelmıstı ondada gordum. ayrıca rahatsızda etmıyormus. ve cıkartamıyormussunda yanı onunla yatıp onunla kalkacagım :) ıstersen bır omur bıle takabılırsın dedı ıstersen tedavı sonuna kadar hıc farketmıyor dedı. tabı ben bı omur takmaktan yana degılım :) sevgılımle nasıl opuscem sonra hahaha D
şaka bı yana sormak ıstedıklerınızı sorabılırsınız. benimde hikayem bu :=) fotografları en kısa zamanda yuklerım

çekilen dişin yerine diğer dişler neden gelmiyor o boş yer ne olucak anlamadım nasıl birşey merak ettim

kendimden örnek vereyim.benim sol köpek dişim damağımın içine doğru.4. küçük azı dişim çekildi.köpek dişim 4. küçük azının tam arkasındaydı.şimdi o boş yere arkada kalan köpek dişim gelecek.akşam foto eklicem daha rahat anlarsın canım.senin problemin nedir merak ettim.

yok canım benim tedavim bitti yayı merak etmiştim anladım benim tellerden sarardı şimdide beyazlatma sorunum çıktı oda pahalı biraz.. kızlar tedaviye yeni başladıysanız mümkün olduğunca düzenli fırçalayın gargara kullanın estetik braketi olanlar renkli içecekler fazla içmeyin doktorunuz söylemiştir gerçi birde deneyimli birinden duyun

ara ara giriyorum bu topice. tellerimi özledim galiba :84::84: mutluyduk biz niye ayırdılar bizi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…