Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

Kızlar benim bir sorunum var benim doktorum işi bıraktı ve başka doktor geliyor ben ne yapıcam ya gelen doktoru hiç tanımıyorum ve ona nasıl güvenebilirim tedavi tamamen doktora göre değişiyor yani doktordan doktora değişen tedavi uygulanıyor ortodontide ben ne yapıcam doktoruma güveniyordum şimdi ben yeni gelen doktora nasıl güvenebilirim tedavimi uzatırsa diye düşünmekten kendimi alamıyorum ve moralim sıfırın altında bu durumda kalan oldumu hiç bu nasıl yapılabilir ya ben hastaneye değil doktora güvenerek geliyorum önüme hangi doktor gelirse kabul etmek zorundamıyım tabi parayı aldılar sesleri çıkmaz of ya nasıl iş bu ya saçmalık resmen

işi bıraktı derken? Yeni doktoru araştırdın mı? Tedavi yöntemlerinde çok fark yoktur bence..

işi bıraktı derken? Yeni doktoru araştırdın mı? Tedavi yöntemlerinde çok fark yoktur bence..

valla ayrılmış hastaneden bıraktımı çıkarıldımı bişmiyorum içeriğini ama doktorun adını yazıyorum internete hiçbirşey yok off kızlar maf olmuş durumdayım ya ki eski doktorum bana ağustosta semineri olduğunu ortodontini %60 süresini azaltan tedavi yöntemini öğrenmeye gideceğini ve bu kadar bilgili bir adamdı ben ona güvendim şimdi yeni geleni tanımıyorum bilmiyorum tedaviyi uzatırsa bilgisi yoksa uzatır yani ama bu adam belli bariz dişimi baya düzeltirdi bilgili çünkü ben yanmışım valla psikolojim alt üst oldu ((((((((

anladım canım ben özel yaptırdığım için hastane ortamındaki ortodontiyle ilgili fazla bilgim yok..böyle bir durumla karşılaşmadım hiç..Her doktorum kendince bilgisi var dişlerine bakınca durumu anlayacaktır sorun yapma bu kadar uzatsa bile ne kadar uzatabilir ki? zaten tedavi başlangıcında dedikleri zamanı bir türlü tutmuyor..Doktoru daha görmemişsin galiba, randevuna bi git gör bakalım...

doktoru gördüm sordum hatta işi çok dediler yardımcı aldık dediler bende ben ona muayene omayacağım için suratına bile bakmadım ama beni muayene ederken başımda dikildi ve baktı benim doktorumda ona devamlı bişeyler anlatıyodu ortodonti ile ilgili ben o arada pekiştirme tedavisini sordum arkaya takılan tel kullanıyorum ben dedi ona bakarak daha sağlıklı dedi bende dedim çok sevindim o kalıpları sevmiyorum zaten konuşma bozukluğu yapıyor deyinde bu yeni doktor oo bakıyorumda baya araştırma yapmışsın dedi bana ama tecrübesiz olduğu kanaatını varmıştım ozaman öyle geldi bana inşallah yanılıyorumdur

Arkadaşım, içine sinmiyorsa özelde bir ortodontist ile görüşüp durumunu anlat. Kaybedilmiş birşey yok. Yanlız doğru karar vermeye çalış; çıkmışız bir yola, geri dönmek olmaz.

Arkadaşım, içine sinmiyorsa özelde bir ortodontist ile görüşüp durumunu anlat. Kaybedilmiş birşey yok. Yanlız doğru karar vermeye çalış; çıkmışız bir yola, geri dönmek olmaz.

bakalım içime sinmesse ne yapıcam bilmiyorumki paramı ödemişim 6 taksit kalmış iade ediceklermi bakalım ve bir bu kadar daha para vermeme açıkcası paşa paşa iyi kötü katlanıcam yarı yolda bırakılacak birşey değilki bitiricem elim mahkum

Allah rast getirsin. Şu yeni gelenle bir görüş önce, hemen kanaate varma. Her zaman bir çıkar yol vardır. Soracağın birşey olursa biz burdayız.

allah rast getirsin. şu yeni gelenle bir görüş önce, hemen kanaate varma. Her zaman bir çıkar yol vardır. Soracağın birşey olursa biz burdayız.

