Diş Teli

Rapunzelea

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2018
927
414
Diş teli sonrası dişlerin eski haline dönmemesi için plak kullanılıyormuş. Bu yeterli oluyor mu ?
Sabit tel diye bi şeyde varmış ikisininde mi olması lazım.
Taktıranlar lütfen yazsın şimdiden teşekkür ederim

Canım plak yeterli ama şöyle bir durum var 20lik dişlerin çıkmadıysa eğer onlar çıkınca dişlerin bozulma ihtimali yüksek o yüzden 20lik dişleri çıkmadan aldırman lazım operasyonla.

20lik dişlerim çıkmadı canım 28 yasındayım bundan sonra çıkar mı bilmiyorum. Doktor öyle bişi demedi ama perşembe takacak ameliyatta zor bi süreç emin misniz 😞

Kendi başıma geldiği için söyledim sana.Doktora gidince sor bakalım ne diyecek

Kendi başıma geldiği için söyledim sana.Doktora gidince sor bakalım ne diyecek
Bugün sordum alttaki 20lik dişlerini ameliyatta aldıracaksn dedi. Zor bir süreç mi acı oluyor mu ? Ne kadara alıyorlar bilgilendirir misiniz

Ben de 2,5 sene diş teli tedavisi gördüm 20 lik dişlerin sorun olabilceğini çektirmem gerektiğini bana da doktorum söyledi ama ben çektirmedim çok ağrılı bir işlem sonuçta kaymaması için sabit tel ve şeffaf plak kullandım az minimal bir kayma oldu o da normal bence özetle ben memnunum iyi ki çektirmemişim

benim tellerim çıktıktan sonra hem arkaya sabit tel takıldı, hem plak verildi. Plagi nadiren kullanıyorum :) Ama bozulma olmadı, 3 yıla yaklaştı tellerim çıkalı.

Diş teli sonrası dişlerin eski haline dönmemesi için plak kullanılıyormuş. Bu yeterli oluyor mu ?
Merhaba. Ben 2012’den 2017’ye kadar tel taktım. Tedavim benim yüzümden baya bi uzadı (lastikleri hiç takmamam vs) telden sora 7 8 ay plak taktım ve düzenli kullandım. Ama sonrasında bıraktım. Halbuki en az 1 yıl takılmalıydı. Aradan 2 yıl geçti ve şimdi eski plaklarım bana uymuyor. Yani dişlerim tabiki yamulmadı hala düz ama yamulmaya meyil ettiler diyeyim hatta altta bir iki dişim kaydı. Onca tel tedavisinin üstüne siz siz olun düzenli plak kullanın. Ve 20’lik dişlerinizi aldırın ben 3 tanesini aldırmıştım biri kaldı sadece. Arkaya tel dediğiniz içinde bana doktorum ömür boyu gibi bir şey demişti.

Merhaba. Ben 2012’den 2017’ye kadar tel taktım. Tedavim benim yüzümden baya bi uzadı (lastikleri hiç takmamam vs) telden sora 7 8 ay plak taktım ve düzenli kullandım. Ama sonrasında bıraktım. Halbuki en az 1 yıl takılmalıydı. Aradan 2 yıl geçti ve şimdi eski plaklarım bana uymuyor. Yani dişlerim tabiki yamulmadı hala düz ama yamulmaya meyil ettiler diyeyim hatta altta bir iki dişim kaydı. Onca tel tedavisinin üstüne siz siz olun düzenli plak kullanın. Ve 20’lik dişlerinizi aldırın ben 3 tanesini aldırmıştım biri kaldı sadece. Arkaya tel dediğiniz içinde bana doktorum ömür boyu gibi bir şey demişti.
Ömür boyu derken taktı mı size yanı arka dişlere sabit tel. Benim doktorum 6ay her gün düzenli, 6 ay sadece gece plağı takacaksın dedi. Sabit tel takmak istemiyor ama ben ısrar ettim

Ömür boyu derken taktı mı size yanı arka dişlere sabit tel. Benim doktorum 6ay her gün düzenli, 6 ay sadece gece plağı takacaksın dedi. Sabit tel takmak istemiyor ama ben ısrar ettim
Ben tel kullanmadım. Ama doktoruma plak zor olur tel daha iyi olmaz mı dediğimde ama plak geçici tel kalıcı demişti. Ben 1 yıla yakın sabah akşam plak taktım

Yorumlar da 20lik dişlerini aldırman gerekiyor demiş ama ben aldırmadım. Diş teli takınca tüm dişlerin düzene girdiği için 20lil ler kullanabileceğin türden çıkıyor. O yüzden aldırman gereksiz olur. :) ben 3.5sene diş teli kullandım sonra plaka geçtik ama hiç takmıyorum :KK70: bir sorun yok

Dişlerim aşırı kötü nerdeyse hepsi yamuk. Diş teli önermişlerdi ama o zamanlarda yaptırcak zamanım yoktu. Şimdi de sanırım fiyatları çok artmış bilginiz var mı ?

X