Diş teli taktirdiktan sonra disleri tekrar yamulan var mi?

Bankacihanim07

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2020
572
194
29
11 12 yıl önce annem özel bir klinikte implant yaptırdı. O çok memnun çok da guzel oldu. Sonra ben de oraya tanıdık diye dis teli taktirdim. Dişlerin çene ağız yapına göre büyük dediler. Ve üstteki bir dişimi fazla diye çektiler. Tedaviye başladık. İlk doktorum iyiydi. Birkaç zaman sonra o doktor gitti. Başka bi doktorla tedaviye başladık. Git gel git gel bir sürü yol parası harcadık. Geçen sene tedavim bitti. Ama dişler tekrar yamuldu. Üstüne bir de cenem de yamuldu. Devlet hastanesine gittim. Tedavin düzgün yapilmamis dediler. Ortodonti doktoruna gorundum. Acil vakaları alıyoruz ilk yaptirdiginiz yere gidin dediler. Oraya gittik. Senin cenen yamuk yüzün asimetrik ameliyatlik bizlik bir şey yok dendi. Çene cerrahına gittim ameliyat için 15 milyar istendi.
Bugün o kliniğe tekrar gittim. Bu sefer başka bir doktor vardı. Konuştuk, üst dişlerde eksik var dedi. Halbuki dişim o klinikte fazla diye çekilmişti. Doktor tekrar bir şeyler yaparız ama yine dişler yamulabilir dedi. Kız kardeşimin de dişlerinde sorun var. Ona ağır hasta dediği için kardeşim çok korktu ve ağladı. Halbuki kızın bir iki dışı çekilecek o kadar öyle ağır hasta değil.
Sizce ne yapmalıyız? Bir daha o kliniğe gitmeyecegiz. 5 6 milyar para ödedik sonuç sıfır. Dişlerle beraber cenem de yamuldu. Ameliyat da olamam o kadar param yok. Ankara içi onerebileceginiz iyi bi doktor var mı?
Dis teli çıktıktan sonra benim yaşadığım durumu yaşayanlar siz ne yaptınız?

Cene ve dislerin yamulmasi tedavin sebebiyle oylemi birde kabul etmiyorlar saka gibi...coktan sikayt etmistim ...onceki resimlerin vardir mutlaka al resimleri git cozum bulsunlar

Cene ve dislerin yamulmasi tedavin sebebiyle oylemi birde kabul etmiyorlar saka gibi...coktan sikayt etmistim ...onceki resimlerin vardir mutlaka al resimleri git cozum bulsunlar

Yok çözüm falan bulmuyorlar. Tekrar dişleri düzelteceklermis ama kesin bir ton para isterler. Ve eskisi gibi yamulmayacaginin garantisi de yok Baska doktora gideceğim mecbur

Kesin tedaviler değil bunlar. Her zaman geriye dönüş ihtimali ya da tedavinin işe yaramaması ihtimali var. Eğer doktorun hata yaptığını düşünüyorsanız dava yolu açıktır sanıyorum.

Diş çekimi her zaman basit olmayabilir. Benim de iki dişim çekilecek ama ameliyathanede genel anesteziyle yapılması gerekiyor. Ağır bir operasyon yani. Kardeşinizin durumunu da doktordan daha iyi bilemezsiniz sanıyorum.

Tedaviniz bitikten sonra pekiştirme tedavisi uygulanmadı mı? Plak yapılır bir süre de o takılır çünkü dişler geri dönmeye meyillidir, hatta bazı durumlarda dişlerin arkasından geçen bir bant dişlere yapıştırılır ve hayat boyu kalır vs. Hekiminiz değişince tedaviniz de sekteye uğramış diye düşünüyorum, bir hastanenin içindeki ortodonti bölümüne değil de ortodontist muayenehanesine gidin, tel tedavileri uzun sürer hekim değişikliği yaşamamanız için muayenehanesi olan yeri stabil bir hekimle devam edin.

Plak kullandım

Eğer genetik yamulma sorunu varsa tel çare olmaz. Çıkarınca yine yamulur. Benim ailemde genetik olarak bu hastalık var mesela. Ağız bakımına aşırı dikkat etmek gerekiyor hatta ona rağmen yamulma olabiliyor o yüzden diş doktoru bana tel takmıyor boşuna masraf çünkü genetik diyor. Allah'tan yamulma yok şu an.

Başka doktorlara da gidin kesin sonuç için

Devlette bi doktor tedavin düzgün yapilmamis dedi. O yüzden gideceğim

senin 2. üyeliğin mi? bu konunda ve diğer estetik hakkında açtığın konulardaki yazıların + konumun Ankara olması başka bir üyenin tamamen aynısı, "asimetri" kelimesine kadar aynı ve evet diş teli taktırdıktan sonra eskiye dönmesi çok da şaşılacak bir şey değil başına gelen çok var.

Herkes aynı şeyi söylüyor hayır 2.üyeliğim değil. Hadi farzedelim ki 2.üyeliğim. Bu sizi ilgilendirir mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…