çok teşekkür ederim canlarım burası olmasa bu kadar bilgili olamazdım zaten ilki varsınız teldaşlarım

ayda bir kontrole gittiğimde bile tellerimi sıkıyorr hatta bu ay arkı değiştirdi kalınlaştırdı, 2 gündür sanki ilk takıldığı gün gibi bi duyarlılık var yemek yerken acıyoo:)))

normaldir kuzum normaldir. senın msnde canım gülüm tecrübeli arkadaşın dururken neden buralara dert yanıyorsun böcek.

ben çoook seviyorum tellerimi.yalnız bişi merak ediyorum.bi ortodontist yer tutucu olarak azı dişlerin etrafına halka gibi geçen damaktanda kalın bi telle bibrbirine bağlı bişey takacağını söylemişti yanlış hatırlamıyorsam sende bundan kullanmıştı canım..benim kullandığımla bu anlattığım arasında ne fark var acaba?

Baby 21 canım hiç sıkma canını doktorun gitmeden iyice bilgilendirmişt,r en kötüsü hasta takip formunu oluşturmuştur ve yeni doktoruna teslim etmiştir var oolan düzeni bozacağını sanmıyorum olmadı dedikleri gibi özel bir ortodontistten fikir alışverişi yap olmadı ona yönlen İstanbuldaysan sana kendi doktorumu seve seve tavsiye ederim..sıkma kendini..Paşalar gibi 6 ayın geçmiş yarın benim teller son kez değişiyor Ekim sonunu heyacanla bekliyorum yarın bende kandırıcam damaklık değil tel taksın diye hatta bi de baklava neyin götürürüm

bahsettiğin şey yanlış değilsem iki azı dişine geçirilmiş kelepçe diyede tabir edilen damağa doğru telle biten ve damaklıkla tutturulan şey değil mi? Oysa eğer ondanda kullandım..tedaviye başladıktan bir süre sonra.. onun amacı üst damağı düzene sokmak,dudak çizgisinden anlayabilirsin..Sende şuan tel var sadece ve gömülü dişin var..o diş dışarı çıktıktan sonra sende kullanabilirsin belki..ben öyle düşünüyorum... :)))

evet canım istanbuldayım doktorunun adı nedir sen nerde tedavi oluyorsun ? ama param ne olucak onu nasıl yapıcaz yeni doktorun çalıştığı yer hiç yok nette çıkmıyo bilgisi daha yeni galiba

Arkadaşlar selam, 2 ay sonra diş tellerim takılalı bir sene olacak. Aslında dişlerimde çok büyük problem yoktu çok kısa sürede düzeleceğini 1 seneyi bile bulmayacağını söylemişti. Alttaki iki köpek dişim yan kesici dişlerin üstüne yatmıştı. Tel takıldıktan 2 ay sonra alttakiler yerine oturdu. Üstteki yan kesici dişim ön dişin üstüne yatmıştı. Yani tedavi öncesinde hepsinin kökleri olması gereken yerdeydi ancak diş uçları diğer dişler üzerindeydi. Şimdi benim sorunum şu, üst dişim diğer dişin üzerinden çok kısa sürede indi ancak 8 aydır hiç bir değişme olmadı, tam yerine oturmadı. Yani içe bakması gereken köke yakın kısmı dışarı doğru ve dişin uc tarafı diğer diş üzerinde olmamasına rağmen diş kısmen yatay duruyor. Yani ucu diğer dişe dayalı ama köküne gittikçe yanındaki köpek dişe dayanmış durumda ( aynen bu şekil gibi \ ). Bundan dolayı diş eti dişler arasında üste doğru bir boşluk var. Ortodontistimde son aşamaya geçtiğini, neredeyse bitmiş olduğunu, bu boşluğunda dişeti çekilmesinden kaynaklandığını, ayrıca yüz simetrisinden dolayı öyle durması gerektiğini söyledi. Dişin bozuk olduğu belli. Ancak bana göre diş dönmemesinden, yerine oturmadığından kaynaklanıyor. Daha sonra tesadüf eseri bu doktorun hastalarıyla tanıştım ve bunlarada diş eti çekilme bahanesinden bahsetmiş. Sonuçta dişdeki boşluğun kapanması lazımki dişeti normale dönsün. Ben tamam desem bugün çıkaracak telleri. Ama o dişide bir türlü düzeltemedi. Ne yapacağımı şaşırdım. Bu konuda yardıma ihtiyacım var. Biraz uzun oldu farkındayım, umarım sıkılmadan okursunuz. İnşallah anlatabilmişimdir arkadaşlarım.

canım anlatmışsın ama görmeden yorum yapmamız imkansız resim koyarsan yardımcı olmaya çalışırız allah yardımcın olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…