Doğal Saç Bakım Kürleri Doğal Saç Bakımı

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Asasdasdaf

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2014
225
88
Saç Dökülmesine Karşı Saç Bakım Kürü Su (1 bardak) Karanfil (10 adet) 1 bardak suyu ocakta kaynamaya alın ve kaynadıktan sonra ocaktan alıp içine karanfilleri atıp bir müddet demlenmesi için bekletin. Karışımı süzdükten sonra saç diplerine masaj yaparak uygulayın ve 30 dakika sonra temizleyin. Haftada 1 kez uygulamanız yeterlidir. Kepekli Saçlara Saç Bakım Kürü Karbonat (1 çorba kaşığı) Su Karbonatı bir kase içine alarak akışkan olmayacak şekilde üzerine su ilave edin. Elde ettiğiniz maskeyi saçlarınızın tamamına sürün. 20 dakika beklettikten sonra bol su ile yıkayın ve şampuan uygulayın

Saç Bakımı Kürleri Doğal yollarla saç bakımı uygulaması yaparak saçlarınızı canlandırabilir ve hacimli bir hale getirebilirsiniz. Kozmetik saç bakımı uygulamaları pahalı olduğu gibi kesin sonuç veremiyebiliyor. Saç Bakımı Kürü Tarifleri Yağlı Saçlara Bakım Kürü Üzüm sirkesi (2 tatlı kaşığı) Adaçayı yağı (2 tatlı kaşığı) Lavanta Suyu (2 tatlı kaşığı) Elma sirkesi (2 tatlı kaşığı) Malzemeleri eşit miktarda bir araya getirip cam şişeye doldurun. Saçlarınız temiz haldeyken şişeyi çalkalayıp saçlarınız saç diplerinden itibaren sürmeye başlayın. Saç diplerine sürdüğünüz karışımı saçlarda 1 saat bekletin ve sonrasında saçlarınızı şampuanla yıkayın. Saçlardaki sebum miktarını düzenleyen kür haftada 1 olmak üzere saçlara uygulayın. Kuru Saçlar İçin Bakım Kürü Süt (1 bardak) İncir (2 adet) İncirleri ince şekilde kesin ve üzerine süt dökerek ocağa alın. Kaynama derecesine geldiğinde ısıyı hafifçe azaltın ve krem kıvamına geldiğinde ocaktan alıp soğumaya bırakın. Saç diplerinden başlayarak tüm saçlarınıza karışımı sürün. Saçınıza bone geçirerek 1 saat bekletip sonrasında temizlenin. Haftada 1 kere uygulamanız yeterlidir.

ben dün başladım bemiks , tatlı badem yağı ve senemake otunu kaynatıp suyunu karıştırdım. inşallah işe yarar:) 1,5-2 saat bekledim. kokusu ilaç gibi kokuyor değişik. ama banyodan sonra saçıma pantene nın mavi bakım suyunu sıktım:) mis kokuyor şu an:))

Saçınızda eğer sebore veya aşırı kepeklenme ve yara benzeri şeyler oluşuyorsa sülfür içeren şampuanlar kullanabilirisniz saç bakımı tarifi içinde teşekkürler ^^

X